2019. augusztus 17., szombat

(#1) Chaser

Chaser
(titán)
LOGOUT blog

Asztali verzióban is megismételhetnék ezt 1 magos procival :K

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#2) akosf

akosf
(veterán)

Vajon mennyi lehet a fogyasztásuk?

(#3) szuper-t

szuper-t
(őstag)

jajj már kezdik T3000 (harmadik generációs Terminator? )
ne a fogyasztása érdekeljen hanem h mire képes :)

(#4) rudi válasza akosf (#2) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Különösen alulfeszítve, 1 GHz környékén.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) szuper-t

szuper-t
(őstag)

én semmit nem találok erről a prociról
google a nagy barátunk de akárhol keresem Pentium vagy core 2 jön ki
ha valaki megtalálná az adatlapját érdekelne :R

(#6) zsirfecske válasza szuper-t (#3) üzenetére

zsirfecske
(addikt)

a skynet már csak ilyen, folyton fejlesztenek.
a fogyasztás amúgy mindegy, csak aprítson :)

(#7) bartucc

bartucc
(addikt)

Nekem T3200-es van, az se eszik sokat. E3xxx-et hozhatnák inkább...

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#8) cizoe

cizoe
(őstag)

A francért kell megkavarni megint a dolgokat a számozás-termékcsalád ügyben? Meg minek kellett kivonni a centrino márkanevet? Egy nagyon sikeres és elismert dolog volt, ráadásul jól is hangzott. Most marad a CORE és marad a Celeron? Inkább a cerkát szüntetnék meg mint brand, és legyen Centrino a mobil csip, CORE az asztali. Egyszerű lenne. Lenne egy Centrino i3, i5, i7, és lenne a Core i3, i5, i7. A centrino i3 lenne pl ez a kis cerka is, az i5 a nagyobb cachees notichipek, a Centrino i7 pedig a T9xxx, T8xxx, stb. Azt se tudni már mit vesz az ember.

(#9) rudi válasza cizoe (#8) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Coret, Ceneront meg a Pentiumot kellene megszüntetni és csinálni a Centrino mellé további neveket. Oda már jól jönne a csillag is. Centrino Gamer*** és már tudnánk is, hogy közepes gémer noti. Vagy Hard-Core ***** és már tudnánk is, hogy qrva erős vas. Vagy Soft-Core * és már tudnánk is hogy gyenge, olcsó gép. Kit érdekel, hogy milyen proci, hány MHz-en?!

[ Szerkesztve ]

(#10) rudi válasza szuper-t (#5) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Egyszer majd fenn lesz az intel processorfinderében, most még nincs. Lényegében ugyanazt mint a T4000-es Pentium család, csak kisebb az L2 Cache.

(#11) mmdms

mmdms
(őstag)

Lehet hogy elfelejtették a marketingesek? :))

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12) akosf válasza rudi (#4) üzenetére

akosf
(veterán)

Úgy bizony... :K

(#13) cizoe válasza rudi (#9) üzenetére

cizoe
(őstag)

Egy ilyen összeállítás lenne a legegyszerűbb (perszehozzászámítva az új i3, i5, i7 elnevezéseket) Bocs ha néhol hibás, csak kb szemléltetésképp.

(#14) Chaser válasza zsirfecske (#6) üzenetére

Chaser
(titán)
LOGOUT blog

Laptopnál tényleg mind1 a fogyasztás...tök mind1 ugye, hogy az ember 5 órát tudja használni a gépet aksiról, vagy csak 2-t 3-at, ma is tanultam valamit :K

szerk: #9 rudi: Nem tegnap volt valami hír, hogy megszűnik a centrino név? :F az is lehet ma volt, el nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#15) t72killer válasza szuper-t (#3) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Háát, aki teljesítményre vágyik, nem cerkát fog venni, igaz ez notebookra is. SzVSz kb az Atommal kell összemérni őket. (ok, sokkal erősebb az atomnál, de egy Gamer, vagy Advanced user gépbe ilyet nem teszel, oda minimum egy P8400)

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#16) rudi válasza t72killer (#15) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Szerintem te masszívan el vagy tévedve. Ezek dupla magos Core architektúrás Celeronok, picivel 2 GHz alatt röhögve kihajtják a felső középkategóriás notebookos VGA-kat is. Az Atomhoz nagyjából úgy viszonyulnak mint itt a T3200-as Pentium Dual-Core.

(#17) WilliamGhost

WilliamGhost
(tag)

minek erőltetik szegény Cerkákat... úgyis harmat...

There is no cloud, just other people's computers!

(#18) szuper-t válasza t72killer (#15) üzenetére

szuper-t
(őstag)

ez tuti de más árkategória is...
mindenki cerkával kezdi:)
és azért nem mind1 miylen az a cerka:)

(#19) szuper-t válasza rudi (#16) üzenetére

szuper-t
(őstag)

röhögve kihajtják
sajna nem ..:S
talán8600M ig ki de onnantól már nem nagyon
/tapasztalat majd +40k ráfizetés a procira mert szar konfigot vett a srác /
de lazán oda hugyozza az atomot :DDD
T72Killer
am meg masszív gémer gép notiban nincs :) ezt jó előre letisztázni:)

[ Szerkesztve ]

(#20) rudi válasza szuper-t (#19) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Egy kicsit több részltetet megoszthatnál velünk. Mekkora VGA-ról és CPU-ról volt szó?

(#21) Mr.Minyi

Mr.Minyi
(tag)

45nm?érdekes.2010-után kiváncsi leszek mivel rukkolnak elő a gyártók milyen tudományok látnak napvilágot 20nm is lassan meg fog jelenni 2010 és 15 között,de hogy hova fog fejlődni a számítástechnika azt senki sem tudja.2015-ös PH kérdések :DDD
pl:hány magos procit vegyek ha a GTA 6-al (Around the World) akarok játszani?ajánlhattok komplett konfigot is:
Válasz:
Minimum 8 magos proci jönne jól egy 32Gb ram társaságában.elég hozzá akármilyen alap 2 magos videókártya de a 4 magos inkább fekszik neki.Remélem sikerül összeállítanod egy jó gépet ehhez a remek játékhoz

[ Szerkesztve ]

Don't live your life in vain! Lg G pro 2!

(#22) Speed(R) válasza szuper-t (#19) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Ja, tényleg nincs..ez is csak concept art, nem? ;p
Van egy rahedli igen komoly DTR masina..

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#23) t72killer válasza rudi (#16) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

A középkategória nekem HD 4650/ Geforce 130M-nél kezdődik, ezt kétlem, hogy maxra kihajtod egy T3200-zal. Ezek kb annyit tudnak, mint az asztali HD 3870-es radeon, amihez már sztem volt CPU-VGA párosítós teszt itt a PH!-n, és ha jól rémlik, még a 2.33GHz-es asztali core2-t is húzni kellett néha, hogy ki legyen hajtva.

Másik kérdés a fogyaztás: tudtommal a T sorozat 35W-ot fogyaszt, míg pl egy P8400-9700 10w-tal kevesebbet, ami elég jelentős.

Tévedés ne essék, nem becsmérelni akartam a celeronok létjogosultságát, megfelelő ár/teljesítménykategóriában (4-700$-os netező-officeoló gép, energiatartalékos (alap) grafikával) ideális, és az atomoknál sokkal időtállóbb megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#24) hunfatal

hunfatal
(félisten)

"Ezek kb annyit tudnak, mint az asztali HD 3870-es radeon"

Jó vicc még egy asztali 4670 sem tud annyit mint egy 3870, nemhogy az asztali 4650. És akkor az asztali nem mobility..

http://goo.gl/gd6Zi5

(#25) rudi válasza t72killer (#23) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Az a néha eléggé néha volt, jellemzően jó régi technológiás játékoknál. És a mobil HD4650 ugyan 320 számolóegységes mint a HD 3870, viszont órajelben - ami elég alaposan meghatározza a teljesítményt - még a HD 3850-től is elmarad majd 20%-kal, no meg feles a memóriavezérlője. A GF 130M-nek meg nyomorúságos 32 számolóegysége van, ami ugye messze elmarad a 9600GT mögött, az órajelet meg inkább ne is feszegessük. Ja, és ezek a kártyák most a notebookos vonalon már a felső középkategóriások. Szerintem hozzájuk még vastagon elég ez a kétmagos Celeron vagy nagyon maximum a legkisebb T4000-es.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.