Hirdetés

2019. augusztus 26., hétfő

(#1) Shin Chen

Shin Chen
(junior tag)

Ha jól értem röviden fogalmazva ez az 6nm az ultramobil piacon hoz majd kisebb fogyasztást ugyanakkora (nagyobb) teljesítmény mellett.

(#2) Cifu válasza Shin Chen (#1) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Valahogy mindig úgy történik, hogy inkább nagyobb teljesítményt hozhatnak ki azonos teljesítményből...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) TeeJay

TeeJay
(nagyúr)

Intelék kanyarba sincsenek itt meg már 5nm indul. Nem semmi

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#4) Cifu válasza TeeJay (#3) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Azért azt gondolom te is tudod, hogy ezek a 10-8-7-6-5 nm-es elnevezések inkább marketing célt szolgálnak, mint valós, egymással összevethető méreteket takarnak...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) hyperspace válasza Cifu (#4) üzenetére

hyperspace
(őstag)

Hogy is van? A tranzisztorok közötti távolság csökken csak?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#6) Acélfarkas válasza hyperspace (#5) üzenetére

Acélfarkas
(aktív tag)

Inkább a tranzisztorok mérete csökken. Szerintem. A távolság bizonyos szint alá már semmikép se mehet.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#7) TeeJay válasza Cifu (#4) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

még mindig jobb hogy ez már kézzel fogható mint a zintel 10nm ami vicc lett :D
Samsung és TSMC nagyon átugrotta a Zintelt
és ez nekünk jó mert telókba Snapdragont, AMD-nek procit meg GPU-t meg nVidia GPU-t is ez a két cég gyárt ha jól tudom :R

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#8) myckie2 válasza TeeJay (#7) üzenetére

myckie2
(senior tag)

Ha megszűnik a verseny az sose jó, főleg nekünk fogyasztóknak nem.

"For every man there is a cause which he would gladly die for."

(#9) TeeJay válasza myckie2 (#8) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

most lesz csak igazán verseny hogy a zintel gatyába rázza magát és normális fejlesztést tegyen le az asztalra. eddig évekig nem voltak rászorulva erre aztán hoppá Samsung és TSMC is elhúzott mellettük az AMD meg jó partnert talált és prociban ver rájuk pedig ugye az Intel a legnagyobb chip gyártó volt évek óta

(#10) tibaimp válasza TeeJay (#9) üzenetére

tibaimp
(őstag)

" pedig ugye az Intel a legnagyobb chip gyártó volt évek óta" -- és várhatóan az idén megint az lesz.... ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) nyisziati válasza TeeJay (#9) üzenetére

nyisziati
(addikt)

Jó lenne már egy gatyábarázás... Meg árcsökkentés...

Samsung Galaxy A9 (2018); Pebble Time Steel

(#12) M@cika válasza tibaimp (#10) üzenetére

M@cika
(senior tag)

Álmodban. Idén már csak a mobil szegmens kap új procikat, és az sem lesz nagy durranás.
Maximum darabszámban lehetne esélye....

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#13) Shin Chen válasza Cifu (#2) üzenetére

Shin Chen
(junior tag)

Valamiért nem tudom eldönteni, hogy ez szomorú vagy nevetséges :(

(#14) troviko válasza myckie2 (#8) üzenetére

troviko
(senior tag)

Te melyik bolygón élsz, kb 10-15 éve nincs igazi verseny, pont hogy az elmúlt 1-2 évben kezdi ismét bontogatni a szárnyait az a bizonyos verseny. Ehhez kellett, hogy az Intel bénázzon, a többiek meg összekapják magukat az ARM pénzen (amit az Intel szépen kihagyott).

Sony Fan, Samsung hater -> Samsung fan, Sony hater - Nem én változtam, a piac... - Most S7E, és rühellem...

(#15) tibaimp válasza M@cika (#12) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Nem mintha Intel részvényes lennék, szóval igazából nem érdekel, hogy ki az első, így nem erről szoktam álmodni sem :) , de mivel a Samsung befékezett a nand és a ram piacon is, így az lesz, cikk/hír is volt róla...

szerk.: [link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) myckie2 válasza troviko (#14) üzenetére

myckie2
(senior tag)

:F

"For every man there is a cause which he would gladly die for."

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.