Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wlac

    Ármester

    2021 január

    Vettem:
    - PSPlus
    - The Surge 2 (PS4)

    Végigjátszottam:
    - Fallout 4 összes DLC (PS4): kölcsön játék

    Eladtam:
    -

    Most ezzel játszok:
    - The Surge 2 (PS4)
    - Shadowrun: Origins (PC)

    Idei állás: -2

    Sok év után lecseréltem a laptopomat egy olyan példányra, amin játszani is lehet, úgyhogy most már elkezdtem jelölni a platformokat is, bár a fő játékgépem továbbra is a PS4 marad.

    A The Surge 2-re nagyon ráfüggtem, sokat könnyítettek rajta az első részhez képest, ami számomra befogadhatóbbá tette. Lassan befejezem, utána jöhet a Shadow of the Tomb Raider, valamint a mostani akciókból már kinéztem a Bully-t.

    Idén változtatok egy kicsit a pontok számolásán. Egyrészt tavaly főleg akkor számoltam el egy játékot, hogyha platináztam, ami miatt több játékot nem számoltam plusznak. Az elmúlt pár hónapban azonban alább hagyott a trófeázós kedvem, és már nem hajkurászom őket. Ha nem nagy kín, akkor belefeccölök plusz energiát abba, hogy megszerezzem a platinát, de messze nem annyit, mint korábban. Kezdek öregedni...

    Másrészt, hogyha jól látom továbbra sincs lefektetett szabály az előfizetések számolására. Tavaly minden hónapban levontam egy pontot a PSPlus-ért, de az abból megszerzett "ingyen" játékokért nem számoltam pontot. Ezt már csak azért sem éreztem teljesen fairnek, mert így alapból -12 pontom volt az évben, pedig még csak nem is a játékok miatt fizettem elő, hanem a multi miatt. Szerintetek az mennyire korrekt, hogyha idén csak abban a hónapban számolom el mínusznak, ha letöltök egy játékot az adott havi kínálatból (pl. ebben a hónapban a Tomb Raider-t)?

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz tboy93 #39 üzenetére

    Most csak a DLC-ket játszottam végig, hasraütésszerűen azt mondanám, hogy olyan 30 óra körül lehetett. Az alapjátékot pár éve toltam végig, de nem tudom, hogy pontosan mennyi idő lehetett. Ha olyan 150 órát számolunk a platinára, akkor szerintem annyira nem lövünk mellé.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz ldave #42 üzenetére

    Lehet akkor, hogy elengedem a PSPlus számolását, és a belőle játszott játékok is 0 pontosak lesznek, így marad a tisztán vásárolt játékokkal való pontszám zsonglőrködés.

    tboy93: igazából a DLC-k engem a sztori miatt érdekeltek, ezért levettem Very Easy-re a nehézséget, és csak chillezve játszottam. Van benne pár olyan trófea, amik elhúzzák kicsit a játékidőt, de semmi extrém. A Nuka Worldben volt egy (Eyes on the Prize) ami csak az időhúzásra ment rá, de a legtöbb jön magától.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz l.skywalker #54 üzenetére

    Igen, itt jön be az, amit ldave is mondott, hogy nem annyira egyszerű erre szabályt alkotni. Szerintem a fő kérdés ilyenkor az, hogy ki miért számolja a pontokat. Ha csak azért, hogy lássa, hogy mennyi játékot játszott végig az adott hónapban/évben, akkor teljesen érthető, hogy ezeket is extra pontnak veszi.
    Én azért számolok, hogy lássam, hogy mennyit vásárolok feleslegesen. Mindig át szoktam pörgetni az akciókat, pedig van egy rakat játék még, ami ott csücsül a polcomon/merevlemezen, nem vagyok "rájuk szorulva". Ezért az én "nézetemhez" jobban passzol, hogyha nem számolok el pontot a Plusért (mivel azt akkor is fizetném a multi miatt, ha nem lenne hozzá játék), de az így ingyen kapott játékok végigjátszsásáért sem.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    2021 február

    Az előző havi összesítőm utáni beszélgetés miatt utólag módosítom a saját pontszámolási szabályom, és nem számolok el mínuszt a PSPlus-ért, de pluszot sem a végigvitt játékokért, így előző hónapban -1-gyel zártam.

    Vettem:
    - PSPlus
    - Frostpunk (PC)
    - Bully / Canis Canem Edit (PS4)
    - Phasmophobia (PC) (ezt mondjuk rögtön háromszor :D )

    Végigjátszottam:

    + Shadowrun: Origins (ingyen húztam be az Epic Game Store-ból)
    + The Surge 2
    + Bully / Canis Canem Edit

    Eladtam:
    -

    Most ezzel játszok:
    - Frostpunk: kb. azt kaptam, amit vártam, bár a hónap második felére kissé leálltam vele, mert bejött a Phasmophobia.

    - Phasmophobia: Nem bírom a horrort, de beadtam a derekam a haveroknak. Nem annyira félelmetes, mint az elején gondoltam, de jó móka, és időnként azért felviszi a pulzusom.

    - Shadow of the Tomb Raider: A Rise nem jött be, de ez a rész nagyon tetszik.

    Idei állás: -2

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    2021 március

    Vettem:
    - PSPlus
    - GTA Vice City (PC)

    Végigjátszottam:
    + Shadow of the Tomb Raider (PS4)
    + GTA Vice City (PC)
    Eladtam:
    + Call of Duty: Black Ops 2 (PS3)

    Most ezzel játszok:
    - Phasmophobia: azt hittem, hogy eddigre rá fogunk unni, de továbbra is jót szórakozunk. Heti pár este bele szokott szaladni pár óra.
    - Nier: Automata: megvolt az A végigjátszás, most csinálom a B-t. A sztori egyelőre eléggé nagy csalódás, bár tudom, hogy csak egy kis részét tapasztaltam még meg.
    - Vampire: The Masquarade: Bloodlines - sokadig végigjátszás, de ezúttal community patch-csel.
    Idei állás: -1

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz mike1334 #87 üzenetére

    Ja persze, tudom hogy még két szereplővel végig kell játszani, hogy teljes legyen a sztori. Mindenesetre az epikus felültés után kicsit fura volt, hogy mennyire hamar lezárták az egészet a 2B-s végigjátszás során.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    Pár napja nekem is lement a C ending stáblistája (lement = többször haltam meg, mint a játék alatt :D ), és nem igazán tudom, hogy hogy álljak a dologhoz. Egyrészt a sztorit nem teljesen raktam össze, másrészt viszont nagy hatással volt rám, csak éppen nem tudom megmondani, hogy pontosan miért. Bejött ez a melankólikus érzés, mégha nem ism értettem teljesen a dolgot. Szóval abszolút tetszett a játék, marad is a gyűjteményben, bár nem biztos, hogy valaha újra fogom játszani.
    Viszont ez így is nagy szó, mivel az ázsiai játékok nagyon idegenek nekem, szerintem ez és a Gravity Rush volt a legjapánabb játék, amivel valaha játszottam. A Final Fantasy VII már le van szedve a PS4-re, de az az igazság, hogy a Nier után semmi komolyra nem vágytam, úgyhogy elkezdtem az Animal Crossingot :D

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz mike1334 #93 üzenetére

    Igazából már törölte a játék a mentésemet, és nem volt backupom, szóval... :D

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #86 üzenetére

    2021 április

    Vettem:
    - PSPlus
    - Apple Arcade
    - Fable Anniversary (PC)
    - while True: learn () (iOS)

    Végigjátszottam:
    + Nier: Automata (PS4)
    + Vampire: The Masquarade: Bloodlines (PC)

    Eladtam:
    -

    Most ezzel játszok:
    - Uncharted 4 Multi (PS4)
    - Phasmophobia (PC): mi sem értjük, hogy miért nem tudjuk megunni, annyira azért nem kínál sokat a játék, mégis heti pár este beleszalad alkalmanként 1-2 óra.

    Valamiért most nem kötnek le a singe játékok. Az előző hónapban végignyomtam a Niert, ami eléggé komfortzónámon kívül volt, de nem "indított be semmit". Ebben a hónapban megvolt a Bloodlines, amit öcsémtől kaptam, de sokadig végigjátszás volt ez is, inkább csak a nosztalgia miatt fejeztem be.
    Szintén a múltidézés miatt fizettem elő az Apple Arcade-ra, mert benne van a mikrotranzakció mentes eredeti Fruit Ninja, így azzal is elpögyögtem, illetve a barátnőmmel versenyzünk néha, bár túlzás versenynek hívni azt, ha a partner minimum pontja is duplája annak, amit véres verejtékkel összehozok. :D
    Az újdonság varázsát keresve vettem meg a while True: learn () című játékot is. Az elmúlt 20 évben főleg az akciójátékok különböző formáit élveztem, így tetszik, hogy ez valamennyire más. Lehet, hogy a májust az Apple Arcade kínálatának szentelem, mert ahogy nézem, vannak benne hasonló kaliberű játékok (és röhögve kifizetem azt az 5 dollárt azért, hogy ne legyenek mikrotranzakciók).

    Idei állás: -2, bár szerintem hamarosan elengedem a pontszámolást, mert ezzel megint plusz egy platformon kezdtem játszani, és már nehéz követni, hogy mit hogyan számolok.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #98 üzenetére

    Kezdem akkor én is, mert már nem fogok semmit sem befejezni. A pontozást abbahagytam, mert már követhetetlen a számomra.

    2021 május

    Vettem:
    - PSPlus
    - Apple Arcade
    - VR szett (PS4)
    - Beat Saber (PS4)

    Végigjátszottam:
    - Zombie Army 4: Dead War (PS4)

    A hónap elején öcsémmel kipróbáltak a Zombie Army 4-et, és neki ugyan nem jött be, de én teljesen rácuppantam. Kb. két hétig csak azzal játszottam, meg is lett a platina.
    A hónap közepén elkezdtem az Infamous 2-t, most tartok a második, negatív karma végigjátszásnál. Sokkal jobban bejön, mint az első része, ahol tudtak, javítottak a korábbi dolgokhoz képest.

    Egy hete kollégám kölcsönadta a VR szettjét, amihez viszont nem volt Move kontroller, amit sajnáltam, mert nagyon érdekelt a Beat Saber. Elkezdtem keresgetni egy használt példányt, aminek a vége az lett, hogy egy komplett VR szettet vettem, mert így jöttem ki a legjobban. Van még szintén kölcsönben nálam egy Resident Evil 7, de még rá kell vennem magam. A játék érdekel, a VR részétől tartok.

    Játszani egyébként viszonylag kevés időm van, remélhetőleg hamarosan önállósodnak annyira az új kollégák, hogy a menet közben rám pakolt +70-80 túlóra egy részét lerázhassam magamról. :))

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #103 üzenetére

    2021 június

    Vettem:
    - PSPlus
    - Apple Arcade
    - Far Cry 2 (PC)
    - Half-Life 2 (PC)
    - Half-Life 2: Episode One (PC)
    - Half-Life 2: Episode Two (PC)
    - GTA IV Complete Edition (PC)
    - Green Hell (PC) - rögtön 2 példányban

    Végigjátszottam:
    - Infamous 2 (PS4)
    - Infamous: Second Son (PS4)
    - Survival Z (iOS)

    Sajnos nem volt annyi időm/erőm játszani, mint szerettem volna. A munka miatt eléggé besűrűsödött a hónap második fele (bedobta az egyik új kolléga a törölközőt, úgyhogy maradt a sok órám), így csak befejezni tudtam az Infamous 2-t, valamint végignyomni az Infamous: Second Sont. Az Infamous 2 összességében nagyon bejött, de a Second Sonban csalódtam.

    Jelenleg a Far Cry 2-vel játszom, mivel régen nagy kedvencem volt, és találtam egy modot, amivel még nehezebbé/realisztikusabbá tudtam varázsolni. Két napja megvettem a Green Hellt, de még csak pár órát tudtunk cooperatívban játszani vele. Sokáig ki fog tartani. PS4-en a Final Fantasy-val játszogattam, de az időhiány miatt abba maradt.

    Ezen felül beruháztam a Steam Sales keretein belül néhány régi kedvencemre, amik már egy ideje a wishlistemen várták a megváltást.

    [ Szerkesztve ]

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #114 üzenetére

    2021 július

    Vettem
    - PSPlus
    - PSNow
    - Anthem (PS4)
    - Skyrim VR
    - Mass Effect Legendary Edition (PS4)
    - The Walking Dead: The Telltale Definitive Series (PS4)

    Végigjátszottam:
    - Anthem (PS4)

    Jelenleg ezzel játszom:
    - Mass Effect: Andromeda

    A hónapban szükségem volt valamilyen félig odafigyelős játékra, és pont akciós volt az Anthem. Anno nem próbáltam, sőt, nekem az összes ehhez hasonló live service játék (Destiny, Warframe) kimaradt, és mivel ehhez már nem gyártanak tartalmat, ezért gondoltam, hogy megér egy próbát. Tetszett a gameplay, de végig bennem volt a "basszus, mekkora potenciál lenne ebben" érzés. Sajnos maga a tényleges tartalom kevés a játékban, amit én annyira nem sajnálok, lévén 4 eurót fizettem érte, de teljesen érthető és jogos, hogy bukás lett a játék. "Igazi" pénzért ez bizony gyalázatosan kevés. Mindenesetre kellemes emlékként marad meg.

    Ugyan nem akartam még beszerezni, de öcsém erősködött, úgyhogy felesben megvettük lemezen a Mass Effect trilógiát, amit jelenleg ő játszik, de közben megjött a kedvem az Andromedához, amit évekkel ezelőtt vettem szintén valami best buy akcióban. Az elején járok, eddig tetszik a sztori, de a gunplay valahogy nem esik kézre, pedig az az Anthemben jó volt, és hát mégiscsak ugyanaz a készítő.

    A PSPlust szintén öcsémmel veszem minden hónapban felesben, azonban tegnap a szüleim ki akarták próbálni a VR-t és a Beat Saber mellett egy másik játékot is meg akartam mutatni nekik. Ehhez elő akartam fizetni az én profilomra is egy hónapos PSPlus-ra, amin anno behúztam pár VR játékot, de véletlenül sikerült 1 hónap PSNow-t venni. Innen üzenem a Sonynak, hogy az appjuk átláthatósága a 2000-res évek eleji rajongói G-Portálokéval vetekszik. Egyébként egész jó címek vannak benne, csak hát nem ezt szerettem volna.

    Szintén nem tervezett kiadás volt a Telltale féle The Walking Dead sorozat teljes kiadása. A legutolsó évaddal még nem játszottam és random akadtam rá tök jó áron a pakkra a Hardveraprón. Ez tipikusan az a játék, amit szívesen tudok a polcomon, úgyhogy nagyon örülök neki.

    Végül tegnap este még megvettem a Skyrim VR-t. A barátnőmet érdekli nagyon, és ugyan a sima változat itt van a polcon, úgy volt vele, hogy akkor már a VR változatot nyomná. Keresgéltem lemezen, de nem találtam olcsó változatot, így maradt a digitális. Majd egyszer beszerzem lemezesen is.

    Szerk: most vettem észre, hogy tegnap már augusztus volt, úgyhogy a Skyrim és a PSNow már ehavi költés, de ha már egyszer megírtam a sztoriját, akkor bent hagyom. :)

    [ Szerkesztve ]

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #127 üzenetére

    2021 július
    Vettem
    - PSPlus

    Végigjátszottam:
    - Mass Effect: Andromeda

    Jelenleg ezzel játszom:
    -

    A hónap elején volt még időm, úgyhogy befejeztem a Mass Effect: Andromedát. Bejött, de a gunplay végig rossz volt szerintem, amin éppen a konstans FPS dropok sem segítettek.

    Másra költözés miatt nem volt időm. Ha egyszer eljutunk odáig, hogy a lakás nem egy bandaháború utáni favelát idéz, akkor szeretnék valamilyen nyugis játékkal játszani.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #144 üzenetére

    Na, most vettem észre, hogy az előzőt is júlisra írtam. Természetesen az augusztusi programom volt.

    2021 szeptember
    Vettem
    - PSPlus
    - Seasons After Fall
    - Knowledge is Power
    - Namco Museum Archives Vol 1 és Vol 2

    Végigjátszottam:
    -
    Jelenleg ezzel játszom:
    - Hitman 2

    Bár több játékot is vettem a hónapban, annyira nagy gaminget nem csaptam. A Seasons After Fall-t a menyasszonyom kérte, a két Namco kollekcióra pedig a Galaxian és a Battle City miatt csaptam le, mivel azokon a játékokon nőttem fel. Most is baromi jó élmény mindkettővel játszani.
    A Knowledge is Powert azért vettem meg, mert az volt tervben az egyik haveros-összeülős estére, de végül Bang!-eztünk végig, így még nem volt elindítva a játék. Ami késik, nem múlik...

    A hónap meglepetése a Hitman 2 volt. Az Absolutiont imádtam, viszont a 2016-os "első rész" bár nem volt rossz, viszonylag sokat játszottam vele, de nem kapott el annyira, mint most a Hitman 2. A cél a teljes trófeázás, úgyhogy sokáig elleszek vele.

    Egyébként érezhetően visszaesett a játékkal töltött időm. Az előző két hónap munka és költözés miatt nagyon kaotikus volt, alig jutott időm a PS-re, amikor pedig lenne, akkor affinitásom nincs semmibe se belekezdeni. Mondjuk nem bánom, csak furcsállom.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #147 üzenetére

    2021 október
    Vettem
    - PSPlus
    - Plants vs Zombies (PC)
    - S.W.I.N.E. HD (PC)
    - Until Dawn (PS4) - már megvan párszor a játék, de a steelbook miatt ismét beszereztem

    Végigjátszottam:
    - Hitman 2 (PS4)
    - Half-Life 2 (PC)
    Jelenleg ezzel játszom:
    - Skyrim VR (PS4)

    A Hitman 2 trófeáit nem szereztem meg, mert nem éreztem az elszántságot magamban, ha meg nem élvezem, úgy nincs értelme. A Half-Life 2-t nosztalgiából játszottam végig, a Skyrim VR-ban pedig már a második kiegészítőnél tartok. Ez utóbbiba elég sok órám beleszaladt a hónapban, nem gondoltam, hogy sokadjára is el fog kapni, pedig VR-ban szerintem nem is annyira jó, mert a grafika nagyon limitált az alap PS4-en.

    Ezen felül elkezdtem vadászni a steelbookokat, az olyan játékokat, amiket amúgy is szeretnék dobozosan a polcon tudni, megpróbálom fémdobozos változatban beszerezni, mert... csak. :D

    [ Szerkesztve ]

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz tboy93 #167 üzenetére

    Sima kontrollerrel nyomom, a Move "fagyi" nem jött be ennél. Nem teleportálok, hanem ugyanúgy mozgok, mint a normál változatban, annyi különbséggel, hogy a jobb analóg sticket mozgatva darabosan fordul a karakter, így semmi bajom nincs. Ha simára állítottam, azt megéreztem valamiért.

    Az irányítást nagyon eltalálták és jól személyre szabható, a grafika volt egyedül, amin túl kellett tennem magam.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #165 üzenetére

    2021 november

    Vettem:
    - PSPlus
    - Horizon Zero Dawn (PS4) - digitálisan megvan ugyan, de szeretem a többször végigjátszós játékokat lemezen is magamnál tudni
    - Red Dead Redemption 2 (PS4) steelbox - csak a fémtokot vettem meg, így jobban mutat a játék a polcon
    - Deus Ex: Manking Divided (PS4) steelbox - megvan már kétszer (lemezes és digitális), most pedig már fémtokban is

    Végigjátszotam:
    - Skyrim VR (PS4) - szép volt, jó volt, elég volt, most egy ideig nem akarok VR játékot látni
    - Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning (PS4) - nem tudom megmondani, hogy miért szeretem ezt a játékot, de ez már a harmadik végigjátszásom volt és a tavalyi PS3-as változat után platináztam a PS4-est is

    Jelenleg ezzel játszom:
    - Life is Strange: True Colors (PS4)

    A hónapra nincenek nagyon ambíciózus gaming terveim. A True Colors után valószínűleg a Life is Strange 2 jön, valamint a PS4-en vár még a Hitman 2 illetve pár kisebb VR játék (Astrobot Rescue Mission, Moss) kitakarítása. PC-n játszogatok a The Hunter: Call of the Wilddal, de olyannyira nincs sikerélményem benne, hogy lehet lassan elengedem.

    Emellett rendeltem egy PS5-öt a Konzolvilágtól, majd egyszer jövőre becsöngetnek vele.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #177 üzenetére

    2021 december

    Vettem:
    - The Lord of the Rings: Aragorn's Quest (PS3)
    - Terminator Salvation (PS3)
    - Moving Out (PS4)

    Végigjátszottam:
    - Life is Strange: True Colors (PS4)
    - Terminator Salvation (PS3)
    - Killzone Shadow Fall (PS4)

    Jelenleg ezzel játszom:
    Sok minden, de igazából semmi. A Hitman 2 challenge-eket csinálom, PC-n belekezdtem a Mutazione-ba, de még nem kapott el a hangulata, illetve most már nagyon sok hónapja sláger a Phasmophobia és Uncharted 4 multi.

    [ Szerkesztve ]

    “The wha-"

Új hozzászólás Aktív témák