Hirdetés
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- RAM topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- TCL LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Annyira örül az SNES öregedésének Super Mario, hogy idővel nagyobbat ugrik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Nikon DSLR topik
- Milyen TV-t vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
#54625216
törölt tag
válasz
fatpingvin #47 üzenetére
Az a gond, hogy ha mondjuk egy PC 10 komponenséből 9-hez van linux támogatás, egyhez meg nincs, akkor pont annyira nem fog rendesen futni rajta a linux, mintha egyikhez sem lenne.
Ezzel szemben egy HP vagy Lenovo véges alkatrész kombinációkkal dolgozik, és ha a droidhoz hasonlóan adnák ki a hardvert hozzá tweakelt Steam OS-el, akkor garantálhatnák, hogy minden out of the box működjön. -
sz.balazs.95
veterán
válasz
#54625216 #45 üzenetére
Oké, csak egy ilyen megoldással még csak elvi szinten sem lenne lehetséges a normális frissíthetőség.
Pont ezzel van elcseszve az Android is, ugyanezzel a debil szöveggel, hogy nem lehet annyi hardvert egyszerre támogatni.
A kismacska fülét nem lehet. A WIndows 10 milliónyi hardvert támogat, az Ubuntu is, meg a többi desktop Linux is, a Chrome OS is, stb.
Mégis mitől ne lehetne?Ha gyártótól érkezik a frissítés, az akármilyen jóhiszeműség mellett is plusz egy lépés, amíg eljut az OS a végfelhasználóhoz, hogy maga a gyártó fogja az alap OS-t, majd mókol rajta, és azt küldi tovább.
Mégis mi a fenének? Vagy akkor mi a fenének ragaszkodna mondjuk a SteamOS-hez, ahelyett, hogy eleve egy saját Linuxot csinálna?Nem értem, hogy mégis miféle előnnyel tudna járni az, ha a gyártónak ekkora kontrollt adunk a frissítés terén, ellenben az Android az élő példa, hogy hogyan lehet szétbarmolni egy komplett ökoszisztémát vele.
Érdekes módon a ChromeOS-nél senkit nem zavar, hogy frissítések közvetlen a Google-től jönnek, és az Acer, Asus, Dell, stb. nem kontárkodnak bele. -
#54625216
törölt tag
válasz
sz.balazs.95 #42 üzenetére
"Kb. minden oprendszernél, az Android kivételével, az OS készítőjétől kapod a frissítéseket, és ez így is van rendjén."
És szerinted az Android miért kivétel? Mert a Google-nál pontosan felmérték, hogy lehetetlen n gyártó n+1 termékét harmadik félként naprakészen támogatni.
"Rettenetes szar lenne, ha a SteamOS-nek lenne gyártónként variációja, és az adott gyártó szorgalmán múlna, hogy mennyire tartja naprakészen a rendszert, vagy mennyire tér el a csomagokban a „mainline”-tól. "
Miért lenne rettenetesen szar? Mindig lesznek jobb és rosszabb gyártók, annyiban változna csak a piac, hogy az OS támogatás is egyike lenne a versenyelőnyöknek, nem csak a hardver ár / teljesítmény. Onnantól meg a useren múlik, hogy bevállalja-e az olcsó hardvert a ratyi támogatással és maga hegeszti hozzá a drivereket (linuxon ugyebár ez nem teljesen reménytelen), vagy kifizeti a normális szoftver támogatást a magasabb eszköz árban és kevesebb haja hullik ki az OS-el szopódástástól.
A Steamnek csak arra kellene ügyelnie, hogy az OS variációk között megmaradjon a szoftver kompatibilitás, ami desktopon azért nem egy akkora kihívás. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
sz.balazs.95 #42 üzenetére
Jah, azt még nem. Gondolom majd PC-re is kijön, egyidőben a deck-es megjelenéssel mert szerintem a kódbázis azonos.
-
sz.balazs.95
veterán
illetve nem kapod meg vele az új Big Picture-t, de igen.
#39 kpbendeguz:
fuu, az rettenetes lenne, ha úgy működne mint az Android, és a gyártótól érkező rendszert kapnád meg, akkor annyi lenne az egységességnek.
Kb. minden oprendszernél, az Android kivételével, az OS készítőjétől kapod a frissítéseket, és ez így is van rendjén.
Rettenetes szar lenne, ha a SteamOS-nek lenne gyártónként variációja, és az adott gyártó szorgalmán múlna, hogy mennyire tartja naprakészen a rendszert, vagy mennyire tér el a csomagokban a „mainline”-tól. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
sz.balazs.95 #40 üzenetére
Kb. ugyanazt kapod, mintha feltennél egy KDE-s Manjaro-t és arra egy Steamet. Csak az nem fog magától a Steam-be bootolni, meg nyilván nem ugyanaz a desktop theme lesz beállítva.
kpbendeguz: ez most is így van. A fentebb említett kombóval ha nem akarsz, nem látsz többet a gépből, mint Windows alatt.
A kernelben amúgy meg szokták oldani a gyártó specifikus dolgokat vagy a gyártól vagy a közösség, a probléma inkább az olyan gyártók miatt van, mint pl. a Broadcom, aminek a cuccaihoz nem kínál opensource támogatást, csak zárt gyári bináris állományokat amiket külön kell kezelni... -
sz.balazs.95
veterán
Arra kíváncsi vagyok, mikor teszik közzé az OS-t szabadon kipróbálható formában, jó lenne feltenni egy PC-re kipróbálni.
A Deck meg erősen kívánságlistás nálam, az első készletet biztos villámgyorsan el fogják kapkodni, de ha a Valve-nak van esze, és nem utálja a pénzt, akkor bőven lesz utánpótlás. -
#54625216
törölt tag
A Linux akkor tudna elterjedni home desktop szinten, ha a gyártók hasonló elvet követnének, mint az Android esetében, azaz a HP, Dell, Samsung, Lenovo maga tweakelné a Linuxot a hardveréhez és a user tényleg csak annyit látna belőle, amennyit mondjuk a Windows-ból.
A Steam OS is elméletileg erre lett kitalálva, hogy legyen egy direkt gamingre kihegyezett Linux distro, de hogy el is terjedjen, ahhoz a Valve-nek üzleti modellt kellene váltania, azaz nem nekik kellene megmondani, hogy mitől Steam PC valami, hanem a gyártóknak oda kellene adni az OS-t és oldják meg ők a hardver kompatibilitást feladatokat. -
fatpingvin
addikt
válasz
egyedülülő #36 üzenetére
igenigen., én is olvasnék róla.
-
opr
nagyúr
válasz
egyedülülő #36 üzenetére
Van ra igeny!
-
válasz
egyedülülő #32 üzenetére
Mekkora tárhellyel rendelted, beszámoló lesz róla logoutra?
-
opr
nagyúr
válasz
Kalacskepu #33 üzenetére
Ugye?!
Elég nehéz félreérteni szvsz. Őszintén szólva soha nem is értettem a kavarodást...
Valve: nézzétek, csináltunk egy pici, hordozható PC-t játékra!
Mindenki: Akkor ez egy konzol?
Valve: Hordozható PC, játékra!
Mindenki: De... De vannak rajta ilyen kontroller baszok. Meg gyárilag nincs rajta windóz sem! Meg játékra való! Akkor ez biztos nem PC! Ez egy konzol.
Valve: Sóhaj...Később
Valve: Ahogy már korábban is mondtuk, megerősítjük a hírt mégegyszer, hogy lehet rá rakni bármilyen OS-t. Igen, Windowst is.
Mindenki: Vaaaazzzzeeeee, majdnem olyan, mint egy PC, csak konzol!
Valve: Kinyit egy whiskeyt, húz belőle egy jó nagyot, és megnyitja a YouTubeon, hogy kell kötelet fonni. Közben csóválja a fejét és sóhajtozik. -
-
egyedülülő
őstag
Már várom nagyon a gépet, pedig még elvileg kb fél év mire hozzájutok. Windows megy fel. Minden store-t feldobálok rá, ahol játékom van első lendülettel, illetve az emulátorozás is élvezetesebb lesz így nekem. Steam könyvtáram is méretes, szóval nem fogok unatkozni.
Ez a mobilitás meg amit nyújt nekem pont elég. -
FLATRONW
őstag
válasz
fatpingvin #28 üzenetére
Az MS-nek, köszöni szépen, megfelel ez a felállás.:)
-
válasz
fatpingvin #28 üzenetére
Most eszembe jutott egy klasszikus bash.hu-ról:
[19:31:22] <TCH> öcsémnél lefagyott a firefox
[19:31:23] <TCH> és erre írt a készítőknek
[19:31:29] <TCH> hogy "lefagyott ez a szar"
[19:31:44] <TCH> erre visszaírtak magyarul, hogy "na jó, de hogy fagyott le ez a szar?"
[19:32:06] <TCH> szal fx-nél legalább support van -
fatpingvin
addikt
...és ennek megfelelően az ilyen "bugreportok" be is lesznek dobva a prioritási lista legvégére vagy csak simán kukázva. az embereknek azt kell megérteniük hogy egy ingyenes infrastruktúrát használnak, magyarán pontosan nulla jogalapjuk van ilyen módon viselkedni. tessék hozzászokni a kulturált számítógéphasználathoz. ahogy felettem is írta a kolléga, az ilyen júzerekkel sz*pjon csak a microsoft ha már fizetnek nekik érte.
-
FLATRONW
őstag
válasz
fatpingvin #25 üzenetére
Pont ez a lényeg, a jelenlegi Linuxos tábor nagy részét érdekli az OS-el való babrálás. A Windownál fordított a helyzet. A felhasználók csak használni akarják a rendszert, nem pedig részt venni a hibák megoldásában. És lássuk be, ezzel nincs is semmi baj. Viszont ha ez a réteg attérne Linuxra, ott is ezt a felhasználói viselkedést folytatnák, és a fejlesztők telemetria hiányában még annyit sem tudnának a hibáról, mint a Windows esetén.
-
fatpingvin
addikt
Linuxon nem az van hogy "te csak dőlj hátra maj az okos anyacég mindent megold" hanem a júzert is bevonják a megoldásba. (ez egyébként a felhasználó bázis hozzáállásán is látszik) arról nem is beszélve hogy nincs mindenféle jogi b*szódás ami csak a fejlesztés útjában van. Arról nem is beszélve hogy a Linux forráskódján (most csak a kernelre gondolok, de a főbb gyakori rendszerkomponensek is ide tartoznak) szerintem összességében többen dolgoznak arányosítva mint a windowson.
gyökeresen más megközelítés és megvalósítás a kettő. Linuxon egyébként sokkal jellemzőbb hogy egy usergroup-ban vagy csak simán egy webes keresés során találsz tényleges megoldást a nyomorodra nem csak azt hogy telepítsd újra, ami a microsoftnál kb az alapértelmezett "hibaelhárítás".
-
FLATRONW
őstag
válasz
fatpingvin #23 üzenetére
Ott van a pl. Windows, az mindent is gyűjt telemetria címszó alatt és mégsem tudják közel hibamentesre megcsinálni. Tényleg nem tudom elképzelni, hogy Linuxon jobb lenne a helyzet, ha rászabadulna sok felhasználó, akik semmilyen hibánaplót nem osztanak meg a hibajelentés során.
-
fatpingvin
addikt
a hibajelentésekkel FLOSS körökben az a baj inkább mostanában hogy a SaaS-on szocializálódott jóhiszemű hülyék nem értik a különbséget a bug report és a support request között.
végignézve pl a Debian bug trcking felületét (pedig ez ráadásul már nem is annyira önvezető mint mondjuk egy uborka) baromi sok oloyan bugreport van hogy "XYZ doesn't work, pls fix" konfigurációról semmi, logfájlok sehol, úgy kell a júzer után rohangálni hogy mi is van a rendszerében. Nem várom el nyilván az r=1 júzertől hogy odáig visszakövessen egy bugot hogy már a forráskódokban kelljen turkálni, de mondjuk amikor még annyira se telik hogy mondjuk megírja hogy melyik kernel verzió meg hogy konkrétan milyen működést várt ami nem működött, ez azért gáz.
ahogy popularizálódik a platform, ezeknek a száma csak nőni fog.
viszont ellenpontként szerencsére ott vannk az online usergroup-ok ahová lehet első körben menni segítségért, ez is már régen nem az a minősíthetetlen elitklub ami mondjuk az ezredforduló táján volt, BSD-ken meg még kicsit később is. -
lev258
veterán
Annyira azért nem ingyenes. Nagy vállalatok nem kevés pénzt nyomnak a fejlesztésébe. Vállalati szférában pedig lehet támogatást venni hozzá.
Másrészt a hibabejelentések egy részével ma inkább az a baj, hogy nincs aki végigvigye: elegendő információt adjon és tesztelni tudja a javítást. -
FLATRONW
őstag
válasz
Felesbandi #14 üzenetére
Kérdés, hogy mi lenne akkor ha nagy játékos tömegek térnének át Linuxra. Egész biztos, hogy ugrásszerűen megnőne az elégedetlenkedők száma. Kíváncsi lennék arra, hogy hogyan birkóznának meg a Linux fejlesztői a megnövekedett hibajelentésekkel. Továbbra is fenntartható lenne e az ingyenes OS?
-
fatpingvin
addikt
pont ez jutott eszembe nekem is... ha elvonatkoztatunk ezektől a hülye vindózos berögzülésektől, akkor a hardverek néha meglepően széles palettája alkalmassá válik pécének. (kedvencem a higher-end routerek amikbe az egyik wifi kártya helyére az élelmesebbje beletákol egy PCIe risert, abba egy ARM-el együttműködni hajlandó videokártya és már csak valami kompaktabb oprendszert kell rá tenni és használható)
-
Semplar
őstag
válasz
Felesbandi #14 üzenetére
Nem a játék támogatás a legnagyobb gond linuxon, hanem a korrekt többcsatornás hang és a gamer eszközök támogatottságának a hiánya.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Lutrison keresztül működik a Battle.net, azzal játszom a HOTS-ot. Igaz volt pár hét, amikor az aktuális bnet frissítés után használhatatlanan lett a kliens, de aztán a wine frissülésével megoldódott.
Viszont ez nem nevezhető integrációnak és a Blizzard eddigi hozzáállásából kiindulva nem tartom valószínűnek, hogy ez a helyzet változna.
-
Felesbandi
senior tag
Nyilvan nem pattan at egyik naprol a masikra mindenki Linuxra, meg jon a "linux eve", viszont ha a Linux gaming bevalik, tuti meg fog ugrani a felhasznalo bazis. Pl. az en barati korom nagy resze csak a jatekok miatt van Win10-en. Munkahelyemen meg 1 embert se ismerek, aki Windows-t hasznalna, aki nem MacBook-ot hasznal, annak fixen Linux van a gepen.
Jelenleg uj gep osszerakasanal vagy nem Apple laptop vasarlasanal az a default kb. minden PC jatekosnal, hogy megy ra a Win10. Ha Linuxon is lehet majd ugyanugy jatszani, nem ez lesz tobbe az alap felallas.
-
Felesbandi
senior tag
-
opr
nagyúr
Mitol kvázi PC a steam deck?
Ez egy sima PC, picit szokatlan form factorban, amit gyarilag egy nem windows oprendszerrel szallitanak. Ettol fuggetlenul nekem tovabbra is nagyon tetszik, csak nem ertem, mi ez a kavaras akorul, hogy mennyire PC, mikor meg a valve is handheld gaming PC-nek hivja. -
Battle.net integrációt várom nagyon, akár egy 128GB-os, gyorsabb memóriakártyáról, dual boot-ban.
-
lev258
veterán
Nem cáfolták meg hogy tamogatott-e a Windows 11.
Remélem a cikkíró nem veszi rossz néven, de a multiboot képesség már elég régen meg lett erősítve. Ami valóban friss hír, az az Anti-cheat megoldások elérése, mind natív formában, mind a Proton-on keresztül. Utóbbival viszont a játék fejlesztőknek is lesz egy kis dolga és már többen jelezték is, hogy a tesztelésére nem fognak külön erőforrásokat szánni, legalábbis még egy darabig nem.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ehh... A SteamOS is tartalmaz desktopot! Nem kell azért új oprendszert tenni rá, hogy teljes értékű PC-ként használd, bármikor ki tudsz lépni a Steam-ből az asztalra ahol azt csinálsz, amit akarsz.
Solten: A proci megfelelő hozzá, más meg nem nagyon számít neki.
-
rodrigez
senior tag
Miért ne lenne kompatibilis egy Zen2-es processzor egy RDNA2-es igpu-val a Win11-gyel? Technikailag nincs semmi akadálya. Zen2 támogatott, RDNA2 támogatott, csak driver kell hozzá, az meg már gondolom most is van Win11-hez. Semmi olyan extrát nem tartalmaz a rendszer, ami ha működik Win10 alatt, ne működne Win11 alatt.
-
Cythyel
senior tag
gameguard sem szeresse a linux-ot, de abból nem is lesz linux port az biztos... kb 15 éve nem fejlesztettek rajta semmit
-
Solten
őstag
Nem erositettek meg hogy tamogatott-e a Windows 11.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph Több operációs rendszer is telepíthető rá, illetve az egyes többjátékos címek Linux alatti problémáira is érkezik megoldás.
- iPhone topik
- Filmvilág
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Elite: Dangerous
- RAM topik
- Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések
- EA Sports WRC '23
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Windows 11
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- További aktív témák...
- HP Elitebook 830 G7, 13.3" FHD IPS, i5-10210U 16GB DDR4 256GB Magyarított billentyűzettel
- DDR5 GAMER PC: Új RYZEN 5 8400F +RTX 4060 / 4060 Ti / 4070 / 4070 SUPER +Új 16-32GB DDR5! GAR/SZÁMLA
- ThinkPad T490 14" FHD IPS i5-8365U 16GB 256GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- Iphone 13 128 GB Csillagfény fehér 100% Akku
- Seagate BarraCuda 3.5 8TB 5400rpm 256MB SATA3 merevlemez - 1 év garancia (használt)
- Bomba ár!! Lenovo E31-80 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 13,3" I HDMI I Cam I Win10 I Garancia!
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Samsung Galaxy A32 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell Optiplex MT/SFF 3040, 3050, 3070, 7020, 7060 + / Hp Elitedesk 800 G3 Mini /SZÁMLA- GARANCIA
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép játékra! I5 9400/ RTX 2060 / 32GB DDR4 / 500GB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest