Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz fatpingvin #22 üzenetére

    Másnak meg pont a szoftver az egyik legnagyobb előnye. :DD

  • sb

    veterán

    válasz fatpingvin #22 üzenetére

    Ezzel sokan vannak így szvsz, de olyan ugrottak ami miatt már szintén biztos, hogy sokan fontolgatják a váltást.

    Több topicban leírtam, hogy az x86 noti piac is szintet lépett szerintem az utóbbi 2-3 évben. Már nem az "alsó középre szódával elmegy" kategória. Így ha árban ugrottak is, de 15-25W-ból korrekt, erős mobil/jó akkuidejű gépet kapsz, 25-45W között közepes desktop erős gpu nélkül kb. kuka (és ez még mindig belefér 1.5kg-ba), erős gpu-ban meg 80-150W között szintén a nagy részét hozzák a desktopnak. Oké, utóbbiban a high end felköltözik lassan a 3-400W-os gpu-k sávjába, de az meg őszintén, kinek hiányzik?

    Szóval ha nem 150-200k egy noti hanem 3-500k, de mindezt hozza az elég jó szerintem jelenértéken számolva az árakat a korábbiakhoz képest.

    Szóval ugrottunk előre soksok év sz*rakodás után, és ami lényeges, hogy több lécet is átvittek. Ha a léc alatt ugrálunk felfelé akkor ugyanott tartanánk, sokat nem érne.

    De ezek a M1 cuccok olyanok mintha ezen a magasugróversenyen rakétával jelent volna meg valaki.

    @arn
    Jó az integrált architektúra és a külön gyorsítók is de szvsz még mindig az sw oldal az ereje az egésznek, és azon belül, hogy nincs szegmentáltság, ezer féle hw. Ez egy nagy előny amit így könnyű kihasználni, de nagyon más csoda nincs szerintem. Persze ez is elég. :)
    Az extra ami kilóg a sorból talán az emuláció megoldása.

Új hozzászólás Aktív témák