Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz aginor #4 üzenetére

    Az "irányított" légáramlás adott körülmények között hatékonyabb tud lenni, mint a "szabad", teljesen nyitott megoldások.

    Ebben a hozzászólásban írtam erről. Nem vagyok fizikus, nem vagyok mérnök, de a számítógépházakkal szerzett tapasztalataim igazolták ezt az elméletet. Amely szerint egy "csőben" áramlik a levegő, ezáltal jobb hőmérsékletet sikerült elérni. (Mint amikor még nem ragasztottam le az összes, "nem kívánatos" rést a ház összes oldalán.)

    Ezek alapján nagyon könnyen el tudom képzelni, hogy itt is hasonlóan működik.

    Egyébként nem tűnik ez rossz hűtőnek. Pláne, ha a világítása kapcsolható, és lehet fixen egyetlen színt is kiválasztani.

    Én kifejezetten ilyesmit keresek; ami teljesen fekete, és pirosan világít. Bevallom, a gépemben megkedveltem a gyári Ryzen Wraith hűtő szolid, kis piros fényét. A többi alkatrész teljesen fekete, így egy ilyen hűtő jól nézne ki a fekete füstüveg oldallap mögött.

    Más kérdés, hogy a cikk szereplője "Zalman-osan drágának" tűnik... :(

    Ám a 800-1500 RPM, és a max. 27 dB hangerő nagyon jól hangzik.

    Összehasonlításképpen... a gyári Ryzen hűtőmet most a lehetséges minimumra szabályoztam le. Fixen 5% a fordulatszáma IDLE (és 15% terhelésen; ennél jobban nem engedi a BIOS visszavenni), ami a gyakorlatban 1.100 RPM-et jelent.

    És a kiváló Phanteks háznak köszönhetően folyamatos terhelés alatt így is csak 61°C-ig melegszik fel a processzor.

    Egy ilyen nagy hűtővel ugyanebben a környezetben megjönne az áhított "csend" is, mert elég lenne a minimális 800-as fordulatszámon üzemeltetnem. És nyilván sokkal alacsonyabb hőmérsékleti értékeket tudna produkálni...

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák