Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz bambano #23 üzenetére

    Hogyan irnad le ugy, hogy az IT-erdeklodo, de ilyen teren egysegsugaru lyuzer tovabbra is elso olvasasra megertse, minel kevesebb angol kifejezest hasznalj, de a lenyeg azert atjojjon?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz scyllarus #30 üzenetére

    Te komolyan azt hiszed, hogy a Google-nel az a par ezer szakmailag nem eppen labtorlo szintu mernok, aki beletolt par ezer munkaorat a droidba elhitte, hogy a huaweinel volt egy erosebb belmozgas, es ebbol olyan szintu telefonos OS lett, amitol tartaniuk kell? De megaz, hogy elhittek konkretan megijedtek tole? :U

    Nem, a gugli, meg az osszes tobbi nagy IT (meg egyeb) ceg nem azert panaszkodott, mert megijedtek, hogy az akarmelyik kinai vallalat majd fel ev alatt lehagyja oket fejlesztesben, hanem mert az egesz kereskedelmi haboru artalmas, mikozben valos koncepcioja meg kituzott celja nincs neki.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Egon #34 üzenetére

    Most sem kell annyi ram a telefonba, illetve ami kell, az se elsosorban a droid miatt. Amiert sokan azt hiszik, hogy annyi ram kell, az a samu marketinggepezete, ami belehengerelte az emberek fejebe, hogy tobb ram == jobb telefon. Erre tett meg a oneplus egy egeszseges lapattal, aztan bumm, itt vannak 8GB rammal szerelt telefonok, amikben a kovetkezo 3 evben minimum 2GB csak arra lesz jo, hogy a fogyasztast meg az arat novelje. Ezen felul meg 2GB lesz a teljes elettartam alatt haromszor kihasznalva, a maradek meg az, aminek haszna is van.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Egon #43 üzenetére

    "1. nem lesz alternatíva, az új modellekben sok memória lesz,"
    Igen, de ez a marketing miatt van, nem technologiai szukseglet. Egyszeruen az egysegsugaru usernel a nagyobb szam == jobb, illetve a memoria == gyorsasag kepet felepitette (foleg) a samu, aztan ez mar ilyen onerosito folyamat sajnos, 15 ev mulva is ezt a marhasagot fogjuk hallani a kocsmaokos "szakiktol". :(
    (Ertelemszeruen itt nem rad gondoltam, mint "kocsmaokos", szerintem erted melyik tipusu emberrol beszelek.)

    "2. azért ha megnézed az Android "gépigényét" folyamatában, nézz már rá arra, hogy mondjuk a 4-es (ICS) meg a mostani verziók között mekkora a különbség (pl. hogy anno hány GB RAM-os készülékek voltak, és működtek...)."
    Valo igaz, bar En oszinten szolva nem latom, hogy maganak a rendszernek a gepigenye olyan drasztikusan megnott volna. En inkabb azt latom, hogy egy faszbuk messenger anno elvolt 20Mbyte rammal, ma meg mar szartol repuloig minden baromsag van benne ha kell ha nem, meg is zabal akar tobb szaz Mbyte-ot is. Egy rohadt chatprogram. Szanalmas. :(
    De ez pont nem a droid hibaja, hanem legfokepp a fogyasztoke, akiknek teljesen elborult elvarasai vannak, a cegek meg nem hulyultek meg, hogy szellel szemben akarjanak pisilni, ha az kell a nepnek, hogy egy chatporgram tudjon videohivni, kozben effektezni, meg legyen benne gif-keyboard, akkor lesz.

    Tegyuk hozza, hogy az elvarasok is nagyot ugrottak. ICS alatt meg akkor orultunk, ha ment egy valamilyen chatprogram, es meg mellette a haterben futott 1-2 masik progi, es tudtunk kozte valtani ugy, hogy nem kellett masodperceket varni. Ma azt varjuk el egy telefontol, hogy tobb app fusson rajta, mint egy atlagfelhasznalonal desktopos, es mindezt gordulekenyen tegye.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Egon #49 üzenetére

    Abszolut egyetertek, nekem sem tetszik a trend.
    Bar oszinten szolva az, hogy ma mar lassan a 7,5"-os telefon lesz a "mini" az meg kevesbe, szarok en ra, mennyi ramot irnak a dobozra, amig a telefon amugy hasznalhato, de az, hogy lassan akkorak, hogy nemelyikre a deszkasok veletlenul reflexbol kereket szerelnek, es emellett minden evben kicsit meg nagyobbak, az nekem se tetszik, nagyon nem. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz bambano #62 üzenetére

    Plusz tegyuk hozza, hogy a masik ket rendszernek mar olyan szinten kiepult fejlesztoi eszkoztara van, hogy azzal a versenyt felvenni nem egyszeru. Gyakorlatilag barmire van igenyed fejlesztokent android es ios alapokon, van pont arra valo nyelv, eszkoztar, dokumentacio, peldakodok, forumok, online kurzusok, egbol potyogo nyalokak, akarmi.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák