Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    Ismerős az elrendezés. Tippre Nagykanizsát mondanám. :) Privátban megírhatnád a normális ingatlanos nevét. Jövőre elképzelhető, hogy elköszönnénk mi is a lakásunktól az egyik négy emeletesben, és olyan ember kellene, aki nem csak bútorként szolgál a lakásnézésnél. :R

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • updog

    senior tag

    Az előző írásban is nagyon magamra ismertem, mindig jókat "derülök" (értsétek jól :) ) ha a saját sztorijaimhoz hasonlókat olvasok.

    Húú, előre "várom" (nem), mikor majd szeretnénk költözni a mostaniból és el kell adni :D Ez az első lakásunk, úgyhogy még csak a vevői oldalon álltam. A lakásvásárlásunk nekünk is hasonlóan kalandos volt amúgy, csak olyan régóta húzom hogy blogba öntsem (2016) hogy már sok részletet elfelejtettem.

    Kicsit visszásnak hathat, de én abszolút meg tudom érteni hogy az első vevőt visszamondtátok, nem írt alá semmit, nem adott foglalót (bár lehet vitatkozni, hogy szóban is létrejöhet szerződés, de itt nem arról van szó hogy havi 1200 forintért telefonon meghosszabbítod-e a kábel-előfizetést és szóban kötsz szerződést). Minden jót az új házhoz! :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Goose-T

    veterán

    A mi lakásunk gyorsabban elment. :D Régóta nézegettem már családi házakat, tavaly októberben találtam egyet, amit érdemes a helyszínen is megnézni. Megnéztük, beleszerettünk, megnéztünk egy másikat is, meg sem közelítette. Ajánlatot tettünk, elfogadták, november 9-én alá is írtuk az adásvételit a családi házról. Na aznap még meg is hirdettük a lakásunkat (nyócker, 2008-as építésű) csak alaprajzzal, minden oldalon az ingyenes opciót használva. Jött egy rahedli ingatlanos és egy komoly készpénzes érdeklődő vidékről. Mire nagyjából megjelentek az ingatlanosok hirdetései, addigra alá is volt írva az adásvételi november 22-én. A beköltözés az egy másik sztori, az nem ment ilyen flottul. :DDD

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • e-newsee

    addikt

    válasz updog #2 üzenetére

    A kábel előfizetés az más, mert ott jelzik előre, hogy felvétel készül a beszélgetésről, és amennyiben elfogadod az ajánlatot, akkor az egy szóbeli szerződésnek minősül. Itt ilyen nem volt. Ekkora összegnél, aki komolyan gondolja, tegyen le foglalót. Nekem mindegy, lehet tíz ezer is, de akkor legalább annak a tudatában mondom vissza, hogy azzal együtt is megéri-e nekem az új vevő.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • Fotonhámozó

    senior tag

    Azért orbitális nagy parasztság volt részetekről, hogy a szóbeli megegyezést követően, már lefoglalt szerződési időpont ellenére, pár ezresért se..lyukat csináltatok a szátokból. De kinek mennyit ér a becsület.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • tupacamaru

    veterán

    válasz Fotonhámozó #5 üzenetére

    Én is ezt akartam írni...., de biztos én vagyok a bunkó. :U Mi is jártunk így, remélem visszakapja mind az élettől ezt kamatostul. :K

    Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

  • szironyl

    csendes tag

    válasz Fotonhámozó #5 üzenetére

    Teljes mértékben igazad van. Értem én, hogy a pénz beszél, de azért a becsület érjen már többet. A legjobban azt gyűlölöm én is, mikor ajánlatot teszek, elkezdek intézkedni, öröm stb, majd közli az eladó, hogy más 5% többet ajánlott.... Hát gratulálok, a te szavad is ennyit ért...

    [ Szerkesztve ]

  • e-newsee

    addikt

    válasz Fotonhámozó #5 üzenetére

    Azért a 10,5 helyett a 11,2 még ingatlanos részesedéssel együtt sem kevés különbség. Aki másik lakást akar venni, annak a 100k is számít, itt meg jóval többről volt szó. És amúgy sem sűrűn ad el egy átlagember lakást, szóval a jó hír "vesztését" a vállap elbírja. Ha meg az első vevő nem problémázott rajta, akkor meg pláne mindegy. Valószínűleg a nő tisztában volt vele, hogy foglaló híján fennáll a veszélye, hogy eladják előle a lakást. Van olyan kollégám, aki elől úgy adták el az autót (valószínűleg), hogy az eladót egyszer csak nem tudta elérni, hogy a megbeszélt időpontban találkozzanak, és megírják a szerződést. Na az a parasztság. Egy foglalóhoz nem kell ügyvéd, elég pár mondatban megfogalmazni két példányban, keresni két szomszédnénit tanúnak, max fél óra az egész, és akkor minden tiszta. Nem mondom, hogy a világ legkorrektebb megoldása, de nem mondanám parasztságnak sem.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • Goose-T

    veterán

    Poszt törlése.. 3..2..1.. ;]

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • Delerium

    senior tag

    válasz Fotonhámozó #5 üzenetére

    A pár ezres és a 700db ezres között van egy icipici különbség. Főleg úgy, hogy éppen költözik az ember. Az mondjuk lehet egy konyha felújításának az ára. inkább alszom rosszul 2 napig, minthogy azon gondolkozzam, hogy most miből szerzek pénzt arra, hogy tudjak enni, vagy zuhanyozni stb. Ez nem becsület kérdése, elnézést kértek, kell a pénz. Nem kell ebbe többet belelátni.

    Hamarosan ebben a cipőben fogok járni én is, szintúgy megyeszékhelyből, vidéki kisvárosba. Alig várom már a hasonló köröket :D

    "I fight for the Users"

  • Tothg86

    tag

    Amikor mi eladtuk a legutóbbi házunkat, többen megkérdezték a kályhára, hogy azért van-e ott, mert esetleg a fűtés rendszer nem tudja kifűteni? Idegrángásomat megpróbáltam palástolni. Annak a háznak minden részén dolgoztam, gyermekemnek éreztem. A kályhát is én cipeltem, én kötöttem be, én újítottam fel. Természetesen ki tudta a gáz fűteni, hangulatnak volt ott. Személyes sértésnek éreztem, de udvariasan válaszoltam: nem. Érdekem fűződött hozzá, hogy ne küldjem el a kedves vevőt a pi... :D

  • mephi666

    nagyúr

    amikor lakást kerestem 2008 elején, kinéztem egyet, 6.8-ra hirdette az eladó... megnéztem, több szempontból sem volt tökéletes, de láttam benne fantáziát... gondolkoztam 1 napot, hívom hogy akkor 6.5ért érdekelne... erre a nő elkezdte, hogy "ja ennek már nem ennyi az ára, hanem 7.2 csak elfelejtették az ingatlanirodába kirakott hirdetést eddig módosítani" ...meg persze előző nap is 6.8-ról beszéltünk személyesen :W abban maradtunk, hogy mondtam neki, hogy 6.5-ért viszem... nem ment bele... oké...

    találtam másikat 7 alatt kicsivel, ott ment pici alkudozás és 6.6ban megállapodtunk... lepukkant volt, de kedvem szerint felújíthattam és az állapota elég jó alkualap volt :K szó szerint a legjobb helyen: pár perc távolságra 3 szupermarket, bölcsőde/óvoda a lépcsőházzal szemben az út túloldalán, általános iskola az utcában, gyógyszertár, helyi járatos megállók a közelben... azon voltam, hogy mielőbb írjunk papírt foglalóról, 1 hónapon belül már költözhettem :K ...itt kijön az, hogy "mielőbb foglalót kell írni": ha írtok egyet mondjuk 10%-ról (ami reális), már nem lesz az eladónak elszórakozni a becsületét, ha másik potenciális vevő kopogtat

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • szironyl

    csendes tag

    válasz e-newsee #9 üzenetére

    Lehet ezt szépíteni, de maradjunk annyiban, ha már megbeszélték keddre, akkor az ingatlanosnak is lehetett volna mondani, hogy hozzad szerdán visszatérünk rá, ha kedden nem jön a potenciális vásárló. Ez így ennyi, ez így tiszta.

    Felesleges arra fogni, hogy hát azért ez így sok pénz..... Nekem is számítana 100k is, de nem azon az áron, hogy eladom a becsületem.

    Velem is csinálták (nem ekkora értékkel), hogy autó esetén meggondolta magát az eladó és eladta másnak drágábban. Én sem balhéztam vele, felesleges, de nagyon rosszul esett.

    Valahol nyilván megértem ezt a lépést is, de az én gyomrom nem veszi be.
    Persze ez is csak egy vélemény.

    [ Szerkesztve ]

  • C0R0

    csendes tag

    Ha ellenkezőleg a vevő hívta volna fel őket, hogy van olcsóbban ugyanolyan bocsi, akkor most az opportunista vagy hasonlóan pozitív jelzővel ellátott kategóriában látnánk felsorolva.

  • Chaser

    titán

    válasz e-newsee #9 üzenetére

    ha neked ennyi többet számít mint a szavad egészségedre, nálam az összegtől független
    amikor én vettem lakást voltak az ürgével bajok, de a becsületével nem, egyik ingatlanos ráígért az én áramra 1 m-et kp-s veővel, de mi akkor már megegyeztünk, a lakást én vettem meg
    nem mások miatt "fér el", vagy nem fér el, az ember szavára vagy lehet adni, vagy nem, esetedben kalap sz@rral is egyezkedhetett volna az ember - más ha a vevő jelölted utána még kitalált ezt meg azt -

    szerk:
    Delerium
    semmi különbség nincs, 5e és 1m ft közt sem, sőt, 1mrd közt sincs, ha az embernek van becsülete
    fél milliót buktam év elején emiatt, leokéztam egy ajnálatot, ami után pár órával kaptam 0,5m-val kedvezőbbet, de már leokéztam az elsőt

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • ncc1701

    veterán

    válasz Fotonhámozó #5 üzenetére

    Amíg nincs lefoglalózva, addig nincs miről beszélni. Ha nincs nála annyi, h foglalózzon, akkor adjon addig előleget, és akkor már komolyabban veszi az ember a dolgot. Ez egy ilyen világ.
    A korrekt az lett volna, h utána felhívni a 10.5-ös jelöltet, h elnézést, de most voltak itt érdeklődők, 11.2-ért, mi legyen?

  • Graphics

    Jómunkásember

    Keresztkérdés, az "igazi"-val megegyeztetek, és erre mégis másnak lett eladva a lakás?

    Ez ha tényleg így volt, akkor no comment...

    Arra azért kíváncsi lennék ,hogy mit szólt hozzá az ember...

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • e-newsee

    addikt

    válasz Chaser #16 üzenetére

    De sajnos a mai világban van különbség pár ezres és pár száz ezres között.
    Én sajnos nem tehetem meg, hogy annyi pénzről egy vállrándítással lemondjak.
    Jól mondja kolléga, adott esetben egy konyhabútor ára, vagy akár egy kazáné.
    Nyilván én sem kezdeném azzal, hogy márpedig én eladom drágábbért, ha fejre állsz is, miért nem adtál foglalót, de egy kérdést megér, és ha belemegy, akkor miért ne? Ha mindenképpen ragaszkodik a lakáshoz, merthogy előbb egyeztünk meg, én sem lennék köcsög, valószínűleg eladnám neki a megbeszélt áron. Nem várnám el, hogy rálicitáljon. De ha nem sürgős neki a költözés, vagy csak simán felújítani akarja, majd eladni, vagy kiadni albérletnek, vagy van másik lakás jelöltje is, akkor nem érzem magam rosszul én sem miatta.
    Ez üzlet, nem kevés pénzért, mindenki szeretne minél jobban kijönni a tranzakcióból. A vevők szőrszálat hasogatnak, hogy olcsóbbért kapják a kecót. Van, amelyik a korrektség határán belül, van, amelyik nem. Ahogy a vevők között is vannak korrekten alkudozók, úgy az eladók között is. A vevők a legnagyobb fillérb@szók, sok eszköz van a kezükben, szemben az eladóval, aki max annyit tehet, hogy drágábban hirdeti. Már eleve az a "hagyomány", hogy minden kiírt árat alkuképesnek hisznek, és eleve 2-300-zal kevesebbet akarnak fizetni, még mielőtt egyetlen indokot is mondanának, vagy egyáltalán látták volna a lakást. Az is korrekt nem?
    Én elhiszem a jelen eladóról, hogy a sok paraszt vevő után kicsit úgy volt vele, hogy ha ti úgy, akkor én is. Más kérdés, hogy ez jó-e a piacnak, vagy sem, de sajna ez van.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • Delerium

    senior tag

    válasz Chaser #16 üzenetére

    Nyilván nem ez volt az ideális megoldás, de ha valami kell mert muszáj akkor nem lehet azt csinálni, hogy 'aszom bukjam el, majd lesz valahogy. Azt meg azért ne mond, hogy 1mrd forint, ami itt akár a családot több generáción át tudna segíteni nem érne meg ennyit. Nem azt mondom, hogy mindenáron, leszarva a többi embert kell harácsolni, de ez még nem az, hogy most rohadjon meg a posztoló mert miért nem adta oda 700 ezerrel olcsóbban. Ha ott papíroztak volna bármit, akár tollal firkantva egy "megveszed? Meg! Aláírás, aláírás" szerződést akkor minden más lenne. Sajnálom a vevőt aki megvette volna, a jelenlegi ingatlanpiacot nézve, nagy lehetett a boldogság, hogy találtak egy jó lakást. Ez most így jött össze, nem lehet mindig minden tökéletes.

    "I fight for the Users"

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Delerium #20 üzenetére

    érdemelne a potenciális vevő minimum egy ajándékkosarat és egy bocsánatkérést, ha már vesztegette az idejét, feleslegesen szervezte az ügyvédet és kezdte beleélni magát :K nem vagyok teljesen tisztában a jogi részével, de itt egy szóbeli megállapodás történt, amit ha a 2 jelen levőn kívül más is tanúsítana, ott már perelhetne kis kártérítést, mivel meg lett szívatva...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • ncc1701

    veterán

    válasz Delerium #20 üzenetére

    Sokan autó vásárlással is így járnak. Látja, h jó a kocsi, csak nem hisz a szemének, vagy tököm tudja, és alszik rá egyet. Persze másnapra már lehet nem lesz ott. Nem szabad ilyenkor pöcsölni, előleg, papír.

  • Eastman

    őstag

    válasz Chaser #16 üzenetére

    fél milliót buktam év elején emiatt, leokéztam egy ajnálatot, ami után pár órával kaptam 0,5m-val kedvezőbbet, de már leokéztam az elsőt

    Vagyis nem buktál, mert első a becsület. Vagy mégis buktál? Mos' mivaan?

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Graphics

    Jómunkásember

    Van egy sanda gyanúm, hogy az ingatlanos még nagyobbat rántott ezen a bizniszen...

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Chaser

    titán

    válasz e-newsee #19 üzenetére

    inkább ne legyen konyhabútorom, mint kalap sz@rt érjen a szavam
    nincs mai világ, tegnapi sem, az adott szó kötelez
    van néhány ember akivel lejátszottunk a lakásod áránál nagyobb játékokat, bármiféle szerződés nélkül
    épp nemrég bukkant fel egyikük, szóba is jött ez, kuva' sokat tárgyaltunk árakon, nagyon profi az ember, én megtanultam tőle, de bármekkora alkudozások voltak is, ha azt mondtuk a végén X akkor X
    így adtam el a lakásom is, kezet fogtunk, pár nap múlva ügyvéd és szerződés

    Delerium
    nincs annyi pénz, hogy én ilyenért eladjam magam
    sokra menne a családom az 1mrd-vel, ha onnantól nem látna többet csak egy kupac sz@rt, mert úgy érezném magam, ami van az legyen tisztességgel, vagy sehogy
    minap játékot adtam el aprón, olcsón, elég egyértelműen le volt írva minden a hirdetésben, betalált valami régi tag, olyan kérdésekkel indított amikre ott a válasz, aztán folytatta tovább, végül megadtam neki a számlaszámom, aztán megint jött a hülyeséggel, meg ő így szokta és úgy szokta, átgondoltam oké, innentől neked nem eladó, másnak odaadtam ugyanannyiért, de azért nem mondom le az embert ha ráígérnek akármennyit az árra, itt meg arról van szó
    felhívtam volna, koma, hozol 5-10% foglalót és tiéd a lakás, mert van érdeklődő nagyobb pénzért, nem fogok veled rizikózni, ez korrekt

    szerk:
    Eastman
    pénzben buktam, másban nem:) de azt a pénzt össze lehet dolgozni újra, becsületet viszont nem, egyszer lehet eladni, én legalábbis ezzel így vagyok

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • tupacamaru

    veterán

    válasz mephi666 #13 üzenetére

    Megfogattam hogy nem írok ide többet, de mégis.....Velünk előfordult ez is. Ingatlanközvetítős volt a dolog. Megegyeztünk, ingatlanosnak elutaltuk a foglalót. Következő hét szerdán mentünk volna ügyvédhez, kedden visszamondta. Ők perre mentek szerződésszegésért, de mi is csak peres úton tudtuk volna intézni a dolgot. Van jobb dolgom is mint biróságra járni évekig.

    Azért lassan kiviláglik itt hogy ki milyen ember, mert abban többen egyet értünk már csak az árról vitatkozunk. :K

    Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

  • Eastman

    őstag

    válasz tupacamaru #26 üzenetére

    Megegyeztünk, ingatlanosnak elutaltuk a foglalót. Következő hét szerdán mentünk volna ügyvédhez, kedden visszamondta.

    Eddig minden ügyletemnél a szerződéskötésre jött a közvetítő is. Vagy ott, vagy aztán kapott jutalékot.

    Többiek?

    Szerk:
    Bocs, de vagy magadat verted át, vagy az ingatlanos téged.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • tupacamaru

    veterán

    válasz Eastman #27 üzenetére

    Félreértesz szerintem. A lakásra utaltuk el a foglalót az ingatlanközvetítő cég számlájára. Én ezt úgy értelmezem, mintha az eladónak átadtam volna a foglalót.

    Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

  • e-newsee

    addikt

    válasz Chaser #25 üzenetére

    Nem tudjuk, hogy volt. Csak annyit írt, hogy felhívta az első vevőt, elnézést kért, az meg belement. Lehet, hogy szóba került a foglaló, és azt mondta a nő, hogy annyira nem érdekli, inkább eláll a vásárlástól.
    Amúgy meg a válaszodban pont leírod, hogy te sokkal nagyobb pénzekkel üzleteltél. Lehet, hogy neked az 500k nem sok. Lehet, hogy az 5 misi sem. De nekem nem mindegy. Én konkrétan úgy vagyok, hogy a jelenlegi lakásomat el kell adnom ahhoz, hogy másikat tudjak venni, mert kell hozzá az ára. És akkor még csak megvenném. Nem újítanék rajta semmit. Na itt már nagyon nem mindegy. Én mindenképpen tennék egy próbát, de én sem adnám el szó nélkül a háta mögött, az is biztos. Lehet egy ilyen helyzetet is korrektül kezelni. Nem csak a két véglet létezik.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Eastman #27 üzenetére

    nálunk (lassan 12éve) az eladónak (80év feletti nő) annyi kikötése volt, hogy az ő megszokott ügyvédjéhez menjünk, oda jött az ingatlanos nő is, aki mellesleg segített nekem a hitelügyintézésben :K írtuk a papírt, adtam a foglalót, abból ő fizette az ingatlanost... ingatlanos jött az ügyvéddel együtt a bankba is, amikor megjött a majdnem 6milliós hitel, ott kaptuk meg az átadás-átvételi papírt és kaptam kézhez a kulcsot... viccelődött az eladó, hogy "a közelben van egy nyaralója is, nem érdekel?" ...én is viccesre vettem: "most hitellel 25 évre elláttam magam, de majd térjünk vissza rá utána" :DDD ...a nő egy 80-as igényesen kiöltözött/kifestett nő volt, betette a lóvét a kistáskájába és indult volna gyalog(!) haza kb 1.5-2km-re :Y ingatlanos mondta neki, hogy inkább elviszi, ennyi pénzzel ne sétálgasson már (előtte pár héttel alig 700ezerrel a táskában is eléggé kellemetlenül éreztem magam)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Delerium

    senior tag

    válasz Chaser #25 üzenetére

    Most minden nélkül, azért ez nem akkora horderejű dolog, hogy emiatt életek menjenek tönkre. Nem jött össze egy ingatlan vétele mert az eladó a többet ajánlónak adta el. Lassan már ott tartunk, hogy emiatt jön el az antikrisztus, mindmeghalás. Egy ilyen dolog miatt, ami valószínűleg mindennapos, csak nem tudunk róla, örök életemre egy darab szarnak érezzem magam? Erős túlzásnak érzem. Én fordítva éltem át hasonlót, el sem jött az ingatlanos, ígergetett, hogy persze oké, minden rendben, én meg utaztam 4 órát. Bosszankodtam egy sort aztán továbbléptem, jöjjön a következő.

    Mephi666: annyit simán, a vevőnek is időbe, energiába került, szervezkedett, de attól, hogy ez most nem jött össze, holnap ugyanúgy felkel a nap, nem dőlt össze a világ. Hogy ez így jó volt és rendben van? Nincs, de nem egy ilyen miatt ítéltek meg valakit akit nem ismerek csak elolvastam 20 sor blogot. Így jött össze, nem kell ezt túlkombinálni.

    "I fight for the Users"

  • Eastman

    őstag

    válasz tupacamaru #28 üzenetére

    A lakásra utaltuk el a foglalót az ingatlanközvetítő cég számlájára.

    Az ingatlanközvetítő cég számlájára? Mi a pitláknak? Tőlük foglaltad le a lakást? Hejj!

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Chaser

    titán

    válasz tupacamaru #26 üzenetére

    ha foglalót adtál duplája visszajár eladói oldalról meghiúsult szeződésnél, ez a lényege, ahhoz nem kell bíróságra sem járni
    ha közvetítőn keresztül csináltad akkor is, fordított esetben 1ft-ot nem látsz abból a pénzből, ha te mondod le

    jah tényleg, utolsó mondatodra:
    - hölgyem, lefeküdne velem 1m ft-ért?
    - persze!
    - és 10e ft-ért?
    - minek néz engem, kuvának'?!
    - hölgyem, azt már tisztáztuk hogy maga mi, már csak az árról vitatkozunk...

    valahogy így van, és milyen igaz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • tupacamaru

    veterán

    válasz Eastman #32 üzenetére

    Nem tudom más ingatlanos cégnél hogy megy ez, náluk igy ment. Ha a vevőnek adtam volna oda a pénzt, és ő nem akarta volna visszaadni, akkor mikor láttam volna a saját pénzemet?

    Chaser Tudom, azért írtam. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

  • e-newsee

    addikt

    válasz tupacamaru #28 üzenetére

    Ez a helyzet tiszta, ott tényleg parasztság volt, lehet futni a pénz után. Sajnos. De a cikkben nem ez volt. Megegyeztek, papír és utalás nélkül. Jött egy jobb ajánlat, az előző jelentkező tudott róla, belement. Persze részleteket nem tudunk, de ott nem volt semmi foglalózás, vagy ilyesmi.
    Ha jönne az író, és elmondaná, hogy zajlott, akkor sok kérdés tisztázódna.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • Chaser

    titán

    válasz tupacamaru #34 üzenetére

    90-95%-uk hozzá nem értő kalmár, csak a pénzt lesi, lövése nincs semmiről, nem tudom hányat kellett elhajtanom
    egyik cég mögött akart egyezkedni a vevőmmel - amiről akkor még nem tudtam -, de találkoztunk, nyilván meglepődött h nem hanukázok semmiben, egyszer csak elmondta, h ő már járt itt tegnap ingatlanos bácsival ( : aki úgy akarta a business,t mintha az ő cégük venné meg, a fickó meg adjon neki zsebbe némi papírt
    lol ( :
    legelőször láttam a gyerekekn, azt se szabad elhinni neki amit kérdez, ezt azért nem néztem volna ki belőle :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Eastman

    őstag

    válasz tupacamaru #34 üzenetére

    Utalás, összeg, dátum, megjegyzés/közlemény; FOGLALÓ + HRSZ. , visszalép; duplát visszautal vagy nem. Nem utal: pár hét múlva tulajdoni lap lekér, nem Te vagy rajta; per, amit - a tények alapján - megnyersz. Tévedek?

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • tupacamaru

    veterán

    válasz e-newsee #35 üzenetére

    Figyelj, kár erről vitázni, mert engem nem fogsz meggyőzni. Ha én egyszer azt mondom hogy rendben, megegyeztünk, akkor hiába akarsz te x forinttal többet adni. És az x helyére behelyettesíthetsz milliós összeget is.

    Lehet elfogult vagyok, mert amikor vettük a lakásunkat akkor kétszer is beleestünk ilyenbe. Az egyi a fent említett eset, a másiknál pedig szintén megegyeztünk az ingatlanossal, hogy mikor megyünk ügyvédhez stb., de másnap felhívott hogy még megmutatta valakinek, aki többet ígért. Köszönöm, remélem gyógyszerre költi az összes jutalékát. :K

    Eastman Nem tévedsz, de mint írtam ott ez volt az ügymenet. És nagyon szép hogy megnyertem volna, de lakásvásárlás közepette az önerőmből eldurrantok 1.5 millió forintot, amit majd évek múlva visszaperelhetek? Hát kösz, de nem. Nekem az az összeg is jelentős. Lépjünk túl ezen jó?

    [ Szerkesztve ]

    Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

  • updog

    senior tag

    (#17) "A korrekt az lett volna, h utána felhívni a 10.5-ös jelöltet, h elnézést, de most voltak itt érdeklődők, 11.2-ért, mi legyen?" - Ezzel az egy dologgal mondjuk egyet tudok érteni.

    Respect annak aki tényleg meg is csinálta már, hogy (szóbeli!) megegyezés után mindenáron tartotta magát, mert elsőabecsület, de ahogy a posztoló írta, jött a baba, és kellett az önerő sürgősen az új házhoz, szerintem ilyenkor mindjárt máshogy mérlegel az ember.

    (#40) mephi666 számold ezt újra :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • mephi666

    nagyúr

    válasz tupacamaru #38 üzenetére

    ja, ingatlanosnál meg aztán főleg nevetséges áron mozog a gerinc értéke: 3% jutalékkal számolva ha 10millió helyett 11ért adja el, akkor ez a difi 30ezer forint (adózás előtt) :U

    #41: simán lehet...

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz mephi666 #40 üzenetére

    Ezért is írtam, hogy szerintem itt az ingatlanos nagyobbat rántott az üzleten...

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Fotonhámozó

    senior tag

    Nem szeretnék magas lóról erkölcsösségről kiselőadást tartani, de több nagy értékű üzletemnél a profitom magasabb lehetett volna, ha az előzetes szóbeli megállapodáshoz képest változtatok a feltételeimen. Megbeszéltük, kezeltünk, onnantól nekem olyan, mintha aláírtuk volna a szerződést.

    Aki 700 E Ft-ot a mai világban soknak tart, az nem tudom hol él vagy ha tényleg sokallja az összeget, akkor hogyan mer tizen-, huszonsokmilliós ingatlanvásárlásba beleugrani? :F Kés élén táncol? Nem vet fel engem sem a pénz, de sajnos ez az összeg ma már lakásnál, építkezésnél szinte aprópénznek számít. Nemrégiben újítottam fel a konyhát az előszobával együtt (családi ház), ez az összeg a költségek mindössze 2/3-át fedezte, pedig nem márvánnyal lett burkolva.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • ncc1701

    veterán

    válasz Fotonhámozó #42 üzenetére

    Plusz a 700-ból gondolom még ki lett fizetve az ingatlanos is, úgyhogy az "csak" ilyen 4-500e lehetett.

  • e-newsee

    addikt

    válasz Fotonhámozó #42 üzenetére

    Te arról beszélsz, hogy a profitod magasabb lett volna, ha utólag változtatsz. Ebben az esetben érthető, hiszen neked nem csak az értékrended miatt kell a becsületedre, vagy a "hírnevedre" figyelni, hiszen üzletek lebonyolításából keresed a kenyered, ergo lesarkítva a saját megélhetésed is veszélybe kerülhet, ha elmegy a híre, hogy nem jársz el korrekt módon. De itt egy magánszemélyről van szó, aki kb egyszer, esetleg kétszer az életben elad egy lakást. Nem mindegy.
    És igen, sajnos van, amikor kb. muszáj beleugrani egy sok milliós lakásvásárlásba, mert mondjuk a meglévő gyerek mellé egyszer csak nem egy, hanem kettő jön. Akkor sokra mész egy 54 nm-es lakással, előbb-utóbb muszáj lesz váltani, és később sem lesz rá több pénzed 3 gyerek mellett. Nem tartok még itt, csak egy gyereknél, de még lehetek ilyen helyzetben. Ilyenkor kicsit máshogy értékeli az ember a dolgokat. Felteszed magadnak a kérdést, hogy egy idegennel szemben legyek becsületes, akit utána jó eséllyel soha nem látok, vagy vigyek még egy kis pénzt a családi kasszába?

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • Chaser

    titán

    válasz Fotonhámozó #42 üzenetére

    sztem tök mindegy mennyi
    meg lehet fogni babára és bármire
    de szerencsére nem vagyunk egyformák, én is voltam már nagy sz@rban amikor jól jött volna ha szemen köpöm magam, de úgy tükörbe nézni minden nap inkább nem, így is ocsmány a pofám, még kettétörne :)

    szerk:
    e-newsee
    magaddal szemben legyél becsületes, a tükör mindig ott lesz
    ha te csak egy ember felé nem tartottad a szavad, mi alapján várod el bárkitől, hogy feléd tartsa a szavát?
    na ugye

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • updog

    senior tag

    válasz Fotonhámozó #42 üzenetére

    "több nagy értékű üzletemnél" ez pont úgy hangzik, hogy akár magánszemélyként, akár üzleti életben de sokkal több ilyet látsz mint a posztoló. Van akinek egész életében csak 1-2 ilyen, 7 számjegyű vagy nagyobb "üzlete" van.

    "Aki 700 E Ft-ot a mai világban soknak tart, az nem tudom hol él vagy ha tényleg sokallja az összeget, akkor hogyan mer tizen-, huszonsokmilliós ingatlanvásárlásba beleugrani?"
    Szoktam kapni az oltást, mikor más topicokban előkerül hasonló téma, mert (jelen kontextusból kiragadva!) ezzel így önmagában egyetértek. De ez csak az én, saját körülményeimből és lehetőségeimből fakadó véleményem (mint ahogy a tied vagy épp Chaser-é is akárhogy csűrjük, nem A nagy igazság).

    De nagyon sokan egész életükben nemhogy egy lakás vételárnyi, de 700e forintnyi összeget se látnak mondjuk kp.-ban (vagy az egyenlegükön), sokaknak igenis nagyon nagy összeg.

    De ha áthelyezzük pl. budapesti körülmények közé ezt a 4-5%-ot, az 1.5-2M forint különbséget jelentene egy szutyok panelnél is.
    Valószínűleg én sem így csináltam volna (ekkora difinél se), sőt, lehet hogy én is azt mondtam volna hogy bocs de már le van beszélve. De ahogy lentebb is írták, a posztoló "gaztetténél" nagyobb huncutságok mellett se dőlt még össze a világ.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • szipipeti

    csendes tag

    válasz Fotonhámozó #42 üzenetére

    Én például 3 és fél hónapig dolgozom 3 műszakban, az általad lekicsinyelt összegért, hogy a számlámra érkezzen...
    És a topikot jegyző védelmében:
    Amikor én mentem "lakást nézni", a választott ingatlanügynökkel... (2011-ben) a zsebemben ott volt 1.000.000 Ft, amit azonnal átadok az eladónak, ha megtetszik a kiszemelt ingatlan...
    Vittem (és a jövőben is vinni fogok) "előlegre való"-t autó és motorvásárlás idején is....
    Szóval tedd össze a kezed, ha neked "nem tétel" 700.000 Ft...
    Ha a vevőnek is fontos, akkor jó lenne, ha tenne is érte valamit... (készülne rá)...
    Vajon, ha lemondom "az ő becsületszavára" alapozva a következő jelentkezőt(ket), és visszalép a vásárlástól, mert részére semmi kötelezettség nincs, csak hasonlóan az "adott szava".... Akkor utólag kárpótol?...
    Ez nem így működik!
    Előleg, vagy foglaló a szokás...
    A többi csak "elszállt szó"...

    [ Szerkesztve ]

  • e-newsee

    addikt

    Azért mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ha az író olyan sztorit írt volna le, hogy lebeszélt egy lakást, amit meg akart venni, de egyszer csak felhívta az eladó, hogy kapott egy jobb ajánlatot, így sorry, de eladná másnak többért, akkor mi lenne a megítélés. Valószínűleg a fele komment arról szólna, hogy hülye volt, nem adott foglalót, és hogy az eladó még korrekt is volt, mert legalább szólt. Ellenben mindenféle ismerőssel, akik ugyanígy jártak pórul, csak még nem is szóltak nekik.

    Chaser:
    Köszönöm szépen, tisztában vagyok a magam becsületével, tudok tükörbe nézni.
    Többször leírtam már itt is, én hogyan csinálnám hasonló helyzetben. Az szerintem bőven megfelel a korrektségnek és a becsületességnek.
    Elhiheted, hogy eddig bármit adtam el aprón, vagy akárhol, az utolsó hibája is le volt írva a cuccnak. Volt, aki kért képet, mert a leírásból nem volt számára világos, miről beszélek. Eddig egy esetben sem akartak jelentősen alkudni, max kerekítettek, hogy ne kelljen aprópénzezni.
    A jelenlegi lakásomról egy mappában gyűjtöm a káranyagot (eddig egy rejtélyes beázás volt, képek kinyomtatva, lefűzve egy mappában a fiókban), vezetem a víz fogyasztást, fényképekkel az órákról, abból számolva a közöst, hogy korrekt képet adjak majd, ha el akarom adni. És persze, hogy ne év végén kelljen a valós fogyasztás miatt egy csomót ráfizetnem. Jelenleg ugyanis valamiért (ki tudja miért? :F ) papíron pár köbméterrel kevesebb víz van beírva, mint amennyit évek óta átlagban használok, így, mivel az az egyetlen mozgó összeg, kevesebb a közös költségem is papíron, mint a valóságban.
    A kocsimhoz ugyan nem hivatalos a szervizkönyv, de még az ablaktörlő cseréket is beírom egy fájlba, hogy mikor, mennyibe került. Ugyanígy a fogyasztással, tankoláskor km állásról fényképpel, hogy ne legyen lutri, mennyit eszik. Nem fogom ugyanis a gyári adatot odaírni, mikor az nem igaz. A sérülésekről szintén képek vannak kinyomtatva. Ha majd eladom, a vevő kapjon egy valós képet, hogy mit vesz.
    Szóval ennyit a becsületemről. Köszöni szépen, jól van. :R
    Ezzel át is megyek read-onlyba. ;)

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • Chaser

    titán

    válasz szipipeti #47 üzenetére

    itt a bibi, kevés ember van, de van, akiknek nem kell papír, és elég szomorú hogy ez valami extrának számít
    volt amikor én is alámizsnáért dolgoztam, sokszor lett volna lehetőségem több pénzhez jutni ha nem tartom a szavam, de úgy nem kellett
    nekem se esett jól idén 0,5m bukta, de az pénz
    ha annyira attól tart valaki hogy két szék közé ül akkor hívja az első jelöltet, h hozza a foglalót, pénz is megvan, becsület is megmarad, és ott pont van
    a vevőmmel a mai napig beszélünk, barátok épp nem vagyunk, de azt mindketten tiszteljük ha olyanokkal fúj össze az élet, akiknek számít az adott szava, és nem eladó, semennyiért

    szerk:
    e-newsee
    nem mondtam, h nem vagy becsületes, erre reagáltam:
    "Felteszed magadnak a kérdést, hogy egy idegennel szemben legyek becsületes, akit utána jó eséllyel soha nem látok, vagy vigyek még egy kis pénzt a családi kasszába?"
    nincs idegen, ismerős, ha van becsületed mindenki felé van, ha egy ember felé elb@sztad akkor már b@szhatod - mint a nyulat, hátulról ( : -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • szironyl

    csendes tag

    válasz e-newsee #48 üzenetére

    Ha a másik oldalról közelítem meg, ahogy te tetted, akkor sem változna a véleményem. Ha kezet ráznak, hogy igen megveszi a lakást, majd a másik fél lemondja, akkor annak a másik félnek ért ennyit a becsülete.

    Lehet ezt akárhogy csűrni, csavarni, nyújtani, ezzel igazolva a dolgokat, de végül ugyan oda fogunk kilyukadni. A becsület nem kellene, hogy pénzben mérhető legyen.

    Persze értem én, hogy nem számit, mert hát 2-3x belefér egy életen át, de itt érdemes belegondolni, hogy akkor ez minden embernek beleférhet ám. Sőt ha magasabb az összeg, ahogy mások arra hivatkoztak (hiszen a pénz beszél), akkor beleférhet akár 500-1000x is. A probléma pedig itt van.

  • Jhonny06

    veterán

    Az előző posztodban pont arra panaszkodtál, hogy a tulaj nem tartotta magát a szóbeli megállapodáshoz és átbaszott titeket, most pedig megcsinálod ugyanezt valaki mással? :DDD lol

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz updog #46 üzenetére

    #46 doeeg és #47 szipipeti: aki félre akarja érteni az összeget, az úgyis félre fogja érteni. Abszolút értékben 10 misi feletti összegről beszélünk. Ehhez képest nem egetrengető tétel a 700E Ft (- az ingatlanos jutaléka, összesen a kérdéses összeg sacc / kb. 500E Ft, ami a 10 misinek 5%-a...). Azért arra kíváncsi leszek, ha begyűrűzik a német autóipar kezdődő válsága a hazai gazdaságba, akkor azok, akik túlvállalt, fillérre kiszámolt hitellel ugranak bele most vagy ugrottak bele a közelmúltban ingatlanvásárlásba, mit fognak majd tenni? Jön majd megint a sírás-rívás?

    #44 e-newsee: akkora állami támogatást + hátszelet kapnak jelenleg a több gyereket vállalók, hogy az őrület. Aki 3 vagy 3+ gyerek esetén az "ingyen" 10 misivel (plusz a jó pár egyéb állami juttatással) sem tud mire menni, arra nem tudok mit mondani. De hagyjuk, messze vezetne ez a téma.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • Victoryus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Fotonhámozó #53 üzenetére

    Én pont ezt várom... ha bedől a sok hiteles, akkor megint lehet normális áron venni. Azt tényleg nem értem még mindig, hogy nálunk Békéscsabán miért is kerül egy kertes ház 30 millióba...? Mondjuk tök mindegy, mert még 20-ért se bírunk venni. De ami 20 körül van az is szinte mind fos, még milliókat kéne rájuk költeni. Pedig sima vályog, vegyes falazatú, régi előnytelen hosszú tornácos parasztházak. A többség vizes is, salétromos.
    Az ingatlanosok gerinctelenek, elég rájuk nézni. Biztos van 1-2 kivétel, de én eddig csak ilyennel találkoztam 2 év alatt. Még szerencse, hogy le lehet kérni ingyen is az ingatlan adatait. Bár azt csak akkor szoktam, ha már legalább egyszer megnéztem, és ígéretesnek tűnt. Eddig 2x volt ilyen, de ott is kiderült, hogy a négyzetméter se stimmel, ikerház volta miatt nem beépíthető a tető, a többi csak hazugság. Pofáznak, hazudnak ezek a tetű ingatlanosok.

    Hát a cikk vége kissé fura, az igaz. 700e nem kevés pénz így belegondolva, több, mint 3 havi nettóm. Itt ennyi a fizu. Ha IT területre mennék, itt akkor is ennyi lenne, próbáltam már. Elmenni meg nem akartam eddig, de egyre inkább ezen gondolkodok.

    Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Victoryus #54 üzenetére

    kecskemét 20km-es körzetében falun is 20-30millió egy kertes ház... pont tegnap nézegettem, hogy szerb határ mellett kunbaján jó állapotú, 2szintes, 130m2-es, 5szobás kertes kerül 9.5millióba :Y itt meg közeli faluban egy átlagos kádárkocka 25millió...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • 8th

    addikt

    Ööhm... melyik városról van szó? Jöhet a válasz privátban is ha nem publikus. Köszi.

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz mephi666 #55 üzenetére

    Elszaladtak Kecskemét körül az árak .. 2 év és majd megroppan a piac...

    Köszönhető a jóléti államnak... De ez nem ide való téma... De az amit támogatás néven adnak... Vicc... Annyival drágult + a hitel és társai ugyanoda mennek vissza... Lölö és tarsaihoz

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Chaser

    titán

    elolvastam eme szösszenetet, teljes mértékben megértem a végén a lendület abba maradását és a kissé letörtséget is
    de! és itt jön a de, továbbra is azt mondom kutyától-macskától-babától független, ez inkorrekt, ilyen emberrel személy szerint semmilyen viszonyban nem kívánok lenni ha tudom róla
    ismerek egy öreget, nagy spieler, nagy zsidó, apróért' vett egy házat, kitalálta hogy dupla áron fogja eladni, mindenkit elhajtott aki csak 1-200e-t is akart alkudni, végül megegyezett valakivel, megkapta a dupláját, nem írtak papírt, nem kért foglalót, ügyvéd 2-3 nap múlva
    betalálták természetesen jobb ajánlattal másnap, 1-1,5m ft pluszt kapott volna, egyből viszik a foglalót
    mint mondtam nagy zsidó, de amikor mesélte azt mondta:
    ekkora kötsög' még én sem vagyok, jó lett volna az a pénz, de ha már a szavamat adtam rá akkor a szavamat adtam
    igaz, h pörgött rajta még két hét múlva is, én meg röhögtem ( :
    de jobban alszik így nem? de, igazam van, majd összesumákolja azt a pénzt....ez így volt tisztességes

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • UnA

    Korrektor

    válasz mephi666 #55 üzenetére

    Talán nem volt egyértelmű eddig neked, de az ingatlan ára csak részben az anyag, de ma már többnyire az elhelyezkedést fizeted meg.

  • Saját tapasztalatom az ambivalens témában (én is elkezdtem egy logout bejegyzést, de sose lesz kész :D ):
    Házvásárlásban voltunk. Megtalátunk egy jó bizniszt, de előttünk ment megnézni egy család sokadik alkalommal, addig sikertelen ajánlattételeik után azért mentek vissza, hogy megfontolják a magasabb árat megéri e nekik. Úgy döntöttek igen, de már aznap nem volt kedvük bemenni az irodába.

    Ezután mi elmentünk, leraktuk a bánatpénzt, és alkudni se alkudtunk annyira mint akartuk, csak hogy nehogy elszalasszuk.
    Aki ezt nem teszi meg, az vállalja, hogy meghiúsulhat az üzlet.

    Sajnálatos módon amikor olyan pénzekről van szó, amit családok nagy része csak ilyenkor lát egyben, nem szabad a szónak hinni. Ezt pedig nem a szószegők hibájának tudom be. Egyszerűen nem így működik a világ és kész. Ahogy már írták, ha a vevő nem állja a szavát, akkor a vevő a gonosz. Oké, csak ez elég sovány vigasz egy babaváró házaspárnak.

    Másfelől kicsit sajnálom azokat az embereket, akik egy hasonló eset után nem tudnának tükörbe nézni. Értem én hogy becsület, de ezen körülmények mellett egyáltalán nem tartom becstelennek egy _vadidegen_ embernek tett ígéret visszavonását. Ja, a barátomnak adtam volna olcsóbban, és nem visszakozom akkor se ha ráígérnek, mert AZ becsületbeli ügy. De egy idegen kedvéért, akit se előtte, se utána többet nem látok, köszi nem. Ki tudja, ő hány embert vágott át, hogy milyen módon jutott a pénzhez, vagy hogy hanyadik ingatlanját veszi befektetési céllal. Aztán én meg az ő javára áldozzak akár egy forintot is... Na köszi nem.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • Chaser

    titán

    válasz razorbenke92 #61 üzenetére

    nincs olyan h idegen ha a szavadat adtad
    nagyon örülök h ismerek néhány embert aki tudja mi a becsület :)
    ha te valamire rábólintottál akkor rábólintottál, előtte ott van a lehetőség azon elmélkedni h vajh' befektető-e, hány embert b@szott át, nem utána...
    kaptak egy ajánlatot, elfogadták, pont - talán nem utána két órával jutott eszükbe h egyébként azasszony' terhes -
    nézzük mr meg fordítva:
    bevásárolsz tescoban, szépen kiszámolod ez 25e ft-ba kerül
    pénztárná azt mondják akkor ez most 29e lesz, mert amíg te telefongottad a tescot ők kiszámolták, hogy ez így nekik jobban megéri, meg különben is ki tudja hány embert b@sztál már át
    ugye hogy nem tetszene?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • qqcqqc

    őstag

    válasz Chaser #62 üzenetére

    A tescos példádra: akkor nincs alku. Én 15 millióért hirdetem a lakást, és te ennyit fizetsz. Ha van alku, vagyis licit valamilyen irányban, akkor, ha te nem jelzed egy általam elfogadott és számomra átadott foglalóval, hogy komolyan gondolod, akkor bárki rád kínálhat. Volt már ingatlan eladásom, amikor tartottam a szavam. A vevőm meg mondta, hogy bocs, de találtam más lakást és foglalóztam.

  • Chaser

    titán

    válasz qqcqqc #63 üzenetére

    ööö ez is eszükbe juthatott volna akkor? de mondjuk felhívják, te hülye, ha kell a lakás hozz foglalót mert kaptunk jobb ajánlatot, ez egy megoldás
    és ez nem alku kérdése, leokézták, ott pont van

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • válasz Chaser #62 üzenetére

    A Tescos példára: Ha annyiért van kiírva akkor naná. De itt valami olyasmiről beszélünk, mint amikor a készlet erejéig akciós valami, és én későn érkezem, mert nem tartom be a helyzet szabályait.

    Értem én, hogy mire gondolsz, de attól még próbálok rávilágítani, hogy üzletben nincs jófejség ilyen szinten. Az üzletben szabályok vannak. Amíg a vétel nem volt foglalózva, szerződve, fizetve, addig nincs eladva a ház, és nincs pont a végén. Ami íráson felül van, az szép dolog, ha betartják, de nem számonkérhető, nem elvárható. Éppen ezért ha valaki nem tartja be, az nem az a fajta becstelenség, ami után a gyerekei minden reggel leköpik élete végéig, vagy ne kellene tudnia tükörbe nézni.

    Szerk.: Az hogy előbb gondolkodtak volna, nem érv. A helyzetben amit vázoltam, a vevő ismeretlensége nem magát az eladás tényét akadályozta. A vevő ismeretlensége a kockázat, és az áldozat meghozásának döntését befolyásolta, ami a szóbeli megalkuváskor még nem volt tényező.
    Eladok egy rossz(?) embernek valamit != bukok egy rossz(?) ember javára valamit

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • Chaser

    titán

    válasz razorbenke92 #65 üzenetére

    de, "normális" emberek között számonkérhető, vagy lehet adni a szavadra, vagy egy kupac sz@rt ér, átmenet nincs, addig fogok járni emelt fővel, amíg elmondhatom mgamaról, ha valakivel megegyeztem szóban, nem lett volna jobban bebiztosítva óránként 100w ft-ért dolgozó ügyvéddel sem, ha a vevő nem variál utólag, akkor az eladó se variáljon, és fordítva
    nincs az h haver, jóskapista' felé tartom a szavam, idegen ott dögöjjön' meg
    ha én nem érzem biztosítva magam szóbeli megegyezésre, egyből mondom hozzon foglalót, nem eladom többért másnak
    áldom azurat', hogy több olyan ember közelébe fújt a szél, akik ugyanígy gondolják, és ugyanígy szánalmasnak tartják az ilyen eljárásokat

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • válasz Chaser #66 üzenetére

    "normális" emberek között számonkérhető

    Nem, nem kérhető számon. Becsületesség ezen szintje (bármennyire is kiábrándító számodra) nem a normális kategória. Összekevered a becsülendőt a becsületessel.

    Becsület: Az okozó (és nem hibáztató) szembenézés képessége, amikor egy személy képes felvállalni a felelősséget tettei következményeiért. „Én voltam ennek az oka, forrása” – hozzáállás az életéhez. Jogos és igazságos módok felhasználása a siker eléréséhez.

    Becsül: <Erkölcsi v. szellemi szempontból> (bizonyos mértékben) elismerésre méltónak, kiválónak tart vkit; értékel, tisztel.

    Nem, valóban nem becsülendő így tenni, de attól az emberünk még becsületes. Felvállalta, hogy saját érdekei miatt okozott másnak gondot, és ezt jogilag teljesen tiszta úton tette.

    áldom azurat'
    Nekem ez sajnos nem adatott meg. Sajnos több esetben jártam rosszul más szavára adva, és nagyon sokszor éltek vissza ismeretlenek a számukra tett ígéretemmel. Talán ebből fakad a különböző nézőpontunk.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • Chaser

    titán

    válasz razorbenke92 #67 üzenetére

    engem is b@sztak át, és? nem is apróval, és? ettől én még nem fogok s_gget csinálni a számból erre hivatkozva, vagy alibinek tekintve
    "normáis" embert nem érdekli az, hogy jog szerint egyébként helyes, hogy egy s_gget csinált a szájából, ezért "normális" ember
    te, és sokan mások sajnos soha nem fogjátok ezt megérteni, pont azért tart itt a világ, ahol
    kár is erre szót vesztegetni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Daffni2

    addikt

    Nem tudom,hogy a hozzászólók közül hány embernek van tényleges tapasztalata lakás eladás-vásárlás kapcsán, valamint a foglalóról.
    Lakásvásárlásnál a foglalót ügyvéd jelenlétében írásban rögzített vételi szándéknyilatkozattal adják át.Soha nem a helyszínen,kp ban egymás között.

    Ki az a balga,aki a mai világban képes több százezer forintot átadni vadidegen embernek.

    Tehát a jelen esetben az eladó segget csinált a szájából,a becsületét is eladva.

    "Aki ad,az nyer"

  • válasz Chaser #68 üzenetére

    Ez esetben visszatérünk az eredeti megállapításomhoz. Sajnálom azokat az embereket, akik maguknak, szeretteiknek vagy számukra egyéb fontos embernek okoznak kárt azzal, hogy nem képesek néha mással szemben a (jogszerűség határain) belül szemetek lenni. Azok után sem, hogy már tudják, hogy ott tart a világ ahol. Mert akik nem, azok tapasztalatlanok. De akik tapasztalat mellett is ilyenek azok balekok. Nézőpont, neveltetés, és körülmények kérdése az egész. Az én nézőpontom szerint bármikor csinálok segget a számból, ha azzal egy olyan embernek kedvezek, aki végigkísérte eddig, vagy kíséri ezután az életem. Ilyen körülmények mellett nem érdekel, hány párnát sír tele valahol valaki a világban :)

    És mielőtt jönne, hogy sajnos a gyerekem is ezt fogja tanulni, és megint itt tart a világ. Igen, azt akarom, hogy ezt tanulja, mert eljön az idő, hogy neki is a gyermeke vagy a felesége érdekeit kell néznie, és nem valaki másét a vadvilágban.

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • Chaser

    titán

    válasz razorbenke92 #71 üzenetére

    tisztesség, becsület, elvek
    ezeket a szavakat illene tanulmányozni, hátha :)
    köszönöm szépen, lassan xxxx-es leszek, van némi tapasztalatom
    és annyit megsúgok, ezeknek az elavult oldschool fogalmaknak a gyakorlása kifizetődő hosszú távon
    én nem sajnálom a te fajta embereket, csak megvetem, "normális" embereknek ez nem fér bele
    de mint mondtam, legtöbben ti ezt soha nem fogjátok megérteni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • szironyl

    csendes tag

    válasz razorbenke92 #71 üzenetére

    Igazából ugyan azt ismételgetjük, mindenki elmondja (aki) hogy persze nem volt okés, DE teljesen rendben volt mert:
    - idegeneknek mindegy
    - nagy összegnél mindegy
    - gyerekkel, asszonnyal, kutyával, macskával mindegy
    - 2-3x az életben mindegy
    - a pénz beszél, tehát akkor mindegy

    Ilyenkor azért nagyon kiváncsi lennék, hogy ti egy ilyen helyzetben, amikor előletek mondanak vissza valamit úgy, hogy már igencsak beleéltétek magatok, vajon akkor is ugyan ezt mondjátok?

    Vesztek egy autót, lakást akármit, majd megbeszélitek, hogy holnap jövök/jövünk, kifizetjük, visszük, aztán este vagy másnap közli veletek az eladó, hogy "bocs, de neked mégse mert a másik többet ígért.".

    Ilyenkor biztos vagyok benne, hogy ti lennétek az elsők, akik szidnák mint a bokrot, mert hát milyen dolog ez..

    Az eladónak is jogában áll gondolkodni, matekozni, ha nem akarja eladni X összegért, akkor ne fogjon kezet, hogy rendben van.

    [ Szerkesztve ]

  • Jhonny06

    veterán

    válasz szironyl #73 üzenetére

    Igen amúgy, vicces, hogy a kolléga arra hivatkozik, hogy "hát a család a fontosabb, ezért nyilván annak adom el, aki több pénzt ad érte". Abba nem gondol bele, hogy vásárlásnál ha valaki ugyanígy gondolkodik, akkor nekik nem lesz hova menniük lakni.. :)

  • Chaser

    titán

    egyébként mindenki csinálja úgy ahogy gondolja és a lelkiismerete engedi
    az enyém "sajnos" nem engedi a blogban leírtakat
    egészen addig amíg nincs megegyzés, bevetek mindent amit tudok - nyilván nem vagyok a pénzem ellensége -, de legyen szó ingatlanról vagy bármi egyébről, ott sem hazudozok össze semmit, h jobb árat kapjak, csak szépen letárgyalom' a partnert, de onnantól h megegyeztünk vége, jöhet bárki bármennyi ráígéréssel is, a szavam nem eladó
    pont emiatt is kerestem már szép pénzeket, mert senki nem jöhet velem szemben az utcán és nem mondhatja, hogy átb@sztam :) - azt mondhatja h bunkókötsög' vagyok ( : azt is ha megdolgozott érte kicsit megkozmetikáztam az okosfejit', de azt senki nem mondhatja h átb@sztam -
    zárható ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Gergello

    addikt

    Mértéktelen egy tahóság volt, pont beleillik a mai "mindent lehet" gondolkodásmódba. :C

  • válasz szironyl #73 üzenetére

    Ilyenkor biztos vagyok benne, hogy ti lennétek az elsők, akik szidnák mint a bokrot, mert hát milyen dolog ez..

    Nope. De azért jó látni, hogy megy a papolás, vele párhuzamosan meg az ismeretlenben ítélkezés.
    Azért elárulom, ilyen esetben magamat hibáztatnám, hogy miért hagytam meg ezt a lehetőséget az eladónak, mert nem élek álomvilágban. Szvsz ugyanúgy megérteném, ha ezen körülmények között engem kosaraztak volna ki. Igen, ha közvetlen anyagi kárt okoz (kifizetett ügyvéd) akkor azt szóvá teszem, de fordított esetben simán kifizetném az általam okozott hasonló kárt. Pont erről beszélek, de gondolom csak az a rész jött át, hogy én biztos egy megbízhatatlan sz.r ember vagyok.

    Annyival szeretném lezárni, hogy ismerettségi körben, család, barátok, kollégák szemében az egyik legmegbízhatóbb, és legbecsületesebb ember vagyok. Lehet, hogy ez most egoistán hangzik, lehet, hogy azt hiszitek torzult önképpel rendelkezem, de ahogy említettem, nekem az számít, akivel közvetlen kapcsolatom van. Amíg ezen emberek feltétlen bizalmát élvezem, nem fog meggyőzni pár random nicknév, hogy szar ember vagyok, és nem fogom úgy érezni, változtatnom kéne.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • Chaser

    titán

    válasz razorbenke92 #77 üzenetére

    én azért bevallom, néha kellemetlenül érzem magam, mikor akár 100k fölötti notebookot adok el és be se akarják kapcsolni, mert "utánam néztek", és nekem kell "erőszakoskodni", hogy azért kapcsoljuk be, és nézze át, vmilyen szinten én is emberből vagyok ( :, benézhetek dolgokat
    nincs ilyenben idegen és ismerős, ez a titok, csak egy másik ember van
    most veszek épp ingatlant társasháztól, az egyik illetékes nehezményezett valamit, nagy spieler, dumáltunk már párszor, volt egy sablon amit az ügyvéd leírt a szerződésbe, gyakorlati részét másik illetékessel lebeszéltem, amiről mr. spieler nem tudott, nehezményezte az ügyvéd felé, és írjuk át a szerződést - ami már igen necces lenne -, szépen felhívtam, találkoztunk, elmondtam neki a gyakorlati részt, azt is elmondtam írok magánokiratot kitétellel ha úgy megfelel, jogilag is rendben lesz
    aztán elröhögte magát, fogunk arra kezet amit mondtam? fogtunk...nem kell papír
    bevett rész nála is a papíros, jogász, de elég volt neki a mancsom, tisztában van vele amíg ez a sárgolyó forog, én ahhoz tartani fogom magam, ha már nem forog akkor mámindegy' :)
    ezzel nem fényezni akarom magam, ez _kellene legyen_ a természetes
    no de tényleg mindenki csinálja ahogy akarja, én is úgy csinálom

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz Chaser #68 üzenetére

    Mekkora kib*szott igazságot írtál! :R

    (#71) razorbenke92: Azt ugye vágod, hogy ettől egy lépésre van az, hogy ha úgy hozná az élet, hogy a feleséged/gyereked/családod éhezne, akkor akár rabolnál/ölnél is értük, mivel az ő életüket kell nézned, nem egy vadidegenét aki cserében meghal, hogy ők élhessenek... :(((

    Lehet játszani a szavakkal/ideológiával, de becsület, ahogy előttem a kolléga is írta, EGY van.

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Delerium

    senior tag

    válasz Lord Myn #79 üzenetére

    Ne essünk már túlzásokba, rablás meg emberölés? Ez már tényleg nevetséges. Gerilla csoportokat vezetünk a Kongó mentén, vagy jön Mak'gora? Egy semmi ügyből odáig jutottunk, hogy "1 lépés az emberölés"?

    "I fight for the Users"

  • válasz Lord Myn #79 üzenetére

    Ha visszaolvasni nehézkes, vagy unalmas, javaslom nem hülyét csinálni magadból idedobott túlzásokkal, és demagógiákkal. Több helyen kiemeltem, hogy szigorúan a jogszerűség határain belülről beszélünk, jelen esetben az adott szó megszegéséről.

    (78) Chaser:
    Ismerős az érzés. Én például minden alkalommal együtt számolok meg pénzt, amit kapok valakitől. Aki ilyenkor furcsán néz rám, elmondom neki a sztorimat:
    Egyszer elvittek tőlem egy gépet hasonlóan többszáz rongyért. Ismerősnek ment, bíztam benne, hogy nem vág át. Odaadta borítékban a pénzt, nem akartam megszégyeníteni a barátságunkat azzal, hogy átszámolom. Mikor elment, bevágtam a borítékot a többi közé. Eltelt 40 perc, hív telefonon, hogy nem adott e több pénzt. Nem tudom, azóta se számoltam. Megnéztem, 200 ronggyal volt több a borítékban. Utána vittem, visszaadtam, és jót röhögtünk. Majd ezután leesett, hogy ha ez egy idegennel történik, és nem számolom meg, és ugyanígy járok, soha nem mosom le magamról, hogy meg akartam lopni. Na azzal a tudattal, hogy valaki ilyet hisz rólam, elfoglaltam volna az agyam néhány hétig... Mert a szavahihetetlenség egy dolog, de a bűnözés levelUP. (Lord Myn ajánlom figyelmedbe)

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz Delerium #80 üzenetére

    Pedig, de... Aki így gondolkodik, hogy becsületem kevesebbet ér, hiszen a becsületem eladásából ért többlet pénzt a családomra tudom költeni (ez az ideológia), az sajnos pont 1 lépésre van attól az ideológiától, hogy kell akkor ölnék/rabolnék is értük.
    Azért, mert szerinted ez "semmi ügy", még egy páran gondolhatják, azt hogy nem az (bár tudom mi vagyunk *sokkal* kevesebben...)

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Delerium

    senior tag

    válasz Lord Myn #82 üzenetére

    Maximum azoknál van 1 lépésre akik amúgy is labilisak, vagy esetleg de nagyon esetleg hajlamosak arra, hogy bűnözzenek, a nagy átlagnál viszont nincs így. Attól, hogy a családot tartja valaki szem előtt és, hogy maradjunk a posztnál a többet fizetőnek ad el valamit, ellentmondva a szóbeli megállapodásnak nem fog elmenni másnap legyilkolni Manci nénit a közértben mert hát kell a kenyér és ő vette meg az utolsót.
    Nap mint nap történnek hasonló ügyek, mégsem kezd mindenki fosztogatni. Az emberölés az utolsó lépés, talán, de leginkább semelyik lépés. Főleg nem a következő.
    Akinek a következő lépés az, hogy megyek embert ölni, ott nagyon komoly problémák voltak előtte is, nem a becsületen múlt a dolog hanem egyszerűen bolond.

    "I fight for the Users"

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz Delerium #83 üzenetére

    Na jó, kicsit tényleg túlragozzuk a dolgot, de legyen: az egy lépést, ne szó szerint értsd. hogy másnap, hanem mit is írtam: ha éheznének... (szóval valami olyan helyzet lenne). De gy.k. pontosítom, amit már lehet szó szerint érteni: akinek az adott szó nem számít, az más gaztettekre is képes...
    Egyébként, pedig, tapasztalatom szerint, azok az emberek, akiket szembesítenek a morális hibáikkal és védekezésül a család fenntartását hozzák fel, a legritkább esetben gondolják valóban is így... :K (tehát önös érdekből csinálják, azaz, ha egyáltalán nem lenne családja, akkor is így cselekedne)

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • updog

    senior tag

    válasz Delerium #83 üzenetére

    Na de hova akarsz még ennél meggyőzőbb érvet tőle?: "Pedig, de..." ;] :DDD

    Annyiban legyünk korrektek, a blogíró tényleg az előző írásában neheztelt, hogy vele szemben megszegtek egy szóbeli megállapodást, aztán meg... :U

    Meg akár lehetett volna szólni az első jelöltnek, hogy "figyu, itt egy másik, te mit szólsz hozzá, hiszen már le van zsírozva szóban". Ezeket aláírom.

    De szerintem meg az az gazember, aki mániákusan, mindenáron védi a becsületét, mert ez szélsőség, és azok soha nem vezetnek jóra. 1-1 ilyen hiba akarva-akaratlanul, mindenkinek bele kell hogy férjen. Lentebb még el is lett nekem magyarázva hogy fél millió nem sok (??). Amúgy vannak tipikus személyiségjegyek, hasonlók a "becsület többet ér mint a pénz"-hez, és ezek az emberek mondják pl. fél millióra hogy 500 rongy. Amikor valaki rongynak hívja a pénzt, na akkor viszont tényleg leborul a lila köd előttem.

    (#82) Lord Myn
    "(bár tudom mi vagyunk *sokkal* kevesebben...)" vajon ez miért lehet?

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz updog #85 üzenetére

    Bocs, de a "Pedig, de...", csak a mondatom első része volt, ha szelektíven olvasol, arról nem tehetek... :U

    "(bár tudom mi vagyunk *sokkal* kevesebben...)" vajon ez miért lehet?

    Ezt most szociológiai értelemben kérdezed vagy csak költői kérdés volt?

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • szironyl

    csendes tag

    válasz updog #85 üzenetére

    Most újra a ló másik oldalán állunk. Nem arról van szó, hogy ilyen soha az életbe senkivel sem történik és meg kell kövezni mindenkit. Ettől eltekintve azt sem tartom jónak, hogy mindenféle indokkal megvédjük a dolgot.

    Egyszerűen be kell látni, hogy ez így nem jó, nem kell okokat keresni, hogy
    - a család miatt
    - idegenekkel szemben mindegy
    - velem is kiszúrtak

    Nem fogok megvetni ezért senkit. Az viszont számomra nagyon undorító, hogy gyakorlatilag mindenhez 98 db papír, ügyvéd, vérszerződés kell, mert különben rá lehet fogni bármire.

    Nem tartotta be a szavát, akkor nem tartotta be. Kész. Pont.

    Vásároltam volna anno (ráadásul itt hardveraprón) telefont, lebeszéltük az összeget és a találkozó helyét. Elindultam a vonathoz, felhívtam az embert, hogy sajnos késni fogok, mert késik vonat és ő beközölte, hogy 3000 forint pluszért eladta másnak (az egyébként is 70.000 lebeszélt árhoz képest).... Hát kössz... Ha nem bérlettel járnék és a vonat se késett volna még a jegyárat is bukom (az időmről nem beszélve). Arra nem vette a fáradságot, hogy szóljon.

    A lényeg, hogy ha már szavadatt adtad, ne szívasd már meg a másikat. Persze ez mind a két félre érvényes, ha lebeszélem valakivel, hogy megveszem a telefont és tényleg olyan állapotban van, ahogy az le volt írva, akkor megveszem. Nem fogom rabolni az idejét.

    Van idő gondolkodni rajta. Ne utólag legyen már variálás...

    [ Szerkesztve ]

  • updog

    senior tag

    válasz Lord Myn #86 üzenetére

    "Pedig, de... Aki így gondolkodik, hogy becsületem kevesebbet ér, hiszen a becsületem eladásából ért többlet pénzt a családomra tudom költeni (ez az ideológia), az sajnos pont 1 lépésre van attól az ideológiától, hogy kell akkor ölnék/rabolnék is értük. "

    Ha az egészet idemásolom, akkor se lesz jobban alátámasztva, hogy miért pont 1 lépés. De OK, #84-ben finomítottad a dolgot, értem mit mondasz. Viszont azt megkérdezem: van-e családod (nem a felmenő értelemben, hanem feleség/gyerek)?

    "Azért, mert szerinted ez "semmi ügy", még egy páran gondolhatják, azt hogy nem az (bár tudom mi vagyunk *sokkal* kevesebben...)"

    Nem költői, komolyan érdekel, hogy szerinted miért vannak kevesebben azok, akik ennyire radikálisan ragaszkodnak, hogy a becsület minden előtt? Te mi mindent tennél meg hogy megvédd a becsületedet? (demagóg felvetés on)

    (#87) szironyl "Egyszerűen be kell látni, hogy ez így nem jó, nem kell okokat keresni, hogy...
    ...Nem fogok megvetni ezért senkit. Nem tartotta be a szavát, akkor nem tartotta be. Kész. Pont.... A lényeg, hogy ha már szavadatt adtad, ne szívasd már meg a másikat." - ez így korrekt. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Delerium

    senior tag

    válasz Lord Myn #84 üzenetére

    Ha így nézzük, hogy ez önös érdek volt, akkor úgy is lehet, hogy a becsület mindenekfelett hozzáállás is önző. A saját érdekem miatt vonok meg anyagi javakat mástól mert az nekem nem fér bele. Végeláthatatlan vita gyakorlatilag.

    Az pozitív, hogy nem torkollt az egész topik anyázásba és került törlésre vagy csúnya moderálásra.

    Mindenki védi a szerinte saját igazát, aztán azok kb. csak a végpontjai a témának.

    "I fight for the Users"

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz updog #88 üzenetére

    Nem akartam belefolyni jobban ebbe a témába jobban, de csak kihúzod a gyufát:

    Miért vannak kevesebben azok, akik ennyire radikálisan ragaszkodnak, hogy a becsület minden előtt? Tömören, röviden azért mert itt Észak-Balkán van. Ez a kérdéskör sokkal messzebb mutat ennél a topiknál. Gyilkolást és egyéb hasonlóan szélsőséges cselekményt, mint következő lépést nem sorolnám ide. Viszont az, hogy magasról tesz valaki a KRESZ-re, nem adja meg az elsőbbséget, szabályosan haladsz, de seggedbe jön és letol az útról stb, vagy hogy eléd pofátlankodok a boltban a pénztárnál, az mind-mind ennek a kérdéskörnek a következő lépcsőfoka. Tudod miért? Mert azt is ugyanúgy kimagyarázza, mint hogy miért nem tartotta magát a szóbeli megállapodáshoz. Nem bántja őt, nincs benne miatta szégyenérzet, sőt, még ő kéri ki magának, mi az, hogy szóvá mered neki tenni. Legyek nagyon demagóg? Épp ezért tart itt ez az ország, mert az ilyenek vannak többségben. Aki pedig ragaszkodna az erkölcsi és morális írott vagy íratlan előírásokhoz, a békés és nyugodt társadalmi együttélés szabályaihoz, az pedig balféknek van elkönyvelve. Ez az igazán dühítő. És nem, nem Orbán / Gyurcsány / elmútnyócév a hibás ezért. Hanem maga a társadalmunk, jelen társadalmunk erkölcsi, morális válsága.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • updog

    senior tag

    válasz Fotonhámozó #90 üzenetére

    "Viszont az, hogy magasról tesz valaki a KRESZ-re, nem adja meg az elsőbbséget, szabályosan haladsz, de seggedbe jön és letol az útról stb" - a bunkó(n szabálytalan) autós nem csak simán bunkó, de jogszabályt szeg. Az nagyon nincs rendben, egyetértünk.
    Bloggerünk simán, a közepesen- és a nehezen magyarázható közötti módon megszegett egy szóbeli ígéretet, még csak nem is ugyanaz a műfaj ©

    "Mert azt is ugyanúgy kimagyarázza, mint hogy miért nem tartotta magát a szóbeli megállapodáshoz. Nem bántja őt, nincs benne miatta szégyenérzet, sőt, még ő kéri ki magának, mi az, hogy szóvá mered neki tenni." Alapvetően ezzel a középső résszel egyet tudok érteni. De most mit idegeskedjek miatta, ha valaki hülye, és pl. beáll elém a sorba? Nyerek bármit ha legyőzőm (ekkor valószínűleg a szintjére kell süllyednem) és visszaáll mögém? És ha nem, és ő "győz", jobb lesz hogy legalább az önérzetem rendben van?

    Az meg sehol nincs pl. a PTK-ban hogy ne állhatnék be eléd a sorba. Ettől még a büdös életben soha nem csináltam ilyet, elém annál többször pofátlankodtak már be. Megintcsak: most ezért én kapjak agyvérzést? :)

    "Épp ezért tart itt ez az ország, mert az ilyenek vannak többségben." - szerintem nem nézel elég 9gag-et. Egy nagyon fontos dologra jöttem ott rá: nem attól kell félni, hogy más emberek mások mint mi, hanem attól, hogy pontosan ugyanolyanok mint mi... ;] minden népre igaz (nyilván ott pl. az USA felülreprezentált) hogy a társadalom egy része hülyének tartja a másik részét, és kölcsönösen felelősnek minden rosszért (lásd most a legutolsó divatot, "OK Boomer").
    Régebben én is szívesen puffogtattam hogy "azért tartunk itt mert...". Szerencsére kinőttem, mert butaság (sőt, szélsőség, főleg ha leszűkíted 1-2 dologra).

    "Aki pedig ragaszkodna az erkölcsi és morális írott vagy íratlan előírásokhoz, a békés és nyugodt társadalmi együttélés szabályaihoz, az pedig balféknek van elkönyvelve." - Kiragadva ezt az egy mondatot, szerintem mi nagyon jó cimborák lehetnénk, mert tökéletesen ugyanez a véleményem.
    És akkor DE :D
    Amikor megemlítem, hogy kb. 90-95%-ban szó szerint betartom a KRESZ-t, ha törik ha szakad, én vagyok a legnaivabbnak bélyegezve, illetve lemazsolázva az autós topicokban, mert aforgalomritmusa. Meg a lónak a ...ritmusa. Mögöttem ül a családom, az autóm hiába csak párszáz rongy, de nekem érték és nem csak eszköz, meg aztán szeretnék haza is érni. Viszont nyilván se íratlan megegyezést, se írott jogszabályt sem lehet szélsőségesen 100%-ban tökéletesen betartani, minden alkalommal, egész életedben. Törekedni lehet, sőt kell rá? Persze. De nem hazudok, volt hogy mégis szándékosan szegtem meg pl. 1-1 KRESZ-szabályt, és volt hogy a bénázásom miatt okoztam veszélyes helyzetet (egyébként a legutóbbi ilyen után kb. két hétig nem mertem autóba ülni, annyira elbizonytalanodtam a képességeimben).

    Ha te épp akkor jössz velem szembe, mikor 102-vel megyek közúton, vagy azt látod hogy a 89 lóerős f*stalicskámmal csak záróvonalon tudok visszasorolni előzés után, onnantól életed végéig engem fogsz emlegetni, hogy "bezzeg az a bunkó/nyomorult..." vagy mire hazaérsz, már nem is emlékszel? Pedig nem csak szóbeli megállapodást, hanem - skandallum - egyenesen jogszabályt szegtem akarva/akaratlanul.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • UnA

    Korrektor

    válasz updog #91 üzenetére

    Talán a KRESZ-t mégsem kéne idekeverni, mert az nem becsületbeli ügy :)

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz updog #91 üzenetére

    Nagyon eltávolodtunk az eredeti témától, úgyhogy csak röviden válaszolnék. A bolti sorbanállás esetében nem az a gond, hogy bepofátlankodik beáll elém és ezzel az önérzetem bármilyen formában is csorbulna. Hanem az, hogy amíg őt a pénztáros kiszolgálja, az nekem holtidő. Egyes üzletekben kimondottan sok idő. Ezt a kieső időt nekem senki nem adja vissza és ehhez nekem ugyanolyan jogom van, mint annak, aki megpróbál elém a sorba beállni. Persze, ha szól, hogy nagyon sietne, mert XY oka van, akkor nincs gond. De ha szó nélkül csak beáll elém és ha jelzem neki, hogy mögöttem van a sor vége, akkor még neki áll feljebb, az nagyon nem frankó. Ennek az íratlan szabálynak az elfogadása (lenne) egy lépés a nyugodt egymás mellett élés irányába. Számtalan hasonló példát lehetne felhozni.
    A KRESZ-t azért említettem meg, mert közúti közlekedésben a hivatalos szabályok mellett vannak íratlan szabályok is. Előbbit kötelező lenne betartani (és ez már túlmutat a becsületbeliségen), utóbbit erősen ajánlott lenne betartani. Személyes témába vágó példa: szeptemberben beletolattak a parkoló autómba. Szerinted hagyott a vétkes cetlit a szélvédőmön?
    Ne keverd ide ezt a most felkapott "ok, boomer" dolgot! Nem generációk szembenállásáról van szó. A becsület generáció és időfüggetlen. Dédnagyapáink korában nem/sem volt elfogadott a fogadott szó felrúgása (sőt, még annyira sem, hisz' sokan írástudatlanok voltak, sok üzlet csak szóban köttetett meg). Most sem kellene annak lennie, mert feszültséghez és beteges bizalmatlansághoz vezet. Nem tartok attól, hogy bármi rossz lenne attól, hogy mások pont ugyanolyanok lennének, mint én (kiürülne az Országház, az tuti :) ).

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz updog #88 üzenetére

    Igen, két tizenéves gyerekem van (akiket szintén próbálunk becsületességre nevelni, mégha nem is divat, főleg az ő generációjukban).

    Demagógia nélkül: szerinem a korrektség egyik alapelve, hogy semmi olyat nem csinálsz, amin te felháborodnál, ha veled megcsinálnák és akkor ide belérhet mindenki mindent, hogy neki még ebbe mi fér bele.

    Ha így nézzük, hogy ez önös érdek volt, akkor úgy is lehet, hogy a becsület mindenekfelett hozzáállás is önző.

    Na jó, azért ezt magad sem hiszed... :)) Hogy trendi nyelvre lefordítsam a gondolatomat, a becsületességgel manapság nem tudsz csajozni és milliomos sem leszel belőle. :W

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • stickermajom

    addikt

    Áldom a sorsot, hogy nekünk ekkora mázlink volt. A költözés gondolata régóta érlelődött bennünk, de nem léptünk sokáig. Szombaton kitaláltuk, hogy el kéne adni a lakást, szóltam egy ismerősnek, aki épp keresgélt. Egy hétre rá vasárnap megnézte, hétfőn igent mondott. Megúsztuk a hirdetést, az ingatlanosokat, a vevőjelölteket. Most már csak nekünk kéne valamit találni. :D

Új hozzászólás Aktív témák