Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    Felettem már leírtak mindent. A szubjektív szempontjaim, miért nem költöznék be a kertesből társasházba:
    - van garázs, kocsibeálló. Nem kell amiatt aggódnod, hogy reggelre a brazilok megszabadítanak a katalizátortól vagy az alufelnitől, télen nem kell jeget kaparni, ha elektromos kocsid van tudod tölteni.
    - csend. Ez megfizethetetlen. Itt ülök a szobában és semmit nem hallok a halk zenén kívül. Nincs ajtócsapkodás, nincs trappolás, a szomszéd nem üvölt az asszonnyal, ha rágyújtanak nem szivárog fel a budi melletti légcserélőben a füst, nincs kajaszag (csak ha mi főzünk). Oké, itt meg flexelnek és füvet nyírnak, de a társasban meg állandóan fúr valaki. A flex és fűnyíró hangjától egy ablakzárással megszabadulsz, amíg vége van, társasban az ütvefúrót meg tűrnöd kell nincs mese.
    - ha elromlik valami, megcsinálom. Igen, magasabb a fenntartási költség, de nincs az, hogy a közös képviselő egy hónapja baszik kicseréltetni egy izzót a lépcsőházban. Vagy a felsőszomszéd ezeréves Hajdú mosógépének bekötése elfolyik és beázik a plafon.
    - Fűtés, hűtés akkor és annyi van, ahogy én akarom, ha neadjisten távhős lakásba költöznél szeptemberben megfagysz, vagy éppen a másik véglet, körbefűtenek és decemberben is verejtékezve forgolódsz az ágyban egy szál gatyában olyan szauna van.
    - A hely kisebb, egy gyerekkel még okés (panelben eggyel sem), kettővel már rémálom. Ha lesz gyerek, és már nagyobb is lesz, úgyis költöztök vissza a kertesbe.

    A bejárás kérdése. Ha van céges autó, gondolom az utazás nagy részét, vagy egészét térítik. Sok km belemegy, de minden városban megtett km kb 5 országúti kilométernek felel meg. Ha céges lízing után meg akarod venni, ezt mindenképp vedd figyelembe. Azt nem garantálja semmi, hogy gyalogos távolságba tudsz költözni a cégtől, hiába leszel abban a városban. Ott a tömegközlekedés is, de céges autóval a popsid alatt úgyse fogsz buszozni, ha el is kezded, úgyis visszaülsz majd az autóba ezt garantálom. A kényelem nagy úr.
    Ha 80-90 km megy az ingázásra, akkor kb 1, másfél óra körül tölthetsz naponta max a kocsiban, ha pl Budapestről beszélünk, simán lehet, hogy ott is ugyanenyi idő lesz a bejárás városon belül, hiába csak 8-10 km-re lesz a melóhely. Időben nem leszel jobb, cserébe az üzemanyagköltség a dugózás miatt lehet, hogy szintén nem jön ki kevesebbre (ha ez egyáltalán számít persze, kérdés, mennyit fizet bele a cég). Ezt is át kell gondolni. Vidéki nagyváros jobb ebből a szempontból persze.

    Szóval nálam mindenképp a kertes ház nyer. Én 5 évet laktam Budapesten egy 2006-os építésű társasházban, tehát nem panel minőség és jóval nagyobb tér, minden sétatávolságra de nagyon örülök, hogy végül áttettem a székhelyem a 6ezer fős szülővárosom egy csendes utcácskájába. Igen, drágább fenntartani, ne tudd meg, mennyit locsoltam (az egyébként baráti) vételáron fölül a felújításra, és nyáron mindig van sajnos tennivaló a kertben, de nem bántam meg soha a költözést.

Új hozzászólás Aktív témák