Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz benedekco #30 üzenetére

    Hát szétdurranni biztos nem fog a ház, annyira nem zár jól, meg a befelé fújó légkavarók sem olyan erősek azért. :DDD Természetesen távozik a lyukakon a levegő, illetve be tud azokon jönni.

    Egyébként egyik általad felvázolt verzió sem ideális. A legjobb ha nagyjából ugyanakkora a befeléfújó ventik összes légszállítása, mint a kifelé fújóké, ha pedig választani kell, akkor jobb az, ha a kifelé fújó légkavarók teljesítménye a nagyobb. Szerintem hátulra célszerű egy nagyon jó levegőszállítású ventit rakni, a beömlők pedig lehetnek jóval gyengébbek. Megmondom miért. Mert a kimenő és bemenő levegő mindig ugyanannyi lesz, akár ventillátorokon keresztül érkezik és távozik, akár a ház egyéb résein át - ugye ezért nem durran szét és ezért nem roppan össze. :)
    Ha a be- és ki irányú ventillátorok együttes légszállítása azonos, akkor egy szép kis szélcsatornánk lesz, amiben gyakorlatilag úgy halad át a levegő, hogy közben felmelegszik, de rögtön távozik is. Persze ehhez egy teljesen zárt szélcsatornára lenne szükség, de nagyjából igaz.
    Ha elöl többet fúvatunk be, mint hátul kivezetünk, akkor a benti levegő a ház résein át ott megy ki, ahol sikerül neki. A baj csak az, hogy nem feltétlenül az a levegő megy ki, ami fel van már melegedve. Lehet hogy elöl vannak olyan lyukak, amin át távozik a felesleg (mondjuk az optikai meghajtós rekeszeknél) és az a levegő igazán még át sem vette a benti hőt. Tehát melegből több fog bent maradni mindenképp, mert annyira nem lesz ideális a helyzet, mint az előbbi esetben. És mivel a hátsó venti nem bír annyi levegőt kivinni, mint kellene neki, ezért még szépen össze is kavarodik belül az egész, nem egy szép szélcsatornánk lesz.
    Ha a hátsó (vagy kifújó) ventik légszállítása a nagyobb, az kisebb probléma, mivel levegőt mindenképpen fog befelé szívni és mindenképp lesz egy viszonylag egyenletes szélcsatornánk még akkor is, ha befelé egyáltalán nem fúj semmi. Itt a baj az, hogy az a szélcsatorna nem feltétlen olyan irányú lesz, mint szeretnénk, azaz nem halad át rendesen a kritikus helyeken, mint például a procihűtő.

    És ha már a procihűtőt említettem: szerintem arra is célszerűbb egy kissé gyengébb ventit rakni, mint a hátsó házhűtő, mert hiába tolna le a prociról mondjuk 50 köbméter levegőt percenként, ha hátul csak 30 megy ki. A maradék 20 ott fog kavarogni és a házból ugyan kimegy 20 köbméter, csak nem az a 20 köbméter, ami átment a lamellákon.

    Sokan azt mondják majd, hogy ez baromság, de szerintem simán megállja a helyét. Légcsatornás teszteknél biztosan kijönne a különség, egy PC-ben viszont még sokminden felboríthatja mindezt. De az elmélet szerintem helytálló. Régebben néhány házban ki is alakítottak külön kis levegőfolyosókat a procinak, meg a VGA-nak (egy példa: Silverstone Temjin TJ06 BTX ház). Igazán visszaszokhatnának rá. Mondjuk az is sokat segíthet, ha a hátsó ventit összekötjük a procihűtővel, valahogy így. (Bocs a homályos képért, a lényeg azért látszik.) Persze ilyen esetben a legjobb, ha a procihűtő venti légszállítása megegyezik a hátsóéval. Így a procihűtő felé fog menni a lehető legtöbb levegő és azonnal távozik is, tehát biztosan nem kering majd bent felmelegedve. Ellenben a tápellátó részleg kevésbé lesz hűtve. Na ilyenkor jó a felső tápos ház. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák