Hirdetés

2019. július 22., hétfő

(#1) snecy20

snecy20
(PH! kedvence)

Annyi a nagy terv jelenleg a PCIE 3.0-s platformon lévőknek, azaz szinte mindenkinek, hogy azt a 2 évet még nyugodtan kihúzhatják a 6.0-ig.

(#2) koko52

koko52
(PH! addikt)

A 4.0 még nem jelent meg, de már írták hogy rövid életü lesz mert váltja az 5.0 és jön a 6.0 2021-ben. Na most elássák a 4.0-át rendesen. Az x570 pl a 4.0 miatt drága. Ez érdekes lesz. Úgy néz ki át kell ugrani a 4 és az 5-öt is. Vagy jóárasítják őket mert a kutyának sem kell majd.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa!

(#3) DraXoN válasza snecy20 (#1) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

nekem tök 8 mire váltok, még 2.0án vagyok :P ... mondjuk most már a 3.0át kihagynám (mert csak).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#4) snecy20 válasza DraXoN (#3) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

Ha még van 2 év az FX+Radeon 470 párosban, akkor 2.0->6.0 ;]
Olvasom közben hogy inkább 4 évvel kalkuláljunk. Az még azért odébb van.

[ Szerkesztve ]

(#5) Lacika112

Lacika112
(fanatikus tag)

Még a 4.0 is bőven elég lesz sok-sok évig.
5.0 biztosan megjelenik "asztali" szegmensben is de előreláthatólag csak szerver szinten lesz értelme.
6.0 ? kétlem addigra ki tudná használni valami..... vga tuti nem, ssd (max valami raid szörnykártya) 10Gbps? okséééé :R de ott már a csatik nem férnek a kártyára.... hacsak nem 2 slotos.

Persze fejlesszék csak de lassan kiadhatnák a kövi sata csatit is mert az nagyon le van maradva......

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#6) Cifu válasza Lacika112 (#5) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Az előrelépés nem csak a maximális sebesség kapcsán érdekes, hanem amiatt is, hogy egy-egy sávon mekkora az elérhető sebesség.

3.0 esetében az alaplapgyártók szinte kerülték a 4x csatlakozót, 16x és 1x csatikat látni a legtöbb helyen. Ez például a hálózati kártyáknál probléma, mert egy 10Gbps LAN kártyához így 4x csati kell. Ez részben azt is megmagyarázza, hogy miért nem terjedt el: az átlagos prociknak 16 szabadon használható sávja van, a dVGA igényel(het) 8 sávot, egy NVMe SSD 4-et és akkor már csak 4-ből lehet gazdálkodni, ami lehet egy másodlagos NVMe csati, vagy egy második dVGA például - vagy egy hálókártya.

A 4.0 esetében már elég egy 1x csatlakozó, vagyis egy sáv az 10Gbps-hez.

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#7) Balika911 válasza Lacika112 (#5) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

"Persze fejlesszék csak de lassan kiadhatnák a kövi sata csatit is mert az nagyon le van maradva......"

When is SATA 4.0 at 12Gb/s coming?

There are no plans to extend SATA bandwidth beyond the current 6Gb/s transfer rate since the change requires signigicant changes to the PHY section of the specification, the impact to compliance testing and compatibility.
[link]

[ Szerkesztve ]

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#8) Segal

Segal
(PH! addikt)

Ha nem veszik maguktól az emberek az új alaplapokat akkor majd rájuk erőszakolják... ;] :P

(#9) hardzsi2

hardzsi2
(fanatikus tag)

Jól gondolom ezt látva, hogy 2025-ig biztosan nem a PCIE lesz a szűk keresztmetszet?

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#10) whYz válasza Balika911 (#7) üzenetére

whYz
(PH! addikt)

Mire nem eleg neked a sata 3? :W

P20 PRO - DEAD PHONE WALKING

(#11) Cifu válasza hardzsi2 (#9) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

A PCI-Express bizonyos területeken jelenleg is szűk keresztmetszet.

A hálózati kártyáknál a Gen 3.0 meghatározta, hogy mekkora sávszélességet lehet biztosítani a maximális, 16 sávon: 15.75 GB/s azaz 126Gbit/s. Ez azt jelentette, hogy 100Gbit/s feletti kártyákat nem lehet PCI-Express porton keresztül nyújtani. Ha most röhögni kezdenél, hogy minek ekkora sávszélesség, akkor gondolj bele például a felhőn keresztüli stream sávszélességigényébe. Vagy abba, hogy egy optikai kábelen mekkora adatmennyiséget lehet átpumpálni. Mert itt ilyen problémákról beszélünk.

Ma már kaphatóak 200Gb/s sávszélességű Ethernet és Infiniband hálózati eszközök, de újfent limitbe ütközünk. A PCI-Express Gen 4.0 ugyanis 31,5 GB/s, azaz 252Gbit/s sebességet enged át maximum. Ha még tovább szeretnének lépni (és szeretnének), akkor az a PCI-Express Gen 5 fog a fentiek szerint 504Gbit/s maximális sávszélességet nyújtani. A Gen 6 pedig elhozhatja az elméleti 1Tb/s sávszélességet...

Kezd érthető lenni, miért hajszolják a fejlesztéseket?

[ Szerkesztve ]

(#12) Balika911 válasza whYz (#10) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Senki nem írt itt olyat, hogy neki nem elég a SATA 3.

[ Szerkesztve ]

(#13) snecy20 válasza whYz (#10) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

Hagyjuk meg mindennek az adatátviteli sebességét 1000 éves szinten. :D

(#14) alevan válasza snecy20 (#13) üzenetére

alevan
(PH! addikt)

A SATA nem lesz továbbfejlesztve. A HDD-k nem fogják kaparni a SATA3 tetejét, az SSDk pedig a jövőben PCIe alapúak lesznek (PCIe fogalatos kártyák, M.2, U.2, stb).

A SATA-nak, mint szabványnak, már nincs jövője.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#15) erer1000 válasza snecy20 (#13) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

azok után hogy tavaly bátyám (program fejlesztő) kapott laptopot a munkahelyétől, és abban a laptopban 100Mbps-es LAN volt, azóta mondom hogy óvatosan az ilyen kijelentésekkel hogy maradjon az 1000 éves sebesség szint mindenkinek, mert végén tényleg teljesül ;] ;] ;]

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#16) DraXoN válasza snecy20 (#13) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

csak is a SOROS port és az is szigorúan maximum 9,600 bit/s-el :D [link]
amire az nem elég, az nem is létezik!

erer1000:
milyen laptopban van csak 100Mbit/s még csak manapság is?

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#17) whYz válasza snecy20 (#13) üzenetére

whYz
(PH! addikt)

Boven elegendo lesz a sata jelenlegi sebessege orokke. HDD sebesseg nem ugy tunik, hogy jelentosen gyorsulna es ne lenne eleg a sata 3.

(#18) Balika911 válasza alevan (#14) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Az előző válaszomtól függetlenül én is így látom. A nagy kapacitású merevlemezekhez valószínű egész sokáig marad (amíg nem terjed el azok helyett is a PCIe SSD), egyébként folyamatosan kiszorul.

Notebookoknál, asztali gépeknél már elindult a folyamat, és jelzésértékű, hogy a következő generációs konzolokban is PCIe SSD lesz a hírek szeerint.

[ Szerkesztve ]

(#19) snecy20 válasza whYz (#17) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

A SATA SSD-k is lehettek volna gyorsabbak, ha a szabvány fejlődik.

(#20) Dragon3000 válasza Cifu (#6) üzenetére

Dragon3000
(senior tag)

Amd-nél nem egészen így van a ryzennel, mert 16 a vga-nak 4 az első m2-nek és 4 a chipsetnek, így ha a vga-nak marad 8, akkor egy bővítőnek ott van még 8, amibe mehet a 10Gb lan, a dedikált 4-nek az nvme és a chipset felől lehet még egy nvme, általában már csak pci-e 2.0 4x sávval.

(#21) whYz válasza snecy20 (#19) üzenetére

whYz
(PH! addikt)

Biztos jo otlet egy halott technologia fejlesztesebe fektetni az energiat, amikor ott van az nvme ami mar most sokkal jobb minden teren.

Ha HDD kell arra valo a sata, ha SSD akkor arra valo a PCIe, ilyen egyszeru. Ne keverjuk a kettot.

(#22) alevan válasza DraXoN (#16) üzenetére

alevan
(PH! addikt)

Ezekben :DDD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#23) snecy20 válasza whYz (#21) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

Mostmár nem, de vagy 8 éven át limitálva volt a Satás SSD-k teljesítménye. Nyilván az nvme m.2 a jövő.

(#24) Lacika112 válasza whYz (#10) üzenetére

Lacika112
(fanatikus tag)

Szerintem ezt nekem szántad :)

sata nem csak hdd re van hanem ssd-re IS! Bizony szűk keresztmetszet nekik a sata3
Persze jövőben lehet hogy teljesen kihal mint anno az "ide" de az átmeneti időszakra bőven belefért volna az újabb szabvány.

Rizsák miatt lesz már bőven elég pci-e, kékek meg majd utolérik őket lassan :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#25) Reggie0 válasza Lacika112 (#24) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Szerk: bocs, nem valasznak szantam, hanem uj hozzaszolasnak.

Valahogy nem lep meg, mar vagy 2 eve van az FPGA-k-ban PAM4 transciever 56Gbit/s/csatorna savszelesseggel.

(#21) whYz: Azert ez nem teljesen ilyen egyszeru. Hiaba ott a PCIe, ha relativ draga interfesz a SATA-hoz kepest. A low budget eszkozoknel mar szamitani fog ez is.

[ Szerkesztve ]

(#26) hardzsi2 válasza Cifu (#11) üzenetére

hardzsi2
(fanatikus tag)

Így már világos, köszi!

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#27) Vitamincsiga

Vitamincsiga
(fanatikus tag)

A csiga nem versenyló :DDD
De ha az AMD belengeti az IF-ot, meg az Intel is saját hasonló megoldását, akkor a PCI-SIG is képes "hiperűrsebességre" váltani :DDD

A Next Gen alaplapok izgisek lesznek!
DDR5, PCI-E 5.0, USB 4.0 (Ha 5.0 lenne :B ) Új tokozás, talán SMT4 :U

[ Szerkesztve ]

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#28) Reggie0 válasza Vitamincsiga (#27) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Szerintem az sokkal izgisebb lenne, ha a HBM a processzorba koltozne. Nem lepodnek meg ha 1-2 ev mulva ez lesz.

(#29) Cifu válasza Vitamincsiga (#27) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Félek, hogy nem az izgalmas lesz a jó szó rájuk, hanem a k*rva drága... :U

(#30) Z10N

Z10N
(PH! addikt)

Örülünk, Vincent? :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#31) tibaimp

tibaimp
(őstag)

Nagyon felpörgött most ez a szabvány, ahhoz képest, hogy a 3-on ültek 9-10 évet.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) snecy20 válasza tibaimp (#31) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

Ültünk a 4 magon is vagy nyolc évet...

(#33) janeszgol válasza whYz (#21) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

Nem csak a bungallód létezik a világon. Van olyan is, hogy adatközpont. storage központ, SAN. De ne nézz utána, sci-fi az egész. :)

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#34) tibaimp válasza snecy20 (#32) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Az is igaz, de nem értem a párhuzamot.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) Reggie0 válasza tibaimp (#31) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Csak 7-et. Abban a 7 evben azert meg kellett varni amig sikerult gyorsabb transceiver-t gyartani. Hiaba van meg az elmeleti szabvany, ha nem tudnak ala hardvert gyartani.

A 6-osra ugrast meg azert konnyu fejleszteniuk, mert a PCIe konzorciumtol fuggetlenul jelentek meg a PAM4-es interfeszek jopar eve, igy most rogton van mire epiteniuk.

[ Szerkesztve ]

(#36) tibaimp válasza Reggie0 (#35) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Lehet így volt, pontosan nem tudom, de elhiszem neked!
Azt megnéztem, hogy 2010 nov. volt a dátum, mikor a szabvány elérhető lett. (ha jól, értem a cikket)
Arra is szintén emlékszem itt olvastam, hogy a 4.0 most nagy ugrás volt valami miatt a 3-hoz képest, ez miatt adódott a lehetőség a gyors 5-ös majd 6-os váltásra.

(#37) tibaimp válasza snecy20 (#32) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Sőt a jó öreg Q6600/ Q6700 2006 q4 - 2007 q1-ben lépett színre....

[ Szerkesztve ]

(#38) erer1000 válasza DraXoN (#16) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

elnézést, nem tavaly, hanem azelőtt (hogy repülnek az évek, istenem...).

már nem emlékszik pontosan, csak hogy vissza is adta, mert egy 2 mag 4 szálas belépő U-s i3, 768p kijelző, 5400RPM HDD kaliber vicc volt a munkájához kb.

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#39) Dragon3000 válasza DraXoN (#16) üzenetére

Dragon3000
(senior tag)

A legjobb, amikor lan sincs csak wifi :D

(#40) Reggie0 válasza tibaimp (#36) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

A gyors 6-os nem emiatt adodott, az lenyegeben az 5-osbol ered. Egyszeruen annyi a modositas, hogy egy szimbolum alatt nem 1 bitet, hanem 2 bitet kuldenek at, azaz a kodolas megvaltozott es duplaztak a szimbolum adattartamat. Lenyegeben arrol van szo, hogy mar 4 feszultsegszintet kulonboztetnek meg 2 helyett, igy a frekvenciat nem kellett novelni, csak az ado/vevo aramkor bonyolodott.

A 4.0-as azert nagy ugras, mert 16GHz-t visznek az a panelen es a chip labain, amit nem olyan konnyu megoldani, mint a 3.0-as eseten a 8GHz-t. Ilyen nagy frekivel mar sok problema van, konkretan a szokasos FR4 nyaklapnal az is szamit, hogy az uvegszalas szovet iranya milyen a vezetekhez viszonyitva. Komolyabb eszkozokben mar mas alapanyagot is hasznalnak, 5-os eseten meg egyszeruen muszaj, ott atvitelerol 32GHz-rol van szo.

[ Szerkesztve ]

(#41) tibaimp válasza Reggie0 (#40) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Köszi! :R

(#42) Kvg válasza Cifu (#11) üzenetére

Kvg
(senior tag)

A elméletileg 100X gyorsabb 10Gbit/s re tervezett 5G hez kelleni fog brutális sávszélesség a szerverekben itt lesz értelme a 6.0 nak.

Az 5G hez baromira elavultak a jelenlegi szerverek, ezért is csak 400 700 Mbit/s az elérhető "sávszélesség" a kiszolgáló oldalról.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.