Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz arn #35 üzenetére

    Használnak, de az OLED topikban szerintem több tapasztalatot találsz róla.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz arn #35 üzenetére

    Én nagyon filozok a 48"as CXen de ki kéne próbálni mérete miatt. Már azon gondolkodok, hogy behozom az 50es tévénk az íróasztalra teszt végett.
    Viszont ha akkor max 48" az 55"ös írtózatosan nagy monitornak. Igazából a 48"as is pedig 32"eseket használok. Totál hátra kéne tolnom úgy is gyanusan fejforgatós. Szélei jóval messzebbre vannak mint a közepe...

    meg persze ott a beégés dolog. Azért nálam a napi 8h meló beficcen. Egy ekkora böszme mellett meg más már nem férne el. Pedig nem kicsi az asztalom... Meg nem tudom mennyire lenne ez alkalmas munkára. Terület felét ha kihasználnám.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Locutus

    veterán

    válasz arn #47 üzenetére

    1.14m-t ír 55"-ra, szinte pontosan eltalálta én milyen távol ülök tőle :)

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • Chaser

    titán

    válasz arn #46 üzenetére

    nem feltétlen kell natívan használni, 4k oda, de nem nagy felület előtt ülsz
    48-as 1440-en talán 36" 21:9-et ad ki, többi rész marad fekete
    nv shield nem tudom mi
    elvileg mikor kifutnak szórják ki őket ahogy jönnek az új modellek, tavaly nyáron sikerült jó áron lőni a b8-at

    camelferr
    érthető, de ez oled, nem viszik le alacsony(abb) ársávba, mert nem kell levinniük

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • sb

    veterán

    válasz arn #47 üzenetére

    Nagy lesz szerintem.
    Ill. erősen távolságfüggő, a kalkulátor és a távolságfüggő relatív képméret és pixelméret alapján kell szerintem belőni mert több probléma is fennáll szerintem.

    Én 40"-t használtam 24" monitor mellett anno íróasztalon de így leginkább nem monitor célra hanem játékra (az még FHD volt így nem is lett volna alkalmas másra igazából). Kb. 1m körül.
    1. Méret: baromi nagy volt. Játékhoz kifejezettem jó, hogy fedi a látómező szélét de nem arra való, hogy minden részére fókuszálni tudj. Ha ez kell akkor nem lehet átlátni, az éleslátás mezejét kell nézni nem a sima látómezőt. A nyakat nagyon megviseli.
    Ehhez kell a méretet távolság alapján jól belőni szerintem.
    2. Pixelméret. A 48" 4K ugyanaz mint az FHD 24". Szerintem az megfelelő lehet 70-80cm-ről de egyéni preferencia. High DPI-től pl messze van és az 55" még nagyobb. Persze ott az 1. pont miatt amúgy is messzebb kéne ülni tehát javul a dolog. Csak messzebb ülni és nagyobb méretet venni általában nem gazdaságos döntés. Kivéve itt. :D
    3. Méret #2: Fényerő. A nagy felületnek brutális a fényereje, még letekerve is, főleg este. De nappal sem kényelmes szerintem 8 órákat előtte ülni. Kevés fényben letekerve minimum körülre meg azért már nem ugyanaz a képminőség szerintem.
    4. Méret #4: Magasság. Monitorként nyak szempontjából szűkebb keresztmetszet a magasság. Íróasztalon főleg. Általános ergonómiai ajánlás, hogy a teteje max vonalban legyen a szemmel de inkább alatta. Ez is egyéni nyilván, de valahol 40-50cm körül van (persze itt is távolságfüggő, lehet nagyobb távolabb ülve) a limit egy normális asztal-székpozíció mellett. Így 16:9-ben a szélesség is behatárolt. Én sokáig fikáztam a UW kijelzőket, de 32" után beláttam, hogy nincs tovább hova nőni vertikálisan. A minél nagyobb felület viszont produktívabb akkor is ha oldalra terjeszkedünk.

    Nekem most 32" WQHD van. Nagyobb ill. nagyobb ppi jobb lenne, de méretet növelni max 40"-ig mernék 16:9-ben, de ott is távolabb ülve. Viszont TV-ben 55" ill. most a 48"-as OLED felett kezdődik a minőség. Alatta nincs 100Hz-es panel sem pl. Így ez kiesik.
    Jobb lenne vízszintesen növelni, de UWQHD-ban nincs high dpi. Csak 110ppi létezik 34" és 38"-ban. Ráadásul utóbbi rohadt drága.
    32" 4K a másik lehetőség, ott legalább van magas ppi, de méretben akkor ennyi a max.
    Nincs sok lehetőség értelmesen fentebb lépni szvsz.

Új hozzászólás Aktív témák