Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz MaUser #15 üzenetére

    Jah értem... mivel minden vr bukott eddig, onnantól hogy baszott nagy crt tévé volt a fejeden, így a technika változását és fejlődését vegyük figyelmen kívül, most is bukni fog :) Elvégre teljesen lényegtelen hogy a vr-hoz szükséges minden technikai téren áttörések voltak, mint megjelenítés és szenzorok tekintetében, mind pedig szoftveresen és számítási kapacitás terén :) Az árról nem is beszélve.

    Nem mondom hogy hogy 100% hogy nem lesz bukás, de ne hozzuk már fel azt, hogy eddig mindig bukott. Több pénz, több agy lett most ráállítva, fényévekkel jobbak a technikai adottságok is. A 3D monitorokhoz képest pedig egyszerűen nem ugyanaz a liga a hozzáadott extra élmény tekintetében. Igen, játszottam több tucat órát nv 3d vision notin, azon kívül hogy egy képkeretben már 3d-ben látod a dolgokat nem 2d-ben, még egy képkeret marad. Ez azért egy hangyányit más...

    Nem biztos hogy a rift váltja meg majd a világot. Viszont sosem voltak még ilyen jó és éles kijelzők, ilyen kicsi és gyors szenzorok, ekkora számítási kapacitás ilyen megfizethető áron. Mert amíg az eddigi vr szemüvegek több ezer sőt tízezer dollárokba kerülhettek, feltűnhetett hogy most 3-400 dolcsiért kapni devkitet. Ez meg már a normálisabb monitorok árával vetekszik. Számos olyan termék volt a történelem során, ami onnantól lett siker, hogy bárkinek megfizethetővé vált.

    -Solt-: alap hogy onnantól hogy vr van, onnantól az egér nem mozgatja a látóteret. vr első lecke. Ezt már anno a Team Fortress 2-es videóban is mondták, kb 6-8 irányítási formát próbáltak ki. De ugye a jövő ráadásul várhatóan nem is az egerekben lesz játék során (bár én egyelőre még joy + gázkar kombóval vagy kormánnyal akarok játszadozni vr-ban)
    Emellett továbbra is tartom, hogy első körben nem tömegek ugranának rá. Mármint nem tízmilliós tömegek. Egy kíváncsi kisebbség ugrana rá, ami nagyobb mint akik a devkitre ugrottak, mert sokan (én is) kivárnak hogy jöjjön a cv1.
    Oka biztos van, még csiszolják azokat a részeket amikkel kevésbé elégedettek (pl a riftről azt mondják kényelmetlenebb mint a vive, illetve még a kalibrálást sem oldották meg feltétlen, no meg kellene valami intuitív kontroller is rift mellé), de nem is azt firtatom hogy miért nincs még kinn. Ezeknek a doomsday cikkeknek a tartalmát firtatom.

    Nem vagyok vak hurráoptimista, de nem is látom olyan sötéten a helyzetet mint néha egy-két ph cikk beállítja.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák