Hirdetés

2019. május 22., szerda

(#1) Winner_hun

Winner_hun
(Jómunkásember)

A szó amit keresel: interjú.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) cinemazealot

cinemazealot
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Ejha! :) Mit követtél el, hogy így felfigyeltek Rád? Már ha publikus.

(#3) Lauda válasza Winner_hun (#1) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Igen, egy magyar szövegbe hétszer beírni ugyan azt az angol szót.....

(#4) koxx válasza Winner_hun (#1) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Valóban sokkal jobb lenne.

Egyébként grat a gugelhez.

(#5) Winner_hun válasza Lauda (#3) üzenetére

Winner_hun
(Jómunkásember)

A szó amit keresel: ugyanazt

;]

(#6) bambano

bambano
(Jómunkásember)

egy dologról nem tudtunk meg semmit a sok grammatikanáci között :) :
hogy mi a bánatnak menne bárki is a guglihoz dolgozni.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#7) lajthabalazs válasza bambano (#6) üzenetére

lajthabalazs
(őstag)

Erre még én is keresem a választ :) Ami eddig szimpatikus, hogy egy átlagos infós állásban a beágyazott ciklus a legbonyolultabb "algoritmus", és az OAuth a legbonyolultabb protokoll. A Google-nél azt igérik, hogy kicsit intenzívebben lehet majd foglalkozni ilyesmivel. Meg van IoT is ;)

(#8) lajthabalazs válasza cinemazealot (#2) üzenetére

lajthabalazs
(őstag)

Gondolom egy holisztikus algoritmus dobott ki nekik. Van egy bőséges LinkedIn profilom, egy másik interjú (Cloudera) miatt egy ideig intenzíven hackerrank-eztem, persze nem különösebben kimagasló eredménnyel. Gyűjtöttem néhány pontot Stackoverflow-n is. Az egyetemi évekből maradtak publkációim (az egyik éppen egy javaslat volt a Google-ös Open Spot javítására) meg egy Ericssonos szabadalmam. Én is nagyon meglepődtem, amikor írt a HR-es, hogy olyan "top talent"-et keresnek, amilyen én vagyok.

(#9) 7 válasza Winner_hun (#5) üzenetére

7
(PH! addikt)

A központozás, amit keresel:

:P

[ Szerkesztve ]

(#10) Winner_hun válasza 7 (#9) üzenetére

Winner_hun
(Jómunkásember)

Tudom;)

(#11) Lauda válasza Winner_hun (#5) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog

:P ;]

7 Ennyi. :DDD :P

---------------------------------

Sok sikert egyébként a blogírónak! :K

[ Szerkesztve ]

(#12) emvy válasza bambano (#6) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Nagyon jol fizetnek, peldaul.

while (!sleep) sheep++;

(#13) UnA válasza emvy (#12) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Szerintem ma már mindenhol jól fizetnek :P és persze ezzel együtt nem tudok elképzelni olyan vásárlást, ami képes volna engem hülyeségekbe belevinni.

@bambano: teljesen igaz. Engem is kerestek már olyan tech cégtől, amelyik világmegváltást ígér Kaliforniából, de inkább udvariasan visszautasítottam..

(#14) emvy válasza UnA (#13) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

En ugy latom, hogy a Google eleg kiemelkedoen fizet. Ezenkivul nagyon elol vannak infrastrukturat illetoen, szoval sokat lehet tanulni.

(En se mennek oda, de abszolut latom, hogy miert lehet vonzo.)

while (!sleep) sheep++;

(#15) cinemazealot válasza emvy (#14) üzenetére

cinemazealot
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Meg azért lássuk be, az önéletrajzban sem mutat olyan rosszul. ;)

(#16) DeFranco válasza cinemazealot (#15) üzenetére

DeFranco
(PH! nagyúr)

ja csak ha felmondasz, senki nem talál meg ;]

(#17) Cathfaern válasza emvy (#14) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Én legnagyobb ellenérvként azt hallom a Google ellen, hogy az ott megszerzett tudást nagyon nehéz máshol kamatoztatni. Részben a méreket miatt, részben mert mindenre belső tooljaik vannak.

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#18) joghurt válasza Cathfaern (#17) üzenetére

joghurt
(PH! addikt)

Egyetértünk, de ez a legtöbb, kb. 50 fő feletti fejlesztőcégre igaz.

Volt osztálytárs is dolgozik a Google-nél, nem a legjobb képességűek közül. :P

Eleve kell lelkivilág egy ilyen mamuthoz menni. Van, aki kézzelfoghatóbb terméket szeretne előállítani. Van, aki az ügyfelekkel való kapcsolatot hiányolja. Van, aki csak kiegyensúlyozott családi és magánéletet szeretne a munkája mellett.
Én is kíváncsi lennék a posztoló motivációira, az ego-fényezésen túl.

A tej élet, erő, egészség.

(#19) emvy válasza joghurt (#18) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

A penz, az erdekes technologiak es a nagyon jo pont a CV-ben nem eleg?

while (!sleep) sheep++;

(#20) joghurt válasza emvy (#19) üzenetére

joghurt
(PH! addikt)

Pénzt adnak máshol is (sokaknak havi egymillió felett már nincs különösebb jelentősége, mennyire sok), érdekes technológiák és érdekes szakmai problémák vannak máshol is, a CV-tétel meg annak számít, aki ilyen karrierutat képzel el magának, és nem mondjuk saját cégek alapítását.

Nem azt akarom mondani, hogy teljesen értéktelen és lame a Google-nél dolgozni, csak hogy nem feltétlenül mindenkinek való, és nem feltétlenül mindenkinek ez az álma.

volatile bool sleep; // különben a fordító kioptimalizálja a feltételvizsgálatot

[ Szerkesztve ]

(#21) emvy válasza joghurt (#20) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

> sokaknak havi egymillió felett már nincs különösebb jelentősége, mennyire sok

ne vicceljunk mar... (L5 SWE-kent Londonban is evi boven 200e font felett lehet keresni total comp-ban).

while (!sleep) sheep++;

(#22) bambano válasza emvy (#19) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

de ér annyit az érdekes technológia, amikor csak egy kis szeletéből látsz valamit?
vagy ér annyit a zseton, hogy 110%-ban eladd magad a guglinak?

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#23) joghurt válasza emvy (#21) üzenetére

joghurt
(PH! addikt)

Épp ezt mondom. ;)

Nem tök mindegy, hogy az erre vágyó az FB-nek, Snapnek, Dropboxnak dolgozik évi 185-ért, vagy a Lyftnek 205-ért? Vagy hogy X5-ös vagy X6-os BMW-re telik? Ettől kezdve nem mindenkinek motiváló a jó fizetés.

(#24) emvy válasza joghurt (#23) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Snap nem fizet ennyit, FB igen, de az meg nem feltetlen jobb ceg.

while (!sleep) sheep++;

(#25) 7 válasza bambano (#22) üzenetére

7
(PH! addikt)

Nézd, ezt embere válogatja. Nekem például remekül fekszik a multis környezet, jól érzem magam benne. Én ezt épp emiatt nem úgy értékelem, hogy eladtam a lelkem egy lelketlen cégnek.

Ha valakinek hasonlóképp pozitív élmény egy nemzetközi vállalat, a munkát is érdekesnek tartja (még ha nem is feltétlenül lát rá a nagy egészre eleinte), akkor a magas fizetés már inkább hab a tortán. Persze ha csak és kizárólag a pénzért megy oda, és nincs egyéb motivációja, akkor nehéz dolga lesz, és ilyen esetben tényleg maximálisan releváns a kérdésed.

A kommenteket felületesen végigfutva nem láttam, hogy a posztolónak mi a véleménye erről a témáról, úgyhogy állást sem nagyon foglalnék a nevében. Inkább csak a saját tapasztalataimat igyekeztem a te gondolataid mellé állítani.

[ Szerkesztve ]

(#26) lajthabalazs válasza 7 (#25) üzenetére

lajthabalazs
(őstag)

Azt hiszem a következő hónapok legfontosabb kérdése valóban az, hogy mit várok, és ehhez képest mit tud adni a Google - ha egyáltalán akar adni bármit nekem :). Az egyik legjobb hallgatóm ment hozzájuk dolgozni, és úgy tűnik nem bánta meg. Most hogy eszembe jutott, fel is veszem vele a kapcsolatot.
A pénz persze jól jön, de annyira nem mozgat, leginkább az tűnik vonzónak a Google-ben, hogy megvannak az erőforrásai arra, hogy a gyakorlatba ültesse az innovációt. Az egyetemen nagyon zavart, hogy az elvárt kimenet a cikk meg a tanulmány volt, és nem a termék. Az Ericssonnál és most a TOPdesk-nél meg azt érzem, hogy nehéz kilépni a kerékvágásból, évtizedes termékeket támogatunk, és nagyon óvatosan történnek a változások.

[ Szerkesztve ]

(#27) bambano válasza 7 (#25) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

"Én ezt épp emiatt nem úgy értékelem, hogy eladtam a lelkem egy lelketlen cégnek.": azt hallottam, hogy a guglinál heti egy nap hobbi projekttel kell foglalkozni. és ha a guglinak megtetszik, ráteszi a kezét.

másrészt abból is volt mostanában botrány, ahogy a liberalizmust a gugliban értelmezik. én nem tudnám elképzelni magam, hogy annak behódoljak egy másodpercre se. illetve ha választanom kellene, hogy tokkal vonóval szállítok egy kicsi, de komplett projektet, vagy legyek egy n+80000 csavar egy nagy böszme projektben, az elsőt választanám.

másrészt ott van az is, hogy a guglinál mindent megtesznek azért, hogy a dolgozók jó körülmények között dolgozzanak. de nem azért, mert a gugli egy jótékony cég, hanem azért, mert akkor többet lehet belőlük kizsákmányolni.

(#28) emvy válasza bambano (#27) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

> ha választanom kellene, hogy tokkal vonóval szállítok egy kicsi, de komplett projektet, vagy legyek egy n+80000 csavar egy nagy böszme projektben, az elsőt választanám.

Persze, de azert kevesbe fekete-feheren szoktak felmerulni ezek a valasztasi lehetosegek.

> mindent megtesznek azért, hogy a dolgozók jó körülmények között dolgozzanak. de nem azért, mert a gugli egy jótékony cég, hanem azért, mert akkor többet lehet belőlük kizsákmányolni.

Nem erted te felre a kizsakmanyolas fogalmat?

while (!sleep) sheep++;

(#29) tlac válasza bambano (#27) üzenetére

tlac
(PH! nagyúr)

azt hallottam, hogy a guglinál heti egy nap hobbi projekttel kell foglalkozni

másrészt ott van az is, hogy a guglinál mindent megtesznek azért, hogy a dolgozók jó körülmények között dolgozzanak

úh, szegény dolgozók, tiszta rabszolgatartás

(#30) bambano válasza emvy (#28) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

nem. mondok példát: nagy cégnél beszereznek mosógépet és csinálnak mosókonyhát. ez, látszólag, a dolgozók életének javítására szolgál, valójában arra, hogy egyel kevesebb oka legyen a dolgozónak időben kimenni a munkahelyéről.

a kötelező hobbyprojekt is arról szól, hogy a munkaadó olyan kreatív energiákat szedjen be, amiért nem fizet. ez csak látszólag pozitív, valójában nagy átverés.

(#31) emvy válasza bambano (#30) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Te Marxista vagy es/vagy csak a zeroosszegu jatekokban hiszel?

while (!sleep) sheep++;

(#32) bambano válasza emvy (#31) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

Miért lennék marxista?
itt mit jelent szerinted a zéróösszegű játék?

(#33) emvy válasza bambano (#32) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Egyreszt: miert allitod, hogy nem fizet erte a munkaltato? Masreszt nem lehet az, hogy azert van mosogep meg ingyen kaja, mert a mindket felnek jo? Miert zsakmanyolna ki a munkaltato a munkavallalot, ha olyan korulmenyeket teremt, ahol a munkavallalo szivesen (sajat akaratabol) tobbet teljesit, mikozben jobban erzi magat?

Ezek szerint az a jo munkaltato, aki direkt nem ad extrakat (nehogy onkentelenul lelkesebbek legyenek a dolgozok), direkt nem ad kreativ melot (mert azert nem fizet (??))?

while (!sleep) sheep++;

(#34) bambano válasza emvy (#33) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

"miert allitod, hogy nem fizet erte a munkaltato?": mert ha felvesznek n+1. kódkrampácsolónak ezen a fizetési szinten, akkor azért n+1. kódkrampácsoló munka jár, nem pedig egy kreatív pozitól elvárható kreatív eredmény. a kreatív eredmény attól a dolgozótól jár a munkaadónak, amelyiket ezért megfizetik.

"Masreszt nem lehet az, hogy azert van mosogep meg ingyen kaja, mert a mindket felnek jo": nem. Mert ha otthon mosod a ruhádat, akkor lehet, hogy a mosási idő alatt privát dolgot művelsz. Ha pedig a cégen belül mosod, akkor jó eséllyel a céges melón fog darálni az agyad, vagy bejön kolléga és melóról beszéltek, vagy otthagyod a gépet járni, és visszaülsz kódolni a desktopodra. Ez neked, mint munkavállaló, rossz, mert többet dolgozol, mint amennyit fizetnek, ráadásul mindig ugyanabban a környezetben vagy, ami gyorsvonat a kiégéshez.

mára a normálisabb cégek eljutottak oda, hogy a meló-privát élet egyensúlya kiemelten fontos, mert azzal senki nem jár jól, hogy kiégésen keresztül elpazarolnak egy jó munkaerőt.

"Ezek szerint az a jo munkaltato, aki direkt nem ad extrakat": ha az extra arra szolgál, hogy plusz eredményre kényszerítse a melóst, az nem jó. A kreatívkodás pedig akkor jó, ha az minimum anyagilag kompenzálva van.

A jó munkáltató 8.5 óra meló után elveszi a céges telót és notebookot, és hazazavar. És felfogja, hogy ez a munkáltató érdeke is. Egy google kategóriás cégnél a munkavállalók agya az egyik legfőbb érték a cégben, tehát a regenerálódását, újratermelését segíteni kell.

(#35) emvy válasza bambano (#34) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

> mert ha felvesznek n+1. kódkrampácsolónak ezen a fizetési szinten, akkor azért n+1. kódkrampácsoló munka jár

Konkretum: SWE L5 pozicioban (meg nem menedzseri) Europaban is jol fizetnek, legalabbis az osszes juttatassal egyutt GBP 250k-300k brutto az szerintem nagyon jonak szamit. Ezert te mit varnal el?

> Egy google kategóriás cégnél a munkavállalók agya az egyik legfőbb érték a cégben, tehát a regenerálódását, újratermelését segíteni kell.

Tehat te azt allitod, hogy
- a Google erre meg nem jott ra
- a Google-nel dolgozok sem jottek meg ra

En gyakorlati (bar anekdotalis) tapasztalataim alapjan azt latom, hogy multiknal (Google, MS, Facebook) sokkal jobb a work/life balansz, mint egy porgos kis cegnel. Oszinten szolva nekem az utobbi jobban bejon, mert en keptelen vagyok igazi hatart huzni a melo es a privat elet kozott (ez valoszinuleg rosszabbul hangzik, mint amilyen valojaban), de ez csak sajat preferencia.

> ha az extra arra szolgál, hogy plusz eredményre kényszerítse a melóst, az nem jó.

Kapitalizmus van, a ceg nem szeretetbol alkalmaz.

> A kreatívkodás pedig akkor jó, ha az minimum anyagilag kompenzálva van.

En ugy latom, hogy kompenzalva szokott lenni ezeknel a cegeknel. Vagyis en nem latom a kis cegeket, ahol ez jobban menne.

Tudsz peldat mondani olyan cegekre, ahol jobb a w/l balansz es hasonloan jol fizetnek?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#36) bambano válasza emvy (#35) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

"Ezert te mit varnal el?": attól függ, honnan nézzük.
ha én lennék a google két tulaja közül az egyik, akkor minimum a fél vesédet :P a másikat év végén :P
ha normálisan nézzük, akkor azt, ami a kiírás. ha kódkrampácsolónak van meghirdetve az állás, akkor kódkrampácsolást. ha ezért 110 misit kell fizetni, mert így áll a munkaerőpiac, akkor annyit kell fizetni.

"En gyakorlati (bar anekdotalis) tapasztalataim alapjan azt latom, hogy multiknal (Google, MS, Facebook) sokkal jobb a work/life balansz": kétszer dolgoztam multinál komolyabban, mindkét helyen gyatra volt a w/l egyensúly. az egyiknél ráadásul az egyensúly romlását ostoba főnöki szokások is segítették.

"Kapitalizmus van, a ceg nem szeretetbol alkalmaz.": így van, kapitalizmus van, a munkavállalónak nem kell kritika nélkül benyelnie mindent, amit a cég le akar tolni a torkán. pláne mostanában, hogy erősen keresleti lett az info munkavállalós piac.

"En ugy latom, hogy kompenzalva szokott lenni ezeknel a cegeknel. Vagyis en nem latom a kis cegeket, ahol ez jobban menne.": a kis cégeknél nem elvárás a kreatívkodás, ha nem olyan állásra vettek fel. legalábbis abban az értelemben nem, hogy a kis cégeknél meghatározott irányba megy a cég, és a konkrét feladatot kell esetleg ügyesen megoldani, míg a gugli azt várja el, hogy te kitaláld majd a következő időszak nagy durranását, amit lenyúlhatnak és megcsinálhatják.

(#37) lajthabalazs válasza bambano (#36) üzenetére

lajthabalazs
(őstag)

Normális cégnél nincs olyan állás, hogy "kódkrampácsoló", amit talán szoftverfejlesztő szakmunkásnak lehetne magyarra fordítani. Ha valakinek részletes specifikáció kell ahhoz, hogy megírjon egy metódust vagy osztályt, akkor a mai világban kvázi feleslegessé vált. Vagy olyan UML-t csinál a szoftvermérnök, amiből generálható a kód, vagy inkább megírja a kódot maga.

Ha valakinek nem kell részletes specifikáció ahhoz, hogy egy funkciót implementáljon, akkor érti mit a felhasználói folyamat, gondol a corner-case-ekre, skálázódásra és erőforrás-igényre, meg tudja írni a megfelelő automatizált teszteket. És ritkán vannak meg emberekben ezek a képességek kreativitásnélkül. Nagyon backend, nagyon technikai rendszerekben kicsit más talán a képlet - ilyeneken nem dolgoztam - ott a készség az algoritmikus gondolkodás, és a kreativitás ezen a területen jelenik meg.

Kódkrampácsolásról nekem India jut eszembe, és ahogy hallottam Ericssonból, Cloudera-tól, és Freelancer.com-os megbízóktól, a korábbi kiszervezős trend mára visszafordult. Rájöttek, hogy az olcsó munka drágább: meg kell fizetni az árát frusztráló kommunikációban és általában együtt jár az alacsonyabb kódminőséggel, ami aztán vagy ugyanazokkal az emberekkel javíttatható extra sok munkaóráért, vagy végül újraírásra kerül a kód. Ne értsetek félre, Indiában is vannak jó fejlesztők, sok jó fejlesztő, mert nagy az ország, de sokkal több a gyenge fejlesztő, akit néhány hónapos Java vagy ,Net tanfolyam után eladnak kilóra.

(#38) UnA válasza emvy (#31) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Lehet, hogy ez kényelmetlenül hangzik, de ebben Marxnak igaza volt: kizsákmányolás van.

Az a kérdés, hogy milyen szinten működik, és a tömegek mennyire érzik ezt elviselhetőnek.

(#39) bambano válasza UnA (#38) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

"ebben Marxnak igaza volt: kizsákmányolás van. ": amit, szerintem, ellensúlyozni kell.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.