Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    válasz vivanto #37 üzenetére

    Hogy miért kajálja a nép az Ipad-et meg a Nexus-t? Szerintem (!) egyszerű:
    - Hétköznapi igényeket jól kiszolgálja (ez alatt értem: böngészést-levelezést-közösségi oldalakat, plusz doksik megnézegetése, filmnézés, képnézegetés, zenehallgatás, ebook olvasás, könnyű kis játékok, ilyesmi)
    - Van kb egymillió app, amiből lehet válogatni (az hogy ennek kb a 90%-a nem éppen élvonalbeli, azt most hagyjuk. Van. És van egy csomó jó is)
    - Amit te is írtál: mindkettő prémium, jól összerakott, minőségi termék
    - Támogatottság: mindkettő esetében figyelnek arra hogy az OS szaladjon rendesen, és a hülye user ne hekkeléssel töltse az idejét, hanem azzal hogy használja a vackát (nem azt mondom hogy más termék nem támogatott, csak azt hogy ez is egy sikerfaktor)
    - Képernyőminőseg. Egy tabletnél kb nr1 tulajdonság. Örvendetes hogy a Surface jó irányba mozdult el (a fullHD szerintem már teljesen jó, de sima HD az kevés volt a másik kettő ellen).
    - Passzív hűtés
    - Üzemidő (ebben most nagy előrelépés történt, ami megintcsak jó, csak ez eddig nem így volt)
    - Ár

    Mindezekkel szemben áll a WinRT limitált Windows kompatibilitásának előnye, ami szerintem (!) elég keveseket érint, a tömegeket mindenestre nem hatotta meg ((full WIN kompatibilitás persze mindjárt más lenne).

    Hát röviden ezért kajálja a népe a másik kettőt. Szerintem. A surface egy szégyenletesen elbaltázott és arrogáns próbálkozás volt a Microsoft részéről, a piac ennek megfelelően is kezelte. A Surface 2 jobbnak tűnik, de a fenti kis listát végignézve még mindig nem értem miért harapnának rá a tömegek. Azt is értem és elismerem hogy egy atomos is jó gép lehet, de azt hogy a másik kettő a fasorban sincs hozzá képest, azt erőteljes költői túlzásnak tartom (részecskemodellezéshez az is kevés, a mezei dolgokoz meg a többi is bőven elég)

    És igen, szerintem is: ha már x86 kompatibilitás és multimádia, akkor egy AMD proci kellett volna bele. Talán a 3-asba az kerül. Ha lesz még egy nekifutás egyáltalán....

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák