Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Fred23 #28 üzenetére

    Közben látom írták, hogy nem feltétlen relevánsak a bemásolt fogyasztási adatok.
    De még ettől függetlenül is többet fogyaszt nyilván az 5600G és 5700G.
    A 3400G egy 4 magos cpu, sokkal kisebb IPC-vel, frekivel. Az 5700G 8 mag, konkrétan 3x gyorsabb cpu multicore-ban.
    Szóval totál értelmetlen összehasonlítani. Olyan mintha a traktort vetnéd össze a Fiat 500-al.
    És innen már csak egy ugrás, hogy a többi is független tétel amit írtál. Jó lenne szétválasztani őket.
    IGP erő, cpu erő, fogyasztás. Mert oké, hogy az egyik jobb de te nem tudod kihasználni. Vagy a másik többet eszik de sokkal gyorsabb is. Ezek már nem összevethetőek így.

    Az IGP-re még mindig azt mondom, hogy ramban sokkal több van az újakban. 3400G-t nem nagyon láttam 3200-3600 feletti rammal, ezek meg elmennek a 4200-5000 közötti tartományig és pont ettől fog a legtöbbet gyorsulni.

    Fogyasztásra visszatérve - tök függetlenül a fentiektől - nyilván a meglévő keretek között kell gondolkodni. Nálam nagy gépben mindegy, oda minél jobb kéne... csak nem ilyen áron. :D
    Viszont a kis gépben 120W-os paneltáp van itt is, a külső táp pedig csak 96W. De nálam ez egy kis szerver, nincs szükség kraftra, a 200GE-vel is elvan.
    Én épp azért néztem mert ha mégis kéne cpu erő akkor arányaiban sokkal jobbak a több magosak alacsonyabb fogyasztáson. A mobil fogyasztásra hangolt 15-35W-osak 6 maggal is megeszik a 200GE-t reggelire, nem kell ezeket sem feltétlen elengedni a gyári 65-88W-ig.
    A 4650G-mben amúgy állítható a power eff mód, 45W biztosan van de talán 35W is. Sw-ből meg bármit lehet állítani, próbáltam már 15W-on is.
    És ezek még idle sem rosszabbak a 200GE-nél.

    Szóval ha kéne kraft én is vmi ilyenben gondolkodnék... 65W core package helyett 45-ig jó lenne a táp. Talán a mostani hűtés is, de még 35W-on is bőven jó lenne. Ott kb. 2 mag 3.2-őn vs 6 mag 3.5-ön lenne az arány.

    A lényegen sajnos nem változtat. Rohadt drágák, 5300G sincs pedig még U-s procikkal is jöhetnének mITX lapok nyugodtan, olcsóbban.
    És persze így még drágábbak relatíve ha még a gyári teljesítményt is lekorlátozza az ember. De optimálisabbak ha épp arra van szükség.

    Majd ha kifogok egy 5300G-t 40k-ért akkor cseréltek. :D :D

Új hozzászólás Aktív témák