Hirdetés

2017. április 29., szombat

(#1) sztanozs

sztanozs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ahogy a Raspberry PI topicban is kibeszéltük a legnagyobb probléma a szoftveres támogatottság hiánya lesz itt is. Aki GUI-intenzív alkalmazást szeretne, az csak akkor vegye, ha nagyon sok türelme és kitartása van (és akkor sem őrül meg, ha végül mégsem jön össze).

Ja és mielőtt valaki megkérdezné, Windows (GUI) támogatás erre sem lesz.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) cami][us

cami][us
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Egy rakétavetőbe bőven jobb lenne, mint az RPi, ha másért nem, az ára és a mérete miatt.
[link]

C is for Contrafibularity

(#3) Blindmouse válasza sztanozs (#1) üzenetére

Blindmouse
(senior tag)
LOGOUT blog

Van egy orange Pi-m. A linux amiket adniak hozzá, azok mind nagyon gagyik. A legtöbbnek nem sikerült felismernie a hozzá kötött TV felbontását, és *nem lehetett beállítani rendesen a felbontást. Szóval konzolt kellett előhívni, és azzal szenvedni, dokumantáció néküli programokkal valami HDMI beállításokkal.
És akkor ha megoldod, akkor ott van, hogy minden hiányzik róla.

[ Szerkesztve ]

(#4) waccamár

waccamár
(fanatikus tag)

Régóta gondolkodok egy Androidos TV-box beszerzésén. Pár napja olvastam én is erről az Orange Pie-ról, specifikációban szerintem teljesen megfelelő erre a célra. Mi a véleményetek róla? Használja valaki erre a célra?
A tervem az, hogy HDMI-vel kötöm a TV-re, USB-vel egy külső vinyóra, Android futna rajta, és TeamViewer-el érném el PC-ről, vagy bárhonnan.

Mennyi "kínlódás" lenne vele, amíg összehozom ezt? Én úgy vélem, hogy viszonylag egyszerű ezt megcsinálni.
Jobban járnék egy dedikáltan erre a célra készített Android TV box-al? Árban nem sok különbség van. Ez 20$, plusz táp, plusz tok, így kb. ugyan ott van, mint egy olcsóbb Androidos box.

(#5) Cifu válasza waccamár (#4) üzenetére

Cifu
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Sokat fogsz anyázni, ha Orange Pi-t választasz. Inkább RPi, normálisan támogatott, és a 3-as HW terén is kellően erős...

[ Szerkesztve ]

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#6) Blindmouse válasza waccamár (#4) üzenetére

Blindmouse
(senior tag)
LOGOUT blog

Ha androidos cuccot akarsz, akkor vegyél androidos cuccot.

(#7) shortcutme

shortcutme
(tag)

Btw a múlt héten jött ki a 9USD-s Chip-hez a 3D gyorsítást és videolejátszást támogató új firmware és a beépített memóriát is 4GB-ról 8GB-ra növeli.

Quake3, KODI

meg ilyen jópofa dolgok: Turn Your Pringles Can into an Amazon Echo with C.H.I.P.!

Bitcoin kriptográfia + BitTorrent = https://github.com/HelloZeroNet/ZeroNet/ || Bitcoin FAQ: http://bitcoin-kerdesek.blog.hu/

(#8) SunMount3r

SunMount3r
(PH! addikt)

Remélem tovább olcsósodnak ezek az alap pöttömnyi kütyük és chip-ek és talán eljutunk az RPi5-ig oda, hogy média lejátszás mellett már legalább használható "TV" okosítónak is elegendő lesz a hardvere és egy komlett linux is zokszó nélkül elfut rajta, böngészővel együtt. Meg, hogy végre NAS alapként is be lehessen vetni, de az már kicsit bonyolultabb dolog a csatlakozók, vezérlők és azok száma miatt, de lehet egyszerűbb mint gondolom...

(Tudom még ezernyi más spéci dologra is jók ezek, épp ez a lényegük, csak azt írtam, ami jelenleg leginkább foglalkoztat...)

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#9) sztanozs válasza shortcutme (#7) üzenetére

sztanozs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A firmware növeli a beépített memóriát? :Y

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10) shortcutme válasza sztanozs (#9) üzenetére

shortcutme
(tag)

Igen, mert eddig SLC módban használták a valójában MLC memória chip-et, így csak 4GB-ot látot belőle az oprendszer.

Bitcoin kriptográfia + BitTorrent = https://github.com/HelloZeroNet/ZeroNet/ || Bitcoin FAQ: http://bitcoin-kerdesek.blog.hu/

(#11) Cifu válasza sztanozs (#9) üzenetére

Cifu
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem a memóriát, hanem a háttértárat. A memória 512MB, a háttértárból alapból 4GB-ot érhetsz el, ebből csinál 8GB-ot úgy, hogy a teljesen mennyiséget elérhetővé teszi.

[ Szerkesztve ]

(#12) shortcutme válasza Cifu (#11) üzenetére

shortcutme
(tag)

Csak megnevezés kérdése: flash memória is memória

Sok helyen találkozom vele, hogy RAM-nak szokták hívni az átmeneti memóriát és ROM-nak a tárhelyet, valaki tudja miért? Az én olvasatomban: ROM=Read-Only Memory, így nem sok értelme van ebben a kontextusban.

[ Szerkesztve ]

(#13) Cifu válasza shortcutme (#12) üzenetére

Cifu
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Félrevezető memóriának nevezni, általánosan ezt a megnevezést a RAM-ra szokták használni. A háttértár az háttértár...

Ez kb. olyan, mint amikor a kínai telefongyártók RAM-nak hívják a RAM-ot, és ROM-nak a háttértárat... :U

Szerk.: Egyre gondoltunk. A kínaiaknál valamiért ez beidegződött, hogy a háttér = ROM. Azóta is lelkesen használják...

[ Szerkesztve ]

(#14) NadudvariT

NadudvariT
(kvázi-tag)

Aki médialejátszónak akar ilyet, az szerintem jobban jár valami alacsony fogyasztású integrált processzoros alaplappal. Esetleg stick pc-vel. Nekem raspberry pi 2 model b+ van, de jobb volt belőle otthoni webszervert csinálni, mint grafikus felülettel használni.

(#15) hpeti2 válasza SunMount3r (#8) üzenetére

hpeti2
(fanatikus tag)

Nálam pont, h minden funkciót ellát a raspberry 2. Hdmivel tvvel, ethernettel a routerrel és usbvel a hddvel van összekötve. Raktam rá egy raspbiant. Samba, NFS, miniDLNAval lefedtem minden fontos hálózati megosztást. Kodival mindent le tud játszani a tv-n, van benne youtube kliens. Raktam rá egy deluget, és gépről vékonyklienssel irányítom a torrentet. Valamint a hálózati nyomtató szerepét is boldogan betölti.
Ha véletlenül kellene még valami akkor felrakom utólag. 100megabittel tudok megosztani, vígan megy rajta a fullhd lejátszás + fullhd megosztás + 30/3as torrent.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#16) atus72

atus72
(senior tag)

Uhhh, az kemény ahogy chip-ek nem "egyenesen" állnak :) Ritkán látni ilyen megoldást hogy valami lehtetlen szögben (nem 45) állnak, szörnyű na... :)

(#17) Garyka válasza waccamár (#4) üzenetére

Garyka
(tag)

Szia. En pi3-al jstszottam. Amire te akarod hasznalni osmc2 kell. Felmasolod a kartyara par kattintas es minden mukodik. Alabol megy a samba es transmission es persze kodi. A transmissionban at kell irni par sort es siman megy a seed kulso winyorol. Andoroidost nem.is.erem ehhez vannak frissitesek. Mehveszed a kinai kutyut es valoszinuleg nem jon ra frissites miutanmegyszer megvetted. (Az olcsobb kinaira gondolok)

(#18) shortcutme

shortcutme
(tag)

Ha valaki lejátszót akar: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_401685.html?wid=21
22 USD, ingyenes kiszállítás, 4K H.265 (szerintem nagyon hamar le fogja váltani a H264-et, így must-have), távirányító, táp, ház, 4usb, wifi, kártyaolvasó, utp, spdif

[ Szerkesztve ]

(#19) Tamás88

Tamás88
(őstag)

Na nekem egy Banana PI M1+-om van, és hát elég durva, hogy ha jelszavas wifi hálózatra akarok rácsatlakozni, akkor úgy csinál, mintha nem jó jelszót írtam volna be (valójában jó jelszót írom be), de a nyitott hálózatra simán rácsatlakozik, de így is nagyon lassú a net. Plusz még a Kodi-t is be akarom üzemelni, amit az Ubuntu rendszerrel sikerült, csak hát csúszás van a kép és a hang között.

(#20) Nekomajin válasza Cifu (#13) üzenetére

Nekomajin
(tag)

Az angol nyelv mindkettőre a memória szót használja törlődő és nem törlődő jelzővel.

(#21) Béééla válasza sztanozs (#1) üzenetére

Béééla
(őstag)

Aki viszont GUI-mentes alkalmazást szeretne és elég neki az SSH de kéne a wifi, annak pedig álom. Már meg is rendeltem, kíváncsi leszek, mennyire szívás használni.

A "filléres" pi zero Farnellnél nincs, gearbesten 20+$, málnapécénél megszűnt, de akkor se 1500, hanem 6500 Ft volt, egyedül a pofátlan és általában csak megvetést és köpködést érdemlő Adafruitnál látom 5$-ért az 5$-os pi zerot, de egyszerre egy rendelhető. (és azon se ethernet, se wifi, se nagy USB gyárilag)

Bélabá - https://www.youtube.com/mod4 - Egy kis infó, egy kis programozás, egy kis Arduino

(#22) kalifa777

kalifa777
(tag)

Ennél sokkal jobb megoldás a málna pc. Főleg a rengeteg program és lehetőség miatt.

(#23) Xantomas

Xantomas
(őstag)

Mi ez a kaotikusan felszórt alkatrészhalmaz a PCB-n?
Mintha nagyon fancyk akartak volna lenni, pár alkatrészt elforgattak, mert az úgy menő, és ráengedtek volna egy autoroutert.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#24) Béééla válasza Xantomas (#23) üzenetére

Béééla
(őstag)

Lehet nem áll messze a valóságtól :D

Bélabá - https://www.youtube.com/mod4 - Egy kis infó, egy kis programozás, egy kis Arduino

(#25) Karel2 válasza shortcutme (#18) üzenetére

Karel2
(lelkes újonc)

Biztos vagy a Rockchip-ben? Pár éve csak rosszat mondtak ezekről, kikupálódtak a drivereik? Én eddig csak Amlogic boxokat használtam, azzal elégedett vagyok.

- Karel -

(#26) sztanozs válasza Xantomas (#23) üzenetére

sztanozs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Én arra is kíváncsi lennék, hogy ezt a PCB hogy szórják tele az alkatrészekkel. Gondolom nem úgy, hogy belemártják pasztába és ami ráragad, az maradhat. Géppel rémálom lehet ezt szereltetni (de kézzel is az lehet)

(#27) azbest válasza sztanozs (#26) üzenetére

azbest
(PH! nagyúr)

a gép gondolom simán odafprgatja, a körvonal is fel van festve, ami segít célozni

(#28) Xantomas válasza sztanozs (#26) üzenetére

Xantomas
(őstag)

A gerber mellé a Pick And Place fájlokat is elküldik a gyártónak, ami a tervező program kiexportál, ez alapján meg a gyártó szépen megcsinálja a profilt a beültetéshez.

A paszta nem az alkatrészre került, hanem a PCB-re. Felviszik stencillel, és arra dobálják rá az alkatrészeket.
3:22-től, másodpercenként jópár alkatrészt, mint egy golyószóró lövik rá.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#29) sztanozs válasza Xantomas (#28) üzenetére

sztanozs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Csak humorizálva írtam a pasztát. Csak felvillant a fejemben a kép, ahogy a beültető munkás belemártja a PCB-t a pasztás vödörbe, aztán bedugja egy doboz smd alkatrészbe és ahogy kihúzza, minden szépen a helyén :DDD

Viszont ilyen random szögben elforgatott alkatrészeket nem tudom milyen állomás tud bekani.

[ Szerkesztve ]

(#30) Blindmouse válasza sztanozs (#29) üzenetére

Blindmouse
(senior tag)
LOGOUT blog

A legutóbb kérdeztem, akkor azt mondták 1 fokos szög felbontással tudják forgatni az alkatrészeket.

(#31) Mr X válasza sztanozs (#29) üzenetére

Mr X
(PH! kedvence)

Gyakorlatilag már a 10+ éves beültetőgépek is megoldják bármilyen szögben, amit a programban beállítanak.

(#32) atus72 válasza Mr X (#31) üzenetére

atus72
(senior tag)

Megoldani megoldják ez nem is kérdés, de nem túl gyakori az ilyen elrendezés azért :)

(#33) Mr X válasza atus72 (#32) üzenetére

Mr X
(PH! kedvence)

Az tuti, minden gyártó szereti, ha elvágólag vannak elrendezve a dolgok. :)

(#34) kymera válasza sztanozs (#1) üzenetére

kymera
(senior tag)

Ezért esik ki nálam is :U

478,754,775,939,AM2 - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#35) erer1000 válasza Mr X (#33) üzenetére

erer1000
(senior tag)

6600GT nél is el volt forgatva

____________________ n=0 to ∞ ∑ ℕ = -(1/12) _________________________ Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.