Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szipipeti

    csendes tag

    válasz Luck Dragon #2 üzenetére

    Kb 11-12 éve nekem is dilemma volt-
    Budapesti munkahely adott, kisváros kb 1:20-1:30 óra "tömegessel". Vagy saját..
    (Akkor még albiban) Aztán összeállt a pénz, és dönteni kellett, hogy kertes ház, vagy társasház...
    (a vége, hogy kb 2 km-re költöztem a munkahelyhez, így lakásajtótól, a munkahelyi öltözőszekrényig bicajjal kb 8 perc volt teljes műsor) - (ennek van igazi értéke, mert IDŐT senki nem tud adni,).
    A döntést végül is a következők szempontok alapján hoztuk meg ...
    Kertesház: saját porta, kert, kocsival betudsz állni, de lényegesen több kiadás.
    Egy normális kertápolás (mondjuk egy 150 nm .simán elvisz évi 3-400.000 Ft.ot,) 3 évente kerítésfestés, gépészet folyamatos szinten tartása is legalább évi 100.000 Ft, állandó szakhatósági intézni valók, pl: kéményes... A szomszéd annyit flexel és duhajkodik, amennyit akar, nem tehetsz semmit, max költözöl...
    Grátisz, ha sok állata van, ez egy komplett légy, egér, patkány tenyészet, a kerti tó sem jobb, csak a szúnyogoknak lárvázni
    Társasház: a szomszéd nem 10-15-20 méterre van telekmérettől függően, hanem 15-20 cm-re lakik, hallod ha a WC-n ül, bejön a bagószag, ráhamuz a kitett párnahuzatra fentről, feljön az odaégett grízszag, cserébe nem húzgálod hetente a kukákat, minimális a saját részed a felújítandó dolgokban mert nagy részét a lakószövetkezet intézi, cserébe általában van lift és közel van minden (bolt, orvos, iskola, tömegközlekedés ect.) (A MATEK LÉNYEGESEN KISEBB)
    Szóval: mivel beköltözésnél (és itt 2010-es árakat mondok) 8 milla alatt megvolt a panel, a 14 millás kertes helyett, a kertesre csak anyagban költeni kellett volna 7-9 millió között (a szakipart én csinálom) A panelra 3 milla anyag ment rá saját munkavégzéssel, 2 iparos jött, 1 aki a válaszpanelt kivette, illetve villanyszerelő az órától húzott egy új elosztószekrényt új megszakítókkal.
    A kertes éves fenntartási költségéből simán van egy nyári 2 hét tengerpart, és egy őszi hosszú hétvége szintén a mediterránon, a kerti sütöde helyett étterem ez kb egálban van...
    De, ha letolom a melót, nem görcsölök, hogy locsolni kell, hogy rozsdás a kapu, hogy megnőtt a fű, nem kell visszafordulni,hogy nem húztam ki a kukát...
    Panel / nem panel társasház:
    Panelek általában távhősök, a tégla vagy távhős, vagy církós, vagy gázkonvektoros, jellemzően akkor van extra értéke, ha még a kibontott cserépkályha (régen szinte mindben volt) kéménye megvan... akkor egy kéményfelújítás - kandalló - 3-4 m3 tartalék száraz fa életet ment, ha nincs gáz. és áram a farkasordító hidegben. Ez az értéknövelő. Jellemzően idősebbek (nyugodtabb életet élők lakják, ) általában nincs, vagy ritka a lift,
    "újépítésűt" 2020- utáni gyártású társasházi lakást én nem vennék, jellemzően gyatra a kivitelezés minősége.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák