Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    (#2) AxBattler:
    Ez alapból nem igaz. Én 970-nel 4K-ztam, élveztem. Igaz, az 1440p jobban feküdt neki, de az meg nyomi volt.
    Azóta 1070 van, bőven elegendő 4K-ra is. (nekem)

    (#14) Tian66: (#16) sid.:Rc211v : Ezzel egyetértek, 27"-ra szerintem is 1440p az ideális. 4K-ra meg 32" passzol a legjobban.
    Igaz, én 27" 4K-t vettem, (évekig 27" 1440p-t terveztem venni, de végül kb. azonos árszinten tudtam venni 4K-t),
    de sokszor elgondolkodom, hogy nagyobbat kellett volna, pl. 32" de az meg aránytalanul drága lett volna. (értsd: 2x annyi)

    (#18) BeZol: "27" mellé a 4k értelmetlen baromság." -ez a kijelentés meg erős túlzás.
    Látom, hogy te a 144+Hz-re vagy rápörögve, így értem, mit értesz 60+Hz alatt, de hidd el, 1070-nel a legtöbb játék megy 60fps-sel. (akinek elég a fix 60). És nem kell mediumra visszavenni.
    És bár én is úgy érzem, hogy 4K-ra előnyösebb lenne egy 27"-nál nagyobb méret, a legtöbb helyzetben mégis jól működik.

    Azt viszont el tudom fogadni, hogy inkább 1440p + magas Hz-re szavazol 4K 60Hz helyett, ez teljesen elfogadható igény, főleg, ha sokat multizik az ember, de a többi kombinációt sem szabad lebaromságozni.
    (én ezt a luxust csak a TN-panellel teszem meg, arra tényleg azt mondom, hogy soha nem volt, soha nem lesz olyanom, és senkinek nem is ajánlom, hogy valaha TN-t vegyen, még akkor sem, ha azt mondja, hogy neki elég.)

    (#19) voodoo98: na, itt már 2db 1080 kell a 4K-hoz. Emeljük még a tétet.

    (#25) BeZol: Na, ezzel egyet tudok érteni. 970 is kb. elég 1440p-hez kis kompromisszummal, de egy 6gigás 1060 (vagy fejlebb) meg bőven elég.

    (#28) Tin : Na igen, a támogatott programokban a Win10 szépen skáláz, de ami régi, az nagyon nem szép. Vagy túl apró, ha skáláz, akkor homályosan nagyít, ha 200%-on skáláz, úgy meg kockás.

    (#40) flamich76: "Viszont 1440p-ben mindkét játék maximum részletességel fix 60 fps-t produkál és a kép tűéles, szerintem nem lehet megmondani, hogy nem a natív felbontással használja az ember játékban."
    Jó neked, nekem azonnal feltűnik. Lehet, hogy szebben skáláz az LG. Bár szerintem ennyivel nem skálázhat máshogy a 2 monitor. (dell P2715Q)

    (#44) Tin: Windows desktopban van ilyen beállítás, hogy super resolution? Nem tudom elhinni, hogy úgy nézne ki, mint egy natív FullHD monitor. De szívesen letesztelném. Otthon megnézem.
    Egyszer kíváncsiságból kipróbáltam, hogy FullHD-re állított 4K mellé odatettem a natív fullHD-t. Ég és föld a natív javára.
    Kérdés: Ha van egy 4K monitorod, mi a fészkes fenének miért állítanád windowsban FullHD-re?
    szerk: A kártyadriverben (nv) van ez a super resolution? És azt tudja alkalmazni a desktopra is?

    (#47) tlac: "olyan mód kellene, ami csak simán duplázza a pixeleket (vízszintesen meg függőlegesen is), mert akkor gyakorlatilag az megfelelne egy 27-es full hd-s monitornak"
    Azt Te csak hiszed. 100x rondább, mint egy natív 27".

    (#59) Scholes9: Sajnos ez egy ilyen műfaj. Magas igények, magas árak.
    27" 4k + 1070 kombó kijön 300-ból. Kis kompromisszum, 200e spórolás.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz AxBattler #64 üzenetére

    A tesztek annyiban csalókák, hogy ott feltolnak mindent. Pár effektet kiveszel (és még mindig High felett vagy), és csomó fps-t nyerhetsz. Szép is marad, de játszható.

    (#65) BeZol: Igény szerint lehet TN-t is venni, de én sosem ajánlottam senkinek. Régen nagyon szarok voltak, akkor indokolt volt távol tartani magunkat a TN-től, ma már sokkal jobbak, ez tény, de még így is azt mondom, nem ér annyit az egész, ma már az IPS sem elérhetetlen árú.
    Persze, akinek olyanok az igényei, (pl. magas fps, úgyis egyedül nézi), annak beleférhet, én kerülöm.
    60fps-sel megelégszem, viszont fontos a jó láthatóság.

    "Én azért támadom a 4k-t, mert pixelméretre kb. ugyanaz lehet, mint a 15,6"-os laptopomon az 1080p."
    Nem ugyanaz. Valóban apró minden, de nem ugyanaz mégsem. Én 14"-on FullHD-ztam, sokkal láthatóbb volt, mint a 27" 4K, mert közelebbről néztem. 15.6" meg nagyobb pixelekkel dolgozik.
    De tényleg apró, ezért nagyítom én is a desktopot. Fura mód én 200%-ra, így FullHD-nyi méreteim vannak, de mégis sokkal jobb az összhatás. És sose mennék vissza fullHD-ra.
    Ha úgy nagyítok, hogy 1440p méretet kapjak (kb. 150%), az is sokkal jobb, mintha 1440p-re állítanám a felbontást, mert a képélesség viszont mégis jobb. (betűkön látszik a legjobban).

    Persze, aki multit játszik magas fps mellett, annak kb. hátrány a 4K, hiszen úgy tényleg erős gép kell alá, az meg nem olcsó. (viszont ha meg tudja oldani, nagy előny, hiszen részletesebben lát mindent).

    Az 1440p, mint kompromisszummentes középút, ebben tökéletesen egyetértünk.
    Mégiscsak jobb, mint a FullHD (tényleg sokat ad hozzá), de játékokban is kihajtható.
    "hogy racionális vétel volt.": Egy 150-200e-es videokártya nem lehet racionális vétel :)

    (#66) tlac: Ó, LG menü. Ez nem derült ki.
    Így viszont akkor az a variáció igaz, hogy máshogy skáláz a 2 monitor. (lg - dell).
    Azt simán el tudom képzelni, hogy sokkal szebb rajta a fullHD, mint nálam, újabb hardver, újabb algoritmus, stb.
    Azt viszont nehezen, hogy elérje a natív szintjét. Az én tapasztalatom az (igaz, monitorfüggő), hogy messze a natív a legszebb minden monitoron, nem láttam még olyan skálázást, ami megközelítette volna.
    Azt elismerem, hogy filmeknél szokott a legkevésbé zavaró, játékokban is egész jó tud lenni, szöveg, desktopon látszik a legjobban.
    Igaz, volt már olyan, hogy egész nap úgy dolgoztam, (1440p-re állítva, főleg outlookozás.) meg lehet szokni azt is.

    Ha esetleg lesz időd, kedved, tudnál lőni pár fényképet?
    Nem igazolásképp, csak kíváncsiságból, tényleg érdekel, mit lehet kihozni abból a monitorból.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz AxBattler #69 üzenetére

    Az én tapasztalatom az, hogy hiába 4K, hiába nagyon aprók a pixelek, kell az élsimítás. Viszont elég egy "gyengébb" és/vagy kevesebb erőforrást igénylő is. (pl. 2x-es vagy fxaa)

  • BiP

    nagyúr

    válasz Goldmen75 #71 üzenetére

    Freesync tesztelésre használatos.
    AMD Windmill Demo. [link]

    "Engem sosem érdekelt a fullhd- utáni világ, és még most sem fog,"
    Mégis vettél egy FullHD-nél nagyobb monitort :) ami ráadásul tetszik is.

    (#73) Goldmen75: Végülis 1080p, ez igaz. (mellesleg nálam is egy kategória, de valahogyan muszáj volt belekötnöm :) :) ;] )

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Tin #76 üzenetére

    (#76) Tin, (#66) tlac:
    Erről a super+ resolution-ről tudnátok csinálni pár képet? (esetleg a többféle lépcsőről)
    Tök kíváncsi vagyok, hogy oldották ezt meg, milyen minőséget produkál. Az enyémben sajnos nincs ilyen.

    Vagy ha esetleg találkoztatok olyan teszttel (pl. a vásárlás előtt), ahol erre is kitértek, tudnátok linkelni ?

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz tlac #89 üzenetére

    Persze, bármi jöhet, szerintem azon is látszódhat, mit tud a funkció.
    Köszi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés