Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz sb #44 üzenetére

    Azert irtam korabban, hogy ezzel a banyasz dologgal nagyon rafaraghatnak. Ha pcn belul van vmi mozgas, vagy ideiglenes parkolopalya, akkor konnyen restauralhato a dolog, de ha atkoltoznek a felhasznalok mas platformra, akkor tobb evtizedes felepitett hegemoniat kockaztatnak, onnan nehez lesz visszacsabitani az embereket.

    Az unified onmagaban is nagy dolog, a savszel ami erdekes… ha 400 gbit, az is ketszerese a jelenlegi pck kommunikaciojanak a gpu es a mem fele, es ugye az applenel nem kell az eredmenyt masolgatni rendszeren belul.

    Mashol viszont 512bites 400 gbyte/srol irnak, ami keremszepen az rtx3070 szintje, mindezt a cpu es apu fele kozositett memmel… olyan szinten mosnak fel a pcvel a padlot, amire regota nem volt pelda. Es ezek nyers szamok, sehol nincs a platformtamogatas kerdese.

    En hasonlot mar sokszor irtam, hogy az amd siman csinalhatna konzolszeru unified hbm memes apus procit mittudomen 250 wattig, es a gpu piac 90%at lefedtek - ha ezt az apple megcsinalta most fele wattbol, az tenyleg agyeldobos.

    Varom a bencheket, meg a desktop megoldasokat, mert akkor en kalapkabat, de valtottam applere, mert pcn ezt evek mulva sem tudjak meglepni, a banyaszok miatt meg amugy is keptelenseg arban pcs hwt venni. Itt igazabol nem is az a nagy dolog, hogy ez mar absz teljesitmenyben is odaveros, hanem az, hogy a userek 95%at lefedik egy relativ olcson gyarthato hwel (persze ettol olcso nekunk nem lesz, csak tobb profit az applenek - ok szepen bearazzak hasznossag szerint).

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák