Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) Angel1981

Angel1981
(veterán)

Ekkora tárkapacitásnak inkább már csak USB 3.0-s interfésszel lenne értelme...

(#2) Mr.Csizmás válasza Angel1981 (#1) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

ja....USB-s SSD néven is lehetne már adni...

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint

(#4) Male

Male
(veterán)

Ez a PIN kódos pendrive mennyire biztonságos? Mert attól biztos megvéd, hogy az asztalon hagyom fél órára, és közben valaki lemásolja a tartalmát, de elvesztés esetén amikor valakinek hosszabb idő áll rendelkezésre, esetleg szét is szedheti... akkor is biztonságban vannak az adatok?

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#5) atike

atike
(nagyúr)

Hmm... Tudnám használni a Padlock 2-őt...

(#6) Enton

Enton
(addikt)

Vaskos gumiborítás ami védi a memóriát, de ha olyan gebasz van hogy megsérül, akkor a gombok fognak hamarabb hazavágódni, így örökre biztonságban tudva a memórián tárolt információkat. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#7) Vikthor

Vikthor
(veterán)

USB 2.0? atyaúristen... mi van a gyártókkal? Miért nem USB 1.0??? :W

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#8) StaMiNa

StaMiNa
(aktív tag)

Ennek a 256gigás pendrivenak nem látom értelmet ennyiért... több mint 100e Ft? Ha valakinek ennyi adat kell, akkor inkább kompromisszumokat köt és usb-s hdd-t vesz sztem. Vagy SSD-t, igaz még az is aranyáron van ilyen méretben....

(#9) FRENK1988 válasza StaMiNa (#8) üzenetére

FRENK1988
(veterán)

Nem kell ott kompromisszum. Vesz egy külső HDD-t és csoki.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :) <3 dCI

(#11) Krix válasza Vikthor (#7) üzenetére

Krix
(senior tag)

Ahhoz az írási-olvasási sebességhez ez is elég.

If it is not broken then don't fix it!

(#12) Enton válasza Kalandor (#10) üzenetére

Enton
(addikt)

De sok ember, köztük én is tartok olyan dolgokat a pendrive-on, ami csak ott, plusz a melóshelyen van meg, vagy már ott se. Habár ez már csak trehányság kérdése. :P

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#14) Enton válasza Kalandor (#13) üzenetére

Enton
(addikt)

De viszont így magyarázta ki Árpi, hogy...

(#15) norbi830728 válasza StaMiNa (#8) üzenetére

norbi830728
(csendes tag)

Ember! Több mint 270 az euro. Beszorozva 822.. az bizony jóval több mint 100e Ft
222E Ft :Y
Nem nekem találták ki az biztos....

Xiaomi Mi A1

(#16) Kendek válasza Vikthor (#7) üzenetére

Kendek
(nagyúr)

Minek erre USB 3.0, amikor még a 2.0 sem szűk keresztmetszet neki? Ennyiért a kutyának sem kellene, de még ha bőven lenne pénzem, akkor sem kéne ilyen, aminek a megtöltéséhez minimálisan 6 óra kell. Itt pedig, mint ahogy az előbb mondották, adatok hordozásáról van szó, kinek van ideje a DVD filmjeit ezzel átvinni a havernak. Úgy ahogy van, értelmetlen ez így.

<-ƘƘ->

(#17) bandi00 válasza Male (#4) üzenetére

bandi00
(csendes tag)

"A Padlock 2 ugyanis 256 bites hardveres titkosítást kínál, az adatokhoz csak a PIN kód bepötyögésével lehet hozzájutni." - tehát az adatok titkosítva vannak, érvényes pin kód nélkül nemigen lehet vele mit kezdeni, ha szétszedik akkor se.

(#18) 8nemesis8

8nemesis8
(veterán)

Nem semmi tárkapacitás. Bár nem hiszem, hogy túl nagy kereslet lenne rá.

Corsair megoldásai mindig is szimpatikusak voltak és nem is kér el érte nagy felárat. :C

(#19) CPU001 válasza Angel1981 (#1) üzenetére

CPU001
(csendes tag)

KB. Azért ez egy középkategóriás winyónak is simán elmegy. 256GB :Y Az életbe nem rakom tele hagyományos USB 2.0 val. De ha nem kompatibilis visszafelé a 3.0 a 2.0 val akkor így jobb mert ahhoz még korán van sztem hogy egy cucchoz feltétlen kelljen az USB 3.0-a interface. Nekem mondjuk nagyon bejönnek :D:D

(#20) Lewzke

Lewzke
(senior tag)

Nálam a Corsair megbukott , a Survivor pár leejtés után szétesett a ragasztásnál ... utána meg a memória rész vált le a csavargatós részről , amiután kirántottam az USB-ből , a gumi gyűrűk is lazák . Működik de a fene egye meg , ne kelljen már ragasztgassam mert ők valami gagyi ragasztóval rakták össze az amúgy tartós alumíniumot . Gondolom azóta lett silányabb a minősége amióta nem Amerikában gyártják őket. :U

-Huszonöt deka lett, maradhat? -Nem, elvinném...

(#21) 8nemesis8 válasza Lewzke (#20) üzenetére

8nemesis8
(veterán)

Hát ez elég rossz fényt vet a termékre, pláne ha nem csak egyedi esetről van szó. Igaz én még csak tőled hallottam kb eddig egyedül negatívat a Corsairról.

(#22) Male válasza bandi00 (#17) üzenetére

Male
(veterán)

Ettől még azért nem biztos a dolog, a PIN kód elfogadásának-ellenőrzésének a módján múlik.

Pl pár sikertelen próba után letilt e, stb.

[ Szerkesztve ]

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#23) SWiNEBoY válasza 8nemesis8 (#21) üzenetére

SWiNEBoY
(tag)

Akkor most hallasz még1et... :D

Nekem Voyager Pendriveom van, és amikor kiakarom húzni az USB-ből egyszerűen a kezemben marad a gumi borítás... :D
Szánalmas... :O

(#24) 8nemesis8 válasza SWiNEBoY (#23) üzenetére

8nemesis8
(veterán)

Örülök is neki meg nem is. Eddig teljesen azt hittem, hogy pendrive gyártás terén egyik legjobbak minőségben és ahhoz mérten az árat.
De örülök , hogy kiderülnek ilyen esetek, ami ezek szerint nem egyedi.

(#25) Lewzke válasza 8nemesis8 (#24) üzenetére

Lewzke
(senior tag)

Igen az volt de változott a helyzet ... mint írtam elköltözött a gyártósor valahova keletre , ha jól tudom Taiwan.

-Huszonöt deka lett, maradhat? -Nem, elvinném...

(#26) SWiNEBoY válasza Lewzke (#25) üzenetére

SWiNEBoY
(tag)

Attól még ugyan az a konstrukció, ha egyszerüen szarul van megtervezve, akár gyárthatják japánban is, akkor is szétesik bizonyos idő után. Szerintem... :(

(#27) KőkorSzaki

KőkorSzaki
(tag)

A Padlock (1)-ről kiderült, hogy a védelme könnyen megkerülhető, csak a PIN-t ellenőrizte.
Több mint 1 éve be sem lehet szerezni.

A Padlock 2-nél ezek szerint az adatok titkosítva vannak + az egészet beleöntötték gumiba, ami elvileg jobb mechanikai védelem mint a korábbi műanyag doboz.

Ja igen, kérdezitek, mi van ha elvész a PIN? Hát igen. De kritikus adatokat úgysem csak egy pendrive-on tárolunk, maga a hardver meg kuka. Na jó, utána én magam kukázom ki, hátha jó lesz valamire.

[ Szerkesztve ]

(#28) Male válasza KőkorSzaki (#27) üzenetére

Male
(veterán)

Jah, hátha jó lesz valamire... és találsz rajta egy "2011_otos_lotto_nyeroszamok.xls"-t :DDD

(#29) huszar90

huszar90
(aktív tag)

esata-s kűlső vinyót inkább ennyiért... esata ugyis több mindenkinek van mint 3.0-as usb-je :U

(#30) Fryskitt

Fryskitt
(addikt)

USb 3.0-mal talán jó lenne. De iszonyat drága. Egy 1,8-as külső vincsire szavaznék helyette.

I swore never to be silent, whenever and wherever human beings endure suffering and humilitation. We must always take sides. Neutrality helps the opressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented.

(#31) rayoliviero

rayoliviero
(veterán)

Padlock 2-őt elfogadnám...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.