Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

(#1) Taky

Taky
(senior tag)

A Dell Latitude E5410 nagyon tetszetős, szép noti és az ára is kiváló, bár itthon már sajnos húzósabb lesz...

Az Ubuntu opció meg külön jó pont a Dell-nek! :K

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#2) Sicilian

Sicilian
(addikt)

Trendi csajok válogathatnak a színekből..

nothing is true everything is permitted..

(#3) bartucc

bartucc
(addikt)

A laptopok dizájn-ja nagyon bejön. Nekem Fujitsu Esprimo-m van, az is a letisztult, kockásabb formákat részesíti előnyben, és nekem jobban tetszik, mint a kerekítettek manapság.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#4) Raymond

Raymond
(nagyúr)

"a szokásos 10,1 hüvelykes képátlójú monitorral rendelkezik, amely 1024x600 képpontos felbontású."

F*ck off...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) bartucc válasza Raymond (#4) üzenetére

bartucc
(addikt)

Az a képpontszám semmire se elég :(((

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6) Bluegene válasza bartucc (#5) üzenetére

Bluegene
(addikt)

netezésre tökéletes :)

mi vársz mégis, Full HD-t 10 colon? hogyx mikroszóppal kelljen keresni a betűket?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#7) bartucc válasza Bluegene (#6) üzenetére

bartucc
(addikt)

Nem dehogy, mondjuk maga a képátló korlátoz. Csak nekem néha a 800 is kevés magasságban, akkor milyen lehet a 600... (igények meg szokás kérdése...)

(#8) Bluegene válasza bartucc (#7) üzenetére

Bluegene
(addikt)

akkor meg lapított lenne

szélességben egyetérthetünk a legtöbb weboldal 1024 képpont szélességű, pont kitölti a rendelkezésre álló teret, sőt még sok is mert kétoldalt főleg flash reklámok villognak

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#9) ^Clown

^Clown
(veterán)

Kár, hogy a 2110-esre nem tettek pöcökegeret.

(#10) sheratan válasza Taky (#1) üzenetére

sheratan
(titán)

nekem is tetszik az 5410, és korrekt az ára is (ami gyanítom, hogy nettó, de még úgy is). ez a 14,1" még 16:10-es, vagy már 16:9-et erőltetik ők is?

(#11) Eddie141 válasza bartucc (#7) üzenetére

Eddie141
(senior tag)

Egyet tudok érteni veled. Igazság szerint én is hozzászoktam már az 1200-hoz, de a méret tényleg korlátoz :) Akkor szemorvosi igazolás is kellene hozzá, ha hd/full hd lenne :)

(#12) Quan-Chi

Quan-Chi
(őstag)

jók ezek a DELL notik, csak nem értem miért nem raknak bele egy normális grafikát ... nagyon az intel 4500 -ast erőltetik , pedig elég sovány :(

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#13) Duree

Duree
(veterán)

Kezd gyanúsan nagy lenni a Dell választéka.
Majdnem egyforma gépek,többféle névvel típusszámmal

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#14) taltos válasza Duree (#13) üzenetére

taltos
(senior tag)

Lenovo feeling. :U

(#15) Taky válasza sheratan (#10) üzenetére

Taky
(senior tag)

14.1" WXGA+ Anti-Glare LED Display (1440x900)
14.1" WXGA Anti-Glare LED Display (1280x800)

16:10

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#16) sheratan válasza Quan-Chi (#12) üzenetére

sheratan
(titán)

az intel 4500-ast nehezen, mert a core-i5/i7 procikban ugye az intel 5700mhd grafikus mag van integrálva.

Taky: és mégsem halt még meg a remény, hogy ilyen gépeket is fognak gyártani :)

(#17) Gusztáv válasza Duree (#13) üzenetére

Gusztáv
(addikt)

Ö... mire is gondolsz? A Dell az E széria bevezetése óta használja ezt a számozást. Csak most a megszűnt gyártású 00 végű modellek helyett vannak a frissített 10-es végű modellek.

Laci

(#18) Kobak77 válasza ^Clown (#9) üzenetére

Kobak77
(aktív tag)

:DDD

Egyet kell értsek veled, nagyon tetszik a 2110-es, szerintem a netbook mezőny legszebbje (mondjuk thinkpados vagyok, mielőtt elkezdené vki fejtegetni, hogy se zongoralakk, se kis virágok nincsenek rajta, mi ebben a szép... :) )

Viszont a súlya nemigen tetszik. 1,3 kg... az X60-am 1,45 és azért teljesítményben köröket ver az Atom procira.

Nekem netbook szinten (tehát netezésre, mindenhol elérhetőnek levésre) az asus 900-as szériája volt az etalon a tényleges 1 kg (talán 1,1??) körüli súlyával, meg a B5-ös méretével.

szerk.:
most nézem a Dell oldalát: aki kéri rendelheti 1366x768-as felbontású kijelzővel is.

[ Szerkesztve ]

(#19) Napfénysüti

Napfénysüti
(nagyúr)

Latitude-ök árazása egész korrekt. Talán idehaza se fog az egekbe szökni.

Més que un club!

(#20) Quan-Chi válasza sheratan (#16) üzenetére

Quan-Chi
(őstag)

bocs, tényleg igazad van, amit írtam csak a régebbi modellekre igaz ... én kérek elnézést :R

persze az 5700-as se valami combos ;] , egy ilyen drágább notiba igazán elférne legalább egy mobile 5xxx vagy egy 9xxx GO

(#21) sheratan válasza Quan-Chi (#20) üzenetére

sheratan
(titán)

gyanítom, hogy az E5410 és E5510-be az ára miatt nem került bele, a drágább E6410-ben van erősebb vga is.
szerintem mondjuk úgy a jó, ha választhat a vásárló, hogy mit kér bele. nekem például bőven elég az 5700mhd is, legalább sokkal kevesebbet fogyaszt. és azért játékra sem teljesen haszontalan: [link]

(#22) Quan-Chi válasza sheratan (#21) üzenetére

Quan-Chi
(őstag)

nekem mondjuk játszani kell a laptop ilyenem van az ebben lévő mobile 5650 elég erős :C

(#23) Napfénysüti válasza Quan-Chi (#22) üzenetére

Napfénysüti
(nagyúr)

A Latitude-ök nem játékgépek hanem business eszközök munkára. Ott nagyon mások az elvárások. Akinek grafikai munkára kell az is valószínű Quadro kártáysat tud venni nem ilyen 5650 és tsai. féléket. :)

Més que un club!

(#24) sheratan válasza Quan-Chi (#22) üzenetére

sheratan
(titán)

mondjuk cserébe meg nem igazán hordozható a géped :)
nem lehet elvárni, hogy minden gépbe az elérhető legerősebb hardvert tegyék, mert nem minden gépnek ugyanaz a felhasználási területe. latitude-ból is van erősebb konfig, de egy 13-14"-os gépbe elmebeteg az a gyártó, aki egy ilyen kazánt belerak, mert képtelenség megoldani a hűtését. vagyi hűtőpaddal lehetséges talán, de egy thin&light laptop esetében nem ez a legjobb megoldás.

(#25) orbano válasza Quan-Chi (#22) üzenetére

orbano
(félisten)

egy sportautóba sem raknak 17 literes dízelmotort, így egy könnyű és hordozható gépbe sem tesznek olyan videokártyát, ami megnégyszerezi a teljes rendszer fogyasztását. én speciel baromira nem örülnék, ha egy ilyen zabagépet beletennének a laptopomba.

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) Quan-Chi

Quan-Chi
(őstag)

igazatok van , sok területen fontosabb az üzemidő mint a nyers grafikus erő :K

(#27) EarL 007 válasza Bluegene (#8) üzenetére

EarL 007
(veterán)

1024 pixel szélesség jó, ezen már kényelmesen el lehet férni, de a 600 pixel magasság a kevés. 1024x768 már oké lenne, de inkább pl 1280x960, az úgy kellemes lenne. Vagy ha már széles vászon, akkor 16:10, 1280x800. :)

(#28) FehérHolló válasza sheratan (#21) üzenetére

FehérHolló
(veterán)

Meg mondjuk a Latitude-ökbe azért bele szokás pakolni az épp divatos Quadrokat is igény szerint. Azt egy kicsit kamunak érzem a cikkben, hogy csak az Intel GMA-t említi lehetőségként.

Szerk.: Bocs, mégsem. Az E6xxx szériákra jellemző a dedikált VGA, nem az E5xxx-re.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#29) - = Zk = - válasza EarL 007 (#27) üzenetére

- = Zk = -
(félisten)

Én az 5800ámon netezek február 1 óta, aminek már magamsem tudom a felbontását. De lassan megmarom magam. Kivan a szemem is, és a kijelzővédőm is.
De egyelőre ez van. :R

Nekem a dedikált num billek hiányoznak csak ezekről a gépekről.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! "

(#30) sityuka80

sityuka80
(tag)

Sziasztok.
1501 Inspironom van.
A kérdésem az lenne, hogy a TL-50-es kétmagos AMD proc. helyére bemegy-e a TL-60-as?
Illetve belemegy azt tudom de megy-e vele?
üdv és köszi.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.