Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz emvy #30 üzenetére

    Nem tudom. Nulla tapasztalatom van almával.
    PC oldalon nézegetem és nagyjából képben vagyok fogyasztásban mert érdekel a téma de itt tök más a körítés. Ami itt szembetűnő, hogy nem is az idle sokszor a gond (már ha van gond), hanem ha van minimális terhelés... ami azért adja magát: fut a háttérben pár dolog, lehet 1-2 elcseszett program is, ami ad némi terhelést, a 100 böngészőablakod :D , stb...

    Itt előfordulhat, hogy a nem 100%-os menedzsment miatt így a nagyobb hw többet kér 1-2% terhelésen is, míg tök idle-ben mindegy hány magod van, ugyanazt hozza a nagyobb is.
    De pl. AMD-nél is inkább az IF/uncore számít, nem a magok száma.
    És elég jól állnak már ilyen szempontból is, a fenti "probléma" létezik, de nagyrészt már nem jön elő, APU vonalon legalábbis a monolit felépítés miatt.

    Mivel almán zártabb a rendszer szerintem kevesebb az sw/menedzsment oldali hibalehetőség. A unified architektúra viszont hw oldalról lehet hátrányos ilyen szempontból. Tippre itt sem a cpu/gpu magok számítanak ilyen szempontból, hanem a 400GB/s ram alrendszer amire mindent rálógattak közösen. Az ritkán alhat.
    De ez elméleti okoskodás, a gyakorlat majd kiderül.

Új hozzászólás Aktív témák