Hirdetés
- Házimozi belépő szinten
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Gaming notebook topik
- RAM topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Locsolkodás helyett hardverekre feni a fogát az ünnepi nyúl
- Melyik tápegységet vegyem?
Új hozzászólás Aktív témák
-
valakky
aktív tag
-
-
Sanya
nagyúr
válasz
#54625216 #71 üzenetére
Te elolvastad a cikket, cikkeket, vagy bármit a témában, vagy csak akkoris bányászok voltak, még akkor is, ha nem bányásztak az ég adta világon semmit sem???
"Kriptovaluta bányászati céllal támadtak meg szuperszámítógépeket"
Azt sem tudjuk kik voltak, de a céljukat tudjuk. Az eredményét tudjuk esetleg, ha ismerjük az összes logot amit csináltak.
Összefoglalom a cikkeket: nem tudják kik voltak, miért tették. A bbc írta, hogy nyoma volt annak, hogy bányászni próbáltak a szuperszámítógéppel, miután feltörték, de nem sikerült nekik.
Egyébként nem érdekel a hangulatkeltés, jobban érdekel, hogy a címadás egy baromság. -
#54625216
törölt tag
Még mindig nem értem, hogy miért lovagolsz a címadáson.
Persze pontosabb lett volna mondjuk:"Kriptovaluta bányászati céllal támadtak meg szuperszámítógépeket"
de mint feljebb már írtam:
"egy laikusoknak szánt informatikai oldal cikkének címadása nem jogi szöveg, hogy maximális fogalmi pontosságot követeljünk meg tőle"
Szándékos kriptobányász-ellenes hangulatkeltéssel meg nehezen vádolható a cím, mivel mégis csak próbáltak bányászni a betörők.
Ha kiderülne róluk néhány személyes információ és a cím mondjuk "zsidó-cigány leszbikus-transzfesztita konzervatív-anarchista hackerek támadtak meg szuperszámítógépeket" lenne, akkor joggal háboroghatnál, mert sem a témának, sem a hírnek nincs köze az elkövetők faji hovatartozásához, nemi identitásához vagy a politikai nézeteikhez, míg a tevékenység, amit végeztek mégis csak bányászat volt, így a címben bányászattal jellemezni a bányászókat - még ha lehetne helyette pontosabb címet is találni - nem tűnik öncélú hangulatkeltésnek. -
Sanya
nagyúr
Emellett a BBC cikke írja:
"A pan-European supercomputing group says they seem to have tried to use the machines to mine cryptocurrency."Magyarul megpróbálták (have tried to use) bányászásra használni. Tehát nem is sikerült nekik!
Ami kiderült, hogy vagy nagyonbéna bányászok voltak, vagy bűnözők, de nem tudtak mit kezdeni egy szupergép számítási teljesítményével ( általában nincs nagy sávszélessége, nem jó spamelni, DDoS-olni). De az is lehet, hogy nem volt direkt elérése az internetre, úgy meg nem adta a bányászprogram (nem ismerem egyiket sem).
Itt az okozta a magyar félrefordítást, hogy a google fordító még nem az igazi: még mindig kell munka a fordításhoz.
-
Sanya
nagyúr
válasz
#54625216 #66 üzenetére
"Azaz igen nagy valószínűséggel eleve bányászási céllal törtek be. Ebből következik, hogy nem idővel lettek bányásszá, mert eleve a bányászás volt az ok, amiért szuperszámítógépeket támadtak meg."
Szerintem meg nem. SSH belépőket találtak és azzal jutottak be.
Nem gondolnám, hogy direkt támadás volt a szuperszámítógépek ellen, hogy kerestek felhasználóneveket meg jelszavakat a google-le.
Leggyakrabban próbálgatással jutnak be a legtöbb rendszerre, nyitott portokon, gyenge jelszavakon: egy két kutató gépére bejutva vittek amit tudtak: többi belépőt, amiből az egyik a szuperszámítógép volt. Szóval szerintem mégis inkább bűnözők voltak, nem bányászok. ( de mivel valószínűleg ember volt mögötte, írhatták volna:Emberek támadtak meg több európai szuperszámítógépet
vagy mivel ember meg fog halni egyszer:
Leendő halottak támadtak meg több európai szuperszámítógépet
mivel amikor beléptek lélegeztek:
Lélegző emberek támadtak meg több európai szuperszámítógépet
Jártak kórházban is:
Kórházba járó emberek támadtak meg több európai szuperszámítógépet
és mehet tovább a sor, sokkal kevésbé releváns írással együtt.
Egyébként nézzünk egy hasonló cikket a témában:
Cyber attack knocks UK research supercomputer ARCHER out of action indefinitely
egy árva szó nincs benne, hogy bányásztak volna a szuperszámítógéppel, sem miner, sem crypto szavak nincsenek benne.
BBC: Europe's supercomputers hijacked by attackers for crypto mining
Magyarul: Európai szuperszámítógépet törtek föl támadók, hogy crypto-pénzt bányásszanak.
Nem bányászok.
-
tntmax
aktív tag
Dübörög a hashflow éljen a cashflow.
-
#54625216
törölt tag
"A cím állítja, hogy bányászok törték fel a rendszert, de ezt mi nem tudjuk, a cikk sem tudja, csak azt tudja, hogy később bányásztak vele."
Mivel feltételezhetően nem úgy történt, hogy unatkozó kiberbűnözők feltörtek szuperszámítógépeket, majd elgondolkodtak, hogy
- "És most hogyan tovább?"
- "Hát ha már bejutottunk, van ez a kriptobányászás, próbáljuk ki."
Azaz igen nagy valószínűséggel eleve bányászási céllal törtek be. Ebből következik, hogy nem idővel lettek bányásszá, mert eleve a bányászás volt az ok, amiért szuperszámítógépeket támadtak meg.Ha rákkutatást futtattak volna a gépeken, akkor joggal lehetne az a cím, hogy "Rákkutatók támadtak meg több európai szuperszámítógépet". Mert hogy a nyomozás is jó esettel ezen a szálon indulna el.
Aztán persze kiderülhet, hogy orvostan hallgatók, labor asszisztensek vagy csak rákkutatást szponzoráló etikus hackerek voltak, akik a szuperszámítógépek biztonsági réseire akarták felhívni a figyelmet, ez alapvetően mellékes, mert egy laikusoknak szánt informatikai oldal cikkének címadása nem jogi szöveg, hogy maximális fogalmi pontosságot követeljünk meg tőle.
Ahogy a címadás értelmezheti a "rákkutató" kifejezést tágabb értelemben mindenkire, aki rákkutató szoftvert futtat, úgyanígy "kriptovaluta-bányász" is kiterjeszthető mindenkire, aki bányász szoftvert futtat és abból profitál. -
csongi
veterán
Egyszer lesz talán megfeszegetve milyen algoritmus is fut a bányászat mögött valójában.
Aztán síri csend lesz.
-
Sanya
nagyúr
válasz
#54625216 #60 üzenetére
A bajom az, amit egyébként te sem értesz, hogy a címadás időbelisége nem tükrözi a valós helyzetet.
Mit gondolsz te?
Feltörték a számítógépet (a bűnözők) és bányásztak vele.
Aki pedig bányászik, az tök jogosan nevezhető bányásznak (innentől kezdve).A cím pedig:
Kriptovaluta-bányászok támadtak meg több európai szuperszámítógépet
Tehát ők eleve bányászok voltak és támadtak, nem idővel lettek azzá.
A cím állítja, hogy bányászok törték fel a rendszert, de ezt mi nem tudjuk, a cikk sem tudja, csak azt tudja, hogy később bányásztak vele.
Időbeliség és ok-okozati hibák vannak a cím és a cikk között. -
Robitrix
senior tag
a gond a kripto valuta mögötti számítás értelmetlenségével van. azzal, hogy gyakorlatilag egy nagyobb közepes ország éves energia szükségletét basszák el értelmetlenül. Tudod a közmunka is munka, de ettől még lehet értelmetlen. Mondjuk a falu szélén az erdőnél kikapálni a gazt, amikor 3 hét múlva úgyis visszanő az egész, vagyis felesleges. Az értelmes munkának van értelme a feleslegesnek nincsen. Továbbá minden felesleges energia felhasználás környezetszennyezéssel jár. vagyis éves szinten elbaszni 100-150 GW/h vagy TW) energiát aminek megtermelése több millió tonna CO2 kibocsátással és más környezeti károkkal jár agyament hülyeség. Legalább a számítási kapacitás elpocsékolásának volna valami gyakorlati értelme. Mondjuk szerves kémiát, modelleznének, vagy valamilyen rákkutatást, esetleg csillagászat vagy matematikai esetleg vagy valami fizikai feladat, mondjuk egy gyorsító adatainak feldolgozása vagy klima modellezés. nagy számítás igényű feladatok ezrei vannak ahol használni lehetne. értelmetlen és felesleges algoritmusok futtatása helyett. a Probléma ennyi vele......
-
stellaz
veterán
Nekem ezzel vannak fenntartásaim.
