Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RudY

    addikt

    válasz RudY #20 üzenetére

    A statisztikához.
    Zuglói, zöldövezeti panelben nőttem fel. Jó volt a bandázás szempontjából, de ebből a családi házasok sem maradtak ki, úgyhogy számomra semmi előnye nem volt.
    26 évesen költöztem saját tulajdonú téglás társasházi lakásba, szintén zöldövezet. Frissen felújított és átadott, volt ruszki tiszti lakások, pályázatos nagyon kedvező hitelese, fiatal házasoknak. Így a korosztály hasonló, mégis jelentős szellemi eltérések, ami rövid időn belül meg is mutatkozott. Üvöltöző szomszédok, volt köztük alkesz, balfasz (amire utólag jött rá a neje), idegbeteg ikrek türelmetlen szülőkkel stb.
    Kb. 10 év után és válást követően jött a családi ház egy budapesti peremkerületben (XVII.), immár új feleséggel.
    930 m2-es telek, 2 épülettel. A környéken mindenki átesett már a gumimedencézős és a kerti sütögetős korszakon, úgyhogy tulajdonképpen már nyugi van, még főút mellett is.
    Piac, körzeti, medical center, tüdészet, optikus stb. gyalog 13-15 percre, fogorvosok, benzinkutak dögivel, tesco, aldi, lidl, spar gyalog (szó szerint) 10-20 perc, gumis-szervizes 300 m. M0 10 perc, belváros környékén évek óta nem is jártunk, legfeljebb átsuhanva valamelyik hídon.

    Sok a kerti munka? Normálisan kell megtervezni, amihez nyilván évek kellenek, mert qrvára nem fog ott és úgy megmaradni az a növény, amit az ember mindig úgy gondol. Az erőltetett és élre vágott trendi kert nagyon nem ment, így a parkos ligetes kialakítás végül beváltotta a reményeket. A kerti tóban szúnyogfaló halak (még külön kell tenyésztenem, hogy legyen nekik bőven kaja). Hárs, tölgy, akác, bükk, nyír, juhar, ginkgo, 27 fenyő és fű.

    Egyik épületben sincs és nem is lesz klíma, a nyári kánikulában is hajnalban már csukni kell az ablakokat, mert már "hideg" van. Ennyit számítanak a fák és a növényzet. Hogy ősszel sok a lehullott lomb? Pár óra alatt összehúzva, régi fűnyíróval ledarálva és megy a komposztra...nem kell trágyára és tápanyagra költeni.
    Tavaly kéthetente nyírtam füvet, idén csak 5x kellett... és nem ért bokáig a gaz, ilyen volt most a klíma.
    Pár magaságyás, uborka, eper, zöldbab, paradicsom, málna pont annyi, amennyi hobbi szinten jólesik (permet és vegyszer nélkül). Van esővízgyűjtő hordó (300 liter), sikeres kerületi környezetvédelmi pályázat után mindössze 10 ezerbe került, 38 ezret ők fizettek. Jövőre még szerintem több is kell, egy pár órás átlagos normális esőzés után is csurig van, a locsolási vízmérő mellé azért jól jön a többszöröse is.
    A normálisan karbantartott kerti gépek 8-15 évet simán kibírnak, a gagyival lehet nagyobb kiadással számolni.
    Napelemezés is tervben, de ez már jövőre.
    Ja, hiába van ismét új autó, se garázs, se kocsibeálló, csak csupaszon álldogál a kertben, úgyhogy ebből a szempontból nálunk nincs előny. :N

    Összességében, eszem ágában sincs újra panelezni, vagy társasházazni. Arról nem is beszélve, hogy a fáknak és az etetőknek köszönhetően rengeteg az énekesmadár (a szarkákat igyekszem barátságos lövöldözéssel távol tartani), így azért elég pazar már ~6 éve itthon dolgozni. Nejem 15 perces sétával eléri a munkahelyét, úgyhogy bejött. :K

    [ Szerkesztve ]

  • szabonagyur

    félisten

    válasz RudY #20 üzenetére

    Sok cég boldogan fizeti az üzemanyagot, mint egy lakás bérleti díját, máshogy írja le.

    Nálunk vannak páran akik Pestről jönnek le minden nap 2x250 km-t.

    Amúgy egy korábbi témához visszatérve: én még akkor sem ingáznék ha munka után csak visszatérnék a lakásba és nem csinálnék semmit.

    Nem csak időt lehet nyerni nem keveset akár (várostól függően), hanem kevesebb esély van bármilyen balesetnek ami nagyobb távon, sietve, fáradtan előfordulhat. Városon belül is, de esélyesen kisebb gond várható.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • válasz RudY #32 üzenetére

    Sajnos nem bükkben van :N
    Borostyán tó és annak környéket ajánlom ha nyugis kikapcsolódás a cél.

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

  • zolikaDB

    veterán

    válasz RudY #108 üzenetére

    Ez nem igazan fakasztja mosolyra azt, aki nem tud/akar 3-4 gyermeket, de szeretne azert megis elheto korulmenyek kozt felnevelni azt az egyet, aki van.
    Ez az egesz csók mizeria is arra volt jo, hogy felenk Debrecenben pl egy annak idejen eladhatatlan, semmirevalo 30m²-es, 10. emeleti panel a par evvel ezelotti 4-6m helyett most 22-24m-ba megy el, lelakva... Pedig nem is kaphatsz ra csók-ot.
    Es ilyen/ehhez hasonlo panelt vett nagybatyam jo kornyeken, 2. emeleten 1999-ben 3m-ert. Tehat az inflacio rakodott ra kvazi 15-16 evig.
    Tehat vicc az egesz. Egy groteszk, siralmas vicc.

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz RudY #108 üzenetére

    Az infláció miatt talan az ingatlan az egyetlen befektetes. De ennek is horror az ara

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Tikakukac

    titán

    válasz RudY #108 üzenetére

    3.5 misit mondtam az öreg házára magunk között. Emberem nyitott 6.5 miskával, kérdés nélkül. Mondom hülye vagy? Ember?! Ács vagy, láttad már amúgy a falakat és tetőt, mi a szitu? Azóta is sokkos vagyok. Az, hogy az emberek felállt cerkával mennek lakást venni, mert megy a cukkolás, az meg általános. Ex albim, ami mondjuk ki, egy full-full teljes újraépítést kívánt, mindent beleértve, de tényleg mindent olyan szöveggel hirdettek, hogy szakadtam rajta. A durvább, hogy jöttek ilyen fiatal srácok meg lányok csillagszemekkel és úgy mondtak be 30-40 misit, hogy amúgy főfalat akartak kibontani teljes hosszában (kegyetlen sz@r elosztása volt a pecónak) a lakásban :DDD Egyszer nem bírtam ki, pont mentem a konyhába és ráfordulva elmondtam neki, hogy figyu, ha te azt a falat onnan kiveszed, rád fog esni 2 emelet. Akarod te ezt? ;]

    Az sajnos se nem befektetés, se nem jó ötlet, hogy egy 10 bárra fújt gumira ráülünk és reménykedünk a többiek inkább kiengednek belőle, mintsem fújnak még. Márpedig úgy tűnik itt mindenki pumpál.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák