Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Marvinyo

    aktív tag

    Megvenni nem vettem (van más most a lista elején), csak videókat néztem, de már az első küldetés elvette a kedvem az egésztől, nevetséges ahogy azt megoldották.
    Én értem, hogy remake, meg mai kor igényei, meg blablabla, de konkrétan mind a négy főszereplő (Tommy, Paulie, Sam, Salieri) teljesen más karaktert kapott.

    Tommy az eredetiben egyáltalán nem akart maffiózónak állni, és végig érezhető volt, hogy Morello miatt lépett be, és az Omerta végett nem lép ki. A definitive editionben meg kábé mintha mindig is erre vágyott volna.
    (pl. a Molotov Partynál az eredetiben Salieri akar visszacsapni Morellonak, hogy az ő területén ártatlan taxisokat akar likvidálni, a remakeben meg Tommy az ötletgazda)
    (ha jól tudom a kultikus anyai idézet, és annak torzulása ki is maradt)
    Paulie bár mindig is vicces volt (vagy próbált lenni), de szerethető figura, most meg egy jóérzésű ember inkább az arcába akarna lépni.
    Sam a hidegvérű, rideg maffiózóból egy hülyéskedő óvodás lett.
    Salierivel van még a legkevesebb probléma, a régiben sokkal inkább volt egy Morellon aggódó öregúr, aki a legutolsó pillanatig elkerülte a háborút, itt érzésem szerint proaktívabb. Ugyanakkor mintha a régi Salieri inkább 60+ lenne, Frankkel együtt, a remake Salierije inkább 40-50 közé lőném, ami annyiból valóban jobb, hogy Morello a régiben is sokkal fiatalabbnak tűnt, ami egy picit kilógott a Peppone sztoriból.

    De ez a mosogatás közben nézett streamből jött le nekem, és teljesen emlékezetből írok mindent, így a tévedés lehetőségét és jogát fenntartom.
    Ahogy azt is, hogy valószínűleg kevésbé zavarnának ezek, ha nem létezne az eredeti.

    (#26) Bdanyy:
    Nem szeretek ilyet mondani, de véleményem szerint egyiket se. A GOG-os verzióban - tudtommal - teljesen hiányoznak az eredeti zenék, és sokat hozzáad a játék hangulatához.
    A DE-ről meg fent láthatod a véleményem.
    Az "igazi" eredetit sajnos csak illegálisan lehet tudtommal megszerezni. :-(

Új hozzászólás Aktív témák