Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crazykid83

    csendes tag

    válasz RefFes #10 üzenetére

    CB-ben 25-30% különbség???
    Kicsit eltévedtél a foglamakkal.

    Ha IPC-t akarsz mérni, azonos órajelen hajtod végre a tesztet:
    https://cpugrade.com/a/i/articles/cbr15-ipc-comparison-3ghz-scores.png

    Itt kiderül, hogy az AMD IPC(!!!) lemaradása 2-5% körüli, és nem 25-30%...

    Amivel kevered, az az órajel skálózádás, vagyis annak magas fokú képessége. Míg az intel legfrissebb 14nm-es gyártástechnológiával képes 5 Ghz-ig gyárilag eljutni, tuninggal ~ 5.3 Ghz addig az AMD az általa használt 12nm-e és a Zen+ architektúra nem tud 4,4 Ghz fölé menni tuninggal se. Szóval az AMD IPC-ben nagyon közel van, órajelben van még elmaradása. Ezen segíthet a 7nm, elérhető közelségbe kerül az 5Ghz.

    Remélem azért látod, hogy az intel a Skylake architektúrát reszeli és így azóta az IPC kb. nem változott csak minimálisan.

    A másig dolog, hogy kötve hinném, hogy a programozók, programozás olyan gyorsan lépést tud tartani a több mag használatával mint ahogy most szórják a magokat.
    Régen elavultak a gépek 2 év alatt. Nekem meg a 7 éves i7 2600k-s gépem röhögve elvisz még mindig mindent, azért ez is vicces...

    Igen játékra az intel + nvidia a tuti, vagy nem. Ha minden fps-t ki akarsz facsarni akkor persze, kellenek. Na de kérdés, tényleg kell a 160fps? Tényleg el akarsz költeni 200k-t egy 144hz-es g-synces monitorra és persze a hozzá passzoló gépre még vagy 500k-t?
    Vagy veszel egy Ryzent + olcsóbb nv kártyát és hozza a 80fps-t fullHD-ben. Hány olyan játék van amiért érdemes elkölteni vagy 6-700k-t egy gépre? Csak mert szerintem egy sincs.
    Ár érték arányban pedig per pill, nem az intelnél van a labda...

    (Nem nem vagyok AMD bérenc még mielőtt elásnál, elásnátok. 2 asztali gépem van mindkettő intel: 2600k, 6700k. Én igyekszem az optimális ár érték arányra törekedni és jelen állás szerint AMD-s lesz a következő, de az vagy 3. vagy 4. gen lesz csak, hisz semmi nem indokolja hogy a 6700k-t lecseréljem... )

Új hozzászólás Aktív témák