Hirdetés

2018. szeptember 23., vasárnap

(#1) FlashLed

FlashLed
(senior tag)

Na lássuk mit tud az uj szereplo. Kivancsi leszek a minosegre, esetleges egyedi dolgokra.

The Mechanic

(#2) GAI válasza FlashLed (#1) üzenetére

GAI
(senior tag)

Mivel refkártyák, ezért csavarra ugyanazt kapod, mint más gyártóktól származó refkártyák esetén, így nem lehet szó minőségbeli eltérésről.

(#3) FlashLed válasza GAI (#2) üzenetére

FlashLed
(senior tag)

Jah ezen tulsiklottam. Ref kartyak tenyleg most ujra ranezve a cikkre. Akkor ugy mondom varom az egyedi megoldasokat es azok minosegere lesek kivancsi.

The Mechanic

(#4) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

Jó dolog, csak igazából a Vega már itt van talán egy éve is! Nem lehet már ezekkel a karikkal villogni, az ASRock csak kipipálta, amit a többiek már egy éve. Fokozottabban éreztem mondjuk ezt az előző hírnél, amikor az RX 570 és 580 érkezett.

(#5) Tyrel

Tyrel
(senior tag)

Nem úgy volt hogy a ref. kártyák gyártását leállították?... :F

Ref. Vega 56 amúgy elég kelendő volt mert rá lehet flashelni a 64-es BIOS-át. Shadereket ugyan nem old fel, a feszültségeket, TDP kereteket és az órajeleket viszont felviszi a 64-es szintjére, így elhanyagolhatóvá válik köztük a különbség...
Úgy tudom ezt customokkal már nem lehet megcsinálni, szóval az 56 esetében akár még piaca is lehet ha újra (egyedüliként??) elkezik a ref. design forgalmazását...

(#6) zzola

zzola
(PH! félisten)

Kár, hogy alapban el van szállva ezeknek a kártyáknak az ára. Mégis ki veszi ezeket meg?

(#7) LeslieG Jr. válasza zzola (#6) üzenetére

LeslieG Jr.
(őstag)

Blood Steve(Vér István) és haveri köre. ;] Ez is olyan áron lesz még hogy nem lesz éppenséggel nép kártya. Horror áron lesz mindenhol. A kutyának sem kell majd. Aztán majd megint jön a sírás-rívás hogy nem megy a PC piac meg egyéb blőd marhaságok. :P

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#8) GodGamer5

GodGamer5
(senior tag)

Referenciaszar, de legalább jó drága lesz. Lehetne már árverseny mert ez így siralmas.

"Az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#9) bazsi83vp

bazsi83vp
(senior tag)

Gondolom ez se 2 fillér lesz... bár a gyártók a VEGA-nál eleve nem pici péket, felszolgálót fogják még nyugaton sem a célközönségnek tekinteni.

[ Szerkesztve ]

A lapcsalád ávósának nem tetszik a tényszerű kritikus aláírás... :D

(#10) hajbel válasza Tyrel (#5) üzenetére

hajbel
(őstag)

Sok custommal is meg lehet csinálni. A topikjában van róla szó.

A cikkhez: Kár, hogy nem a ref. LC vega 64-et forgalmazzák :O

Against mod€rn football

(#11) marcarc

marcarc
(fanatikus tag)

Pont időben:D

(#12) Cyberboy42 válasza zzola (#6) üzenetére

Cyberboy42
(fanatikus tag)

nekem tetszik, és talán pont eezt meg is veszem. illetve majd valamelyik vegát. Szimpatikus hogy dx12-ben több fps-t hoz mint a gtx 1080. De viszont lehetne picit olcsóbb. ha belép az Asrock is a piacra, talán az árakon is farag. jó lesz ez :C

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#13) tibaimp

tibaimp
(őstag)

Nem akarok megbántani senkit, de ezeket a Vega-kat megveszi valaki? Most nézem, egy ismert oldalon mindig a legolcsóbb
Vega56: ~187.000 Ft,
Vega64: ~214.000 Ft,
GTX1070: ~146.000 Ft
GTX1080: ~182.000 Ft,
GTX1080Ti: ~267.000 Ft

és sebességen a 1080-al van nagyjából pariban a 64-es, de cserébe ~30.000 Ft-al drágább, és jóval többet fogyaszt.
(Mielőtt még valaki felhozná, a 8800GTX óta amd vga-ket veszek, mert ár/teljesítményben jobb volt, mint az nv, eddig.....)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) zzola válasza tibaimp (#13) üzenetére

zzola
(PH! félisten)

Én 2 hete 140k-ért vettem a custom 1070Ti-t, arról se feledkezzünk meg!

(#15) 5150

5150
(tag)

Vegánoknak jó lesz hentes kirakatot dobálni

"Aimbot trial is expired.."

(#16) Tyrel válasza tibaimp (#13) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Szerintem van aki megveszi. Egyrészt asszem bányászatra még mindig jobbak (igaz már kevésbé pörög), másrészt lehet hogy a kártya 30-40 rugóval drágább, a FreeSync monitor (G-Sync-hez képest) viszont 50-80 rugóval olcsóbb, szóval akár még jól is ki lehet jönni vele...

Azt meg inkább hagyjuk is hogy a bányászat miatt annyira megerősödött a videokártyák fekete-piaca, hogy nem kevesen hozzájuk tudnak jutni nagyker áron, áfa nélkül (gyakorlatilag úgy pont annyiért amennyit valójában érnének ezek a kártyák, ill. az MSRP-hez közel)...

[ Szerkesztve ]

(#17) L3zl13 válasza tibaimp (#13) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Esetleg, ha kell erős kártya de freesyncet akarsz használni?

Szerk: Látom más is erre a következtetésre jutott. :)

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#18) hajbel válasza tibaimp (#13) üzenetére

hajbel
(őstag)

Én pl. megvettem Vega 56-ot (£400-ért Novemberben) és fél perc alatt 64-esítettem, mondjuk még egy kevés időt rászántam és azt is alulfeszeltem, húztam +8-10%. Freesync monitorral használom, nagy megelégedéssel. Szerintem nem csináltam rossz üzletet.

[ Szerkesztve ]

Against mod€rn football

(#19) X Factor válasza tibaimp (#13) üzenetére

X Factor
(PH! addikt)

Ha FreeSynces monitorod van akkor érdemes.

Tyrel Van h. két teljesen azonos monitor között 130k a különbség attól függően h. GSYNC vagy FS. Lsd.:
LG 34uc79G, LG34uc89G

[ Szerkesztve ]

I was there the day that Horus fell

(#20) rumkola

rumkola
(PH! kedvence)

ehh mindegy
:)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rumkola

(#21) Tyrel válasza X Factor (#19) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Na akkor még keveset is mondtam...

Igazán én az Acer Z321QU és XZ321QU példájából indultam ki, feltételezvén hogy maga a G-Sync hardver+licensz ára fix, szóval kb. ugyan annyival dobja meg minden monitor árát... deee akkor lehet nem így van.
Minden esetre kegyetlenül drága, pláne ahhoz képest hogy a Spring Creator's Update óta nem működik normálisan, és várhatóan még legalább 1-2 hónapig nem is fog mert nehéz lesz ezt javítaniuk...

[ Szerkesztve ]

(#22) Cyberboy42 válasza Tyrel (#16) üzenetére

Cyberboy42
(fanatikus tag)

ott a pont. Én is a FreeSync miatt ebbe az irányba leskelődök, lehet hogy a vega64 picit drágább, de monitorra meg teljesen eszement árak vannak G-sync-ben. szóval nincs is kérdés igazán.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#23) X Factor válasza Cyberboy42 (#22) üzenetére

X Factor
(PH! addikt)

Igazából az AMD-t nem értem ebben a kérdésben, simán selling point lehetne és hallgatnak róla, holott lépte nyomon az emberek arcába kéne tolni az adaptive sync előnyeit....

Tulajdonképpen, aki nem geek beállÍtotságú és érdeklődő eme irányba, fogalma sincs róla, hogy milyen remek dolog.

(#24) Plasticbomb válasza FlashLed (#1) üzenetére

Plasticbomb
(őstag)

Inkabb az lenne erdekes, hogy:
1, milyen minoseguek a PCB es az alkatreszek
2, honnan a fenebol huztak elo most ezeket, amikor fel eve elvileg nem gyartanak ref vegat?

Subnautica

(#25) Pepeeeee válasza Plasticbomb (#24) üzenetére

Pepeeeee
(PH! addikt)

Szerintem ez nem referenciakártya.
Ezt úgy értem AMD itt NEM tud minőségi követelményt támasztani.
MSI AIR BOOT sem ref kártya ott is eltérhetnek alkatrészben, csak ahhoz van érdekük hogy menjen a EK blokkokhoz.
Jó lenne ha valami letörné a 64 árakat,,, remélem ez megteszi.
MRSP ár környéki árazást szeretnék látni...
Amit hiányolok hogy sehol nem írják Samsung memóriás e az 56 !

[ Szerkesztve ]

Make ATI great again.

(#26) tibaimp

tibaimp
(őstag)

zzola, Tyrel, L3zl13, hajbel, X Factor: köszi mindenkinek :R (remélem nem maradt i senki :) )

Őszintén nekem a FreeSync nem ugrott be, igazatok van, ebben OK.
Én is most fejlesztettem monitort, de semmi ilyen extra nincs benne, nem is igénylem, (én nem látom a különbséget, de ez én vagyok...)
A bányászat, remélem, már nem használ VGA-t, mert elegem volt.
Aki meg ilyen "okosba" tud szerezni olcsón, annak sok sikert hozzá!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) kisbalázs válasza tibaimp (#13) üzenetére

kisbalázs
(tag)

én megvettem tavaly szeptemberben 480 fontért akkor nekem megérte, de ennyiért már sok lenne

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#28) FollowTheORI

FollowTheORI
(PH! nagyúr)

OK. How much is the fish? :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI

(#29) FollowTheORI válasza tibaimp (#13) üzenetére

FollowTheORI
(PH! nagyúr)

Azok akik csákányoznak mellékesben és visszahozza a felárát... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI

(#30) Milka 78 válasza X Factor (#19) üzenetére

Milka 78
(PH! nagyúr)

Jó lesz az 100-nak is,de pl 3 hétig 200k alatt lehetett vinni a 89g-t amiben nincs után húzás,szebbek a színei,30-166hz-es a sync tartománya.Rémlik a 144hz-es képsötétedés és a lila utánhúzás amiről beszéltünk is a 79g-vel kapcsolatban...na ezeknek nyoma sincs a 89g-nél,mérföldekkel jobb monitor.

[ Szerkesztve ]

---------Jótündér! A kívánság az kívánság! Na hajolj csak szépen előre!--------- Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni,ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#31) Plasticbomb válasza Pepeeeee (#25) üzenetére

Plasticbomb
(őstag)

Akkor maskepp fogalmazok: mennyire masolja a refet, mert a hutesen kivul a ref eleg jo kartya. Foleg a SAMSUNGosak... 1200 MHz HBM tud hasitani...:)

Subnautica

(#32) komi77

komi77
(senior tag)

Tényleg drágák. Én is freesync miatt gondolkodom Vegában. Ahogy nézem lassan a tv piacra is kiterjed a freesync. Igaz ezektől még nem kell hasra esni de egy-két éven belül akár komoly nagy felületű kijelzők is megjelenhetnek. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#33) tibaimp válasza kisbalázs (#27) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Az forintban, kb. mennyi? 180-190e körül?

(#34) beef válasza Plasticbomb (#31) üzenetére

beef
(fanatikus tag)

Ok, de a memória húzásnak bányán kívül van bármi érezhető haszna?
Én nem igazán láttam a magasabb feszültségen kívül több fps-t.

(#35) hajbel válasza beef (#34) üzenetére

hajbel
(őstag)

Igazából csak abból van több FPS. [link] ...itt csak 1GHz-ig van húzva a memória.

[ Szerkesztve ]

Against mod€rn football

(#36) X Factor válasza Milka 78 (#30) üzenetére

X Factor
(PH! addikt)

Uh, én azt hittem szimplán annyi h. az gsynces...

LeÍrtad, egyből elkedztem kalkulálni, h. eladoma vizes vegát, meg a 79-et, aztán váltok egy 1080ti 89 kombóra.

Mondjuk, ha nem épitekeze skozepen lennénk, lehet párom is hamarabb rábólintana. :D

Mondjuk én a problémák nagyrészt úgyhidaltam át h. 50-120hz használom fast módban ez igy az aranykozeput, de tény, h. elég idegesito h. kompromiszumokat kell kötni.

(#37) Tidus válasza tibaimp (#13) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Miért ne venné meg.

Én pl. Vega64-et használok, abból is a gyári vizest.
Autót is vesznek drágát és olcsót is, nem?

HEDT i9, maximum edition...

(#38) tibaimp válasza Tidus (#37) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Én csak az ár/teljesítmény miatt gondoltam, de OK, használd egészséggel! :R

(#39) Tidus válasza tibaimp (#38) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Hát igen, az ár teljesítmény megint egy más kérdés. Főleg jelen esetben a VGA-k világában. ezek az árak nem erről szólnak.
Én pl. megjelenéskor vettem tavaly októberben. Akkor az ára rendben is volt.

HEDT i9, maximum edition...

(#40) kisbalázs válasza tibaimp (#33) üzenetére

kisbalázs
(tag)

Akkor kb 330 Ft volt egy angol font, így kb 160 000

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#41) tibaimp válasza Tidus (#39) üzenetére

tibaimp
(őstag)

"ezek az árak nem erről szólnak." -- Sajnos igen, ez így is van.

kisbalázs: egy vega64-et ~160-ért, az jóóó biznisz volt. Annyit még én is adnék érte, főleg újért.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.