Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JHC

    tag

    Én 2019 őszén határoztam el, hogy videókártyát már nem veszek többet. Olyan felesleges, amikor rendegeteg letöltött játekom van kipróbálásra, ami ha tetszik majd megveszem rendesen, mondjuk egy leárazásnál, de aztán csak nem sikerül játszani, vagy nagyon elvétve. Akkor FX8320, és RX470 adta a gép teljesítményét 16GB memória társaságában. Egyik kollégám csóróbb a nyakukon maradt hitel miatt, és noszogatott, hogy vegyek másik vga-t, ő meg megpályázná az enyémet, de én mint mondtam, nem igazán akartam fejleszteni. elég volt az úgy nekem. Telt múlt az idő 2021 január vége, meg volt az előző évi forgalom értékelése, a főnök hívat aznap kb 12-szerre, na mondom mi a tököm van már megint, biztos lebaszás lesz megint valamiért. Erre mondja menjek be és csukjam be az ajtót, na mondom ennek a fele se tréfa. A lebaszás helyett, megmutatta a kék és a piros pirulát Neo-nak. A választás lehetősége némi prémiumra 100k kp, vagy 150 nettó valami számítástechnika. Na most mi a francot vegyek mikor eldöntöttem, hogy nem fejlesztek. Ráadásul 1 hónapot se kaptam hogy elköltsem. Pont abban az időben volt porondon a Rysen 2 és 3 együtt, most abból milyet is. Ritkán szoktam fejleszteni, régebben anyagi okok miatt, de általában összejön a közel 2szeres teljesítmény mindig. Intel-t nem akartam, mert akkor az AMD teljesítménybeli megfelelőjét féláron mérték, azért gazdálkodjunk okosan. Kinéztem az R7 2700X-et, meg a R7 3600 simát, ezek voltak egy árban. Játékban a kevesebb mag, de magasabb órajel jobban mutatott, más nem játék alkalmazásokban a több mag volt a jobb. A másik dilemma viszont a memória, mert a 2. gen finnyás a memóriára, a 3. gen meg csak akkor adja ki rendesen a teljesítményt ha gyors memória kerül mellé az meg drága. Nagy nehezen eldöntöttem, hogy maradok a R7 2700X mellett, és csak 2666MHz memóriát teszek mellé, mert az hivatalosan támogatott. A csóró kollégám megint kezdte, hogy neki kellene egy vga. Mondom magamban nézek inkább vga-t. Egy 1660 Super-nél magasabbra nem akartam ugrani, mert az sem volt olcsó. Aztán jött a sakkozás a forintokkal, mert kikötés volt, hogy 1 papíron kell lennie. Ez sehogy sem jött össze. Telt múlt az idő, kezdtem kifutni a határidőből. Főnököm szólt, hogy mivan-e, mert csak 2 napod van? Egész ebédig morfondíroztam, mit is vegyek. Ebéd után nézem az email fiókot, benne első helyen a PCX hírlevele aszondja Gigabyte RTX2070 Super 190k forint, na mennyi annak a nettója? Meg is rendeltem. 3-4 hónapig ilyen felemás volt a gépem. FX8320 feszült neki az RTX-nek. Aztán csak úgy döntöttem, hogy jön a Rysen, addigra jobban letisztult a kép, hogy a több mag hosszú távon jobb, így nem lesz 160 FPS, csak 150, majd csak kibírom valahogy. Szóval így kell gépet nem fejleszteni.
    Telefonból nekem is tetszene az alma, de nincs belőle 2 sim-es, drága is, nem vagyok fotóművész, maximum alkatrészt fényképezek, jobban szeretem a képeket cserélhető kártyán tartani, és nem kell nagy teljesítmény mert nem játszok rajta, de online is csak az email küldés idejére vagyok így akár 6-8 napot is elvagyok egy töltéssel, mert jobbára telefonálok rajta. 2 nagyon kínai után egy harmadik egy Xiaomi A2 Lite lett a befutó, de nagy csata volt a Huawei PSmarttal. Ezzel vagyok 1,5 éve. Ekkor még volt Android One-os telefon, én is ilyen OS-t akartam, mert nem kell nekem a csiscsa, és ezt szemeltem ki, nem is bántam meg. Ezen kívül még kikötés volt, hogy nem lehet 150mm-nél hosszabb mert be kell férnie a munkáskabátom zsebébe. Majd kíváncsi leszek milyet veszek pár év múlva, mert eléggé nyúlnak a telefonok.

Új hozzászólás Aktív témák