Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Joci10 #29 üzenetére

    A helyzet az, hogy 120W-os picoPSU van a gépemben, dedikált kártya nem lesz benne sosem, viszont szeretném tuningolni a benne lévő APU-t, de minimum az IGP részét. A jelenlegi helyzet az, hogy a konfig teljes fogyasztása (maximum load) meghaladná a 120W-ot, ha akár csak 4000 MHz allcore-t állítanék be a CPU részre, ezért vagyok 3820, illetve 3835 MHz-en, ott még nem ugrik meg nagyon a fogyasztás. Kábé mindegy tehát számomra, hogy mondjuk egy 5600G vagy 5700G 10 vagy 50 Watt-tal fogyaszt többet, mert olyat szeretnék legközelebbre, ami kevesebbet fogyaszt.
    IGP tuningnál meg az a helyzet, hogy nem kell feszt emelni nagyon sokáig, vagyis maximum 1-2W árán fel tudom húzni a Vega11-et az 5600G Vega7-e, de tán az 5700G Vega8-a szintjére is. Annyi fesz kell az 1600-hoz, mint a -gyári- 1400-hoz.
    Ekkor pedig 5600G: 7 grafikus mag x 1900, 3400G: 11 grafikus mag x 1600. (Már csak etetni kéne tudni memsávszéllel.) Persze lehet, a Vega7/8 is többet tud feszemelés nélkül a gyári értékeinél, de lényegében semmiképp sincs nagy difi itt még akár az 5700G javára se.

    Vagyis nekem az jött le, hogy azzal járnék legjobban, ha GE-s procit vennék, meghagynám a CPU részre vonatkozó alapbeállításokat, vagy nem nagyon nyúlnék ehhez, az IGP részét viszont megnyomnám, amennyire lehet. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák