Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz FattyDove #41 üzenetére

    Miért működne így? A valóságban most is szolgáltat itt nálunk egyszerre a Digi és a Telekom is. De előző év végéig csak a Telekom volt. Most, hogy lett Digi, egycsapásra olcsóbb lett a Telekom is. (Nagyváros, megyeszékhely, belváros, de mivel csak egylakásos kis házak voltak az utcánkban, nem érte meg neki. Az utóbbi években épült egy csomó társasház, így már megérte a Diginek is kihúzni a kábelt.)
    Vannak olyan helyek, ahol nem építik ki a hálózatot, és ott nincs egy sem vagy max egy szolgáltató valami elavult szarral. Ha kötelezve lennének rá, hogy a teljes területet ellássák, ahol amúgy is jelen vannak, akkor nem lennének ilyen fehér foltok.

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • #54625216

    törölt tag

    válasz FattyDove #41 üzenetére

    Először is ha konkrét megállapodások formájában leosztják a terepet, azt kartellezésnek hívják, ami bűncselekmény.
    Másodszor meg azt feltételezed, hogy egy szolgáltatónak megéri lemondani több százezer potenciális ügyfélről (értsd: teljes kerület vagy város) csak azért, hogy máshol valamennyivel megemelhesse a díjait, miközben ezek a szolgáltatók multinacionális cégek tulajdonában vannak, akiknek sokkal fontosabb a lefedettség, mint egy-egy minirégió bevétele.
    Itt egyszerűen arról van szó, hogy a korai szakaszban (kb. 2000-es évek eleje) nem (vagy korrupt módon) szabályozták a kiépítést és nem építettek biztosítékokat az engedélyezési eljárásokba, így a szolgáltatók kicsemegézhették azokat a konkrét épületeket, ahol a legkisebb befektetéssel a legtöbb ügyfelet tudták elérni, majd később ez az állapot konzerválódott.
    Illetve jó ideig a Matávnak (és minimálisan az Invitelnek) államilag garantált monopóliuma volt, ami mind a mai napig érződik a szolgáltatók eloszlásán, mivel a monopólum megszűntekor az új belépők is a sűrűn lakott és könnyen bekábelezhető területeket célozták.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák