Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gordiann

    őstag

    válasz mbalint987 #31 üzenetére

    Én is sorban akkor:

    "Szeretem ezt az indoklást: nekem megy, szóval működik. Nem, ha neked működik, akkor közel sem biztos hogy másnak is megy."
    Én is rühellem az olyan indoklást, de te pont ezt csináltad fordítva. Az arány itt sokkal másabb, mint ahogy te megéled. Te épp egy kivétel voltál egy véletlen eszköz miatt. Nem csak az én példám, hanem nagytöbbségben vannak azok, akiknek egy egér lazán működik. Megesik az ilyen.

    "A cikk inkább arra akart rámutatni, hogy az Apple mennyire öntelt saját operációs rendszerével kapcsolatban. Körülbelül 4 munkaóra alatt be lehetett volna integrálni a rendszerbe, de nem tették, mert hogy az a Microsoft szabványa, és egyébként is csesszék meg az Android-tulajok. Milyen érdekes, hogy Linuxon megoldották az integrálást, ugye!?"
    Most személyeskedsz az Apple-lel, vagy a problémára koncentrálunk? Meg van oldva, kész. Sok esetben amikor a Windows-on működik valami, az nem rajtuk múlik. De tény, hogy nem készítik fel a rendszert Androidra rendesen, de ez ilyen. És? Nem kötelező. Ha androidod van és nem vagy hajlandó feltenni egy szoftvert, akkor nem neked való a Mac. A világban minden így megy. Van egy adott dolog, amit egyik gyártó így csinál, a másik máshogy. Nem szimplán "leszarnak" dologról van szó, ezért nem szeretem a kiakadást ilyen témában, mert egy rossz vitapartner vagy, ha az ilyenekre ilyen kiakadva reagálsz. Megint itt nem érzed a súly megfelelő helyét.

    "Van a mondás, hogy kinek a pap... De betudom véleménynek, mert kvázi te is a véleményemre reagáltál."
    Igen ez vélemény, ennyi. De ha globálisan nézzük, nagyban, akkor azért nincs szó olyanokról amit te beszéltél, hogy a Windows annyira nagyon nyitottabb, több, mindenebb... a macOS meg egy zárt szar. Erről szó sincs, kb egy szinten vannak, csak az egyik ilyen, másik olyan. És ha ez megvan, akkor lehet mondani, hogy kinek a pap, kinek papné.

    "Én naiv azt gondoltam, hogy normális vitát lehet folytatni egy ilyen téma alatt. Tévedtem, mert egyrészt a bejegyzés sem adott ennek alapot, másrészt vannak kommentelők, akikkel ez nem megy. Nincs ezzel baj..."
    Ebben igazad van valahol, én is kicsit felhúztam magam és ezt nem kellett volna írni. Viszont az alapom a te hasonlóan bedurvult hangnemed volt, ezért írtam kicsi erősebbre. De ez így sok volt, bocsánat.

    "Tegyük hozzá, hogy míg a szolgáltatók az adatforgalmat száz megabyte-okban mérik, addig felesleges erről beszélni. A felhő jó dolog, de még nincs meg teljesen az adatkommunikációs alapja (persze nem technikailag)."
    Ahogy már más is leírta, nem Magyarország a cél, de egyébként itt is max 1-2 év mire bárkinek elérhető lesz a végtelen mobilnet. De ebbe nem szabad belekötni, mert látni kell a világ folyamatait, akkor lehet átlátni, mi miért van.

    (egyébként nekem pár gb nettel tökéletesen működik, hogy felhőben van minden és ha tudom hogy nagy file kell a telefonra/tabletre, akkor wifinél letöltöm, pár megás- tízmegás adatokért pedig ott az - annyira azért nem kevés - mobilnetem.)

Új hozzászólás Aktív témák