Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tanisz #5 üzenetére

    a 3D stackingból intelnél lehet még valami, de annak is kellhet pár év amíg asztali vonalon "beérne" ... addigra meg lehet kb. az amdnek is meglesz az azonos technikai vonala..
    a ryzen pl. jól megy, a profit még se "növekszik" ... az ok, mert elköltik ott is a fejlesztésekre, így ők se "pihennek" ...
    azt mondják intel előrébb jár ezen a területen, kérdés ez mire lesz elég, oda kb. új architektúra kellene a jelenlegi korlátok mellett (erős hőtermelési limit).

    a 3D problémára én 2 lehetséges megoldást látnék... bár nem tudom bármelyik használható-e.
    1. valami hőelvezető lapka a rétegek között.
    2. feltölteni a cpu-t hűtőolajjal :DDD .. ez mondjuk kicsit extrém .. még a végén jöhetnek a viccek, hogy léket kap a cpu ... a keringetést meg vagy valami piezós módon, vagy az alkatrészek "okos" elhelyezésével "természetes" módon oldanák meg...

    akár nem kizárt a 2 kombinációja, de.. mindenképp drága ez a 3D dolog..
    de nem látom egyenlőre, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy a cpu chippek ne okozzanak gondot ha azok önmagukban 20-30W-ot elégetnek magonként egy-egy nagyobb teljesítményű példánynál.. ha csak nem igazán hűtik le az egész chippet extrémen, vagy használnak valami olyan technikát amitől a chippek extrém hőmérsékleten is működőképesek, nem látom hogyan lehetne ezt megoldani "újratervezés" nélkül.. a jelenlegi magokkal csak erősen limitált teljesítményű példányok jöhetnének.. persze intelen kívül csak kevesen tudhatják mi folyik ott fejlesztésként az ajtók mögött, igen sok pénzt eltudnak költeni egy-egy ilyen kutatásra, én meg csak egy 5-10 percet agyaltam itt azon ismereteim alapján, ami alapján úgy vélem, hogy "tart most" a technika... de nem tudhatni mi van az ajtók mögött.. csak mikor ekkora a csönd 2 dolgot jelenthet, vagy valami "nagyon" dolgozik, vagy azt se tudja mit csináljon... de a ryzen megjelenése utáni "kapkodás" (most már lassan 2 éve, így egyre kevésbé releváns) azt feltételezi, hogy nincs "nagy" projekt (legalábbis akkor nem volt még)..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák