Hirdetés

2019. július 22., hétfő

(#1) Kendek

Kendek
(PH! nagyúr)

Annyira azért így sem kapkodják el, hiszen idén már kapható lesz a Zen 2, és várhatóan még a PS5 is hamarabb debütál, nyilván hatalmas mennyiségben leszállítva.

<-ƘƘ->

(#2) hombre[EU]

hombre[EU]
(őstag)

7nm-on tervezhetnének egy erōs apu-t laposokba

you must be the change you wish to see in the world

(#3) Kendek válasza hombre[EU] (#2) üzenetére

Kendek
(PH! nagyúr)

Jó ötlet, és biztosan fognak is, de előbb még kifuttatják a 800-1300 MHz-es alapórejelű 10 nm-es szörnyeket. :DDD ;]

<-ƘƘ->

(#4) koko52

koko52
(PH! addikt)

Csak bevetné! De úgy legyen, kell a harc. Jöhetnek a 8/16-os 5ghz procik 50e-ért :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa!

(#5) spyboy88

spyboy88
(újonc)

Kíváncsi leszek mennyiben fog kerülni itthon.

(#6) Simid

Simid
(senior tag)

"Az Intel az első két 10 nm-es node-ot nem használja semmire."

Ez mit akar jelenteni, hogy nem használja semmire?

(#7) Geller72

Geller72
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

..tegnap meg még "temettük" az Intelt.. :D Fakenews az egész világ..

Eachine Micro Skyhunter PNP, Gemfan Hulkie 2040-3, Gemfan 3035BN prop szettek eladóak. Érd: PM

(#8) Robi BALBOA válasza Geller72 (#7) üzenetére

Robi BALBOA
(őstag)

Most rántja elő a fiók mélyéről a 7nm-es gyártósorokat! :DDD :DDD :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika-

(#9) DraXoN válasza Geller72 (#7) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

gondolom az itt tegnap megjelent hírre (ami már vagy 1 hete terjedt a youtubeon) reagált az intel ezzel, hogy megsürgeti a 7nm-ert ... csak sikerüljön neki, de mire jön úgy is amd 5nm-es chipjei ellen száll harcba, úgyhogy max egál lesz a "technikai" színvonal.

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#10) Abu85 válasza Simid (#6) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Letervezték, de annyira szarok, hogy nem gyártanak rajtuk semmit.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#11) b. válasza Robi BALBOA (#8) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Külön gyárakat építettek 7nm és az az alatti csíkszélre, szóval valami ilyesmi.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#12) Carlos Padre

Carlos Padre
(PH! addikt)

Honnan ismerős ez a felépítés? :U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#13) syberia válasza Robi BALBOA (#8) üzenetére

syberia
(PH! kedvence)

Vagy így akarja megnyugtatni a befektetőit, mert elég szépen bezuhantak a tőzsdén mostanában.

"A hazug embert hamarabb utólérik, mint a sánta robotot."

(#14) carl18

carl18
(őstag)

Na micsoda meglepetés, 14 nanométerről egyből 7 nm-re állnak majd át. Akkor a Sapphire Rapids már jön is 2021-ben? :D

Csak tartanak a Ryzentől ha ilyen lépésre szánták el magukat :DDD

Hasíts bele! :D

(#15) Robi BALBOA válasza b. (#11) üzenetére

Robi BALBOA
(őstag)

Nem a gyár felhúzásától lesz jó vagy rossz egy gyártástechnológia, úgy volt, hogy 10nm-nek is csinálnak, aztán füst.

(#13) syberia: Nem baj, pár atyai pofon elkél már az Intelnek is. :K

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika-

(#17) b. válasza Robi BALBOA (#15) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Pedig sok múlik ezen az EUV eljárásnál+ a gyártósorok direkt 7 nm és az az alatti gyártásra lettek kifejlesztve előkészítve.persze majd meglátjuk mit hoz a jövő, ez tény.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#18) syberia válasza runingman (#16) üzenetére

syberia
(PH! kedvence)

Mégis mit nyilatkozhatnának a sajtónak, én megértem hogy optimistának akarják mutatni magukat ebben a helyzetben.

(#19) Tidus válasza Abu85 (#10) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Viszont érdekes hogy semmilyen szín alatt nem akarnak bérgyártóval gyártatni.
Lehet hogy a technologiájuk sem "átlagos", v. olyan titkos.
Pedig ha meglépik nem lenne darabszám problémájuk sem, és valószínűleg a csík szélességben is a konkurencia előtt járnának.
Az IGP az megint egy más dolog.

[ Szerkesztve ]

(#20) Geller72 válasza Tidus (#19) üzenetére

Geller72
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

A bérgyártásban sokkal nagyobb a rizikó. Sokkal kötöttebb egy ilyen bérgyártás, mint ha magadnak gyártod és akkor állsz át akármire, vagy hagyod abba, amikor csak akarod.. Hogy a költségeket ne is említsük.

Eachine Micro Skyhunter PNP, Gemfan Hulkie 2040-3, Gemfan 3035BN prop szettek eladóak. Érd: PM

(#21) Simid válasza Abu85 (#10) üzenetére

Simid
(senior tag)

Rendben, csak melyek ezek? Gondolom nem a roadmapen "10" és "10+" jelőlésűek, mert akkor nem nem lenne ott a tervekben. Ez valamilyen belsős info egyébként? Nyilván vannak olyan verziók amik besültek, mert nem véletlen csúsztak éveket, csak így önmagában nekem eléggé félreérthető ez a mondat.

(#22) Abu85 válasza Simid (#21) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

De a 10 és a 10+. A 10-est használja a Cannon Lake, ami ugye fantomtermék. A 10+-ra nem készült semmi, mert az Ice Lake a 10++-ra jön. Eredetileg amúgy a 10+-ra készült az Ice Lake, csak nem működött. Ezért is csúszott éveket.
Elképzelhető amúgy, hogy a 10+-t használja az Agilex FPGA-család. Az azért egyszerű áramkör, nem egy processzor. De igazán lényeges termék csak 10++-tól jön.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#23) Reggie0 válasza Abu85 (#22) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Ja, annyira egyszeru, hogy processzor IS van benne :)

(#24) Simid válasza Abu85 (#22) üzenetére

Simid
(senior tag)

Akkor viszont valami zavar van itt. A cikkben azt írod, hogy az Ice Lake szerver verziója befuthat 2020H1-ben. Itt viszont az ábra szerint a 10+ lesz használatban.

"...a 10 nm-es node-on készülő Ice Lake szerververziója még a következő év első felében befut..."

"Ezt eléggé szépen mutatja fenti kép, amelyben a 10++ és a 7 jelölésű rendre 10 és 7 nm-es node-ok lényegében egyszerre lesznek elérhetők"

"...az Ice Lake a 10++-ra jön"

Ha nem csal a logikám, akkor - az ábrát is figyelembe véve - a 3 állítás nem lehet egyszerre igaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Robi BALBOA válasza b. (#17) üzenetére

Robi BALBOA
(őstag)

Igen működnie is kell rendesen, (belátható) időre, mondjuk ez a 2021 nekem kicsit túl optimista, mondjuk azt sem kívánom, hogy az AMD nagyon meglépjen, mert ügye annak sem lenne jó vége.

(#26) -vitya- válasza runingman (#16) üzenetére

-vitya-
(senior tag)

https://prohardver.hu/hir/kicsit_valtoztak_amd_zen_2_terv.html

(#27) Abu85 válasza Simid (#24) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

A szervernél ez nem olyan egyszerű, illetve az az Ice Lake-U alapján világos, hogy az Intel elérhetőségnek a szállítást számolja. A valós piaci elérhetőség, amikor bemész a boltba és leemeled kb. fél évvel későbbi. A szervereknél ez akár háromnegyed év is lehet, mert ha van pár nagy megrendelőd, akkor azok hozzájutnak a lapkához még a bejelentés előtt is. A Cascade Lake-SP és az AMD Rome is működik már nem egy szerverben, csak a "kicsiknek" még várni kell mindkettőre. Az való igaz, hogy nem megszokott a szállítást jelölni elérhetőségnek, mert hiába mondod a nyarat, a partnereknek még le kell gyártani a cuccokat, azokat tesztelni kell, tehát valós elérhetőségben az kb. tél. Viszont gondolom az Intelnek fontos az is, hogy megállítsák a tőzsdén a zuhanásukat, így kis kozmetikázás belefér. Nem hazudnak, csak nem úgy értik a megjelenést, ahogy egy végfelhasználó.

(#23) Reggie0: A lapkaterület pár százalékán, míg egy normál processzornál a lapkaterület nagy része komplex áramkör.

[ Szerkesztve ]

(#28) Qkackca

Qkackca
(fanatikus tag)

10nm-en már kihibázták magukat, így a 7nm már sima ügy lesz :)

Ebbe a sok, gyors terv változtatásba azért már bele lehet kavarodni:
mit lehet tudni az ice lake - tiger lake viszonylatban (egy dián láttam) ?
ice lake: new core arch, gen 11 gpu (2019)
tiger lake: new core arch, Xe graphics (2021)

Az arhitektúra az ugyanaz, vagy most hirtelen lesz 2 új? Csak a grafikus részleg változik?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | Ballistix@aszekrénytetején

(#29) Carlos Padre válasza Robi BALBOA (#25) üzenetére

Carlos Padre
(PH! addikt)

Igen, egy anyagilag (is) megerősödött konkurencia senkinek nem lenne jó ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#30) eldiablo válasza syberia (#13) üzenetére

eldiablo
(PH! addikt)

Ez már csak ilyen.

Egyszer fent, egyszer lent. Nem kell félteni őket.

http://hwbot.org/user/northsys/

(#31) syberia válasza eldiablo (#30) üzenetére

syberia
(PH! kedvence)

Persze hogy nem lesz csőd, de azért a várakozások előrevetítenek némi visszaesést desktop vonalon. A konkurencia erős mozgolódása, hosszú távon problémásnak ígérkezik számukra.

(#32) Robi BALBOA válasza Carlos Padre (#29) üzenetére

Robi BALBOA
(őstag)

Ha átesik a ló túloldalára és mi a rossz végére kerülünk, akkor nem lenne jó.
Mondjuk ez az AMD-vel nem mostanság fog megesni, az előbb kicsit lehet túl optimista voltam. :DDD

(#33) latis88

latis88
(lelkes újonc)

Bátor kijelentés ez az inteltől, tekintve hogy eddig milyen ráérősen fejlesztgettek...

Ha adnak, fogadd el, ha ütnek, szaladj el!

(#34) Reggie0 válasza Abu85 (#27) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Marmint a logika komplex, az aramkor nem annyira, sima CMOS logika. Csak az egyik esetben nem konfiguralhato. A szilicium hatarait az FPGA sokkal jobban feszegeti.

[ Szerkesztve ]

(#35) Malák

Malák
(kvázi-tag)

Szerintem is csak befektetői megnyugtatás, de azért kívánom nekik, hogy összejöjjön.

(#36) janeszgol

janeszgol
(PH! nagyúr)

Jó lenne megint egy verseny. Már marhára unom a PC World és Chip Magazinban az állandó wifi beállításokat, Windows 10 hackelést és egyebeket olvasni szűk 4 éve. :D

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#37) eldiablo válasza syberia (#31) üzenetére

eldiablo
(PH! addikt)

Ezt olvastad ki a grafikonból? :DDD

Ugyan nem vagyok pénzügyi elemző, így nem tűnik nekem akkora "bezuhanásnak" .

Érdekelne, miért vagy ennyire Intel ellenes.

http://hwbot.org/user/northsys/

(#38) -=MrLF=- válasza syberia (#13) üzenetére

-=MrLF=-
(senior tag)

Az INTEL-t nem féltem nehezen mozog az AMD-nek meg van honnan feljönni.... ezért a nagy ugrás.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland

(#39) Tidus válasza syberia (#31) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Egyelőre nem tudnak annyi CPU-t gyártani amennyire kereslet van.
Még két év, és az Intel gyártja a saját termékeit 7nm-en, az AMD pedig a szerződött partnereivel.
Felesleges agyalni egy globális vállalat sorsáról jövőjéről az íróasztal mögött.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.