Hirdetés

2019. június 26., szerda

(#1) Duddi

Duddi
(fanatikus tag)

Érdekes a fogyasztása.

A szimpla 300W
A duo 475W

Szóval a második csip csak 175W ot eszik akkor az első csip esetében mi eszi meg azt a + 125w ot ? a PCB ??

(#2) Bici válasza Duddi (#1) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Gondolom, alacsonyabb frekin megy a két GPU-s verzió a gyakorlatban.

GEIL EVO CORSA 2X4 GB 2133 MhZ CL9 kit eladó

(#3) cain69 válasza Duddi (#1) üzenetére

cain69
(PH! nagyúr)

gondolom ekkora a thermal target, mert ennyit bírhat a hűtés.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#4) schawo válasza Bici (#2) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Tehát a Duo számítási teljesítmény adatai légbőlkapottak.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#5) schawo

schawo
(Jómunkásember)

Tehát tényleg jól értem, hogy a Radeon Pro Vega II kizárólag MacPróba érkezik? A hülye nyáklapi tápcsati csak azért, hogy másba be se lehessen tenni? AMD azért a néhány MacPróért fejlesztett egy egész termékcsaládot. Mit szívtak ezek? :DDD

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#6) Duddi válasza cain69 (#3) üzenetére

Duddi
(fanatikus tag)

(#2) Bici
Az lehet hogy a hűtés ennyit bír viszont a táblázatban a duónál ugyan az az órajel szerepel mint a simánál. és ugyan az a memória bandwith is.

Szóval az lapján nincs szó arról hogy fele vagy 2/3 tempón menne a két csip hogy beleférjen.

Kíváncsi vagyok mi a turpisság.

[ Szerkesztve ]

(#7) .Z. válasza schawo (#5) üzenetére

.Z.
(fanatikus tag)

Pedig helyes döntés. A Navi előtt ki kell söpörni a raktárkészletet :DDD

(#8) schawo válasza Duddi (#6) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

A névleges órajelek egyeznek, a valós órajelek pedig eltérnek. Ennyi.

(#9) Bici válasza schawo (#4) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Jogos, afelett elsiklottam.
Akkor más lesz, pl.:
1.) vagy lehetséges bizonyos esetekben a max tempó elérése a TDP kereten belül is (legfelejbb a sima többféle esetben éri el a maxot a relatív nagyobb TDP keret miatt),
2.) vagy a Duo max tempónál közelebb kerül a 475W-hoz, mint a sima a 300W-hoz,
3.) vagy tényleg a NYÁK fogyaszt ennyit. :D

[ Szerkesztve ]

(#10) cain69 válasza Duddi (#6) üzenetére

cain69
(PH! nagyúr)

vagy rossz értékek vannak ott feltüntetve. a szabvány pcie 75w-ig jó, az apple kiterjesztése pedig 475w-ig. ez így 550.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#11) jbush válasza Duddi (#1) üzenetére

jbush
(tag)

Vagy esetleg a Duókra válogatott chipek kerülnek, amelyek kisebb fogyasztás mellett tudják ugyanezeket a paramétereket.

(#12) CYX válasza jbush (#11) üzenetére

CYX
(fanatikus tag)

Ahogyan ezt tették az R9 Nano kártyákkal is a Fury X-hez képest. Igaz ott is volt külünbség a teljesítményben, de drasztikusan alacsonyabb TDP keret mellett.

(#13) Duddi válasza jbush (#11) üzenetére

Duddi
(fanatikus tag)

A tesztekből ha lesznek úgy is kiderül :)

(#14) nexplo válasza Duddi (#13) üzenetére

nexplo
(fanatikus tag)

Jogos én is ezen agyaltam épp. Szerintem a "butítás" lesz a nyerő és ezzel lesz spórolás. Máshogy nem jön ki a matek :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#15) Reggie0 válasza cain69 (#10) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

A szabvany PCIe >300W-ig jo, csak a 75W slot power limit a jellemzo az alap pcie sin csatlakozo miatt.

[ Szerkesztve ]

(#16) Carlos Padre

Carlos Padre
(PH! addikt)

Alakul ez.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#17) Johnny_vT

Johnny_vT
(senior tag)

Csak az én szemem akadt meg ezen...?

"különlegessége az Infinity Fabric, amely a GPU-kat memóriakoherens formában tudja összekötni"

Jól értem, hogy ez bottleneck nélküli echte multi-GPU-t jelent?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#18) Bici válasza Johnny_vT (#17) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Azért az IF gondolom, nem olyan gyors, mintha közvetlen érné el az egyik GPU a másik VRAM-ját.
Ezenkívűl gamer szemszögből ez még mindig két külön GPU, de lehet, hogyx a DX12/Vulkan már ezt egyként tudja kezelni.

(#19) Duck663 válasza schawo (#5) üzenetére

Duck663
(senior tag)

Honnan tudod, hogy csak ide érkezik maga a technológia. Lehet a VEGA II idejön, de honnan tudod, hogy pl.: a Naviból nem lesz egy dupla GPU-s megoldás mondjuk Radeon RX 5900 névvel? A technológiai alapokat a VEGA II-ben rakták le, majd a Naviban továbbfejlesztették. Az Apple megfizeti, hogy ez bekerüljön ilyen módon ide, akkor megcsinálják. Aki ilyet vesz az fizeti ki, nem az AMD. Lehet rámentek volna a Navira is, de mondjuk azt mondták, hogy csak akkor kapják meg, ha Ryzen kerül alá. Egy csomó kérdés van, amire nem tudjuk a választ.

[ Szerkesztve ]

Egy VEGA mindenek felett, na jó akkor majd a Navi! :D De most már aztán elég legyen a b@szakodásból. Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10 önmagában.

(#20) Predatorr

Predatorr
(kvázi-tag)

Érdekesek a fogyasztási adatok. A hírt látva azt hittem, ez már jó fűtésre Alaszkában is.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#21) Male válasza Duddi (#6) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)

Szerintem a kulcsszó: "Maximális magórajel".... szóval ha épp belefér a TDP keretbe, és egyéb feltételek is megvannak, akkor megy ennyin, várhatóan a szimpla sokkal többször, mint a dupla.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#22) morgyi válasza schawo (#5) üzenetére

morgyi
(PH! kedvence)

Gondolom benne volt a semi-custom divízió. Az Apple meg elôre lekötötte a kapacitást rá és jól tejel

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#23) pomorski

pomorski
(őstag)

Köszi a hírt!

(#24) leviske válasza schawo (#5) üzenetére

leviske
(PH! nagyúr)

Az Apple szerintem önmagában elég Pro-t fog eladni megfelelő áron, hogy ez ne jelentsen problémát. Ráadásul Ők az egyetlen olyan OEM gyártó, ami akkor is teljes mellszélességgel kiállt a Radeon GPU-k mellett, amikor sok érv tényleg nem szólt az alkalmazásuk mellett.

(#25) energy4ever válasza Duddi (#1) üzenetére

energy4ever
(PH! addikt)

Nem kell meglepodni, az osszes dupla GPU-s kari ilyen! :K
6990,7990, Pro duo...
6990-nel azt urtak valogatott chipsetbol van, es kevesebb fesszel is beeri. Aztan kerdes mi igaz ebbol. Szerintem ahogy az elottem szolok is irtak, bevan allitva ezeknel egy max fogyasztas amit nem lepnek tul.

Egyedi ventiracsok gyartasa: https://hardverapro.hu/apro/egyedi_ventiracsok_olcson_modding_fan_grill_akar_vizesradira_/hsz_1-200.html

(#26) hokuszpk válasza Bici (#18) üzenetére

hokuszpk
(PH! addikt)

"Ezenkívűl gamer szemszögből ez még mindig két külön GPU, de lehet, hogyx a DX12/Vulkan már ezt egyként tudja kezelni."

szo nincs dx12/vulkanrol. Applenal Metal az esz.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27) meteoreső

meteoreső
(kvázi-tag)

22,5 millió maxosan !

(#28) Carlos Padre válasza leviske (#24) üzenetére

Carlos Padre
(PH! addikt)

Szóval a fanboyság győzött a racionalitás felett, pedig mindenki tudja, hogy az nvidia jobb? Azért megnézném hogy írták volna meg a Metal apit Geforce-ra ;)

(#29) Bici válasza hokuszpk (#26) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Úgy értettem, tetszőleges low-level API.

(#30) AAAgold

AAAgold
(senior tag)

combos cucc, de a specifikáció picit sántit

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#31) leviske válasza Carlos Padre (#28) üzenetére

leviske
(PH! nagyúr)

Ugyanúgy, ahogy megírták Radeonra. Mindenesetre nem arról beszéltem, hogy "fanboyságból" maradt volna Cook csapata az AMD mellett. Viszont lett volna más opciójuk is, de a Radeon termékek mellett maradtak. Azaz az Apple egy hűséges partnernek bizonyult, teljesen logikus akár csak miattuk is fejleszteni egy terméket.

Az meg csak totál mellékes dolog, hogy ahhoz képest, hogy hány prototípus Radeon nem került sose piacra, a Vega Pro II Duo kifejezetten olcsó megoldásnak tűnik azzal, hogy az Apple vevő volt rá. (És igen, itt arra célzok, hogy valószínűleg egy Navi 10 alapú megoldásnak készítette elő a terepet.)

(#32) FollowTheORI válasza schawo (#5) üzenetére

FollowTheORI
(PH! nagyúr)

Nem az AMD fejlesztette ennyi.. ez az Apple megoldása és tervezése amihez az AMD adott GPU-t és ennyi... :)

Ahogy valszeg a szoftver is saját részben ami hajtja (driver stb), AMD meg csak a standard dolgokat adta át + dokumentációt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#33) Duck663 válasza leviske (#31) üzenetére

Duck663
(senior tag)

Hát nem egészen. Az AMD dokumentálja (publikusan) a hardvereket az nv nem, és egy csomó dolgot nem is kínál amit az AMD igen. Korábban csak nv vezérlők voltak az Apple gépekbe, ma már nem, ennek nem az AMD vagy az Apple az oka, hanem az nv, mert nem akarják kiszolgálni az Apple speciális igényeit. Meg tudnák írni? Persze, ugyanúgy, persze. De mégsem, mert ahhoz semmilyen feltétel nem adott. Az nv nem akarja hogy a fejlesztő szabad kezet kapjon, szabadon "alkosson". Ez szerintem egyébként a hardvereik minőségéről mond el a legtöbbet (a minőség nem egyenlő a sebességgel). Lásd Intel réskupacai.

Egy VEGA mindenek felett, na jó akkor majd a Navi! :D De most már aztán elég legyen a b@szakodásból. Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10 önmagában.

(#34) leviske válasza Duck663 (#33) üzenetére

leviske
(PH! nagyúr)

A hozzászólásod kicsit olyan érzést kelt, mintha megragadtál volna az OpenCL korszaknál, ami vízválasztó volt az nVidia és Apple viszonyában. Abu cikkeit én is olvastam, azokból felesleges idézni.

Visszatérve magára a Duo adataira, nem kizárt, hogy az már válogatott lapkákat tartalmaz és jóval alacsonyabb feszültség értékek mellett is képes hozni az órajeleket. Elvégre majdcsak fél évvel jön a Vega 20 debüt után.

[ Szerkesztve ]

(#35) Carlos Padre válasza leviske (#31) üzenetére

Carlos Padre
(PH! addikt)

Elfelejted, hogy az nvidia a buta hardver - okos driver megoldást alkalmazza, és nem publikus a hardvereik pontos felépítése, emiatt nem is tudták volna megírni rá a Metal apit ahogy akarták.

(#36) Lacika112

Lacika112
(tag)

Duo spec nem hinném "kamu"

A dupla gpu kártyák mindig is leválogatott példányokból lett összefabrikálva.
A "kaki" megy a szimplába, a "legjobbak" meg a Duo alapanyaga.

Amióta a világ a világ így ment......

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#37) Duck663 válasza leviske (#34) üzenetére

Duck663
(senior tag)

Igen? A mestertől idéztem? Fel sem tűnt! :D

De akkor még egy, szintén a mestertől, emlékeim szerint az egyik cikkben írta, hogy a Metal speckó tesszellációt használ. Lehet pl.: ilyen oka is, hogy nem az nv termékeit használja, persze nem konkrétan maga a tesszelláció. Ezzel arra akarok kilukadni, hogy látható az Apple sok tekintetben megy a maga feje után, megpróbál dolgokat talán mások hibáiból tanulva máshogy, esetleg jobban csinálni, amire valószínűleg az nv nem adott semmilyen teret, nem volt partner, így nem volt megfelelő számukra. A CL vagy tesszelláció csak egy-egy eleme ennek. Ami érdekesebb kérdés, hogy az Xe megjelenése után mi lesz?! Mennyire lesz jó, és merre tereli majd az almagyárat?! Az Xe mellett valszeg az Intel már nem akarja a Radeonokat ott látni, illetve nehezen tudom elképzelni, hogy a Ryzenek mellett az AMD ne próbálná meg fűzni az Apple-t, hogy váltsanak.

Majd a teszteken kiderül, gondolom lesz akihez eljut egy-egy ilyen példány.

(#38) Puma K

Puma K
(PH! kedvence)

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#39) X2N

X2N
(tag)

AMD Kazán 2.0 :))

[ Szerkesztve ]

(#40) hobizoli válasza schawo (#5) üzenetére

hobizoli
(PH! nagyúr)

hat lehet kerul majd annyiba, hogy azt PC-be nem venne meg senki kb, a Mac-sek meg megbirjak