Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lalszi

    aktív tag

    A régi aTAB5 help hozzászólások, hátha van benne ami segít:

    üzenetek
    (#94) DaWe5
    Új Válasz Privát 2013-06-08 17:43:31

    DaWe5
    (újonc)
    Bocsi tárgytalan, egy visszaállítás gyárira megoldotta a problémám :)
    (#93) DaWe5
    Új Válasz Privát 2013-06-08 17:25:47

    DaWe5
    (újonc)
    Hello! Rootoltam a telefonom azzal a bizonyos superuser gombbal, és azóta nincs hang. A mobileuncle alkalmazás leáll amint be akarom állítani a hangerőt. Tudnál segíteni hogy mit tegyek?
    (#92) teleahocipöm
    Új Válasz Privát 2013-05-18 22:34:18

    teleahocipöm
    (újonc)
    Semmi jelzés nem volt, egyszerűen kikapcsolt. Töltöttem 27%-ig, majd lehúztam kis repülős játék, hogy merüljön 15 %-nál jelzett ekkor kis sudoku, ebook, de innen nem ment lejjebb.
    (#91) lalszi válasza teleahocipöm (#90) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-18 22:02:27

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Azt gondoltam, hogy nem szándékos volt. 10% körül nem jelzett, hogy alacsony az akku? Lehet, hogy csak a battery.bin-t kéne törölni amikor fel van töltve a telefon és utána beállna az akku kijelzés rendesen. Igaz ehhez kéne a telefonra cwm recovery vagy root.
    Nekem egy egy 1.2A-es töltőm van, azzal jól tölti.
    [ Szerkesztve ]
    (#90) teleahocipöm
    Új Válasz Privát 2013-05-18 21:48:29

    teleahocipöm
    (újonc)
    Nem szándékosan merítettem le 1%-ra, kb 20 percnyi ebook olvasás, állítgatás után kikapcsolt, de előtte 45%-on volt úgyhogy még jó pár órát használhattam volna.
    Töltő, tablet töltőn gondolkodtam az 2A-es az aTab5-é 1A, de nem mertem még rádugni.
    (#89) lalszi válasza nico71 (#88) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-18 20:49:55

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Még nincs újabb rom ennél, de szerintem nem is lesz már.
    (#88) nico71
    Új Válasz Privát 2013-05-18 13:43:01

    nico71
    (újonc)
    Sziasztok!Tudnátok segíteni?A telomon 4.0.4 android rendszer van.Tudom én ezt frissíteni?És ha igen hol?
    A segítséget előre is köszönöm!
    (#87) lalszi válasza teleahocipöm (#86) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-18 09:08:53

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Ez a merülés teljesen normálisnak tűnik. A nagy fogyasztás a nagy kijelző miatt van, főleg világos hátterű dolgoknál, mint pl. az ebook. Kicsit lehet spórolni, ha lejjebb veszed a fényerőt. Próbálj ki másik töltőt, a gyári nem biztos, hogy a legjobb, én se használom. A 2,5 óra töltés normál lemerülés esetén értendő. 1%-ról sokáig fog tartani, de csoda, hogy nem ment tönkre az akku, nem szabad ennyire lemeríteni.
    Az Nvramos hibára a fórumban van megoldás:http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_4366-4366.html
    Mielőtt bármit változtatsz a telefonon csinálj egy MTKDroidToolsos mentést, hogy vissza tudd állítani baj esetén!!!
    [ Szerkesztve ]
    (#86) teleahocipöm
    Új Válasz Privát 2013-05-18 00:01:18

    teleahocipöm
    (újonc)
    Sziasztok!
    15-én kicseréltettem a készüléket és ez már jobb, gyorsabban bekapcsol, az elérhető wifi hálózatok listáján ennek is ott van az „NVRAM WARNING Err=0x10”, de 100%-os feltöltöttségnél lehúzva a töltőről ez már 98%-on kapcsol be. Kb 2 óra rádiózás alatt 3%-ot csökkent, de ennyit csökkent 20-30 perc sudoku (Sudoku for Tablets) után is, ezt kicsit sokallom.
    Ma felraktam pár könyvet és kipróbáltam a Cool Reader ebook olvasót, ekkor 45 % környékén volt az aksi, olyan negyedóra, húsz perc után egyszer csak kikapcsolt. :W ?? Bekapcsolom és az aksi 1%-on! Érhetetlen!
    A másik gondom, hogy iszonyú lassan tölt, valahol azt olvastam, hogy 2,5 óra alatt tölt föl, ez kizárt, lassan 1 órája töltőn van és csak 14%-ig jutott el. :((
    Nem sokat használtam és még teljes 2 nap sincs meg és már lemerült.
    (#85) lalszi
    Új Válasz Privát 2013-05-16 21:58:41

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Az aTAB5 - finomhangolás - megszűnt bejegyzés hozzászólásai:
    (#1) poganytamas
    Új Válasz Privát 2013-01-30 05:34:59
    poganytamas
    (fanatikus tag)
    Nem tudom mikor kezdted el írni ezeket a sorokat, de nagyon sokan elsiklanak felette, van cwm recovery, csináltam. Ezzel visssza lehet állítani a data-n lévő adatokat, megy tovább a telefon, mintha mi se történt volna Csak nagyobb lett a data.
    (#2) lalszi válasza poganytamas (#1) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-30 16:14:16
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Már egy ideje megírtam, csak nem akartam közzétenni amíg nincs lefordítva az alkalmazás. Most hogy kirakták a fórumon az apk-ról a linket, inkább közzétettem a rövid leírást, hogy tudja használni aki akarja és legyen hozzá egy kis segítsége. Tudom, hogy van cwm recovery, én is a tiedet használom . Én is elkezdtem régebben recoveryt heggeszteni, csak nem jutottam a végére még idő hiányában, azért van a leírás végén az a pár sor, talán egyszer elkészülök vele én is .
    A data visszaállítást azért nem írtam bele a leírásba, mert jobban szeretem a tiszta telepítéseket, a visszaállított dolgokkal csak a baj van állandóan. De most, hogy mondod, beleírom a visszaállítás lehetőségét, hátha valaki azt szeretné.
    (#3) ironbed
    Új Válasz Privát 2013-02-02 23:59:08
    ironbed
    (lelkes újonc)
    Nagyon köszönöm a leírást, mert cappa72 által megismerve a ZTE V889M telefonom is úgy látja a memóriát, ahogy "kell"!
    (#4) FlickAir
    Új Válasz Privát 2013-04-23 13:16:30
    FlickAir
    (kvázi-tag)
    Köszönet a leírásért!!!
    Lenovo A800-on tökéletesen működik. Az eddigi 500MB helyett most már 2,5GB az alkalmazásaim számára szabad memória. Ez aszem sose fog elfogyni, nem kell Link2SD, a teló meg hasít ezerrel
    [ Szerkesztve ]
    (#5) tt30
    Új Válasz Privát 2013-04-24 17:59:46
    tt30
    (újonc)
    Szerbusztok.
    Vettem egy 6577-es aTabot. Megpróbáltam a memória növelő appot.
    Recoverys ujraindítás után a "gépelje be a jelszót a tároló adatainak visszafejtéséhez.
    Innen nem tudok tovább lépni és használhatatlan lett a készülék.
    Segítséget kérek.
    Agot György (kezdő)
    (#6) lalszi válasza tt30 (#5) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-24 18:12:32
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Kapcsold ki és indítsd újra. Szerintem jó lesz utána.
    (#7) tt30
    Új Válasz Privát 2013-04-24 18:17:43
    tt30
    (újonc)
    Sajnos az nem segít.Tegnam csináltam egy backupot és hiába
    próbálkozom ,akkor is csak ezt üzeni a gép
    (#8) lalszi válasza tt30 (#7) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-24 18:26:16
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Kapcsold ki, vedd ki az akkut, majd tedd vissza, indítsd el recovery módban, csinálj egy factory resetet és indítsd újra a telefont.
    (#9) tt30
    Új Válasz Privát 2013-04-24 18:37:59
    tt30
    (újonc)
    Mi történik ha flastool-lal megformázom?
    (#10) tt30
    Új Válasz Privát 2013-04-24 18:40:37
    tt30
    (újonc)
    Sajnos csak fekszik a robot és hiába nyomogatom a középső gombot
    nem vált át sehova
    (#11) lalszi válasza tt30 (#10) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-24 18:48:17
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Más gombokra se ragál? Bekapcsoló gomb, kapacitív gombok?
    (#12) tt30
    Új Válasz Privát 2013-04-24 18:49:20
    tt30
    (újonc)
    sajna nem
    (#13) lalszi válasza tt30 (#9) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-24 18:57:57
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Flashtoollal inkább rakd fel a poganytamás féle CWM recoveryből a te telefonodhoz valót, azzal biztos sikerülni fog a factory reset.
    (#14) tt30
    Új Válasz Privát 2013-04-24 20:37:02
    tt30
    (újonc)
    Azt most hol találom, mert más recoverykkel hibaüzenettel szált ki flashtools
    (#15) poganytamas válasza tt30 (#5) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-24 21:11:11
    poganytamas
    (fanatikus tag)
    Kimaradt a wipe data/factory reset. Akik megkerestek ilyen hibával, kivétel nélkül az volt a bajuk, hogy kihagyták ezt a lépést a legvégén.
    (#16) poganytamas válasza tt30 (#14) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-24 21:13:09
    poganytamas
    (fanatikus tag)
    Itt
    Telepítés
    (#17) lalszi válasza tt30 (#14) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-24 21:22:03
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Itt van a gen2-es és a gen3-as recovery is: http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_4214-4214.html
    A telefonodhoz valót szedd le és telepítsd fel a Flashtoollal.
    Ha nem tudnád hogy kell:
    0. a telefon driverei legyenek megfelelően telepítve a pc-re
    1. töltsd le a megfelelő cwm recoveryt, másold egy könyvtárba
    2. a mentésedből a scatter fájlt is másold mellé (ha nincs scatter fájlod, az Mtkdroidtoolsal tudsz csinálni)
    3. kapcsold ki a telefont, akkut vedd ki majd rakd vissza, de ne kapcsold be, még ne dugd rá a pc-re
    4. Indítsd el a Flashtool-t. Nyomd meg a Scatter-loading gombot. Feljön egy ablak, aminek a tetején Open Scatter file ... felirat, alul a Fájltipusnál Map File (*.txt) van, tallózd be a mappát ahova a scatter fájlt tetted. Csak az MT6577_Android_scatter_emmc fájlt fogod látni, azt kiválasztod és megnyomod a megnyitás gombot. Ha felugrik egy ablak a tetején Smart Phone Flash Tool felirattal, akkor azt bezárhatod. Ha hint bootloader kezdetű üzenet jön fel, akkor nyomj rá ok-t
    Ekkor a flashtool középső részén megjelenik egy lista. Legyen pipa a recovery fájl előtt, a location alatt meg látszódjon a fájl neve, útvonala. Ha más az útvonal, akkor a fájl nevére kattintva megkeresheted a jó mappát
    Optionsnál legyen bepipálva az USB Mode
    5. Nyomd meg a donwload gombot
    6. Dugd rá a még mindíg kikapcsolt telefont. Ha nem ismeri fel, akkor nincsenek a pc-re a driverek rendesen feltelepítve.
    Ha felismerte, akkor elindul a flashelés, írja mit csinál és alul mennek a színes csíkok, akár többször is.
    Ha kész látni fogsz egy zöld karikát és 100% lesz a csíknál.
    Ha nem ismeri fel, akkor a driverekkel lehet gond, de az is lehet, hogy ha másik USB aljzatba dugod akkor már jó lesz (mindíg próbáld meg ugyanabban használni).
    7. Ekkor lehúzhatod a telefont és már van recoveryd
    Itt is van egy kis segítség, ha kellene: http://logout.hu/bejegyzes/lalszi/atab5_ujraelesztes_megelozes/friss.html#rel_msgs
    (#18) lalszi
    Új Válasz Privát 2013-04-24 21:23:16
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Lassú voltam
    (#19) tt30
    Új Válasz Privát 2013-04-25 16:38:41
    tt30
    (újonc)
    Szia.
    Sajnos elkéstél.Behisztiztem (nem miattad) és spflashal leformáztam.Na most igazi tégla.
    Aludtam az egészre egyet, és rájöttem hogynem kaptál meg minden információt.
    A flshtools rendszeresen kidobta a készüléket usb hiba miatt.
    Köszönöm a segítségedet és további ötleteket várok.
    Most visszarakom a memoriakártyát és próbálkozok tovább (talán már nem lesz rosszabb)
    Reménykedem hogy ez a tanfolyam nem kerül 40 ezerbe
    Mégegyszer köszi ( és várom a további tanácsokat) most már türelmesebb leszek
    Agot György (már nem kezdő rongáló)
    (#20) lalszi válasza tt30 (#19) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-25 17:55:01
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Itt van egy kis segítség az újraélesztéshez: http://logout.hu/bejegyzes/lalszi/atab5_ujraelesztes_megelozes/friss.html#rel_msgs
    Ha nem megy, segítünk. Már sikerült néhány telefont visszahozni téglából.
    (#21) tt30
    Új Válasz Privát 2013-04-27 18:59:54
    tt30
    (újonc)
    Sziasztok.
    Hol is tartok?
    Az átparticionálást elb....tam,majd hisztimben leformáztam.Innentől nem él semmi a telón.
    Aludtam egyet a mérgemre ,kiderült hogy egy rossz comporton (aWin szerint hibás telepítés)
    próbálkoztam a recovery-kel és upgrade-kel. Áttértem egy másik usb portra , csodák csodájára
    elkezdett telepíteni. Örültem , kb úgy 2-3 percig ,mert egyszer csak kilépett.
    Úgy néz ki hogy lemerült az aksi.Na most mit csináljak?
    szeretettel várom a segítségeteket.
    Agot György
    [ Szerkesztve ]
    (#22) poganytamas válasza tt30 (#21) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-27 19:48:10
    poganytamas
    (fanatikus tag)
    Ha hibás preloader került a telefonra / leformáztad a preloadert, akkor a telefon nem tölti az akksit. Csak külső töltővel tudod feltölteni ha lemerült.
    (#23) tt30
    Új Válasz Privát 2013-04-27 21:13:38
    tt30
    (újonc)
    Köszönöm a választ.
    Én is így gondoltam.
    Kérdés hogy mivel?
    Agot György
    (#24) lalszi válasza tt30 (#23) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-28 02:33:05
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Ilyesmivel esetleg? Csak olyat kell keresni, aminek jó a konnektor csatlakozója a magyar konnektorhoz is.
    http://www.ebay.com/itm/New-3G-universal-Travel-battery-charger-USB-Port-/400426476909?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item5d3b47256d
    http://www.ebay.com/itm/US-Universal-Battery-Charger-w-LCD-Indicator-Screen-For-Cell-Phones-/190684827959?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item2c65b39137
    http://www.ebay.com/itm/US-LCD-Universal-Battery-Charger-For-Samsung-Galaxy-S-IV-S4-i9500-With-USB-Port-/370798730083?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item5655539b63
    (#25) tt30
    Új Válasz Privát 2013-05-01 12:10:16
    tt30
    (újonc)
    Sziasztok.
    Vettem egy "olyan" külső akkutöltőt.
    Feltöltöttem az akkut, de sajnos még mindíg nem érzékeli az
    usb portba dugott eszközt a flashtool , de a win sem.
    A HTC driver fönt van , elvileg minden ok.
    Most mi a teendő????
    Agot György
    (#26) lalszi válasza tt30 (#25) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-01 12:29:00
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Windowsban az eszközkezelőben semmi nem látszik amikor rádugod a telefont?
    Win7-en próbálod? Mert Win8-on nem jók a driverek állitólag.
    Esetleg egy másik pc-n megpróbálni, ha van.
    (#27) poganytamas válasza tt30 (#25) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-01 17:50:34
    poganytamas
    (fanatikus tag)
    Azért nem érzékeli, mert nincs rajta preloader. Meta módban kell rácsatlakoztatni.
    Fogod, elindítod a Flashtoolt, betöltöd a scatter fájlt, a romot, rányomsz a Download gombra.
    Kiveszed az akkut a telefonból, egyáltalán nem kell benne lennie. Folyamatosan nyomod a hangerő fel-t, miközben dugod rá az akku nélküli telefont a gépre, és nem engeded el amíg el nem kezdi visszatölteni a fájlokat! Elvileg így vissza tudod rakni a romot.
    [ Szerkesztve ]
    (#28) tt30
    Új Válasz Privát 2013-05-08 17:11:21
    tt30
    (újonc)
    Sziasztok.Kezdek lemondani arról hogy ezt a készüléket én házilag életre keltsem.
    Az utolsó bejegyzés (PogányTamás) próbája sem sikerült (már zsibbad az ujjam).
    Talán ha valaki akinek mindene meg van a műveletekhez,személyesen is megpróbálná.
    Én a 13. ker-ben lakom nem tudom mi az esélyem.De lehet hogy a vége a szervíz lesz
    ha ott sem tudnak segíteni akkor megint spórólhatok 4-5 hónapot egy uj eszközre.
    Köszönöm mindenkinek a segítségét.
    [ Szerkesztve ]
    (#29) lalszi válasza tt30 (#28) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-08 20:41:03
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Én a Hősök terénél dolgozom, ha így este 9 körül jó neked ha ide hozod, akkor holnap behozom a laptopom és megpróbálhatjuk feléleszteni. A telefonhoz való rom, scatter fájl meg van neked? Le tudom tölteni valahonnan?
    (#30) tt30
    Új Válasz Privát 2013-05-08 21:50:25
    tt30
    (újonc)
    Szia.
    Elfogadom az ajánlatodat.Az általam készített backupban levő scatterfile-t hibásnak
    tekinti a flashtool.A Dropboxról töltöttem le egy másikat.
    Leszedtem a gen3-as recoveryt és a G503HH romot is.
    Ha írsz a gmailenre akkor telefonszámot is cserléhetünk a jobb kapcsolatfelvétel
    érdekében.
    Köszönöm.
    (#31) lalszi válasza tt30 (#30) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-08 23:11:01
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Írtam privátot
    (#32) teleahocipöm
    Új Válasz Privát 2013-05-13 08:02:09
    teleahocipöm
    (újonc)
    Üdv! Tegnap vettem egy atab5 telőt, de már csak egy aksit adtak hozzá, ez nem is volna gond, de 100%-on lehúzva a tőltőről bekapcsolás után már csak 86%-on van.
    A másik gond, hogy az én routeremet csak elmenti, de nem csatlakozik, mégcsak nem is kéri le az IP-t, persze azonnal visszavittem, de boltban csatlakozott az összes elérhető wifire. Hazahoztam, de a probléma továbbra is fennáll, ellenőriztem routert, nincs korlátozás, a többi készülék gond nélkül csatlakozik. Más látható wifir hálózatra kattintva, rögtön hitelesítéssel kezdi, de jelszó hiányában hitelesítési problémával megszakítja a csatlakozást, az enyémet csak elmenti. Érdekes, hogy a wifi hálóztok listáján megjelenik a NVRAM WARNING: Err=0x10 kiváló jelerősséget mutat, de hatókörön kívüli?!
    (#33) lalszi válasza teleahocipöm (#32) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-13 18:24:20
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Üdv. Az nvram hibára itt a megoldás: http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/hsz_4366-4366.html
    Az akkut próbálni kell még feltölteni, és ha többször is előfordul ekkora esés, akkor lehet érdemes lenne 3 napon belül cseréltetni a telefont a vásárlás helyén, mert lehet hogy hibás az akku. Ha csak egyszeri eset, akkor lehet, hogy már hamarabb feltöltődött és lekapcsolta a töltést és elkezdett normál módon merülni, de a kijelzőn nem frissült az akkujelzés.
    (#34) teleahocipöm
    Új Válasz Privát 2013-05-13 19:14:29
    teleahocipöm
    (újonc)
    Köszönöm a segítséget!
    A cserében nem nagyon bízom, a tecsoban azt mondták, hogy csak az általuk is tapasztalt hiba esetén cserélik a készüléket. Tegnap és mai is visszavittem wifi kapcsolódási problémával, de náluk jó volt, úgy oldottam meg a problémát, hogy átneveznem a routert 18 karakteresről 10 karakteresre és rögtön kapcsolódott, holott 32 karakter a megengedett. Érdekes az utcán találtam elég sok hosszú elnevezésű wifit, egy ilyen esetlegesen nyílt hálózatra, hogy csatlakoznék vajon fel?
    Az akkut figyelni fogom, igaz most már csak egy sim van benne, talán jobb lesz a teljes kikapcsolás+töltés utáni bekapcsoláskori aksi töltöttség.
    Ha rootolok akkor ugrik a gari, de nem is nagyon értek hozzá ezért nem is nagyon piszkálnék bele. Lehet elviszem a szervizbe megmutatom és mondjanak rá valamit. Persze, ha ott nem tudnak megoldást vagy nem akarnak és nagyon zavarni fog akkor lehet bele kell piszkálnom.
    (#35) lalszi válasza teleahocipöm (#34) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-13 19:25:07
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Szívesen. A rootot le lehet szedni és a gyárit vissza rakni, ha garanciáztatni kell.
    (#36) teleahocipöm
    Új Válasz Privát 2013-05-14 09:26:04
    teleahocipöm
    (újonc)
    Jó reggelt!
    Ma reggel 87%-al töltöttséggel kapcsolt be (teljes kikapcsolás után), a töltőn még 100% volt. Teljes kikpacs, visszaraktam megvártam, még 100%-ra feltölt, lehúztam és bekapcsoltam és 96% a töltöttség. Azt nem értem teljes kikapcsolt állapotban, mi meríti az aksit ennyire, még ha készenléti állapotban lenne!?
    (#37) lalszi válasza teleahocipöm (#36) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-14 13:37:12
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Az nem olyan nagy gond, ha teljes töltés után 96%, csak kevesebb ne legyen. Van olyan telefon, ami soha nem megy 96% fölé, bármennyit töltöd, de attól még jól bírja az akku. Én nem is szoktam 90 fölé tölteni, mert úgy kímélem az akkut.
    Azt próbálgasd nem merül e rendellenesen gyorsan, úgy hogy semmi nem megy rajta, mert akkor inkább cseréltesd.
    Esetleg még egy gyári resetet is próbálhatnál, hátha valami olyan lett telepítve ami meríti.
    (#38) teleahocipöm
    Új Válasz Privát 2013-05-14 13:52:20
    teleahocipöm
    (újonc)
    Most jelenleg 92%-on áll, kaptam két SMS-t, 2-3-szor megnéztem, hogy kapcsolódik-e a wifire, készítettem 5 fotót, meg egy kb. 1 perces videót.
    (#39) lalszi válasza teleahocipöm (#38) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-14 14:13:08
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Nem megy valami a háttérben folyamatosan? Én most hétvégén jártam úgy, hogy feltelepítettem egy játékot és onnantól látványosan merülni kezdett, pedig nem is használtam. Sőt még hívni se tudtak, csak miután töröltem a játékot és újra indítottam a telefont.
    (#40) teleahocipöm
    Új Válasz Privát 2013-05-14 14:49:31
    teleahocipöm
    (újonc)
    Most vetem észre, hogy a GPS be volt kapcsolva, nem jelezte semmi.
    AMI fut 2 térkép
    -egy GoogleLocation -ezt most kikapcsoltam,
    -egy PrefecherService -ezt leállítottam most,
    -Beállítások
    -ActiSevice,
    -ModemLog
    -Network Diagnistic Tool
    -címtár
    -GooglePlay, ezt is kipacsoltam most
    -Google szolgáltatások
    -Android billenytűzet
    Amíg ezt csináltam 91%-ről 89%-re csökkent.
    (#41) lalszi válasza teleahocipöm (#40) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-14 16:41:17
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    A gps csak akkor fogyaszt, ha megy valami navi vagy program, amihez gps kell. Én sohasem kapcsolom ki. Sőt, nekem a mobilnet sincs soha kikapcsolva és így is elmegy minimum 3 napot. Más valami lesz ami fogyasztja az áramot, vagy az akkuval lesz baj.
    (#42) teleahocipöm
    Új Válasz Privát 2013-05-14 17:51:24
    teleahocipöm
    (újonc)
    Pedig a GPS-re tippeltem.
    Most rádióztam, 35 perce és 87-88%-ról 84-re esett. A rádió nagyon érzékeny és hagos, a füles meg kiesik a fülemből.
    Írtam a supportnak meg a szeríznek, de nem válaszoltak még. Na mindegy a holnap estig még van időm, sajnálnám, ha vissza kellene vinnem.
    [ Szerkesztve ]
    (#84) lalszi
    Új Válasz Privát 2013-05-16 21:54:54

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    aTAB5 - beállítások - megszűnt bejegyzés hozzászólásai:
    (#1) mortee
    Új Válasz Privát 2013-01-06 02:47:59
    mortee
    (újonc)
    Hali! Nekem is van egy ilyen telóm, de a rootolás sehogy se akar összejönni. Az MT65xx Android Phone eszközt nem ismeri fel. Próbálkoztam a nálad fenn levő driverrel, meg két másikkal amit a chipsethez találtam, de semmi. Van valami ötleted? thx
    (#2) mortee válasza mortee (#1) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-06 03:14:21
    mortee
    (újonc)
    Meg is oldódott véletlenül. Kamera módra volt állítva az USB csatlakozás, és úgy tűnik, úgy nem működik a dolog. Miután átállítottam Mass Storage-ra, minden működött.
    (#3) lalszi válasza mortee (#2) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-07 02:09:51
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Köszi, bele írtam a leírásba.
    (#4) Yoe
    Új Válasz Privát 2013-01-07 18:38:43
    Yoe
    (lelkes újonc)
    Üdv!
    Egy jól működő mentést és visszaállítást is lehetne kérni részletesen?
    Ha baj van jól jönne!
    Köszi!
    Üdv.
    (#5) lalszi válasza Yoe (#4) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-07 20:34:57
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Hanarosan leírom, pont tegnap próbáltam ki az unrootot és a teljes mentést is. Most CWM recoveryket próbálgatok, majd lesz az is hamarosan.
    [ Szerkesztve ]
    (#6) Yoe válasza lalszi (#5) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-07 20:42:53
    Yoe
    (lelkes újonc)
    Rendben!
    Köszi előre is!
    Üdv!
    (#7) Zlika válasza lalszi (#5) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-09 21:22:55
    Zlika
    (fanatikus tag)
    Szia!
    Haveromnak van ilyen kütyüje és cwm recovery-t szeretne rá varázsolni de nem megy.Nézegettük a másik topik első hozásszólását de az alapján sem tudta kivitelezni.Letudnád írni lépésről lépés re hogy hogyan kell?Nekem 2x-em van ahhoz értek de ehhez nem(még de úgy érzem ezután fogok )
    Érdemes egyáltalán cwm-et rárakni?Van valami custom rom ami jobb a gyárinál?
    Előre is köszi a választ.
    Az optimus 2x CM10-el (lenne) a legjobb.
    (#8) lalszi válasza Zlika (#7) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-10 09:45:22
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Szia,
    Rootolt telefonra lehet felrakni a cwm-et és a legújabb Mobileuncle kell hozzá a Playről. Egyenlőre nincs rá főzött rom, de a teljes rom mentése miatt érdemes lehet felrakni már most is, jól jöhet baj esetén. Készítettem én is cwm recoveryket, de még át kell néznem jó e minden a működésükkel. Ha jók lettek, akkor felrakom majd ide. De lehet használni a fórum első hozzászólásában lévőt (recovery.cwm.6.0.2.7.img), az már kipróbált.
    Lépések:
    1. Rootolás
    2. Mobileuncle telepítése a Playről (régebbi változat nem lesz jó)
    3. Cwm recovery letöltése és az SD gyökerébe másolása
    4. Mobileuncle - Recovery Update - recovery kiválasztása - OK - OK
    Ennyi az egész, már a képernyőn a cwm recovery. Hangerő gombok a menuben mozgás, bekapcsoló gomb az enter, kiválasztás.
    A rom mentését a belső sd-re készíti (ha jól tudom, de én még nem ezzel csináltam, és kell vagy 1 GB hely neki.)
    üdv, Lajos
    (#9) Zlika válasza lalszi (#8) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-10 10:46:10
    Zlika
    (fanatikus tag)
    Telepítés és reboot után sajna megáll az atab logonál.Aksi ki segít.Mi lehet a prob?
    Az optimus 2x CM10-el (lenne) a legjobb.
    (#10) lalszi válasza Zlika (#9) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-10 18:10:33
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    A recovery.cwm.6.0.2.7.img recoveryt raktad fel? Most próbáltam, az működik tökéletesen. A leírás szerint rootoltad a Root_with_Restore_by_Bin4ry_v17.zip-el? A beállításokban az usb hibakeresés és az ismeretlen források be van pipálva? Nem sok köze van a recoveryhez, de lehet ennél a telefonnál ez is számít (nálam be van, azért kérdezem).
    (#11) Zlika válasza lalszi (#10) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-10 18:32:24
    Zlika
    (fanatikus tag)
    Nem én csináltam hanem a srác.De azt leellenőriztem hogy root van-e és az ok.A cwm verzioban nem vagyok biztos, de azt szedte le ami az itteni (vagy a másik topikban lévő) leírásban van.Nem tudom mi lehet a baj,mert az update lemegy gond nélkül.De mostmár a recovery absolute nem jön be.Majd holnap még ránézek.
    Az optimus 2x CM10-el (lenne) a legjobb.
    (#12) Pakliman válasza lalszi (#8) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-16 12:28:19
    Pakliman
    (újonc)
    Szia!
    Lehet, hogy én vagyok már túl vaksi (vagy egyéb ), de nem találom sem az 1. hsz-ben, sem máshol az Általad írt recovery-t.
    A Mobileuncle sem kínál ilyen nevű fájlt.
    Légyszi, segíts
    (#13) lalszi válasza Pakliman (#12) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-16 15:47:33
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Szia. ITT van egy jól működő recovery. Poganytamas fórumtárs munkája .
    (#14) Pakliman válasza lalszi (#13) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-17 07:28:21
    Pakliman
    (újonc)
    Köszönöm!
    poganytamas kollégának is!
    (#15) albertkr
    Új Válasz Privát 2013-01-18 20:19:18
    albertkr
    (újonc)
    Heló laszli!
    Jó az írásod, de le tudnád írni részletesebben, hogy hogyan lehet növelni a telefonhagszóró hangerejét? Nekem gyárilag iszonyú halk.
    A "Mobileuncle"-ban én is eljutottam az "Adio" beállításokig, de ott rengeteg opció van, és nem tudom, hogy mi micsoda.
    Köszi
    (#16) lalszi válasza albertkr (#15) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-18 20:59:21
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Szia.
    Elég csak a Normal Mode-ot és a Loudspeaker Mode-ot (esetleg a Headset Mode-ot, ha használsz) állítani.
    Bele kell menni a választott módba:
    Normálnál typ-nál az SPH-t választani, Levelnél a 6-ost és állítsd a Value-t maximumra, nyomd meg a Set gombot.
    Loudspeakernél typ-nál az SPH-t, Ringet, Mediat kell választani(egyesével, beállítás után Set gomb), Levelnél a 6-ost és a Value-t mindegyiknél maximumra. Minden beállítás után nyomd meg a Set gombot, mert nem jegyzi meg különben.
    (#17) albertkr válasza lalszi (#16) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-21 20:49:05
    albertkr
    (újonc)
    Köszi laszli, de a készülék nem tárolja el a beállításokat. Sok egyéb baj is van, lehet, hogy kifogtam egy selejteset (majd a szervizben megmondják).
    Amúgy az Audio beállításoknál között mi az a "FIR"?
    (#18) lalszi válasza albertkr (#17) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-21 21:08:43
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Arra még nem jöttem rá eddig, mi lehet a FIR és leírást sem találtam hozzá. Először arra gondoltam, hogy különféle beállításokat lehetne elmenteni így, de nem arra való.
    Azt hogy érted, hogy nem tárolja el a beállításokat? A SET gomb megnyomása után vissza áll eredeti értékre?
    Talán root kéne neki, de emlékeim szerint mint ha anélkül is működött volna.
    (#19) nico71
    Új Válasz Privát 2013-01-26 01:32:16
    nico71
    (újonc)
    hello!Szerettem volna a telomat rootolni de nem találom a Root_with_Restore_by_Bin4ry_v16.zip- et csak 17 és 18 van fenn!Tudna nekem valaki segiteni!Ezek is jók?
    Köszi!
    (#20) lalszi válasza nico71 (#19) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-26 13:17:04
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Igen, ezek az újabb változatai.
    (#21) B.i.L
    Új Válasz Privát 2013-02-15 14:22:55
    B.i.L
    (lelkes újonc)
    Bocsesz:privibe ment - nemfigyeltem oda
    Köszönöm,a GPS-jelet tényleg megtalálta...de lehet garanciás lessz.
    B.i.L
    (#22) teleahocipöm
    Új Válasz Privát 2013-05-13 07:52:33
    teleahocipöm
    (újonc)
    Üdv! Tegnap vettem egy atab5 telőt, de már csak egy aksit adtak hozzá, ez nem is volna gond, de 100%-on lehúzva a tőltőről bekapcsolás után már csak 86%-on van.
    A másik gond, hogy az én routeremet csak elmenti, de nem csatlakozik, mégcsak nem is kéri le az IP-t, persze azonnal visszavittem, de boltban csatlakozott az összes elérhető wifire. Hazahoztam, de a probléma továbbra is fennáll, ellenőriztem routert, nincs korlátozás, a többi készülék gond nélkül csatlakozik. Más látható wifir hálózatra kattintva, rögtön hitelesítéssel kezdi, de jelszó hiányában hitelesítési problémával megszakítja a csatlakozást, az enyémet csak elmenti. Érdekes, hogy a wifi hálóztok listáján megjelenik a NVRAM WARNING: Err=0x10 kiváló jelerősséget mutat, de hatókörön kívüli?!
    (#23) teleahocipöm
    Új Válasz Privát 2013-05-13 14:39:36
    teleahocipöm
    (újonc)
    Az "NVRAM WARNING: Err=0x10" valószínűleg arra figyelmeztet, hogy a router neve (SSID) nem lehet 10 karakternél hosszabb, lerövidítettem és azonnal kapcsolódott.
    Most jelenleg a GPS-vel kínlódom,nem akar jelet találni, ha szabadban sem lesz jel akkor viszem vissza, kár lenne érte.
    (#24) lalszi válasza teleahocipöm (#23) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-13 18:33:12
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Az EPO adatok le lettek töltve? AGPS be van kapcsolva? Valamilyen netkapcsolat van a gps kapcsolódás közben? Mert anélkül nagyon sokára fog találni holdat.
    (#25) teleahocipöm
    Új Válasz Privát 2013-05-13 18:53:06
    teleahocipöm
    (újonc)
    Köszi!
    Úgy néz ki, hogy működik a GPS, Kicsit naiv voltam és azt gondoltam, hogy panelben is jó lesz, kint rögtön talált jelet.
    (#26) lalszi válasza teleahocipöm (#25) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-05-13 19:22:31
    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Ahhoz kevés a benne lévő gps, de panelben még az igazi gps is nehezen találna jelet, talán az ablakban.
    (#27) teleahocipöm
    Új Válasz Privát 2013-05-13 22:19:18
    teleahocipöm
    (újonc)
    Köszi, de egyenlőre mellőzném a rootot én és a számítástechnika nem vagyunk jó viszonyban , attól függetlenül, hogy gyenge a beépített vevő egész hamar és egész sokat is talált
    [ Szerkesztve ]
    (#83) lalszi válasza Tbs82 (#81) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-15 20:25:22

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Elméletileg jó. Szerintem az Mtkdroidtools-al csinálj egy mentést, majd az ideiglenes shell root-ot, végül csináld meg vele a végleges rootot és a kínaszoft törlést.
    (#82) ChasZoo válasza lalszi (#80) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-15 16:01:49

    ChasZoo
    (újonc)
    Ahan értem ...
    Akkor te is megjártad ... már bevitték a szervízbe .. mondták, hogy nem gariba csinálják (ezzel tisztába is voltam) ... mondták ha csak a szoftot kell megcsinálniuk akk nem lesz drága ... ha viszont valamit cserélni kell akk húzósabb lesz ... szerintem JTAG boxal vagy Riff-el megtudják csinálni ... mint más telókat ... ebben bízom legalább is ... :)
    (#81) Tbs82
    Új Válasz Privát 2013-04-15 15:21:23

    Tbs82
    (tag)
    Nekem az infoban az adatoknak a vége Config4_v02 akkor most nekem Gen4 van ?
    Erre is jó a root vagy nem ?
    Samsung Galaxy S II ~ Stock Jelly Bean 4.1.2 ~
    (#80) lalszi válasza ChasZoo (#79) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-15 14:56:11

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Az akksit tényleg nem kell formázni. Az enyémet én használtam egyből, ahogy kivettem a dobozból, töltés nélkül és nem lett semmi baja. Kissé növelheted az élettartamát, ha kb 20%-ra merülésnél felteszed töltőre és amikor belassul a töltés 80-90% körül, akkor leveszed a töltőről. Egy a lényeg, ne hagyd teljesen lemerülni és ne töltsd fullra. Nekem így elmegy 3-6 napokat, folyamatosan bekapcsolt mobilnettel és szinkronizálással.
    Egyébként pont most cserélik egy tabletem, mert egyszer csak kikapcsolódott és nem lehetett visszakapcsolni többé és a töltőre se reagált, hasonlóan a tiedéhez.
    (#79) ChasZoo válasza Rick4 (#78) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-15 13:00:46

    ChasZoo
    (újonc)
    Rendben ... kössz az infót ... :)
    (#78) Rick4 válasza ChasZoo (#77) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-15 12:17:14

    Rick4
    (PH! nagyúr)
    Én meg csak leírtam, jó ha tudod, ne is próbáljanak olyat bemagyarázni hogy Te szúrtad el.
    A probléma Te magad vagy: ebben az évben is mindent úgy csináltál mint eddig, mégis végig más eredményekben reménykedtél.
    (#77) ChasZoo válasza Rick4 (#76) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-15 11:16:08

    ChasZoo
    (újonc)
    Én nem vitatkozni akartam/akarok .. csak leírtam ami benne volt :)
    Igazából az aksis része nem izgat ... inkább az, hogy miért is nem kapcsolt be ... mi a gebasz ...
    (#76) Rick4 válasza ChasZoo (#75) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-15 11:11:36

    Rick4
    (PH! nagyúr)
    De, hülyeségből írték bele, és az is hülye volt aki beleírta egy li ion akksi könyvébe.... Olvass egy picit a lítium akksikról, ott van az oldal közepén... [link] Azért a kedvedért bemásolom az ide, hogy értsd:
    A lítium-ionos akkumulátorok NEM igényelnek FORMÁZÁST, az első és az ötvenedik, vagy ötszázadik töltési ciklus semmiben nem különböznek egymástól. Bár a lítium-ionos akkumulátorok celláit 4,2 Voltra lehetne tölteni, a töltők általában 4,1 Voltnál megállnak. Ezzel a kapacitás 10%-kal csökken, de az élettartam nagyban javul
    Az oldalt meg elfogadhatjuk autentikus forrásnak, ha már a wikipédia is ezt teszi. Ha meg se nekem, se a wikipédiának, se más oldalaknak nem hiszel, tedd fel a telefont tölteni, és a töltőt dugd egy fogyasztásmérőbe. Feltöltve az akksiban lévő elektronik úgy lekapcsolja a töltést, mint a huzat...
    Részemről az állításom indoklása ennyi, ha még mindig vitatkozol, most már a makacs tényekkel fogsz vitatkozni. ;)
    A probléma Te magad vagy: ebben az évben is mindent úgy csináltál mint eddig, mégis végig más eredményekben reménykedtél.
    (#75) ChasZoo válasza Rick4 (#74) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-15 10:36:43

    ChasZoo
    (újonc)
    Igazad van .. de ha elolvasod a papírt akkor ... valószínű nem hülyeségből írták bele, hogy első 3 töltésnél 10-12 órára kell feltenni ... majd utána áll be az aksi rendesen ... lényegtelen ...
    Majd kiderül mi lesz vele ...
    (#74) Rick4 válasza ChasZoo (#71) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-15 10:05:08

    Rick4
    (PH! nagyúr)
    Lehet nem úgy töltötték az első 3 töltésnél Hogy kellett volna? Lítiumakksit sehogy se töltünk másképp se első háromra se utána. Ha lemerült, töltőre dugjuk, ha feltöltődött,lehúzzuk, s kb ennyi.
    Esetleg ha nagyon odafigyelsz, 1%-kal több energia marad benne 3 év múlva. Lényegtelen mit tennél vele, az akksiban lévő elektronika szabályozza a töltőfeszt és a töltést elveszi ha úgy gondolja.
    A probléma Te magad vagy: ebben az évben is mindent úgy csináltál mint eddig, mégis végig más eredményekben reménykedtél.
    (#73) vivike77
    Új Válasz Privát 2013-04-14 10:48:15

    vivike77
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Sikerült megoldást találom a GEN3 Mentés miért nem engedte a flashtool. MTK Droid tools-ba ha megcsináltuk a mentést rá kell nyomni arra hogy, "To prepare blocks for flash tool" Majd megnyitni a mentés mappájában lévő file-t. Ez a mentés mappájában létrehoz egy Mappát (!Files_to_FlashTool) Az abban lévő file-okat már felismeri a Flash Tool és mehet vissza a telefonra!
    (#72) vivike77
    Új Válasz Privát 2013-04-14 10:29:58

    vivike77
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Sziasztok valaki nem csinált még használható GEN3-as mentést? AKL_M501_C04_6577_CONFIG4_V02 Build-hoz? Én készítettem de semelyik verzióval nem tudom visszatenni mind hibát dob ki...
    (#71) ChasZoo válasza lalszi (#70) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-14 10:14:07

    ChasZoo
    (újonc)
    Rendben ... de a tegnapi nap folyamán már odaadtam egy ismerősnek aki beviszi szervízbe ...
    Talán az aksival lehet majd a probléma mert én használtan vettem meg és 3 napos volt a készülék ... természetesen a garanciát is adták vele ...
    Viszont miután megvettem egyszer kapcsoltam ki valamiért és a kikapcsoláskor 50% volt viszont amikor bekapcsoltam akkor 25% ... ez érdekes egy kicsit szerintem ...
    Lehet nem úgy töltötték az első 3 töltésnél ... de a szervízzel már felvettem a kapcsolatot e-mailba és megírtam mi is történt ... miért nem kapcsol be a készülék ... aztán majd lesz valami ...
    (#70) lalszi válasza ChasZoo (#69) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-13 20:14:39

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    A fórumban poganytamast még megkérdezhetnéd, neki mindíg vannak jó ötletei.
    (#69) ChasZoo válasza lalszi (#68) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-13 15:47:28

    ChasZoo
    (újonc)
    Sajnos egyik sem segített ... marad a szervíz ... rem nem lesz nagyon borsos összeg ... :/
    Köszönök minden segítséget ...
    (#68) lalszi válasza ChasZoo (#67) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-13 11:18:06

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    A Dropboxomba a Backup mappába raktam néhány Flashtoolt, hátha valamelyik jó lenne.
    (#67) ChasZoo válasza lalszi (#66) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-13 07:57:51

    ChasZoo
    (újonc)
    Rendben köszönöm a segítségedet ... meg probálkozok még ezekkel a dolgokkal...
    Ha nem megy marad a szervíz ...
    (#66) lalszi válasza ChasZoo (#65) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-12 21:45:49

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Most még nem tudok linkelni, mert munkahelyen vagyok. Recoveryt a fórumban találsz a tiedhez, poganytamas készítette és linkelte nem olyan régen.
    Másik számítógépen nem próbáltad? Lehet, hogy még is driver probléma lesz.
    MTK-s telefont szinte csak kalapáccsal lehet téglásítani.
    (#65) ChasZoo válasza lalszi (#64) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-12 21:30:49

    ChasZoo
    (újonc)
    Igen a sajátra ... nem tom totál tanácstalan vagyok ...
    De nem tudok Recovery-t sem rárakni amíg nem ismeri fel a gép illetve a szoftot sem tudom rárakni ...
    Ha töltőre dugom nem jelzi, hogy töltené ... ha gépre dugom semmit nem ír ki a gép hogy csatlakoztatva van ... szerintem tégla lett ... bár tévednék.
    Elvitetem szervízbe hátha megtudják csinálni ... vagy is nagyon remélem ... :/
    Esetleg nem tudnál nekem másik Flashtool-t linkelni? ... majd egy stabil recovery-t is? ... azt nagyon megköszönném ...
    Hátha életre tudnám kelteni ...
    (#64) lalszi válasza ChasZoo (#63) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-12 21:18:01

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    A saját scatter fájloddal írja ezt?
    Lehet le kéne tölteni valahonnan egy másik Flashtoolt és azzal próbálkozni.
    Vagy megpróbálni először csak egy recoveryt felrakni a Flashtoollal.
    (#63) ChasZoo válasza lalszi (#62) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-12 08:55:59

    ChasZoo
    (újonc)
    Ha rádugom töltőre akkor se reagál semmit ... nem mutatja, hogy töltené.
    Viszont most kaptam egy hibaüzenetet ha a saját mentésemet akarom visszatenni ... :/
    Ha azokat akarom amiket itt találok akkor nem ír hibát ... szóval passz ...

    Csináltam print screen-t de nem akarja mutatni a hozzászólásba, hogy feltöltöttem a képet így leírom mit ír.:
    Acess violation at address 61CE8E50 in module "FLASHTOOLLIB:DLL'.
    Read of address 00000000.
    Na ezt a hibaüzit kapom :/
    [ Szerkesztve ]
    (#62) lalszi válasza ChasZoo (#61) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-11 23:04:56

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Ha a töltőt rádugod, akkor csinál valamit?
    Így próbáltad visszarakni az Mtkdroidtools-al készült mentésedet?
    1. Kapcsold ki a telefont, akkut vedd ki majd rakd vissza, de ne kapcsold be, még ne dugd rá a pc-re.
    2. Bontsd ki valahova a rom mentést vagy a gyári romot, ha be van zippelve.
    3. Indítsd el a flashtool-t.
    - az Optionsnál legyen bepipálva az USB Mode.
    - az Options/DA Download All/Speed/High Speed és
    - az Options/DA Download All/Battery/With Battery legyen bepipálva (esetleg megpróbálhatod a másik módot is ha így nem menne)
    4. Nyomd meg a Scatter-loading gombot.
    5. Feljön egy ablak, aminek a tetején Open Scatter file ... felirat, alul a Fájltipusnál Map File (*.txt) van.
    6. Odalépkedsz ebben az ablakban abba a könyvtárba, amelyikben a saját mentés fájlaid vannak.
    7. Csak az MT6577_Android_scatter_emmc fájlt fogod látni, azt kiválasztod és megnyomod a megnyitás gombot.
    8. Ha felugrik egy ablak a tetején Smart Phone Flash Tool felirattal, akkor azt bezárhatod. Ha hint bootloader kezdetű üzenet jön fel, akkor nyomj rá ok-t.
    9. Ekkor a flashtool középső részén látni fogod a rom fájlait.
    A location oszlopban annak a mappának az útvonalát kell látnod ahol van a backup.
    A name oszlopban meg a fájlok nevét. Ha más az útvonal, akkor a fájl nevére kattintva megkeresheted a jó mappát. Jó esetben elég kipipálni az android nevűt (ez maga rom, a system.img). Ha teljesen gyári állapotú telefont akarsz, akkor a gyári fájlokból az összes legyen bepipálva.
    10. Ha saját mentést töltesz vissza, akkor nyomd meg a donwload gombot.
    12. USB kábellel dugd össze a pc-vel a még mindíg kikapcsolt telefont. Ha nem ismeri fel, akkor nincsenek a pc-re a driverek rendesen feltelepítve, de az is lehet, hogy ha másik USB aljzatba dugod akkor már jó lesz (mindíg próbáld meg ugyanabban használni).
    13. Ha felismerte, akkor elindul a flashelés, írja mit csinál és alul mennek a színes csíkok, akár többször is.
    Ha kész látni fogsz egy zöld karikát és 100% lesz a csíknál.
    14. Ekkor húzd le a telefont, vedd ki az akkut, majd rakd vissza az akkut és indítsd el a telefont. Újraindulás után most már működnie kéne a telefonodnak.
    Lehet, hogy elsőre nem idul majd el a telefon és csak a kis zöld robotig jut. Ha 5 percig csak a zöld robotot látod, akkor vedd ki az akkut, rakd vissza és indítsd el újra.
    (#61) ChasZoo válasza lalszi (#60) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-11 22:43:07

    ChasZoo
    (újonc)
    Bal oldalon van a bekapcsoló ... most vettem kb 6 napos ...
    Nem akartam frissíteni ... csak az volt a baj ... ha a Wi-Fi-t bekapcsoltam és a mobil net is ment ... akkor 5 percenként elment a szolgáltatás 10-15 percre ... de ha kinyomtam a Wi-Fi-t akkor ment minden ... ezért gondoltam szoftver problémára ... illetve a Wi-Fi-nél írt egy elérést ... aminek furi volt a neve és nem lehetett törölni.
    Az a baj, hogy így nem tudom sehogy visszarakni rá mert tényleg semmi reagálás ..se rezzenés semmi ... :/
    Vidéki vagyok és nem tudtam a Wi-Fi-t kipróbálni ... meg lehet akkor ment volna rendesen lehet csak idővel csinálta volna mint most....
    Nem tom komolyan mi lehet a baj ... gondolom a gari ugrott így, hogy otthoni megoldást csináltam de nem tok jobbat elvitetem szervízbe és majd mondanak valami árat ...
    Azért köszönöm, hogy ilyen segítőkész vagy ... ilyen embereket kellene szaporítani ... ;)
    (#60) lalszi válasza ChasZoo (#59) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-11 21:39:12

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Az akksi nem lehet kimerülve?
    A 3 lépéses drivereket raktad fel?
    Az Mtkdroidtools más drivereket használ mint a Flashtool, attól, hogy a mentést megcsinálta az egyik, még nem biztos hogy működik a másik. De lehet, hogy a telefonnal lesz a gond.
    Ha gen3-ra akartál gen2 romot rakni, az is okozhat bajt. Ha a bekapcsológomb a baloldalon van, akkor gen3-as, vagy ha mostanában vetted, lehet, hogy gen4-es a telefon. Gen3-as romot a fórumon lehet szerezni, ha valaki csinált már mentést (emlékeim szerint valakinek kellett már gen3 rom).
    (#59) ChasZoo válasza lalszi (#58) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-11 19:45:19

    ChasZoo
    (újonc)
    Igen a falashtool-al akarom feltenni ...
    Tényleg semmit nem reagál ... se bekapcsoláskor .. se amikor a gépre dugom ... a driverek fent vannak ... mert hiba nélkül feltette a szoftot ...
    Win7 van a gépen ... foggalmam sincs mi lehet a baj ...
    Csináltam már pár telót ... meg vissza is hoztam a halálból ezért nem értem mi lehet a baj :/
    (#58) lalszi válasza ChasZoo (#57) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-11 18:54:26

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    MTK-s telefont nem olyan egyszerű véglegesen megölni.
    A flashtoollal akarod visszatenni a mentést, a leírás szerint? Kikapcsolt telefon, akku kivétel-visszarakás és csak akkor rádugás amikor kell?
    Driverek fent vannak rendesen? Eszközkezelőben nincs ismeretlen eszköz, amikor a telefont rádugod?
    Esetleg nem Win 8 alatt csinálod? Mert arra nincs driverem.
    (#57) ChasZoo válasza lalszi (#56) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-11 16:56:39

    ChasZoo
    (újonc)
    Persze van mentésem ... de nem ismeri fel a gép a telefont ... és nem tudom miért ... semmire nem reagál a teló ... be se villan meg semmi ... hiába dugom rá a gépre... :/
    Mindent úgy ahogy le van írva ... minden oké is volt feltette meg minden ... semmi hibát nem írt ... :/
    Azt nem tudom neked megmondani ... aTAB5503D MTK6577 ennyit tok ... ezt akartam feltenni.:
    g503hh_jl_d_xyl_v0.5_s20130306
    Akkor ezek szerint elk*rtam rendesen ... mi? :/
    [ Szerkesztve ]
    (#56) lalszi válasza ChasZoo (#55) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-11 15:59:11

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Szia,
    Ha a mentésed meg van, akkor vissza tudod rakni a rendszert.
    Gen2 vagy gen3 telefon?
    Pontosan mit is csináltál?
    (#55) ChasZoo
    Új Válasz Privát 2013-04-11 09:53:40

    ChasZoo
    (újonc)
    Hello....
    Lenne egy kis problémám :/
    Mindent a leírtak szerint csináltam de nem kapcsol be ... asszem sanyi lett neki.
    A gari tuti elszállt így rólla :/
    Hiába dugom gépre semmi ... nem ismeri fel ... esetleg valami ötlet? :W :W
    (#54) lalszi válasza vivike77 (#53) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-09 18:47:37

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Szia. Mi a hibaüzenet? Pontosan hogy is csinálod?
    (#53) vivike77
    Új Válasz Privát 2013-04-09 11:03:18

    vivike77
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Sziasztok! Érdekes GEN3-as készülékem van a mentést megcsinálja, de visszaállítani nem lehet hibával kidobja már file beszúrásnál :(
    (#52) Rick4 válasza lalszi (#51) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-08 09:38:37

    Rick4
    (PH! nagyúr)
    Ha ott a frissebb, akkor egyébként sincs értelme, de épp nálam is megsérülhetett letöltéskor. Mondjuk erre (meg a kisebb méretre) jó megoldás eleve rar-ban feltenni.
    A probléma Te magad vagy: ebben az évben is mindent úgy csináltál mint eddig, mégis végig más eredményekben reménykedtél.
    (#51) lalszi válasza Rick4 (#50) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-07 22:07:40

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Kösz, le is szedtem, másnál ne okozzon problémát. Valószinűleg feltöltésnél sérülhetett a másik fájl.
    (#50) Rick4 válasza lalszi (#49) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-07 21:01:10

    Rick4
    (PH! nagyúr)
    Konkrétan innen: [link] a sp flash tool v3.120601-es nevű.
    A probléma Te magad vagy: ebben az évben is mindent úgy csináltál mint eddig, mégis végig más eredményekben reménykedtél.
    (#49) lalszi válasza Rick4 (#48) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-07 20:38:42

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Melyik fájl a rossz? Megnézem, ha megírod melyik. Köszi.
    (#48) Rick4 válasza Rick4 (#47) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-07 18:06:16

    Rick4
    (PH! nagyúr)
    Megy már, a dropboxról lehúzott régebbivel valami gond lehetett, a frissebbel jó.
    A probléma Te magad vagy: ebben az évben is mindent úgy csináltál mint eddig, mégis végig más eredményekben reménykedtél.
    (#47) Rick4
    Új Válasz Privát 2013-04-07 17:45:48

    Rick4
    (PH! nagyúr)
    Küzdök a leírással, scatter file betallózásakor ezt kapom:

    A probléma Te magad vagy: ebben az évben is mindent úgy csináltál mint eddig, mégis végig más eredményekben reménykedtél.
    (#46) lalszi válasza Tbs82 (#45) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-04-06 19:13:54

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Szia. Win 7-en próbáltam, ott nem volt semmi gond. Win 8-as drivereim nincsenek és Win 8-am sincs, így nem tudtam kipróbálni. Ha van Win 7-ed akkor inkább azon csináld.
    (#45) Tbs82
    Új Válasz Privát 2013-04-06 10:45:29

    Tbs82
    (tag)
    Szia !
    Ezt milyen oprendszeren ajánlod ?
    Mert az atabos fórumba olvastam hogy win 8-nál volt driver probléma is...
    Biztonság kedvéért inkább win 7-en csináljam ?
    Tapasztalat?
    Samsung Galaxy S II ~ Stock Jelly Bean 4.1.2 ~
    (#44) lalszi válasza nico71 (#43) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-03-16 19:18:06

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    A jótálláson szereplő szervízt kérdezd meg, de szerintem sokat kérnek majd érte. Lehet olcsóbb lenne Kínából rendelni. Ez a gyártó, lehet van alkatrészük is: http://www.hkjulong.com/index.aspx?language=en
    I57=gen2, I57A=gen3 telefon
    [ Szerkesztve ]
    (#43) nico71
    Új Válasz Privát 2013-03-16 10:56:25

    nico71
    (újonc)
    Sziasztok!Egy kis segítség kéne!A tabomnak betört a kijelzője!Nem tudja valaki hol tudnák kicserélni,és hogy ez mennyibe fájna!
    Előre is köszi a segítséget!
    (#42) lalszi válasza csoki1990 (#41) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-26 19:31:02

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Ha találkozom eggyel, szólok neki, hogy kerested :)
    (#41) csoki1990
    Új Válasz Privát 2013-02-26 17:14:22

    csoki1990
    (újonc)
    Erre felesem lelhető fel gen2v3-as rom mentés véletlen?
    (#40) lalszi válasza nico71 (#39) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-20 19:54:15

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Én az Ebayről szoktam rendelni németországból. 3 nap alatt megjön és párszáz forintért több darabot is küldenek postával együtt. Sajnos az atabhoz még nem találtam én se, csak univerzálisat.
    (#39) nico71
    Új Válasz Privát 2013-02-20 18:48:39

    nico71
    (újonc)
    Köszi!De az univerzálisat beszerezni is macerás!Nem találok sehol!
    (#38) lalszi válasza nico71 (#37) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-18 19:44:01

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Szia. A Digistreet mintha árulna jó drágán. Vagy veszel univerzálisat és rászabod. Így a tizedébe kerül, de macerásabb.
    (#37) nico71
    Új Válasz Privát 2013-02-17 11:33:30

    nico71
    (újonc)
    Sziasztok!Tudna segíteni valaki?Honnan tudnék képernyővédő fóliát beszerezni!
    Segítségeteket előre is köszönöm!
    (#36) lalszi válasza marci0001 (#35) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-08 08:34:01

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Örülök neki. Mi volt a megoldás végül?
    (#35) marci0001
    Új Válasz Privát 2013-02-08 08:13:53

    marci0001
    (újonc)
    Sikerült :D
    (#34) marci0001 válasza lalszi (#33) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-07 21:26:57

    marci0001
    (újonc)
    Ok, akkor türelmesen várok.
    (#33) lalszi válasza marci0001 (#32) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-07 12:26:39

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Amikor megnyomod a root gombot az mtkdroidtoolsban, akkor a telefon képernyőjén kéne látnod egy kis idő után. De ha kikapcsolt közben a képernyő, akkor vissza kell lépni.
    (#32) marci0001 válasza lalszi (#31) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-07 00:49:22

    marci0001
    (újonc)
    Driverek ok.
    A teljes visszállítást hol kell pontosan megnyomni? Nekem nem dob fel semmit.
    (#31) lalszi válasza marci0001 (#30) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-06 18:59:49

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Windows driverek rendben? Telefonon az usb hibakeresés be van pipálva? Telefon képernyőjén a teljes visszaállítást megnyomtad amikor feljön? A képernyőt nem kapcsolja be ilyenkor magától. Vagy ébren tartod a képernyőt, vagy belépsz amikor megnyomod a root gombot.
    (#30) marci0001
    Új Válasz Privát 2013-02-06 13:07:20

    marci0001
    (újonc)
    "ROOT gombot (alul jobbra) megnyomni, kiírja majd, hogy nyomd meg a telefonon a visszaállítás gombot, tedd meg, nem tesz kárt, várd meg míg végez. Ne félj, ez csak ideiglenes root, újraindításig működik csak!
    Lehet elsőre failed on '/data/local/tmp' - Permission denied hibát fog írni. Ekkor nyomd meg újra a Root gombot és ne felejtsd a telefonon is megnyomni a teljes visszaállítás gombot amikor kéri az Mtkdroidtools."
    Nekem folyton a " failed on '/data/local/tmp'" -t írja ki
    (#29) lalszi válasza pusihusi (#28) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-04 20:23:10

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Meg lehet próbálni elkérni. Ha nem jó, akkor vissza lehet rakni amit én csináltam.
    (#28) pusihusi válasza lalszi (#27) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-04 15:04:50

    pusihusi
    (őstag)
    Nem tudjuk elkérni tőle? A két magosoké nem ua? Szerintem ha rajta lenne s el tűnne a root+cvm a kutya se tudja megállapítani hogy ez melyik gyári!? :F
    [ Szerkesztve ]
    Üdv. Feri!
    (#27) lalszi válasza pusihusi (#26) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-04 13:45:50

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Szerintem igen, de nem tudom melyik széria.
    (#26) pusihusi válasza lalszi (#25) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-04 05:04:11

    pusihusi
    (őstag)
    Szia ez rom mentés volt, eredeti?
    Üdv. Feri!
    (#25) lalszi válasza Old Gyfland (#24) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 18:49:04

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Örülök, hogy sikerült. A mentést rakd el legalább 2 példányban, baj esetén jól jöhet, ha meg van.
    (#24) Old Gyfland válasza lalszi (#23) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 18:43:34

    Old Gyfland
    (újonc)
    A partícionálás sikerült!!!!!!! :C Hálás köszönet a segítségért. :R
    (#23) lalszi válasza Old Gyfland (#22) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 18:00:07

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Ezt a részt kell megcsinálni a recoveryhez: "Ha csak CWM recovery-t akarsz telepíteni:" .Itt van feljebb a leírásban.
    Az átpartícionáláshoz meg van egy egyszerű módszer itt: http://logout.hu/bejegyzes/lalszi/atab5_2/friss.html#rel_msgs
    (#22) Old Gyfland válasza lalszi (#21) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 17:52:43

    Old Gyfland
    (újonc)
    A root az rendben van, deezzel az átpartícionálással nem boldogulok. :(
    "Aztán fel kell telepítened a Clockworkmod recovery-met"... hova ? A PC-re, vagy a telefonra ? Egyikkre sem megy. A PC-n valami lemezképfájl ír. :F Valamit nem jól csinálok.
    (#21) lalszi válasza Old Gyfland (#20) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 17:43:21

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Ezek nem gond, később is fel lehet rakni, ha rootolni akarod majd.
    (#20) Old Gyfland válasza lalszi (#19) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 17:32:02

    Old Gyfland
    (újonc)
    superuser, root explorer.
    (#19) lalszi válasza Old Gyfland (#18) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 17:27:13

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Mire mondhattál nemet? Nem emlékszel?
    (#18) Old Gyfland válasza lalszi (#17) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 17:10:26

    Old Gyfland
    (újonc)
    Átváltottam USB tárolóról Médiaeszközre, és úgy tűnik, hogy történt valami. Az MTK bal alsó sarkában az eddigi kék mező is átváltott zöld színűre. Viszont nagy ijedtemben a felkínált ablakokra nemet nyomtam. Ez nagy gond? Most elindult a Backup és dolgozik. Most már remélem rendben lesz. Az egész műveletet a belső tár növeléséért kezdtem el.
    (#17) lalszi válasza Old Gyfland (#16) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 16:55:38

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    A telefonon megnyomtad a visszaállítás gombot amikor kérte az mtkdroidtools?
    (#16) Old Gyfland válasza lalszi (#15) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 16:53:33

    Old Gyfland
    (újonc)
    Természetesen igen. A PC felismeri. Eddig nem mertem megszakítani, de úgy tűnik az lesz a vége.
    (#15) lalszi válasza Old Gyfland (#13) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 16:42:43

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    A telefonon be van kapcsolva az usb hibakeresés?
    (#14) lalszi válasza Old Gyfland (#12) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 16:41:59

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Nem ír semmi hiba üzenetet az mtkdoridtools?
    Próbáltad újra kezdeni a legelejétől?
    (#13) Old Gyfland válasza lalszi (#11) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 16:41:41

    Old Gyfland
    (újonc)
    Mi van akkor, ha megszakítom, és megpróbálom újra kezdeni ? A telefon most USB tárolóként van csatlakoztatva.
    (#12) Old Gyfland válasza lalszi (#11) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 16:31:06

    Old Gyfland
    (újonc)
    Szia ! Az Sd 8 gigás, üres, a visszaállítás meg volt és sajnos semmi üzenet. Alul meg csak megy zöld csík, hogy dolgozik. Az ADB terminal gomb tűnik aktívnak.
    (#11) lalszi válasza Old Gyfland (#10) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-02-03 16:26:01

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Képernyőképet nem tudsz felrakni? Telefonon nyomtál teljes visszaállítás gombot? Van elég hely az sd-n? Nincs valami hibaüzenet?
    (#10) Old Gyfland
    Új Válasz Privát 2013-02-03 16:20:08

    Old Gyfland
    (újonc)
    Sziasztok ! Normális esetben meddig tart ez a mentési folyamat, mert nekem már lassan egy órája fut az alján a zöld csík ?
    (#9) lalszi válasza H_András (#8) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-23 08:48:35

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    A többi változatra is fog. A rootolást egy androidos biztonsági rés segítségével oldják meg általában ezek a programok, emiatt kártevőnek érzékelik a vírusírtók (mert úgy is viselkedik).
    Használj inkább Comodo-t, sokkal jobb, meglátod, és még ingyenes is (az is vírusnak fogja látni :) )
    (#8) H_András válasza tomtombat (#7) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-23 08:09:44

    H_András
    (kvázi-tag)
    MTKdroidTools_v230.exe - re nekem visítani kezdett az Eset.. :(
    Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal
    (#7) tomtombat válasza lalszi (#6) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-18 16:50:19

    tomtombat
    (kvázi-tag)
    Köszönöm szépen a gyors válaszod.
    (#6) lalszi válasza tomtombat (#5) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-18 16:43:37

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Szia. Csinálhatsz egyet mostani állapotról és egyet gyári állapotban, és akkor lesz egy gyári mentésed arra az esetre ha szervízbe kell vinni és vissza tudod állítani a mostani állapotot is.
    A factory reset a személyes dolgaidat törli és amiket változtattál a telefonon, kivéve amit a system partíción változtattál. Az sd kártyán is megmaradnak a személyes dolgaid (de azért csinálj előtte róla egy mentést a biztonság kedvéért).
    Jó más MTK-s telefonhoz is, csak annak a telefonnak a scatter fájla és recoveryje kell majd.
    (#5) tomtombat
    Új Válasz Privát 2013-01-18 16:15:53

    tomtombat
    (kvázi-tag)
    Hali!
    Köszi minden ténykedést amit csináltok. (bocsi de szerintem így többesszámban illik)
    Ezek után kezdek nekibátorodni egy rootolásnak.
    De azért mégis csak kérdeznék előtte. A biztonsági mentés elkészítése előtt, gondolom csináljak egy gyári visszaállítást, vagy esetleg így is lehet ahogy van egy havi használat után?
    Ha kell a visszaállítás azt a recovery-ben a wipe data/factory reset -re kattintva kell?
    A másik kérdés, hogy ez a magyarított Mtkdroidtools és a leírt folyamat másik MTK-s telefonhoz is jó?
    Konkrétan egy alcatel 918 rootolásához kellene. ( driver meg van.)
    Előre is köszönöm a választ.
    Üdv! Tamás.
    (#4) cappa72 válasza lalszi (#3) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-18 12:45:47

    cappa72
    (őstag)
    (LOGOUT blog)
    :R
    ZTE V970 dual sim - BM3.1 ICS - CWM készítő műhely a blogomban. "Hosszi haj, buta szakáll, bűr kábát, villanygitár? Meg menni á hülye motorotokka' százzaa'"
    (#3) lalszi válasza cappa72 (#2) üzenetére
    Új Válasz Privát 2013-01-18 12:27:40

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    language=hu és region=HU
    (#2) cappa72
    Új Válasz Privát 2013-01-18 11:09:00

    cappa72
    (őstag)
    (LOGOUT blog)
    Mi van jelenleg neked a build.prop-ban, ezen a részen?
    ro.product.locale.language=en
    ro.product.locale.region=PT
    ZTE V970 dual sim - BM3.1 ICS - CWM készítő műhely a blogomban. "Hosszi haj, buta szakáll, bűr kábát, villanygitár? Meg menni á hülye motorotokka' százzaa'"
    (#1) lalszi
    Új Válasz Privát 2013-01-18 10:41:55

    lalszi
    (tag)
    (LOGOUT blog)
    Ha valami hibát találtok a leírásban, szóljatok, hogy javítani tudjam. Köszi.

  • silver10

    aktív tag

    Sziasztok!
    Rég voltam már itt igaz. Van egy olyan gondom, hogy időnként eltávolítja a külső SD-kártyát. Megigazítottam a kártyafoglalatnál az érintkezést. Formáztam az SD-t is. Arra is gondoltam hátha szoftverhiba lett. Anno az MTKdroidTools_v230-al mentettem 3x is. Viszont a Recovery és Boot opciót még nem használtam vele. Ehhez ha jól láttam leírás sincs. Van ennél valami különösebb trükk, veszély a hibázásra(téglásítás), stb?
    Választ előre is köszönöm.

  • MrGreko

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nemrég vettem egy ilyen készüléket, és nálam is jelentekezett a mikrofon probléma (recseg, halk, stb). Leszedtem a MobileUnclet-t és átállítottam a Mic-et Level 6-ra, és Max értékre. Rányomok a Set-re, és nem menti el.Próbáltam újra indítani, az sem segít.Van vkinek esetleg vmi ötlete?Kell még esetleg vmit csinálni, h működjön?Előre is köszi!

  • lalszi

    aktív tag

    válasz MrGreko #3 üzenetére

    Szia. Elvileg csak ennyi lenne. Lehet rootolni kéne, de elméletileg anélkül is működik.

  • MrGreko

    csendes tag

    válasz lalszi #4 üzenetére

    Az az érdekes,h a Value érték megmarad, de a Level mindig vissza áll 0-ra.Most pl. Mic-> Level 0 Value 255. Továbbra is recseg hívás közben. Headseten használtam eddig, ott semmi probléma. Gondolkoztam egy Factory Reseten, mindent vissza alapba,és onnan újra megpróbálni, de a fekvő robotos képernyőnél hiába nyomkodom a középső gombot, nem csinál semmit!

  • lalszi

    aktív tag

    válasz MrGreko #5 üzenetére

    A Level érték mindíg a 0-nál kezdődik, amikor belépsz az audio setting menübe. A level értékek a lépések, amit a hangerő gombbal állítasz. Mindegyikhez hozzá tudsz rendelni egy egyéni értéket, ezért kell fokozatosan emelkedniük (különben nem tudod a hangerőt szabályozni).
    A Level0 értéke nálam 64, a Level6 meg 210 és jól értenek a mikrofonon keresztül. A Level értékek (0-6-ig) egyenletesen emelkednek 64-210-ig, de ha halknak találod, akkor veheted a tiéden nagyobbra is, csak egyenletesen emelkedjenek, az a lényeg.
    Gen3-as telefonon nem működik a gyári recovery, ha jól tudom. Poganytamas fórumtárs csinált cwm recoveryt gen3-as telefonhoz.

  • MrGreko

    csendes tag

    válasz lalszi #6 üzenetére

    Köszönöm, így már érthető. Viszont a recsegés továbbra sem oldódott meg...

  • lalszi

    aktív tag

    válasz MrGreko #7 üzenetére

    Akkor lehet, hogy hibás a mikrofon. Ki kéne próbálni skype-al vagy viberrel is, hogy azzal is recseg e.

  • MrGreko

    csendes tag

    válasz lalszi #8 üzenetére

    Viberen nem hallottam recsegest.Ha a mikrofon lenne rossz, akkor nem csak a partner hallana a recsegest, es en nem?

  • lalszi

    aktív tag

    válasz MrGreko #9 üzenetére

    Azért javasoltam a próbát. Akkor csak valamilyen beállításban lesz a megoldás.

  • MrGreko

    csendes tag

    Sziasztok!Újabb problémába ütköztem: vettem egy 8Gb-os Micro SD-t.Az asztali gépem látja, formázza.Amikor beleteszem a telefonba, az SD-kártya előkészítése után nem látja a kártyát.Miért lehet ez? Köszi!

  • MrGreko

    csendes tag

    Áttettem a kártyát a szintén Androidos tabletembe, az látja!

  • MrGreko

    csendes tag

    Elotte egy 1gb-os volt benne, azzal működött.Délután megpróbálok szerezni egyet kölcsön, kipróbálásra, mert az 1gb-osat elajándékoztam.

  • MrGreko

    csendes tag

    válasz lalszi #13 üzenetére

    Kiprobaltam, masik kartyaval, ami szinten 1gb-os volt, mukodott!Ellenben a 8 gigasat egy komolyabb Androidos Samsung telo sem latja, egy 6303as Nokia 1,4 Mb-osnak ismerte fel.Pc es Tablet tovabbra is latja!

  • lalszi

    aktív tag

    válasz MrGreko #15 üzenetére

    Le is tudod formázni? Lehet, hogy sérült a kártya. Vagy vírusos lett. Nekem is volt egy vírusos kártyám, 2 napig szenvedtem vele mire használható lett.

  • MrGreko

    csendes tag

    válasz lalszi #16 üzenetére

    Igen, le tudom formázni.Nem lehet, h nem szereti a telefon a Maxell kártyát?Az kölcsön 1Gb-os Kingston volt.Milyen fájlrendszerre formázzam? (bár próbáltam mindegyiket, a tablet fat32-vel látja),

  • lalszi

    aktív tag

    válasz MrGreko #17 üzenetére

    Nekem Maxell 8 GB-os, class 10-es van benne és tökéletesen működik. FAT32-re formáztam.

  • sly105

    tag

    Sziasztok!

    Vettem egy tégla aTAB5 Gen3 V1-es telefont. Odáig sikerült eljutni, hogy lalszi leírása és némi szerencse segítségével, hogy a telefon elindul, csak nincs háttér világítása a kijelzőnek. :F
    A laszi féle Dropbox tárolóból letöltöttem a gen3-hoz való rom-ot. Ez hiányos volt és próba-szerencse alapon kiegészítettem a gen2-es rom-ból. A secro.img, userdata, cache fájlok hiányoztak.
    A kérdésem az lenne, hogy lehet valami szoftveres oka (gondolok itt a kicserélt fájlokra) ami miatt nem indul a háttérvilágítás, vagy ez inkább már kijelző hiba? A tulaj azt állította, hogy ő cseszte el egy rom cserével.
    Előre is köszi a válaszokat. :R
    Illetve van valahol komplett gen3-as rom ami letölthető?

    [ Szerkesztve ]

    Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

  • lalszi

    aktív tag

    válasz sly105 #19 üzenetére

    Szia!
    Okozhatják a nem hozzávaló fájlok is a hibát, mert a Gen2-es teljesen más gyártmány mint a Gen3-as, de akár hardwares oka is lehet. Gen3-as telefonból is kiadtak vagy 3 szériát, jó lenne pontosan a tiédhez valót feltenni rá. A fórumán biztos akad valaki, akinek van teljes mentése a Gen3-as telefonjáról: http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/friss.html

  • sly105

    tag

    válasz lalszi #20 üzenetére

    Köszi utána nézek. :R

    Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

  • rmartin94

    aktív tag

    Honnan lehet tudni hogy hányadik generációs aTab 5-tel van dolgom?? Lehet hogy lesz nálam egy, amit frissíteni kell, azért kérdezem. Előre is köszönöm a válaszokat.
    Atab 503D a telefon pontos típusa.

    [ Szerkesztve ]

    Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

  • rmartin94

    aktív tag

    válasz rmartin94 #22 üzenetére

    Ami még lemaradt, hogy 4.0.4-es Android van a telefonon.
    Az alapsáv verziója ez: MAUI.11AMD.W12.22.SP.V7,2012/08/27 20:30
    Kernel verzió: 3.0.13

    Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

  • rmartin94

    aktív tag

    válasz lalszi #24 üzenetére

    Köszönöm, közben kiderítettem a build szám alapján, hogy valószínűleg tényleg 3.gen-es.

    Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

  • rmartin94

    aktív tag

    GEN 3-ra van másik ROM, mint a Dropboxon levő?? Mert a kamera ha vizszintes helyzetben tartom a telót, akkor fejjel lefele van a kamera képe, és nem tudom, hogy ez miért van. Meg a hátsó kamera se működik, csak az első. :( Illetve nem tudok rá átváltani.
    Vagy jó rá valamelyik gen 2-es?

    [ Szerkesztve ]

    Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

  • lalszi

    aktív tag

    válasz rmartin94 #26 üzenetére

    gen 2-est ne rakj rá semmiképp se.
    A fórumán érdemes lenne megkérdezni, van e valakinek, mert nekem csak ezek vannak.

    http://mobilarena.hu/tema/atab5_phone_az_m-tech-tol/friss.html

  • rmartin94

    aktív tag

    Na most nagy a probléma:
    A hülye fejemmel megpróbáltam a GEN3-as telefonra rátenni a GEN2-es ROM-ot, de a DSP BL-t és a PRELOADER-t szerencsére nem pipáltam be, így felismeri a flashtool, csak a ROM-ot nem tudom rá vissza tenni (a gyári gen3-ast), mert mindig 4050-es hibát dob. :(

    Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

  • lalszi

    aktív tag

    válasz rmartin94 #28 üzenetére

    Szerintem a scatter file nem a tiédhez való. Csináltál róla mentést előtte? Ha nem, akkor valakitől kérni kell egyet a fórumon.

  • rmartin94

    aktív tag

    válasz lalszi #29 üzenetére

    Csináltam előtte mentést, igen, MTK Droid Tools-szal.

    [ Szerkesztve ]

    Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

  • rmartin94

    aktív tag

    válasz lalszi #31 üzenetére

    3.1.222.00
    Odáig eljutottam, hogyha flashtoollal read backelem a mentett scatter fájlomat, akkor hang van, a gombok fénye is megvan, de kijelző világítás nincs.
    Csak a ROM nem akar felmenni, Format-tal meg nem merem feltenni.

    [ Szerkesztve ]

    Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

  • rmartin94

    aktív tag

    Most annyit sikerült elérnem, hogy a telefon elindul ugyan, de a bootlogó (atab 5) után csak fekete alapon van kijelző világítás, azon kívül semmi.
    Az SP MDT nevű progival sikerült egyáltalán ennyire is felélesztenem.
    Csak ezekhez a dolgokhoz az a baj, hogy tudnom kéne az első kamera pontos nevét, a hátsó kamera pontos nevét, és a display driver pontos nevét, és ezeket sajnos nem tudom.

    Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

  • rmartin94

    aktív tag

    Meg ahogy nézem, a mentésem sem jó sajnos... :(
    Van valakinek mentése GEN3-mas ATAB 5-höz?

    Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

  • rmartin94

    aktív tag

    Végülis sikerült működőképessé tennem a telefont, már csak a kamera gondot kellene valahogy megoldani.

    Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

  • lalszi

    aktív tag

    válasz rmartin94 #35 üzenetére

    Mi volt a megoldás végül?
    Találtam egy gen3 mentést, felrakom valahova. Azt nem tudom a tiédhez jó lesz e.

    [ Szerkesztve ]

  • rmartin94

    aktív tag

    válasz lalszi #36 üzenetére

    A CWM recoveryben kellett egy format/datát nyomni, utána elindult a telefon.
    Az IMEI elveszett, de azt az NVRAM visszaflashelésével megoldottam. Gondoltam már arra is, hogy aki ismerősömnek eladta ezt a telefont, az úgy tákolta össze, és még a kamera is fordítva lett beletéve. A fórumban rákérdeztem, eddig még nem válaszolt senki.

    Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

  • rmartin94

    aktív tag

    válasz lalszi #38 üzenetére

    Ezt fel lehet flashelni CWM-ből is, vagy csak Flashtoollal (Readback)?

    Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

  • lalszi

    aktív tag

    válasz rmartin94 #39 üzenetére

    Emlékeim szerint Flashtoollal kell felrakni. Csak a mérete miatt lett tömörítve és mintha 2 mentés is lenne benne.

Új hozzászólás Aktív témák