A belé fektetett munka nem jelent semmit, csak ha a végtermék hasznos és olcsóbb módon nem kiváltható. Magyarán a termék hasznossága csökken, ha sok munkát kell belefektetni, hiszen drágább lesz és nehezebben hozzáférhető. Ez pedig egyelőre brutálisan pazarlónak tűnik, nem véletlenül nem éri meg ma már önköltségen bányászni.
Másrészt továbbra sem tudom, hogy mi ad fedezetet mögé. A végessége nem érv, hiszen (#61) kpbendeguz hozzászólásával egyetértve bármennyi kripto valutát létre tudsz hozni. Olyan, mint a folyami kavics, nincs két egyforma közöttük, de valójában millió számra akad kavics. Ráadásul az egyediség is akkor számít, ha értéket tulajdonítunk neki valami miatt. Az aranynak sem csak a ritkasága ad értéket, hanem az, hogy számos olyan tulajdonsága van, ami hasznos is (pl. bőrbarát, szép, mikro elektronikában nélkülözhetetlen, korrózió álló, könnyen megmunkálható, anti allergén, stb,). Egy festő képeinek a száma is véges, ez ad neki nagy értéket. Már ha a kép jó. Az én festményeim száma is véges, aztán mégis még nekem kéne fizetni a hulladék kezelésért.
Egy ország pénzének az értéke elinflálódhat, de azzal a hitelek is elinflálódnak. Ráadásul az kötődik kézzel fogható eszközökhöz vagy hasznos know howhoz. Igen, azt is hit kérdése, hogy értékes marad, de az mögött ott van egy gyár, egy egyetem, egy termőföld, egy hadsereg, egy kormány, akit mi választottunk és ezeket garantálja.A kripto pénz mihez kötődik? Mi van mögötte? Van pár hasznos (vagy éppen káros) tulajdonsága, de nincsen senki aki garantálja az értékét, illetve semmi kézzel fogható dolog vagy azzal egyenértékű szellemi tulajdon nincs mögötte.
(#61) kpbendeguz + 1
-
#54625216
törölt tag
"A véges korlát ugyanúgy értéket ad, mint az aranynak, ha minden úton, útszélen teremne naponta, akkor ki venne olyan áron?"
Mivel minden úton, útszélen teremnek az újabb és újabb kriptovaluták az egyes kriptovaluták véges korlátja nem sokat ér.
Mivel bárki szabadon létrehozhat kriptovalutát, így olyan, mintha otthon nyomtatóval termelnéd a pénzt és a saját képmásodat nyomtatnád rá, majd elhitetnéd az emberekkel, hogy "egyszer majd sokat fog érni", adjanak 10 millió "énpénzem"-ért 5 forintot és pár éven belül tutira 50 milliót kaszálhatnak.
És ha elég embert behülyítesz, akkor idővel tényleg többet fog érni az "énpénzem", mivel lesz rá kereslet. Ha pedig többet ér, akkor az első befektető annyit lát csak az egészből, hogy "vettem egy halom színes papírt 5 forintért és ha nem is 50 millióért, de legalább 50 ezerért adtam tovább".
Az ilyen sztorik hitelesítik a mesédet és olyanokat is belépésre késztetnek, akik bemondásra nem kockáztatnának, mivel nekik ez már nem duma, az ott a kezében valódi 50 ezer forint, amit 5 forint befektetéssel csinált, nosza vegyünk mi is milliószámra "énpénzem"-et. Ez még jobban felhajtja az árfolyamot, még több sikertörténetet generál és még több belépőt vonz a rendszerbe...Amíg valaki rá nem jön, hogy hiszen színes papírokat ő is tud nyomtatni, és elindítja az "őpénze" dilit és mivel az "énpénzem" sikertörténete már megágyazott a közhangulatnak, az "őpénze" sokkal hamarabb lesz sikeres, mert rádumálás nélkül ugranak bele az emberek, mert ugye ebben az új csodálatos bizniszben az első belépők kasználják a legnagyobbat, nehogy kimaradjunk.
Ráadásul ezek a pénzek egy ideig tök jól megférnek egymás mellett, mert itt nem maga a pénz adja az értéket, hanem a hit a mesében és aki egy mesében hisz, miért ne hihetne egyszerre többen. Így ide-oda cserélgetik a színes papírokat és ha a szervezett bűnözés pénzmosásra használja, akkor akár hosszabb távon is működik a szisztéma, hiszen valós pénz is forog a rendszerben.De ettől még valójában egy magánzó árult színes papírokat némi mesével körítve és amint a mesét megunják (és a pénzmosók találnak jobb módszert), nem marad más belőle, csak pár színes papír, amin sokan sokat buktak.
