Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RudY

    addikt

    válasz Luck Dragon #31 üzenetére

    Igen, saját ház kiadásánál nem a folyamatos "ottlakósra" gondoltam, hanem inkább alkalmira, főleg hogy ilyen nyugodt a szomszédság. Az egy dolog, hogy államilag is támogatott a kicsit hülye elnevezésű "falusi turizmus", de valóban meglepő az igény és a kereslet, ami nyilván köszönhető a vírusgebasznak is. Nem egy olyan programozó, vállalkozó barátom és ismerősöm van, akiknek jól megy ugyan, de nem akarnak családi házazni, mert a hétköznapi életükbe egyszerűen nem fér bele az egyéb tennivaló. Bejárták a fél világot és a legjobb helyeket, most viszont évente 2-3 alkalommal kibérelnek egy-egy vidéki és valóban falusi házat, az se érdekes ha nincs net, tv és a közelben étterem vagy szuperhipermarket, visznek magukkal minden szükségest és csak nyugi legyen, lehessen ücsörögni a kertben és szunyókálni napokig.
    Amúgy saját bőrünkön is érezhető a változás - ami nyilván a korral is jár -, a tököm se kívánkozik már a nyüzsgő turistaparadicsomokba, volt belőle elég. Sokkal szívesebben megyünk belföldön vidékre, bár főleg a hegyekbe. A házatok nincs véletlenül a bükk vagy a mátra környékén? Egy törzsvendégre már számíthatnátok is évente min. 2x. :DDD

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Luck Dragon #31 üzenetére

    ez az épület, amiben lakom, úgy néz ki, hogy van 14 emelet lakószint, plusz további szintek egyéb okokból. például a lift gépházak a lakószintek fölött vannak, különben nem tudna a legfelső emeleten is megállni a lift. ezért van 15. emelet, aminek java része gépház, szellőztető rendszer, épületgépészet és pár közös helyiség (az egyikben gyurmaközpontot csináltak). Illetve van a bejárati (utcaszint), ahol boltok, kocsma, elektromos elosztó, ilyesmi van, plusz a pinceszint. szóval ez inkább 17 szint, amiből 16 van a föld felszínén vagy fölötte.

    az emeleteknél, szerintem, az számít, hogy az elején meg a végén van-e, vagy a közepén. Ha a tetején van, beázhat. Ha az alján, zajos. Az már gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy hatodik vagy tizenkettedik. A 12. kicsivel jobb, kevesebb légy meg rovar repül fel idáig és az utca zaja is csökken. Ha lift van, akkor gyakorlatilag mindegy, hány szintet liftezel. Mondjuk több lift nem árt, mert ha karbantartás van, akkor gyalogolsz :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Luck Dragon #31 üzenetére

    Értem. :K

    Pannival nem lesz egyszerű élet, nem egy beton rengetegben, főleg nem lépcsőkkel.
    Ha így lesz, Pannit cipelni kell, le föl.
    Mozgásigényével tisztában vagy, így rengeteg időt fogsz azzal eltölteni, hogy azt kielégítsd.
    Nem baj sőt nagyon jó neked csak időben nem leszel sokkal beljebb.

    Mivel nem tudom honnan hová, így csak azt tudom, hogy Melbourneben hogyan volt. Mindenki a városközpont közelében akart lakni, vagyis a CBD felé nőtt a m²/fő sűrűség és ezzel hatványozottan az autó forgalom. Eredménye hogy nem a külső kerületből befelé az első 30 kilométer ami sokáig tartott, hanem ay utolsó 2-5km ami sokszor órákat emésztett fel.
    Mivel mindenki a CBD mellett akár lakni így értelmetlen drága lett a vásárlás, vagyis sosem térül meg, mert több idő kell, hogy megkeresse az ember azt a felárat, ami jobban amortizálja a humán robotot is. :R

    Asszonyka most is ~60kmről jár be dolgozni, de 35 perc néki, míg Perthben 30 km kb egy óra volt. :R
    Nekem kb 200km Perth és kellemes tempóban 3óra alatt simán ott vagyok. Igaz havi 2 oda 1 vissza a következő hónapban még fordítva.
    Kb ennyit jelent amit írtam. :R

    Mint mindig, ahogyan öreganyám mondta: Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Luck Dragon #31 üzenetére

    Köszönöm a választ! :)
    Igen, abban szinte biztos vagyok, hogy a lakásárak érdemben nem fognak csökkenni. Hacsak nem lesz valami hatalmas válság.

    Mégpedig azért, mert pár évvel ezelőtt is -de nyilván manapság is- éves szinten 10-11 ezer új lakásra lenne igény (random ingatlan.com-os cikk szerint), miközben az itthoni építőipar csak párezret képes legyártani évente. Márpedig amíg jóval nagyobb a kereslet, mint a kínálat, addig nem lesz itt árcsökkenés. De utána is maximum stagnálás.

    Tehát, ha megveszitek és pár év múlva kiderül, hogy mégse jó, vagy kiadjátok vagy eladjátok, de bukni szerintem nem nagyon fogtok rajta.
    Plusz ha esetleg felújítjátok, kis homestaging és a végén még keresni is lehet rajta.
    Innentől már a ti "matekotok" adja meg a választ. Nyilván nem érdemes lenullázni a kasszát, de ezt már könnyen ki tudjátok számolni magatoknak.

Új hozzászólás Aktív témák