Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Yutani #3 üzenetére

    Megmondom őszintén, hogy azt a részt nem is értettem, ezért átsiklottam felette.
    Milyen kapcsolat van a foglalat (gondolom itt azt kell érteni, hogy BGA vagyis forrasztott, vagy pedig m.2) és a teljesítmény között? Azt értem, hogy a forrasztott NVME SSD lapka/lapkák kevesebb helyet foglalnak, mint ha kialakítják a m.2 slotot az ahhoz szükséges vezetékezéssel, stb, amibe aztán bele lehetne nyomni a sticket. De mi köze ennek a sebességhez, amivel Abu indokolta?

    Egyébként a nemvolatilis adattárolók esetén szerintem sem okés a forrasztás.

    A NAND tudtommal ellentétben a HDD-vel nem úgy hal meg, hogy nem tudod kiolvasni az adatot, hanem éppen ellenkezőleg, hogy nem tudod többet felülírni. Ennek megfelelően, a megdöglött és használhatatlanná vált NAND adattárolón az adatok valójában letörölhetetlenek. Nem véletlenül vállalnak 5, némely esetekben lifetime garanciát ezekre. Mert pontosan tudják, hogy senki nem fogja cserére küldeni azt NAND adattárolót, amelyen családi fotók, videók vagy munkához kapcsolódó adatok vannak.
    A német Samsung pl azt javasolta, kalapáccsal és fúróval essünk neki a meghajtónak [link]

    Egy NAND eszközt, ha így elhasználódott, fájó szívvel, de elpusztítasz és cserélsz. De egy forrasztott adattároló esetén mit kezdesz? Buktad az egész notebookot, vagy ha vállalnod kell azt a kockázatot, hogy a visszaküldés során a családi fotók kikerülnek a netre.

    Ezt most csak azért mondom, mert én például ugyanezzel a kifogással nem élnék a forrasztott volatilis memória (HBM) ellen. Ha a memória bekrepál az integrált eszközön, nyilván cserélteted az egészet gariidőn belül. A Garanciaidő persze megint más kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák