Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz hallador #22 üzenetére

    Én is használtam 1366-os kijelzőt és látom létjogosultságát a betűméret miatt. Nekem is az volt kényelmes méretre… használhatóságra meg nyilván nulla, amilyen kevés tartalom fér ki a képernyőre.

    De a lényeg, hogy ez amúgy sem a releváns érv a mostani meglétükre, és főleg nem az árazásukra. Efelett mindig elegánsan elsiklanak a piacra mutogatók. A valóság, hogy az egyedi user is legtöbbször költség alapon húzza ki a jobb kijelzőt a listájából egy cég meg főleg… 100-1000db-os megrendeléseknél a kedvenc példánkból kiindulva is sokat jelenthet 5-10 USD is.
    És itt kanyarodunk rá a lényegre:
    1. Nem a piac diktál, hanem a kedves gyártó.
    2. ÉS elsősorban nem is a választékkal, hanem az árazással. Mert nyilván nem 10USD lesz a különbség.

    A valóságban nézzük meg mit kínál a Dell? Anno 7-8 éve is kerestünk cégnél FHD (és/vagy IPS) kijelzőket: akkor nem is találtunk. Később megjöttek, de aranyárban: a cégnek eszébe nem volt kifizetni a felárat. Ma is kapható, de most is nagy még az árkülönbség.
    A másik oldalon összegezve pedig csak azt látjuk, hogy magas áron kiszórják a bóvli szart – évek óta. Tehát nem nehéz kihozni a végső képletet akkor most kicsesztek-e velünk és hátráltatták-e a fejlődést.
    És – régi vesszőparipám – de ide vehetjük a 2 gennel ezelőtt megjelenő Type-C csatikat, kb. 3 gennel ezelőtt megjelenő M.2-ket… (abból is x2-ők jöttek először)… engem a cikkben a Type-C dokkolók ára is elborszasztott. De írtam az immáron szintén vagy 3-4 éve bevált módszerüket a 2.5” vs M.2-re is. Egymásba lógnak így elérték, hogy egyszerre nem rakható be a kettő… de közben ott áll üresen a 2.5” hely 95%-a üresen.

    De sorolhatnék más gyártót is. HP-knél is nézelődtem és a 200 nites, 40% sRGB-s IPS!, stb… kijelzők ott is megjelennek pl.
    Szóval én más konklúziót nem tudok kihozni. Igény lehet mindenre, de kérdés, hogy milyen mennyiségben, milyen okból és mennyiért. Ezek szerintem nem stimmelnek ma a gyártóknál.

Új hozzászólás Aktív témák