Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) flash-

flash-
(veterán)

de ezt se az enermax gyártja már ha jól gondolom, és nemcsak a bélre gondolok itt

(#2) Graphics

Graphics
(félisten)

Ez már nem Enermax...

Ennek pl tán Segotep belseje van...

[link]

Kellemetlen látni egy egykor nagy hírű gyártót folyamatos csökkenés felé tartani.. Biztos van benne valami, hisz kevesen fizetik meg a minőséget.

Az Enermax így tudja tartani a profitot, vagy növelni, saját gyártás már nem éri meg / meg már nincs is.

Nem mondom, hogy gagyi lenne a belseje, sőt a tápgyártók és belekről lehetne órákat beszélni, mert minden nagyobb gyártónak van esetleg kisebb leányvállalata is, pl a Seasonicnak is, amelyek ugyanazt a designt használják más gyártósoron.

Segotep-ről infó kevés...

[ Szerkesztve ]

(#3) #97716736 válasza Graphics (#2) üzenetére

(törölt tag)

Sajnos ez van, regen tenyleg jok voltak :K

(#4) Cifu válasza Graphics (#2) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Azért én némileg árnyaltabban látom a képet.

1.: Hajdan a valóban igényes tápok, mint az Enermax horror áron voltak. Valami olyasmi rémlik fel, hogy bő 12-14 évvel ezelőtt az Enermax kb. kétszer annyiba került, mint a hozzá fogható teljesítményű (és amúgy nem rossz) Chieftec tápegységek.

2.: Hiába fúj mindenki a "gagyi" kínai gyártókra, meg hogy jajj, csak a Seasonic, FSP meg ilyesmi belűek érnek valamit, a helyzet az, hogy még a kritikus teszterek is már évek óta keserűen be kell ismerjék, hogy még egy CWT belű Corsair is lehet hibátlan minőségű. Akkor most mi is a probléma? :U

3.: Ebből fakadóan már nem azt kell nézni, hogy milyen gyártója van, hanem azt kell nézni, hogy az adott széria milyen minőségben készül. Ha jó, akkor hurrá, ha nem... akkor meg kerülni kell.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) R9DEON válasza Cifu (#4) üzenetére

R9DEON
(senior tag)

A Corsair CWT tápokat a tavaly talicskával hozták vissza gariztatni, ennyit erről.

(#6) Cifu válasza R9DEON (#5) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Gondolom nem az AX szériákat, hanem a VS-eket...

[ Szerkesztve ]

(#7) R9DEON válasza Cifu (#6) üzenetére

R9DEON
(senior tag)

Így igaz!

(#8) Cifu válasza R9DEON (#7) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Akkor ismét rámutatnék a #4-es hsz. 3. pontjára.

Nem az számít, hogy ki a gyártó, hanem az, hogy milyen a minősége az adott szériának.

A Corsair-nál a VS és a CX széria sajnos a hulladék kategória. Ez van. Azonban nem azért, mert a CWT gyártja, hanem azért, mert a Corsair ilyen áron ilyen minőséget rendel meg. A CWT is tud minőséget letenni az asztalra - például a Corsair HMi, RMi és AXi szériájában...

(#9) pomorski válasza Graphics (#2) üzenetére

pomorski
(őstag)

Hiszek neked, hiszen te vagy a tápegységes ember. Tehát akkor a konklúziód, hogy ilyen tápban ne gondolkodjon senki?!

(#10) Graphics válasza pomorski (#9) üzenetére

Graphics
(félisten)

Hosszútávú tapasztalat nélkül nem tudnám nyugodtan ajánlani

(#11) hash99 válasza Graphics (#10) üzenetére

hash99
(senior tag)

Az EVGA G2 / P2 tápoknak milyen belseje van? Tudom nem éppen idevág de biztos tudod a választ. :)

(#12) Lacok válasza hash99 (#11) üzenetére

Lacok
(őstag)

Mindkettő Super Flower belsővel szerelt
G2 [link]
P2 [link]

(#13) Kaci84

Kaci84
(senior tag)

Sziasztok látom itt néhányan vágjátok a témát :-)
Fél éve újitottam egy Enermax Platimax 500 tápot.
Az oka az volt hogy bár nem a legjobb ár érték arányu márka de mindenképp Platinumot akartam a kisebb hő miatt mert extra halk gépet szerettem volna összerakni. Sajnos 500wba ritka a Platinum mint a fehér holló.
Meg a régi szép idők emlékére amikor Enermax táp után vágyakoztam.
Kérdésem hogy akkot most ki gyártja ezeknek a belét. Azt találtam róla hogy enermax belü. De azt is hallottam hogy enermax tervezi de CWT gyártja le. Remélem azért még viszonylag jó minőségü... Sajnos tapasztalatokat nem találtam a neten róla.

[ Szerkesztve ]

Saját videóim: https://www.youtube.com/channel/UCn9WjRE3_2q28IZk_NjUydQ?view_as=subscriber

(#14) shteer válasza Kaci84 (#13) üzenetére

shteer
(félisten)

CWT

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#15) Graphics válasza shteer (#14) üzenetére

Graphics
(félisten)

Én Enermax belsőt tudok elvileg a régi Platimax kapcsán

[ Szerkesztve ]

(#16) shteer válasza Graphics (#15) üzenetére

shteer
(félisten)

Neked elhiszem :K pontos típust nem írt a kolléga

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#17) Graphics válasza shteer (#16) üzenetére

Graphics
(félisten)

500-asból még Enermax volt, az újabb Platimax-ok már CWT-től jöttek.

(#18) Kaci84 válasza shteer (#16) üzenetére

Kaci84
(senior tag)

EPM500AWT ez a típus

Saját videóim: https://www.youtube.com/channel/UCn9WjRE3_2q28IZk_NjUydQ?view_as=subscriber

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.