Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz totron #45 üzenetére

    "Mennyi karakter a témában"

    Mert nagyon nem fekete-fehér a dolog :) @Luck Dragon Talán új dolgot nem is tudnék hozzáadni a témához, max. ami ha jól látom csak egyszer lett kiemelve: azért ne vessétek el az albérlet ötletét, már csak azért sem mert onnan max. a két havi kauciót bukjátok ha valamiért azonnal dobbantani akartok, de ha már megvan a saját... nos az körülményesebb :) Ne dőljetek be ennek a "nem lesz az enyém, akkor miért fizetem" közvélekedésnek. 150.000-ből kacsalábon forgó panelt lehet bérelni, ami most ~30M körül van (pont most ment el a házban egy ilyen). cca 15 évnyi bérleti díj az a 30M. 15 év alatt bármi lehet, és lesz is, amikor nem biztos hogy jó dolog egy második saját ingatlant fenntartani.

    Mióta kikerültem koleszból, azt hallom hogy az albérletpiac így meg úgy vadnyugat, ahhoz képest kb. három hét keresés után egy olyan korrekt albit találtunk 2011-ben hogy havonta mindenről papír alapú elszámolást kaptunk, és a tulaj(!) hozta a befizetett sárgacsekkeket nekünk hogy megmutassa hogy fizet mindent, kb. a gyerekeinket is felnevelhettük volna ott ha akarjuk. A következő albinkban pedig - bár nem volt ennyire akkurátus a tulaj - szintén 4 évig laktunk, és sose volt gondunk. Az rögtön az első volt amit megnéztünk amikor költözni akartunk, és minden jól sült el.

    "ez nem opcionális, hanem tény. Sokan hitegetik magukat, hogy a zajt, az összezártságot ki lehet bekkelni"

    aláírom, nekem itt a (saját) panelban ~3 év kellett míg megszoktam a felettünk lakó zaját. De megszoktam. Fejben dől el. Lehet agyvérzést kapni rajta, de ha elfogadod a tényt hogy nem tudsz változtatni rajta, akkor könnyebb. Konkrétan egyszer (az első hónapok után) dühroham határán mentem fel, akkor tudtam meg hogy egy járókeretes öregasszony az, mondta hogy sajnálja, de nem tud vele mit csinálni, eredeti parketta van (mivel mi felszedtük, tudom hogy alatta van egy ~10 centi párnafa-szerkezet, ami úgy működik mint egy alsó szomszéd felé forított hangfal...), és ő meg kb. napi 3 órát alszik. Amúgy meg tökmindegy hogy panel vagy nem, itt (Zugló Örs utáni része) tele van családi házakkal, na felettük ugyanúgy zúgnak el egész nap negyedóránként a repülők, mint felettünk az utca túloldalán. Anyám otthon (családi ház ugye) megőrül a saját és szomszéd kutyák ugatásától, nálunk az ötödiken olyanokat alszik mint soha 60 év alatt. Aki panelban stresszel a zaj miatt, az a családi házba kiköltözve is stresszelni fog :)

    (#48) totron csak ez megérne egy külön bejegyzést. Család miatt járok haza Heves / Borsod megyékbe. Na ott nem fogyott el a hely, és nem úgy értem hogy van egy csomó erdő amit ki lehet még vágni és a helyére lakóparkot tenni mint a külső kerületekben és aggloban csinálják, hanem konkrét falvak vannak elnéptelenedve, gyönyörű helyeken. Talán eljön a homeoffice diadala, szerintem szuper kezdeményezés lenne (annak a résznek a felzárkóztatása szempontjából meg kb. elengedhetetlen) a (Bp-től távolabbi) vidékre költöztetés támogatása (infrastruktúrális fejlesztéssel, és egyéb támogatásokkal, nem az embereknek adott konkrét pénzzel a'la CSOK).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • #72042496

    törölt tag

    válasz totron #53 üzenetére

    Egy akkora telek már túl drága lenne. :)
    Meg nem kell olyan nyilvánvalóan elhatárolódni, lehet ásni lefelé is. :)

  • icemad

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz totron #53 üzenetére

    Ho = home office? Mert, ha mindenki home officeban dolgozna, akkor a világ nagy része 2 hét alatt éhen halna.

Új hozzászólás Aktív témák