Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Ennek örülök, jó hír és az is jó hogy valahol beismerte ez a CEO végre, hogy mekkora lemaradásban vannak, mert sok idő kellet hogy ehhez eljussanak.
    nekem mindig azt mondta régen a cégemnél aze lső főnököm, hogy a hibáink kijavításának első lépésé az, hogy beismerjük őket.
    Szorítok Intelnek, legyen konkurencia harc és jó árak, jó CPU-k és jó VGA-k tőlük.

    Trump kiszállt de Biden az Intelnek kiemelt stratégiai szerepet biztosít továbbra is, ami bizony hatalmas tőkét jelent.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Pingüino #76 üzenetére

    A távlati célokat és azok megvalósíthatóságát gondolom felesleges lenne kizárnod a 3-ból, mert valószínűleg nem az a céljuk hogy lemaradásban maradjanak.
    Van pénzük és tervük ,mögöttük áll a világ egyik legnagyobb államapparátusa, tőzsdei befolyása, lesz gyártási kapacitásuk és technológiájuk is valószínűleg. Ez a cég mondjuk anno kidobott egy Core 2 duo-t és egy I architektúrát és most is annak köszönheti hogy itt tart hogy saját magát leállította a fejlődésben.
    Gondolom ha tartják az egykori ütemtervüket most nem arról beszélgetnénk hogy az AMD előnyben van, ha most az Intel már a saját 5 nm gyártását hozta/ tervezte volna az idén és a saját egykori terveit abszolválta volna. Nem szabadna ennyire átesni aló másik oldalára, elismerve az AMD érdemeit is ez mellett. lehet hogy nem volt fiók,amit kinyitottak, de azért ők egy alvó és ébredező oroszlán. Termékeik most is kompetensek lehetnének de a gyártási elavultság miatt sokat esznek.Majd változni fog ez is és reméljük megmarad az AMD lendülete is.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz dokanin #80 üzenetére

    Feltételezésekre nehéz alapul venni bármit is. Miért ne lenne terve? Erről szól a cikk.2024 re megoldjak a gyártás, addig kiszerveznek TSMC hez is Samsunghoz is. Saját maguk is gyártanak. Azt nagy hibanak tartom, hogy azt gondoljátok, ne tudna Intel Tervezni és alkotni még maradandót akár jobbat, mint a konkurencia. Attól, hogy mi nem látjuk a terveiket ok dolgoznak valószínűleg a helyzet megoldásán, nem a kardjukba dőlve sirankoznak és temetik magukat. pár éve pontosan ezeket a kommenteket olvastam, csak az AMD ről.
    Természetesen nem hit és fan vitát akarok, csak érthetetlen számomra egy Intelről így gondolkodni.
    Az új CEO megjötte óta történ egy pár határozott döntés és lépés, bizonyos sorozatok kihagyása, egyes projektek leállítása, ésszerű piaci helyzet és hibák beismerese. Ezek olyan dolgok, amik egyértelművé teszik azt, hogy a cégvezetes tisztábban látja a helyzetet és yan döntéseket hoznak, ami vissza hozhatja a céget.Ez mellett lehet örülni az AMD sikereinek is természetesen, valószínűleg szerverpiacon hamarosan nagy változások lesznek.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Pingüino #88 üzenetére

    Huh nagyon egyoldalúan gondolkozol.Nem akarok ebbe belemenni, mert fanozás lesz ebből , már látom, pedig aztán nekem tetszenek az AMD CPU-k és simán vennék most is, ha normálisabb árazással lennének.

    Pontosan amiket te leírtál tudnám neked vissza írni .
    A pénzkeresést sehol nem írtam, nem érdekel mennyit keres az Intel.
    A pénz és az állami támogatás azért számít hogy mennyit költ gyártás kapacitásra és fejlesztésre és új gyárak kiépítésére.

    ." Ez nem úgy működik, hogy belepumpálnak egy rakás pénzt, és akkor egyből ott lesz megint egy rakás régi, nagy tudású mérnök egy rakás jó ötlettel, és hipp-hopp ugranak egy nagyot technológiailag. A pénz önmagaban semmit nem ér, ha más nincs mögötte. Erre kár apellálni."

    Hát szerintem is kár erre apellálni neked mert nem látjuk mit tudnak elérni is milyen terveik vannak. Se a mérnöki gárdát, se azt mit terveznek, gondolnak ki architektúrálisan.
    Érthetetlen ez, hogy te azt gondolod hogy most nekik végük hosszú távon.
    Egyértelműen leírtad magadban az Intelt és erre alapozol minden kommentet.
    Pontosan azt teszed amit évekkel ezelőtt az AMD kapott a fórumokon, aztán most őket tartod a legjobbnak. Egyoldalúan kár gondolkodni.
    Mindkét cég gyárthat jó terméket , lásd Nvidia vs AMD VGA fronton 2021 ben vagy AMD 4 év alatt kihozta a Ryzent.

    "AMD nem ül a seggén, ahogy ők tették évekig, szóval technológiailag visszaelőzni jó eséllyel addig nem fogják őket."

    Természetesen addig nem, sőt lehet utána sem. Én sem, mi sem 1 évről beszélünk, hanem 3-4 évről ,amire utolérik őket. Akkor sem biztos, hogy leelőzik, ki tudja mit hoz a chiplet dizájn mindkét cég életébe. Ha gyártás technológiailag jók lesznek akkor már a fejlesztéseik kivitelezése nem ütközik korlátba, mint most. Valószínűleg most is jobb lenne az új sorozatuk, ha éppen 7 nm-n jött volna ki.

    "ok év kell még ahhoz, hogy megint dominánsak legyenek,"

    Meglátjuk erre csak 2024 ben tudunk választ kapni mit érnek el gyártástechnológiában , ha erre gondolsz a dominanciában.
    De szerintem abban ők nem lesznek dominánsak már, csak kompetensek és erre gondol az új CEO is.
    Ami nekik fontos a szerverpiac, ahol hatalmas technológiai lemaradásban vannak az AMD vel szemben, oda fognak előkörben szerintem fejleszteni, és ott fog megérkezni nekik valami előremutató 2024 ben és akkor fogjuk látni mit tud az új gyártástechnológiájuk is.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz paprobert #91 üzenetére

    Tökéletes meglátás :K

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Pingüino #94 üzenetére

    Nem tudom megnézted e az előadását, de konkrétan ezt mondta :
    We are setting a course for a new era of innovation and product leadership at Intel,”

    Nagyon hisznek az IBM mel kötött megállapodásban, az IDM 2.0 ban és a bérgyártók bevonásába és a bérgyártás kiadásának lehetőségében a Intel Foundry Services ben ami már ARM és RISC alapú gyártásra és tervezésre is képes lesz.
    Szerintem nem volt ez annyira durva kijelentés, amin ennyire be kellene rágnod és ebből levonni komoly következtetéseket.
    Nagyon jó az út amire ráléptek, már eleve az hogy bérgyártathatsz az Intellel, megnő a bérgyártás kapacitása,segítenek tervezni stb ezek olyan lehetőségek, amik segítenek az egész ipar hosszú távú fejlődésében és kiszolgálásában és abban hogy az Amd se szálljon el, mert van egy olyan érzésem, hogy az elkövetkező 2 gen nem lesz olcsó náluk, sőt...
    Kijelentette hogy 2023 ig már szinte kész dizájnok vannak, ezen nem tudnak változtatni, de 2024-től re új terveik vannak megjön végre a Chiplet is.
    AZ IBM a világ egyik legjobb mérnöki gárdájával dolgozik amúgy,szeritem nagyon komoly dolgok fognak történni 3-4 év múlva, első sorban szerver fronton
    Én azt gondolom ez egy korrekt CEO ,korrekt nyilatkozattal és ambiciózus tervekkel. Gyors döntéseket hozott, nyitott a piacra és más cégekre amiből építkezni akar. Semmi olyan nem hangzott el ami egy tőzsdén lévő cég vezetőjétől ne lenne elvárható és amit mondjuk Lisa Su is már ne sütött volna el az előadásain.

    Igen sok a "ha" mindkét meglátásban, de nem kizárható egyik sem. Én továbbra is ilyen jellegű nyilatkozatokat szeretnék hallani mind az Inteltől, mind az AMD től.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Milaraspa #98 üzenetére

    Miből tűnik úgy? Tényleg érdekel .

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Pingüino #128 üzenetére

    az 5600X ára nem jó , sajnos szerintem az 5800 X se az igazi. Ha megmaradt volna az előző széria árazása erre rávetítve akkor best buy lenne.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz hokuszpk #142 üzenetére

    jah nem úgy értettem, hanem hogy az 5600 X jöhetett volna a 3600X árazásán az 5800X pedig a 3800X árazásában akkor remek vétel lenne. lassan 5 éve nem tudok értelmes áron fellépni 8 magra 6 ról, úgy hogy kijött 3 generáció mindkét oldalon. 11700F az első amire talán rászánom magam, ha a tesztek beteszik az 5600X fölé avgy egy szintre játék teljesítményben de ahhoz sincs igazán kedvem...Az 5800 X szimpatikus ,de drága.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz hokuszpk #145 üzenetére

    legyen igazad. Lehet kivárok, már nem oszt ,nem szoroz de a megemelt MSRP ár miatt szerintem nem lesz ilyen olcsó soha mint a 3000.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Busterftw #167 üzenetére

    Az intelnél( is) a valós processzorokon ha jól tudom ezt a tranyó sűrűséget le kellett csökkenteniük, mert nem lenne hűthető.
    AZ itt megadott adatok gyűrűs oszcillátoron mért értékek ami igazából a gyártás elméleti képeségére vonatkozik, de valóságban a processzoroknál a hőtermelés és a felépítés különbözősége miatt ezt amúgy nem tudnák abszolválni. Ezért kell nekik a kisebb csíkszél, mert jelenleg hiába a tranyó sűrűség elméleti értéke a kisebb fin pitch miatt szükségük lenne a csíkszél csökkentésére, ami lehetővé tenné azt ,hogy adott területen ugyan annyi tranyó kevesebb hőtermelést eredményezne ezért lehetne sűríteni a tranzisztorszámot ezen az órajelen vagy magasabb órajelen járatni ezt az architektúrát ugyan ennyi tranyóval..Ha jól olvastam azt hiszem Abutól, hogy jelenleg ez miatt ritkítják a tranyó sűrűséget, hiába tudna többet a csíkszél és a gyártósor.
    jelenleg a 14 nm ezért korlátozza őket szerintem, ha jó vettem ki pár hozzáértő emberkétől redditen( is),de laikus vagyok ebben a témában ( is).

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    ops, rossz topik

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Timer #204 üzenetére

    Ez egy szuper komment volt. :K

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák