Hirdetés

2019. április 21., vasárnap

(#1) IntelliSense

IntelliSense
(fanatikus tag)

Ki az aki egy ilyen ferde házat vesz ? :D

Apple iPad (2018); Xiaomi MI A2; I7-7700K; 32 GB RAM; LG 27M59G-P Gaming Monitor (Displayport G-Sync)

(#2) Segal válasza IntelliSense (#1) üzenetére

Segal
(PH! addikt)

Akinek megdolt a lakasa:))

(#3) Pferi

Pferi
(fanatikus tag)

1, azaz egy darab 3,5"-os hdd hely? Háááát.... Nekem egy picit kevésnek tűnik. Azért 3 hdd is elférne ott ha akarták volna. Viszont szépen csillog-villog, bár én a saját házamba mág a hdd és power ledeket sem kötöttem be :D

[ Szerkesztve ]

Asus P8P67 Evo ♥ Core i5 3570k 4.3 GHz ♥ Alpenföhn Triglav ♥ 16 Gbyte Geil Evo Corsa ♥ Gigabyte HD7870 OC ♥ 2 db Hdd ♥ FSP 400 GLN 80+ ♥ Chieftec Dragon Midi torony

(#4) fRooStzzZ válasza Pferi (#3) üzenetére

fRooStzzZ
(senior tag)

Na igen, nekem is egyből szemet szúrt az az 1 hely..
Nekem egy Sharkoon Rebel 12v van, abba ha jól emlékszem elölre 12 vinyót sikerült annak idején bele gyepálni, alulra meg 6-ot a helyére. Igaz méretben más a 2 kuckó, de egy régi DX2-es időkben is 2 simán belefért a házba. Most meg örül az ember, ha egy ssd-nek van helye, de legalább RGB az van.
És ha már megemlítetted a ledeket a házon nekem is úgy világított, hogy elején pár réteg szigszalival le kellett ragasztanom, hogy éjjel ne higyjem azt, hogy már feljött a nap.
A hdd led meg aműgy sem volt bekötve. A gép meg azóta kiköltözött szerényebb formájában már a ház tetejére, tehát kis asztalkának használom.
Nézegetve az elműlt évek házait, és ha még egyszer fogok építeni gépet az elejétől és megint elkap a hév, akkor egy 900D-be fogok költözni. Addig marad ez a jó nagy böszme "kisasztal" :)

[ Szerkesztve ]

(#5) yagami01

yagami01
(kvázi-tag)

És honnét a név?

(#6) daa-raa

daa-raa
(Jómunkásember)

Gondolom ez is úgy alu előlap, ahogy manapság divat. 0,3 mm-es alulemez ráragasztva a műanyagra.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#7) Segal válasza Pferi (#3) üzenetére

Segal
(PH! addikt)

Nekem cooler master h500p hazam van ami 2 hdd-t tud fogadni de kivettem a tartot belole es igy 3 is elfer szepen eltakarva:DDD

(#8) Cyberboy42 válasza Pferi (#3) üzenetére

Cyberboy42
(senior tag)

ez már az uj világ korába született... ha teljesen nulláról rak össze vala egy gépet, akkor jó esélyel már egyetlen egy 3,5-es hdd sem lesz benne. a nagyon öregeknek még otthagynak egy slotot tessék lássék alapin, de igazából több nem is kell.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9) Puma K válasza Pferi (#3) üzenetére

Puma K
(PH! kedvence)

Már egy pár éve tendencia az, hogy a HDD-k szépen folyamatosan kerülnek kifelé a számítógépekből és kerülnek át a külső meghajtóházakba, NAS-be és vagy otthoni szerverekbe ha valakinek arra van szüksége.

Főleg úgy, hogy a SATA csatlakozós SSD-k árai csökkennek, és az M.2-es csatlakozóval rendelkező SSD-k is mocorognak lefelé.

Sőt ha mezei halandó számára megvásárolható áron lesznek az 1-2 TB-os M.2-es NVME-t támogató SSD-k akkor az alaplapra "kábelezhető" variánsok is el fognak tűnni idővel.

Ugyan úgy mint ahogy az FDD eltűnt és az ODD helye is erősen kihalóban van.

Nálam van egy USB 3.0-ás külső SSD és HDD dokkoló amibe egyszerre 2 adattárolót is tudok használni.

Erre azért volt szükség mert korábban 2db 1TB-os HDD volt a gépházban, de kiszedtem a második HDD-t mert csak a helyet foglalta és plusz súlyt jelentett szerelésnél-takarításnál, a rajta lévő tartalom meg ritkán kellett. De ha kell akkor a dokkolót és a kiszerelt HDD-t is előveszem a fiókból és a gépre kötve azonnal hozzáférek mindenhez.

Beépített ODD-t meg már réges-régen nem használok. De arra is van megoldás, egy szintén USB-s külső DVD-CD író-olvasó formájában.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10) Sinesol válasza Puma K (#9) üzenetére

Sinesol
(PH! addikt)

+1
Én egy éve raktam össze a mostani gépemet, de eszembe nem jutott egyáltalán a HDD, kell a fenének, lassú, zajos, stb.

(#11) Tamás88 válasza Cyberboy42 (#8) üzenetére

Tamás88
(őstag)

Ó hát akkor én egy kibe b***ott öreg vagyok, mert nemhogy 2 db hdd-m van de még egy Blu-ray írom is van, ami mind belső, ráadásul még egy odd-t tudnék belehelyezni. Hdd-ből meg maximum is csak kettőt tudok belerakni, amit alulra a táp mellé tudtam behelyezni.

(#12) Astroboy válasza yagami01 (#5) üzenetére

Astroboy
(senior tag)

Gyakran előforduló magyar nevet kerestek, gondolj bele Rikárdó mégsem lehetett Béla lesz a következő. :DDD

(#13) csicso82

csicso82
(PH! nagyúr)

E HUN van ATTILA!

(#14) Pityesz4734 válasza IntelliSense (#1) üzenetére

Pityesz4734
(tag)

Ha eldurran a gagyi vízhűtés, ki tud folyni hátra. :DD

(#15) Dr V

Dr V
(őstag)

Vajon olcsóbban kapom meg a gépházat? Elvégre született Attila vagyok :U

(#16) csicso82 válasza Dr V (#15) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Igen, ha 2-őt veszel a 3-ikat olcsóbban fogod kapni.

(#17) PitLee válasza Tamás88 (#11) üzenetére

PitLee
(senior tag)

Sz@r megöregedni :DDD
Gigabyte GZ-X1 tökéletesen kielégíti azt az igényemet miszerint, ne az asztal sarkán legyenek a PC alkatrészek egy tápkábelen lógva, hanem egy ház szerű dobozban :DDD

"A ledszalag vajon miiii"

[ Szerkesztve ]

(#18) idegen lény

idegen lény
(őstag)

[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz!Pesten házhoz viszem! Zuckerberg vagy Elon Musk az Antikrisztus; a következő amerikai elnök, később a Föld teljhatalmú vezetője A csicseriborsó egy szokatlan formájú egynyári hüvelyes növény, leginkább egy madárcsőrű bárányfejre hasonlít

(#19) R3laX válasza idegen lény (#18) üzenetére

R3laX
(őstag)

:C

(#20) zetor2000 válasza yagami01 (#5) üzenetére

zetor2000
(fanatikus tag)

"...újságíró kérdezi, hogy honnan a név,
honnan a név, honnan a név
most mindenki kérdezi, honnan a név
honnan a név, honnan a név..." ©Belga

Angolórákat adok-veszek...

(#21) antikomcsi

antikomcsi
(PH! kedvence)

18+

Aranka vagyok te vagy Attila?

Bár jómagam is Attila vagyok, de mégsem magamra, vagy a Hun vezérre gondoltam a cikket meglátva. :D

(#22) oettinger01 válasza csicso82 (#13) üzenetére

oettinger01
(őstag)

:DDD :)) :DDD

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#23) SidCorky válasza antikomcsi (#21) üzenetére

SidCorky
(HÁZIGAZDA)

Veled van a baj :D

Dell Latitude E5570 \\ iPhone X \\ HyperX Cloud II \\ Steelseries Rival 110 \\ LG 22MK430 \\ Samsung UE50NU7022

(#24) VIC20 válasza IntelliSense (#1) üzenetére

VIC20
(őstag)

,,Ki az aki egy ilyen ferde házat vesz ?"

Aki ferde-hajlamú.

(#25) csicso82 válasza VIC20 (#24) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Quasimodo, számára ez nem ferde hanem ergonomikus.

[ Szerkesztve ]

(#26) Dr. Romano

Dr. Romano
(PH! kedvence)

A következő házuk lehetne Csaba vagy Tibor.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#27) csicso82 válasza Dr. Romano (#26) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Szent István?

(#28) Dr. Romano válasza csicso82 (#27) üzenetére

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Nemgyó! Azt kiejteni lehetetlen az Óperenciás tengeren túl élőknek.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#29) csicso82 válasza Dr. Romano (#28) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Vajk vagy Ben GÉZA Affleck

(#30) body007

body007
(PH! addikt)

A második kép miért ferde? :DDD

A társadalom megfigyelésére alkalmas technológia...

(#31) guftabi96

guftabi96
(PH! addikt)

Tehát akkor szépen sorban:
-egyetlen 1 darab 3,5" helyet sikerült belerakni egy ATX házba (nem mintha az a +2 2,5" olyan sok lenne), ami ráadásul még csak nem is túl kompakt.
-ismét szinte teljesen zárt előlap, mert még a végén szellőzni

de legalább van rgb meg edzett üveg.. :C

#KeepFightingMichael | #JB17

(#32) Tamás88 válasza guftabi96 (#31) üzenetére

Tamás88
(őstag)

Tud szellőzni, mivel minden gépház alján, az elején van egy rés, amin be tud jönni a levegő.

(#33) daa-raa válasza Tamás88 (#32) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Ami valljuk be lótepertőt sem ér. Még a legalsó ventilátor csak-csak kap belőle valamennyit, de fejjebb már nem jut abból a beáramló levegőből túró sem.

Szóval nem, ennek a háznak nem szellőzik az eleje kb semmilyen szinten sem.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#34) Duddi

Duddi
(fanatikus tag)

Óvatosan a szellőzés emlegetésével.
Az egy tabu téma a gépházaknál itt.
Még a végén ti is megkapjátok, hogy felesleges hülyeségeket böfögtök be SidCorky becses cikkei alá.

(#35) JSaN válasza yagami01 (#5) üzenetére

JSaN
(PH! addikt)

Mi az? A-val kezdődik, 4 lába van, asztal de nem szék?
A...A. Attila! :DDD

Diablo három télen nyáron. Bnet: JSaN#2520

(#36) SidCorky válasza Duddi (#34) üzenetére

SidCorky
(HÁZIGAZDA)

Már vártalak.

Dell Latitude E5570 \\ iPhone X \\ HyperX Cloud II \\ Steelseries Rival 110 \\ LG 22MK430 \\ Samsung UE50NU7022

(#37) egyedülülő

egyedülülő
(senior tag)

Nagyon lemaradtam ahogy olvasom, mert nekem a hdd is gépben van és az ssd is. Nem is szándékozom ezen szokásomon változtatni. Lassan minden szobára jut egy gépkomponens. Hdd a nappaliban, vga a fürdőben és még sorolhatnám. :DD

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#38) latis88

latis88
(lelkes újonc)

Hát 1-2 dolgot azért lespóroltak róla. Pl sztem az 1 darab 3.5 ös hely kevés. Mindazonáltal akinek nem kell sok hely annak jó választás lehet A letisztult dizájn miatt. Bár ezt a lejtős megoldást nem értem mire jó 🙄

[ Szerkesztve ]

Üdv, Atis. 30/9948849

(#39) csicso82 válasza latis88 (#38) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Fene tudja, a következő gépemben TUTI nem lesz:
- ODD - 5,25"-ös hely kilőve
- HDD - 3,5"-ös hely kilőve

Helyette:
- 1 M2-es NvMe SSD (mondjuk egy 120-240GB a rendszernek) és 1-2 2,5"-os SSD (1-2TB) némi zene, adat és játék tárolására

(#40) klepto

klepto
(PH! addikt)

Már bocsánat, de lassan minden hétre jut legalább egy új álló ház, de fekvő ház bemutatóval idén még biztosan nem találkoztam.
Mi értelme van ennyi álló házat tervezni/gyártani, amikor szinte csak az előlapok változnak, és miért nem foglalkoznak legalább fele ennyire a fekvő (HTPC) házakkal? :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#41) csicso82 válasza klepto (#40) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Gondolom HTPC-t kevesebben építenek mint normál álló házas konfigot. Az első asztali gépek fekvő házas konstrukciók voltak és csak jóval később talán a 90-es években jöttek be az álló házas konfigok. Az álló házas asztali pc jobb helykihasználással dolgozik ez nem vitás nekem egy fekvő ház el sem férne az asztalomnál. De a PC alkatrészek szempontjából a fekvő ház egészségesebb: nem csavarodik a gravitáció nem húzza le az alaplapot, a VGA-t, a CPU hűtőt, talán a szellőztetést is jobban meg lehet oldani.

(#42) daa-raa válasza csicso82 (#41) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

A bővítőkártyák lógása ellen már az AT időszakban is volt megoldás. Csak a házak nagyrészéből (mondhatni pár kivétellel mindből) hiányzik az erre szolgáló sínrendszer, és a kártyákra sem kerül rá a megfelelő alkatrész.

A házakból a praktikus megoldások nagyrésze mára kikopott.

(#43) csicso82 válasza daa-raa (#42) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Igen, én is láttam ilyen megoldásokat és tényleg alig találkozni velük, nem értem pedig főleg a VGA elég szépen le tud hajolni de egy torony hűtő is hasonlóan problémás.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.