Hirdetés

2017. március 28., kedd

(#1) Yodafon

Yodafon
(fanatikus tag)

[ Szerkesztve ]

Pedig nem is :))

Én nem szoktam gondolkodni. Tisztelem azokat akik szoktak, de én csak próbálom túlélni a napokat, hogy este megint bemászhassak melléd az ágyba.

(#2) .mf

.mf
(PH! kedvence)

Deja vu? (Két napja már volt erről itt cikk)

(#3) fi:zi'k válasza .mf (#2) üzenetére

fi:zi'k
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ez most a hivatalos bejelentés, az még csak "pletyka" volt.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4) Brett001

Brett001
(fanatikus tag)

A Canon legalább nyomja kifele a középkategóriás újdonságokat. Bezzeg a Nikon... :( Nagyon szeretnék már feljebb lépni és kicserélni a D5100-at, de a középkategóriában nincs kihajtható kijelzős gépe a Nikonnak. Márpedig nekem az fontos, mert foglalkozom kezdőként asztrofotózással is és bizony ott nagyon jól jön, hogy nem kell mindenféle tornamutatvánnyal a távcső alá feküdni, görnyedni.

(#5) kasaf1 válasza Brett001 (#4) üzenetére

kasaf1
(tag)

D5300? Én azzal szemezgetek egy jó ideje, de még nem szántam el magam... Valahogy jobban esik elnyaralgatni azt a pénzt... :)

(#6) Brett001 válasza kasaf1 (#5) üzenetére

Brett001
(fanatikus tag)

Az a baj vele, hogy nem sokat lépnék előre a D5100-hoz képest. Ugyanúgy nincs pentaprizma, jó fogású méretes váz, LCD státusz kijelző stb. Ezért nem érdekel az 5-ös vonal.

(#7) fi:zi'k válasza Brett001 (#6) üzenetére

fi:zi'k
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Mennyire vagy berendezkedve a rendszerre? Esetleg érdemes lehet megfontolni egy váltást is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Eleg hulye nevvalsztas mit ne mondjak.

Brett001
Frissitettek azota parszor azt a szeriat: [link]

[ Szerkesztve ]

„Turn your face to the sun and the shadows fall behind u.”

(#9) Tian66 válasza Brett001 (#4) üzenetére

Tian66
(fanatikus tag)

Esetleg D7200 és wifin keresztül látod az élőképet a telefonodon vagy egy táblagépen. Magam is 7200-őt használok, remek gép. Az 5ös szériához képest előrelépés lehetne.

[ Szerkesztve ]

http://www.carpcorner-csepel.hu/

(#10) Tian66 válasza hemaka (#8) üzenetére

Tian66
(fanatikus tag)

Frissítették, de még mindig kicsi váz státusz lcd nélkül.

(#11) hemaka válasza Tian66 (#10) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Az mondjuk igaz, a 7-es szeria meg fix kijelzos, szoval max. tenyleg ugy tudja megoldani, ha valamit rakot a gepre.

[ Szerkesztve ]

„Turn your face to the sun and the shadows fall behind u.”

(#12) #Morcosmedve válasza Tian66 (#9) üzenetére

#Morcosmedve
(PH! kedvence)

D5300 is tudja.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy: Komplett CPU Delidet vállalok! -> érdeklődni pü!

(#13) Tian66 válasza #Morcosmedve (#12) üzenetére

Tian66
(fanatikus tag)

Igen, de nem igazi előrelépés. A 7es széria egy szinttel feljebb van.

(#14) #Morcosmedve válasza Tian66 (#13) üzenetére

#Morcosmedve
(PH! kedvence)

Igen, de cipelni már nem jó, illetve ki fog jönni Nikon is új a 7xxx-ben szerintem.
Az elesseg allitas az viszont mindenkepp jo a 7xxx-nel, ez az igazi elonye, csak sokba kerul :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Tian66 válasza #Morcosmedve (#14) üzenetére

Tian66
(fanatikus tag)

Hát nem olcsó az tuti.
:)

(#16) Brett001

Brett001
(fanatikus tag)

Így igaz, ahogy írjátok a 7xxx lenne előrelépés. Különösen a váz mérete miatt, nem baj, hogy nehezebb cipelni, de a fogása sokkal jobb, mint a belépő modellek kis háza. A mobiltelefonos kapcsolat valóban megoldás lehet, még az se baj ha vezetéken megy a dolog. :) Nem csak távcsőnél, de pl. makrózásnál is jól jön. Mert ott is nagy előny a kihajtható kijelző, ezt ki lehet mobillal váltani.
Komplett rendszer cserén is gondolkodtam, de egy részt nincs rá anyagi fedezet, másrészt újra teszteket, tapasztalatokat kellene heteken keresztül bújni. 2008 óta vagyok DSLR-s...Nikon D40-el kezdtem.

(#17) Tian66 válasza Brett001 (#16) üzenetére

Tian66
(fanatikus tag)

A sok tesztet már elolvastam helyetted. :)
D90 ről váltottam a 7200ra. Megérte.

(#18) Brett001 válasza Tian66 (#17) üzenetére

Brett001
(fanatikus tag)

:) Én arra gondoltam, ha Canonra váltanék kellene előlről kezdeni a teszteket.

(#19) Rolanddd

Rolanddd
(kvázi-tag)

Az vajon miért van, hogy USA-ban a
800D váz 750$
77D váz 900$
EU-ban pedig
800D váz 850€
77D váz 900€

A 18-55-ös kitobival is EU-ban csak 50€ a kettő közötti különbség (950€ vs 1000€). Úgy látszik errefelé több 77D-t akarnak eladni.

(#20) Shodan válasza Rolanddd (#19) üzenetére

Shodan
(PH! addikt)

Ha a 77D a 760D utódja akkor árban nem ezt kellene követnie?
Nem tudom hogy pontosan itt egy generációváltás hogy szokott kinézni. De gondolom a régi kifut és megy az új a helyére hasonló áron.
Nemrég váltottam 760D-re, de ahogy it az árakat elnézem az olcsóbb mint amiket itt árakat közölnek, 77D-re már biztos nem lett volna keret.

Ja és iszonyat nulla a 800d és a 77d közötti különbség. Ezért kár volt a nevekkel variálni

Top LCD Data Panel vs. none
Top mode dial and power switch on left vs. right
Rear Control Dial vs. only Cross Keys
Multi-function Lock Switch vs. none
Auto Display-Off Sensor by the viewfinder vs. none
AF On button vs. none

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#21) Rolanddd válasza Shodan (#20) üzenetére

Rolanddd
(kvázi-tag)

Igen, pici a különbség, de így, hogy EU-ban csak 50€-val kell többet fizetni a 77D-ért mint a 800D-ért, így már jobban megéri a 77D-t szerintem - legalábbis engem ez húz most afelé. Ha maradt volna a 150-es külünbség mint $-ban, akkor inkább a 800D felé kacsintgatnék.

Mellesleg az általad felsoroltakon kívül még lehetnek különbségek, kiindulva a 750D/760D közötti differenciákból, pl a 760D-ben van HDR videó (tesztek alapján kb. semmit nem ér), van digitális zoom videó közben, van vízszint jelző, másra nem emlékszem. Hogy ez most is így lesz-e, majd kiderül.

(#22) DemonDani válasza Rolanddd (#21) üzenetére

DemonDani
(PH! addikt)

Teljesen jó dolgok vannak a 77D-ben szerintem a 800D-hez képest. A vízszint jelző jó, a felső kijelző kell, az automatikusan lekapcsoló kijelző is jó, energiahatékonyságban ezekkel sokat lehet nyerni, tovább bírja a gép.

Apróságok, de finomságok szerintem. És tényleg nincs árban nagy különbség, szóval nem tudom, hogy miért kell ezen problémázni bárkinek is.

asd fgh jkl éáű

(#23) #Morcosmedve válasza DemonDani (#22) üzenetére

#Morcosmedve
(PH! kedvence)

Nincs gond, csak ennek okán felesleges a 800D főleg ilyen 50€ tartományban.
Nagyon megdrágult ez a 650D-800D vonal.

(#24) Rolanddd válasza DemonDani (#22) üzenetére

Rolanddd
(kvázi-tag)

Nekem is tetszenek ezek a funkciók, ami számomra érthetetlen az az, hogy nálunk miért majdnem ugyanolyan drága a 800D, mint a 77D.
Ezen kívül csak dicsérni tudom az új gépeket, minden bennük van amire szükségem van, ezt már végre méltó előrelépésnek érzem az 550D-m után (kategórián belül maradva). Tudom, már a 750D is nagyon jó volt (volt is kísértés) de örülök, hogy megvártam az ideit. Sokan panaszkodnak, hogy nincs 4K, de hogy nekem nem fog hiányozni, az biztos :) Majd a következőben elég lesz, 4-5 év múlva.

(#25) DemonDani válasza Rolanddd (#24) üzenetére

DemonDani
(PH! addikt)

Én inkább egy 720p 120 fps felállást (ne adj isten 240 fps) hiányolok...

[ Szerkesztve ]

asd fgh jkl éáű

(#26) Rolanddd válasza DemonDani (#25) üzenetére

Rolanddd
(kvázi-tag)

A telefonom tud ilyen slow motion videót, de abból kiindulva hogy azt milyen gyakran használom, szerintem ezt sem használnám :)

(#27) Gabez00 válasza DemonDani (#22) üzenetére

Gabez00
(újonc)

Ez fura egyébként, a 700D-ben már volt közelségérzékelő...

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.