-
#54625216
törölt tag
Feltörték a szuperszámítógépeket és bányásztak velük.
Aki pedig bányászik, az tök jogosan nevezhető bányásznak.Vagy most az a bajod, hogy ezzel a címadással szerinted a "kriptovaluta-bányász közösség" becsületes, jogkövető tagjait akarják bűnözőként beállítani?
Ez így erősen "hiperszenzitiv álproblémázás" lenne.
A címben azért szerepel a "kriptovaluta-bányászok" kifejezés, mert így egy rövid mondatban összefoglalja, hogy miről szól a cikk. Elméletileg az lenne a dolga egy címnek, hogy az olvasó az alapján el tudja dönteni, hogy érdekli-e az írás. Ebben a címben semmilyen hangulatkeltő szándék nincs, de még belemagyarázni is értelmetlen. -
CoDWaW07
őstag
Igen, a Bitcoin mögött is valós elvégzett munka van.
SHA256-os titkosítás, decentralizált hálózat hatalmas, egyre növekvő számítási teljesítménnyel, blokklánc technológia ami garantálja a feltörhetetlenséget, hamisíthatatlanságot.
Ennek bizony ára van, ráadásul dráguló ára, a folyamatosan növekvő nehézség miatt a bányászoknak egyre magasabb áron éri csak meg bányászni, ez is egy érték hosszú távon.
Mint ahogy az is, hogy ha 100 méter aszfaltot akarsz csinálni, annak is van egy megkerülhetetlen költsége, nem tudod kihozni 5000 forintból.
A véges korlát ugyanúgy értéket ad, mint az aranynak, ha minden úton, útszélen teremne naponta, akkor ki venne olyan áron?
A FIAT pénzek mögött mi áll? Az aranyfedezet kivezetése után csak egy ígéret az államtól, hogy nem inflálják el csakúgy, ami nem mindig teljesül, lásd most ahol tonna számra hozzák létre 0 fedezettel a kapzsi nagytársaságok és a tőzsde megmentéséért aztán te nyögheted azt hogy a megtakarított pénzed jelentősen értéktelenebb lesz.
Ezzel szemben a Bitcoin értéktartó, ne a 2017-es hatalmas (és túlfújt) pupot nézd, hanem azt hogy 10 év alatt honnan hova jutott el az átlag árfolyam.Példa1:
Képzelj el egy olyan szervet, aminek a tagjai minden országból figyelnek egyszerre, és ha Pityunak adsz 2000 forintot, akkor azt több százan/ezren megerősítik, és visszavonhatatlanul bele íródik a naplóba.
Így holnap nem jöhet Pityu meghazudtolni hogy te nem is adtál pénzt neki, és neki is garancia arra hogy ez már kőbe van vésve hogy ő kapott 2000 forintot. Ugye hogy nem is olyan rossz?Példa2:
Képzeld el hogy van 2 milliárd forintnyi vagyonod, és ezt át akarod valamilyen okból(költözés, utazás, bármi) szállítani a Világ másik végébe minél gyorsabban.
Aranyat szállítani nehézkes, egy SEPA utalás már 10 ezer ft-nyi euro elküldésével is többezer ft-os tétel és várhatóan 3-7 munkanap.
Ezzel szemben Bitcoinban alig pár perc, bármikor átküldhető hatalmas összeg nagyon kevés költséggel.(ebben a tekintetben már vannak sokkal fejlettebb kriptovaluták, ahol még gyorsabban és olcsóbban megoldható).Legalább a netbankon belföldi átutalást sikerült 2020-ra felhozni odáig hogy nem csak hétköznap 8-17 óra között mennek az utalások.
A bűnözők pénze meg még mindig a KP
-
ceia
őstag
Plz mondjatok még ilyen okosságokat Trumpról, aki az USA elnöke, az USA hadseregének a főparancsnoka, és milliárdos üzletember, ti pedig.. hát.. ti nem. De biztos ő a hülyébb nálatok.
-
Robitrix
senior tag
Most hogy igy mondod lehet a tehenész lány Lucy volt Kansasből, akit becsapott a porno film producer, mikor azt igérte neki, hogy a film amiben szerepel csak a világ másik felén kerül bemutatásra. mikor kiderült, hogy otthon is látja az apja megpróbálta feltörni a pornós site szerverét, hogy eltávolítsa.
-
Robitrix
senior tag
Bár Trumpból simán kinézem, hogy összekeveri, de az ötlet nem egyedi.
nem láttad a Támad a mars című filmet, ahol Jack Nicholson az elnők és lent vannak valami irányítóteremben és reggel félálomban kávét akar inni erre ugyanolyan piros gomb van a rakéta kilövőn, mint a kávéautomatán, ráadásul egymás mellett... -
Robitrix
senior tag
kérdés, hogy egy általános rendeltetésű komolyabb gépen mennyire éri meg egyáltalán valutát bányászni. Akkor éri meg ha más fizeti a költséget. (például amortizáció vagy energia költség) Ma már leginkább csak speciális kriptobányászatra épített cél számítógépeken éri meg a költségek miatt. Vagy akkor, ha valakinek ellopják a kapacítását és nem a bányászó fizeti meg a költséget.
-
Robitrix
senior tag
Ja a csávó valamiféle brit tudós volt, aki a hangyák faszán levő pattanósok számából akart a világ jövőjére következtetni. Ehhez igényelt 3000 magnyi kapacitást az egyetem szuper gépein. majd rájött praktikusabb a 3000 procin valutát bányászni. ebben akadályozták meg a gaz hackerek, akik ellopták előle a teljesítményt... és a bili kiborult.
-
Robitrix
senior tag
a nukleáris indító kulcsok és az azokat kezelő számítógépek nincsen nyilvános rendszerbe kötve. sőt leginkább semmi féle rendszerbe nincsenek kötve. Mondjuk egy atomrakéta indító siló. Meglepő módon eddig velemiféle floppys rendszert használtak. (sőt régi elavult 8 hüvelykes floppykat.
Jött a parancs a megerősítő kulccsal a rakéta kilövésére, akkor a szolgálatot teljesítő személyzet kinyitotta a indító helyiségben levő széfet kivette a kulcsot tartalmazó floppykat beolvasták majd valami féle indító kulccsal is hitelesítették a kilövést, amihez kellet még a kilövési parancsban szereplő elnöki indító kulcsok is. Csak az utóbbi pár évben csereléték le a rendszert az elavult 8 hüvelykes floppykról valamiféle USB-s pendrive szerűre. Minden esetre annyira zárt rendszerek, hogy nincsen adatkapcsolatuk kifele az indító teremből. vagyis kívülről nem lehet meghackelni fizikailag. Amit a filmekben látunk, hogy jön az örült terrorista és meghackeli az egészet és 100 számra lövi ki az atom rakétákat központilag némi forgatókönyv írói túlzás. ennél sokkal mechanikusabb a rendszer, a kilövéshez kell a kezelők helyszíni együttműködése és helyi kulcsai és jogosultságok. Nem is szólva a különféle megerősítésekről. Tehát az, hogy Trump felébred éjjel és rossz napja van erre megnyomja az atomrakéták kilövő gombját a kávé automata gombja helyett... banyek hát nem piros volt mind a kettő?????
Simán el képzelem, hogy Trumpnak se hagynák csak úgy kilőni a rakétákat. Simán lehet, hogy a testőrségnek is van egy 66-os parancsa, mint a Starwarsban. Ha megörül az öreg és el akarja pusztítani a világot akkor nem habozni golyót a fejébe. -
stellaz
veterán
válasz
FireKeeper #47 üzenetére
A technológia garantálhatja a bizalmat a kibocsátás felé (nem indul be a bankó prés és nem lehet hamisítani), de a valódi fedezetet senki nem garantálja mögé. Innentől nekem meg olyan, mint a vatikáni dollár.
-
koko52
nagyúr
válasz
FireKeeper #47 üzenetére
a mögöttes technológia, és infrastruktúra- ezzel az a baj hogy azok pont semmit nem érnek mikor alkalmatlanok már a bányászatra.
-
FireKeeper
nagyúr
én mondjuk még azt azért hozzátenném, hogy a mögöttes technológia, és infrastruktúra ami ad egy kripto értékéhez. és még ha nyilván van mögötte valamennyi indokolatlan hype is, azért elvitathatatlan, hogy nem csak az.
arról meg hogy a Fiat pénzek mögötti gazdaság milyen kapcsolatban áll az adott Fiat értékével, talán ne nyissunk vitát.
-
nyisziati
veterán
-
nyisziati
veterán
Egyszer beszéltem egy amerikai befektetővel, még tavaly. Hagyományos befektetési alapba csábított.
Olyan dumája volt, hogy effektív kísértést éreztem, hogy befektessek. Pedig racionálisan semmi értelme.Akkor értettem meg, hogyan fújják a tőzsdepiaci buborékot.
