Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • apezka

    tag

    Hát én ott tankoltam péntek este (du.) 6 előtt 10 perccel. Volt egy kisebb fenakadás a kúton, mert pont műszakváltásra értem oda, így várni kellett kb. 10 percet, ahogy több másik autósnak is.
    Ami érdekes hogy műszak váltáskor tudtommal "standolnak", mint a kocsmában volt szokás (vagy már sejthettek valamit mert bizony nyitogatták a tartályokat és méregették a szinteket), de nem tűnt fel hogy a benzin helyet gázolaj és fordítva szag jön a tartályból, bár ez lehet annak aki egésznap azt szagolja fel sem túnik (nem szakazmus, tényleg így gondolom).
    Szóval nekem sikerült a 21 éves 1.3-as benzines Swift-be, 23 liter, jó minőségű dízelt tankolnom így tele is lett a 35 literes tank. Nekem fora volt a szag, de mivel előttem egy (talán az én autómánl is régebbi) mikrobusz tankolt így gondoltam onnan ered.
    A "sikeres" tankolást követően "kocsiba be, ablakot le, könyököt ki, 2-esbe be..." irány Nyíregyháza.Az első 1-2 kilóméter nél semmi gond nem volt majd utánna egy-egy váltást követően az autó megtorpant, de az autópályára felérve nem volt gond a 120-130-as tempó (már aholl lehetett mert Egerig töbnyire csak 90-el gurultunk) bár talán a szokotnál lassaban gyorsított, de nem volt szembe ötlő. Nyíregyházán a városban ugyan az, változó, mikor melyiok fokozatban de bedadogott a kocsi, olyankor "nyugodt" ember módjára rúgtam neki egy kuplungot és egy kövér gázt. Néztek is hogy na a hülye szuzukis péntek esti krúzingozik. Gondoltam mindenre, de az üzemanyagra egyáltalán nem. Este negyed 9-kor tettem le a kocsit Nyíregyházán, mint aki jól végezte dolgát. Éjszaka agyaltam, hogy mi a franc lehet a gond, egyik gyertya néha kihagy vagy a váltó sz@rakodik...
    Szombat reggel az első indítást követően 13-perc alatt sikerült a kocsinak alapjárati fordulatszám (900-1000rpm) beállítása. Ez alatt az idő alatt járt 700-tól 5500-ig minden fordulaton a motor. Hát vakartam a fejem. ÉS kábé vasárnap délig ez volt a jelemző amikor is ismét tankoltam, ismét 95-ös üzemanyagot (ez már tényleg az volt!). Ebéd, majd irány vissza Pestre egy kis kitérővel. Mintha kicserélték volna a kocsit. semmi nyoma nem volt a hétvégi "hisztizésnek", Gondoltam megérezte, hogy szerelővel fenyegettem meg.
    Vasárnap este óta pihen a kocsi, tervben volt hogy holnap viszem szerelőhöz, hogy wtf, erre ma olvasom az index-en a cikket a cseréről...
    Szerencsére blokk meg van, jelentkeztem is, mint szerencsés tankoló. És most várom a történet folytatását...
    A bibi az, hogy a tankolás óta betettem a kocsiba ~700km-t szóval izgi a dolog.

    A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

Új hozzászólás Aktív témák