Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghostface

    senior tag

    Én 2000-ben leptem meg magam egy műtéttel szintén a Focus Medical szemklinikán. Érdekes volt olvasni hogy mennyire megváltoztak a dolgok azóta. Nekem nem volt ennyiféle vizsgálat előtte talán csak 3-4. Pontosan már csak a szemnyomás mérésre emlékszek, mert az volt az egészben a "legborzasztóbb". Nekem nem spricceltek semmit a szemembe hanem az ajkamat felraktam egy gépre, odatámasztottam a homlokomat és néznem kellett előre egy pontra fókuszálva. Na most ez a pont viszont közeledett a szememhez és egyszer csak megbökte egy picit. Ezzel csak az a baj hogy én képtelen voltam és vagyok jelenleg is hozzáérni a szememhez, soha életemben nem tudtam kontaktlencsét használni (még akkor is hányinger kerülget ha más ember nyúl a saját szeméhez és azt látom). Szóval az egyik szememet megvizsgálták a másikat már csak úgy sikerült hogy két nővér fogta bele a fejemet a gépbe mert az utolsó pillanatban mindig elrántottam. :) Ekkor majdnem feladtam az egészet, a doktornő is megkért hogy gondolkodjak el tényleg akarom-e ha már ez is ilyen nehezen ment. Végül megembereltem magam és belevágtam. A műtét előtt (és persze máskor is) mindenki nagyon kedves volt és nyugtatgattak de nem ajánlottak Xanaxot. Bár egy levél is kevés lett volna. Nálam nem volt ilyen vákumos technika még, csak beraktak egy csipeszszerű valamit (szemtágító) a szemembe csak éppen ez nem összeszorít hanem szétfeszíti szemem hogy még véletlen se tudjak pislogni. Na ettől marhára féltem, mikor láttam hogy a doktornő közelít a szemem felé úgy remegtem mint a kocsonya. Aztán megkérdeztem hogy "ugyan mondja már meg hogy mikor is akarja azt az izét berakni a szemembe", erre közölte hogy nyugodjak meg mert már rég bent van, most jelenleg leszedi a szaruhártyát aztán meg csak nézzek a piros pöttybe. Ekkor nyugodtam meg hogyha én ezt nem éreztem akkor már nem lehet baj. A műtét után kb 1hétig elég kellemetlen volt, viszketett mint az őrült de nem nyúlhattam hozzá, ja és mivel nekem nem csak felhajtották hanem lekaparták ezt az izét a szememről ezért az első héten nem mehettem sehová, nem olvashattam, nem nézhettem tv-t és sötét szobában kellett ülnöm mert napfény nem érhette. Egy hét után is csak napszemüveggel mehettem az utcára amit még természetesen fél évig ajánlott volt hordani.Aztán már minden úgy ment a kontrollokkal mint neked is. Nálam csak egy szépséghibája van a dolognak, mégpedig hogy a műtét előtt nagyon rossz volt a szemem, állítólag kiskorom óta félrekezelték és ez miatt a bal -8-as a jobb -8,5-es volt. Így már műtét előtt megmondták hogy nem ígérik a tökéletes éleslátást mert azt csak -5 dioptriáig garantálják. Ráadásul a vizsgálatok után kiderült hogy szemizmaim is annyira elvannak gyengülve, hogy szükséges lenne még egy megtámasztásos műtét is mindkét szememre ami szemenként 150eFt-be került volna. Na erre már nem maradt pénzem.
    2005-ben mikor leraktam a jogsit már szükségem volt egy -1-es és -1.5-ös lencsére, idén pedig már -3 és -3.25-ös kellett. Persze ehez hozzátartozik az is hogy a munkám monitorhoz köt szinte napi 8 órában, ráadásul itthon is sokat gépezek, és munkahelyemen mindenhol neon fény van ami nem éppen egészséges a szemnek. De még így is azt mondom hogy megérte, sőt elgondolkodtam már hogy újra megcsináltatom, csak hát a pénz. Meg azért megmondom őszintén még mindig lenne bennem egy kis félsz. :)
    Reméljük te sose nyúlsz újra szemüveg után.

    PSN: Nifty_Ghostface

Új hozzászólás Aktív témák