Egyszerűen ködösítéssel, kamuzással ELHITETIK az emberrel, hogy az egy jó befektetés.
És nagy tömegekben ez már óriási pénz.Igazából itt érti meg az ember, hogy Trump is miért így beszél és miért választották meg. Mert ezt a taktikát követi és sokan vevők erre.
-
koko52
nagyúr
Ezért rendkívül volatilis. Lásd BTC 19000 vs 5000. Ilyet pl az arany nem tud.
Szerintem még játszani is jó a nagyoknak. Szerintem irányítják is az árfolyamot és vagyonokat dupláznak más kárára. Ez látszik az ilyen pár perces-napos zuhanások-emelkedések grafikonon mikor 10-20%-okat ingadozik.. Ezért csak olyan pénzt szabad a kicsiknek belerakni ami nem jár kötéldobással ha bukta vam. -
stellaz
veterán
+ (#40) nyisziati
A BTC mögött milyen valós elvégzett munka van? Miben hisznek?
Hogyan ítélik meg az árfolyamát? Ha egy államban anarchia lesz és beindul a pénz nyomda, akkor tudom a pénzük szart sem fog érni. De itt mivel lehet kalkulálni árfolyamot?
A valós munka a gazdaságban folyik, annak a leképzése a pénz, ami hitelességét az állam garantálja. De a bitcoin esetében én a celeb vagy drágakő efektust látom, azért értékes, mert értéket tulajdonítok neki, de a valódi tartalma közelít a nullához.
-
stellaz
veterán
Igen, ezt is értem.
De ez nem ugyanaz, hogy kötelező elfogadni egy országban az ország hivatalos fizető eszközét. Ezt elfogadják itt-ott. De sehol nem kötelező és nem is teljes körű.
És az még továbbra sem világos, hogy ebből hogyan lett fizetésre alkalmas eszköz. Ki nevezte ki annak, és ki volt az első, aki ezt elfogadta annak? És mi adja az árfolyamot, vagyis az értékét? A dollárnak a gyárak, üzemek, a know how, a haderő, a természeti kincsek, a stabil gazdasági és monetáris környezet, a garantált beválthatóság. Ennek mi? -
stellaz
veterán
Egyszer valaki elmagyarázhatná, hogy mi adja a bitcoin értékét. Csak mert nincs mögötte semmilyen valós gazdasági teljesítmény vagy egyéb kézzel fogható érték. Valahogy biztos megvan a logikája, csak én nem értem, pedig próbáltam utána olvasni.
Az hogy ritka vagy korlátozott, nálam semmit nem jelent, mert csak számítógépes jelek, ilyen erővel 2 kavicsból sincs pontosan egyforma, de ettől még nem lesz értéke. Csak ha értéket tulajdonítunk neki valamiért.
Amúgy az emberiség ostobaságát tökéletesen leképzi a bitcoin, nem létező dolgok előállítására elképesztően nagy mennyiségű energiát használunk el. -
CoDWaW07
őstag
válasz
sultansmith #13 üzenetére
2 hét(sem) telt el a felezés után, nem 4 év.
Egyik valamire való hírben sem állt az, hogy 2 hét múlva fog rekordokat döntögetni, hanem az hogy várhatóan minimum 1 év kell hozzá.
2016 júliusi felezés után is kb fél évnek kellett eltelnie, hogy meginduljon az árfolyam -
Sanya
nagyúr
válasz
#54625216 #31 üzenetére
Igazából senki nem tudja, hogy eredetileg bányászok voltak. De te mégis, bűnözőként, mi a fészkes fenét tudnál kezdeni egy szuperszámítógéppel, ha nem bányászol vele... Innentől kezdve bárki, ha feltör egy szuperszámítógépet és bányászik vele, akkor ő bányász lesz. Ez nettó marhaság. Az is marhaság, hogy bányászgatnak, de kevés a kraft, elkezdik kitanulni a hackerséget és feltörnek egy szuperszámítógépet, hogy keressenek egy hétvégén 300 dollárt. brávó. Vagy másik címadás, ha valaki ellop egy autót és versenyzik vele, akkor autóversenyzők lopták el a kocsit? Szerintem nem biztos, hogy bányászok voltak. Maffia/bűnözők feltörték és arra használták, amire ők tudták. Ennyi. De ha szerinted a donyecki kétkezi munkások, vagy esetleg olyanok voltak, akik bányászfarmot üzemeltetnek és így akarnak bukni egy óriásit, akkor legyen ez is lehetőség.
-
#54625216
törölt tag
Mármint mi erőltetett?
Hogy egy cikk címében szerepel a bányász szó, mikor azért támadták meg a gépeket, hogy bányásszanak rajtuk?
Érteném a problémádat, ha mondjuk a támadók faji hovatartozása vagy nemi identitása lenne a címben, mert az semmilyen módon nincs összefüggésben a cikk témájával, de azt azért nehéz eltagadni, hogy a bányásztnak köze van a sztorihoz. -
koko52
nagyúr
A kripto most bizonyította be a válság alatt, hogy pont ugyan olyan szar mint a pénz. Erről ennyit.
-
#54625216
törölt tag
"Bányász a számítástechnikában az, aki kriptovaluta bányászattal foglalkozik, napi szinten, manapság akár szerverfarmokon teszi ezt."
Minden tevékenységet lehet hivatásszerűen, professzionálisan vagy alkalmi jelleggel, amatőr szinten végezni. Ennek semmi köze ahhoz, hogy ez a tevékenység párosul-e bármilyen illegális cselekménnyel.
Ha pl. egy autós kirabol egy benzinkutat, akkor joggal nevezhető sofőrnek akkor is, ha nem áru- vagy személyszállításból él."Hackernek, vagy bűnözőnek azt, aki feltör egy szuperszámítógépet, és azon bányászprogramot futtat."
Pontosabban:
"Hackernek, vagy bűnözőnek azt, aki feltör egy szuperszámítógépet"
Bányásznak meg azt, aki: " azon bányászprogramot futtat."
A hackelés és a bányászás ugyanis nem zárja ki egymást.
Ahogy - a példádból kiindulva - agronómus is lehet bűnöző és ha ez egy bankrablás során valamilyen módon kiderül (pl. mert leáll a bank előtt kapálni), akkor ezt a tényt fel is használják a nyomozás során, mert azzal, hogy az elkövető bűnözőn túl agronómus is, szűkíteni lehet a gyanusítottak körét.Ebben a hírben az az érdekes újdonság, hogy eddig a hackerek értékes adatokat loptak és azok értékesítéséből (vagy zsarolással) szereztek pénzt, a bányászattal viszont maga a nyers számítási kapacitás direktben pénzzé konvertálható, így a CPU idő is ellopható értékké vált.
Márpedig ehhez a számítási kapacitás -> pénz konverzióhoz bányászni kell, ezért a hacker egyben bányász is. -
Sanya
nagyúr
válasz
#54625216 #21 üzenetére
Bányász a számítástechnikában az, aki kriptovaluta bányászattal foglalkozik, napi szinten, manapság akár szerverfarmokon teszi ezt.
Hackernek, vagy bűnözőnek azt, aki feltör egy szuperszámítógépet, és azon bányászprogramot futtat. Ő bűnöző, nem bányász. Azért mert egyszer bányászott, nem lesz bányász. Attól, mert egyszer kapáltál, nem leszel agronómus. Ha egy bankrablásnál 2 kapavágást tesznek a bűnözők a bak előtt, akkor agronómusok voltak az elkövetők?
-
Sanya
nagyúr
Honnan tudjuk, hogy bányászok voltak?
Nem csak annyit tudunk, hogy bányásztak vele?
ha zenét mixeltek volna, akkor dj-k törték fel?
ha pornófilmet streameltek volna, akkor pornószínésznők törték fel? -
pomorski
őstag
Ezen támadásoknak legalább van is értelme... Ezen butaságot azért írom, mert a mi szervereinket (réges-régen) általában azért törögették fel, hogy Quake-szerverré formálják őket. Manapság már ritkán próbálkoznak, de amikor próbálkoznak, akkor általában sikerrel járnak...
-
Lacika112
aktív tag
Elképzelem a történetet
-Bill holnap a svájci nemzeti bankba törünk be?
-Bob te idióta elmaradott kőbalta! Ellopunk pár jelszót és kripto valutát bányászunk! így tisztára se kell mosni a lopott pénzt!
- oké Bill akkor lopjunk jelszót..... -
zsolt_64
senior tag
mondjuk nem értem miért nem "fűszerezik" meg a belépést egy SMS-ben kapott egyszer használatos kóddal...
manapság már nem olyan nagy kunszt. -
sultansmith
senior tag
válasz
BerserkGuts #10 üzenetére
Hát arról, hogy 20k körüli bitcoinról beszéltek. Ennyi.
9000 dollár még mindig a béka segge alatt van, én 14k-nál vettem anno. -
T J
tag
A behatolás azért tűnt fel, mert az üzemeltető saját bányászprogramja azon a héten kevesebbet termelt.
-
#54625216
törölt tag
válasz
BerserkGuts #10 üzenetére
"sokan ebből élnek és spekulálnak ennek nem lesz vége sose amíg van áram"
Ha csak azért veszik és bányásszák, mert egyszer majd sokat fog érni és azért ér sokat, mert mások is erre spekulálnak, akkor előbb-utóbb pukkanni fog. Eddig azért nem pukkant, mert a szervezett bűnözés tol a rendszerbe valódi pénzt, kérdés, hogy meddig hagyják nekik.
-
BerserkGuts
addikt
válasz
sultansmith #9 üzenetére
miről beszélsz majd ha visszatér kb 300 dolláros kezdő pozíciójára amit 2015-ben kezdett kb
Most 9000 dollár ( 2.900.000FT ) körül számolnak egyetlen coin-t
Mikor beesett legutóbb márciusban 4000 körülire 1-2hét alatt vissza is szállt az ára megint a normálishoz
Nyilván sokan erre vártak mikor lehet nagyot szakítani és 1 hónapot kellett várni mert áprilisra a dupláját érte 8000 körül mozgott szóval ebből hogy jön ki neked hogy itt valaha is kipukkanjon valami amikor sokan ebből élnek és spekulálnak ennek nem lesz vége sose amíg van áram
Abban meg végképp nem hiszek hogy feltörhetetlen mert olyan nem létezik amit ember csinál ott mindig van hiba majd megtalálják a módját hogyan lehet csalni vagy már csinálják is csak nagyon nagyban kell gondolkodni sok tőkével aztán sose fogy el aki megcsinálja magának.
-
sultansmith
senior tag
Most megint láznak kellene lennie, mert feleződött a BTC, de elég nagy csönd van. Lehet, hogy pukkan a lufi?
-
BerserkGuts
addikt
jóvan na kellett egykis pénz fűre szigetjegyre az egyetemistáknak
a felelősséget meg jól hárítják
-
Thusor
őstag
Itthon a KIFÜ felügyeli a hazai szuperszámítógépeket. Jelenleg én is használok ezekből hármat. SSH kulccsal férek én is hozzá. Ugyanakkor esetemben nem elég csak az SSH kulcs. Mindegyik kulcsomhoz egy jelszó is tartozik, hogy ha illetéktelenek meg is szerzik az SSH kulcsot ne tudják jelszó nélkül azt használni. A legfőbb gond, hogy ez a jelszó opcionális és nem követeli meg a KIFÜ, sőt nem is tudná ellenőrizni, hiszen mindenki saját kulcsot generál a PUTTY programban és azzal is férhetünk hozzá a szerverekhez. A privát kulcsot megkapja a KIFÜ, akik feltöltik a felhasználói mappádba a kulcsot, ami kapcsolódik a saját otthoni gépemen lévő publikus kulcshoz.
-
Keem1
veterán
A gyenge láncszem mindig felhasználói oldalról van, újra és újra bebizonyosodik. Vajon a gépekhez/emberekhez fizikailag férhettek hozzá a hackerek? Mert hát feltételezem, hogy valami 2FA azért van a dologban, minimum egy elég erős titkosítású hardverkulcs.
Én ugyan nem szuperszámítógépekhez férek hozzá, hanem szimpla céges szerverekhez, de ott az kevés, ha ellopják a jelszavamat.
-
nyisziati
veterán
Más se hiányzott. Hackerek férnek hozzá szuperszámítógépekhez.
Mi lesz a következő, nukleáris indítókulcsok ellopása?
Új hozzászólás Aktív témák
ph Na persze csak virtuálisan, hogy a megszerzett teljesítményen kritpovalutát bányászhassanak.
- Dell Latitude 5420 Újszerű állapotban, i5 FHD IPS LCD,16GB,magyar világítós billentyűzet
- AKCIÓ!!! GAMER PC: Új RYZEN 7 5700/5800X +RX 6800 16GB GDDR6 +Új 16-32GB DDR4! GARANCIA/SZÁMLA!
- Apple iPhone 12 // 128 GB // Kártyafüggetlen // 78% akku
- ASUS Zenbook 14 UX425E i7 1165g7/16GB/512SSD/új akku!/1.14kg
- Moza R5 bundle + next level racing wheel stand 2.0
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- iPhone 16 Plus 128GB, Független, Újszerű, 100%, Garanciával!
- HÚSVÉTI BOMBA AKCIÓK! STEAM, UBISOFT CONNECT, EA APP, XBOX EREDETI KULCSOK 100% GARANCIA
- Épített KomPhone R5 4500 16GB RAM 240GB SSD RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest