Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RandomName

    aktív tag

    Hát vannak bajok nálam is.
    Kb 10 éve nem nézek tv-t. Lassan megszabadultam a lakásban lévő összes készüléktől. (3db)
    20 éve, egy már akkor nem csúcs P4-el kezdtem, majd amikor vállalhatatlan lett vettem valami használtboltban egy korszerűbb P4-et, majd jó pár év múlva egy használt Asus X54H laptopot. Ez utóbbi most döglött be* kb 9-10 év után, szemrebbenés nélkül vettem egy új Ideapad-ot.
    De. Kb a WAP óta (99-00) van mobiltelefonom, és mióta van telefonon bármilyen net, azóta használom. Gyakorlatilag egy Ericsson R600-ra kevés volt a Westel 7 gigás csomagja egy hónapra. Wapon szerkesztettünk wapoldalt, fórumoztunk, ment a mail-to-ftp, ingyen sms, telefonlap/jmo, wapinforum, mobilforum, rengeteg chat, vizslancs, stb....
    Annyira telefonfüggő voltam, hogy ideig még az egyik szolgáltatónál is dolgoztam az akkori lexikális tudásom miatt.
    Telefonon élem az életem azóta is. Könnyű, mindig ott van, ha tudod mit akarsz csinálni, lesz rá app, vagy web alkalmazás.
    Utána változott a meló jellege, kékgalléros lettem, vissza kellett fogni ez irányú igényeimet. Utólag fura választásaim voltak, de mindig ár/teljesítmény/funkció/gyártó alapján döntöttem.
    Majd jött az android, először egy használt Spica, (amihez a főzött rom elnevezés köthető, mivel annak idején létezett olyan, hogy spica kitchen, ahol checkboxban összekattintgattad mi legyen a kernel, mi legyen a felület, milyen előre telepített alkalmazások legyenek, és a "Cook"-ra kattintva generált neked egy egyedi romot, amit 24 óráig letölthettél) majd ahogy egyre jobban kezdtem keresni, bevállaltam egy előfizetéses Galaxy S Advance-t. Amivel azért még volt baj. Elég sokat volt szervízben, végül csereutalvány lett a vége. Kaptam helyette egy Galaxy Express LTE-t. Közben lejárt a hűség, és kihoztam egy S5 Mini-t. Kb itt megint elrúgtam fejben a pöttyöst... Így már két okostelefonnal toltam, kb ekkor váltottam arra, hogy a fő telefonszámom az család, és pár ember, a másik meg netes regisztrációk, meg ahol nem akarom megadni az elsődlegest. Majdnem lejárt a hűség, és az Express elázott. Nemsokára kihoztam egy S7**-et, és innentől kezdve amit kihozok elsődleges telefon lett, ami addig volt az lett a másodlagos, és így kétéves rotáció van, 4 éves életciklussal. Majd hűségre S9+***, majd Note10 Lite. Utóbbiról pár nap múlva jár le a hűség.
    Nincs otthoni netem. Volt, hogy volt, de most nincs. Mindent mobilnetről etetek. Laptopot, telefonokat, tabletet, xboxot.... Van amikor 650giga adat megy el mobilneten egy hónapban.
    Régebben ilyenkor amikor pár nap/hét volt a hűség lejáratához, már szinte naponta néztem a szolgáltató oldalát, hogy mi a felhozatal, tippelgettem mennyi készülékkedvezményt kapok, és mennyi lesz az akciós ár.
    És ez az első alkalom amikor ez elmúlt. Nincs. Most először nem érzem azt, hogy bármi miatt is váltanom kellene. De semennyire. És nem fogok semmit venni, amíg ezek működnek.

    *Alaplapon tört el a csatlakozó, nem fogja meg a szalagkábelt, csavarhúzóval lehet bekapcsolni, no meg nincs benne TPM chip, és nem ment fel rá rendesen a W11 Insider....
    **A VR szemüveg abban az időben elég menő volt.
    ***Amikor megdöglött az X54H hűtése, akkor átmenetileg elkezdtem DEX-et használni, úgy alakult, hogy meg lett csinálva a gép, de valahogy a DEX-en ragadtam kb egy évre.

    "A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

Új hozzászólás Aktív témák