Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz lcee79 #12 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat! Tudtam én hol kell feltenni a kérdést :)

    Igen a telefonos problémáról hallottam én is. Ott állítólag csak homogén kék háttér mellett látszik fehéren kicsit a beégett kép. 1-2 éves használat után.
    Na de ugye azért telefonnál kicsit többet használja az ember a TV képernyőjét. Ugye ha pár órát megy a telefon kijelzője egy nap akkor az már baromisoknak számít. TV-nél meg a napi 8-10 óra sem kiemelkedő. Tehát TV esetében a probléma hatványozottan fog előjönni.

    Plusz a wikin azt írták, hogy mivel a színek különböző időben "égnek be" halványodnak el így az egy idő után durva színtorzulást eredményezhet.
    Ugye elég csak belegondolni, hogy az RGB-ből mondjuk a kék elhalványodik 3 év után X szintig, a vörös és a zöld meg majd csak + 2-3 év után éri el ezt a szintet. Ez így kb olyan lenne, mintha egy képen lehúzod a kék levelt photoshopban. Eléggé ocsmány kép az eredmény. Tehát itt konkrétan nem csak a színhelyesség lenne gond, hanem a színtorzulás ami csúnya képet eredményezne. Lehet, hogy lehet ezt elektronikusan kompenzálni de kétlem, hogy abból szép kép alakulna ki.

    Plusz ha valaki mondjuk böngészésre is használná a tévét ami ma már egyáltalán nem egy "hűde" dolog - meg pl én PC- monitorként is használom - akkor ott a beégés jelensége mégdurvább lenne.

    Mert okés, hogy a plazma egy idő után beég. Bár ahogy olvasom a tapasztalatokat ez sem vészes ha az ember nem netezik rajta vagy hasonló. Szal ez így rendben is van, azt elkönyveltük mozizós, tévézős filmezős tévének. Na de hogy az OLED is ilyen legyen az ki van zárva. Nincs szükség még egy ilyen kategóriára. Kijelzőről beszélünk a smart TV-k hajnalán nehogymár attól kelljen félni, hogy index.hu vagy a google logó beleég a kijelzőbe.

    @mzso:

    Akkor az már annyira nem vészes. Ha jól tudom azok is olyan 25-30 ezer óránál járnak? Kb. Szóval azzal akkor már kitudnék békülni.

    @fatallerror:

    Az input-laget állítólag a TV-k mindenféle képjavító technológiájának elektronikájának a késleltetése okozza. Illetve annak a feldolgozási ideje. Mert ugye PC esetében ott a VGA és az csak egy mezei RGB jelet (8-10bits) küld a monitorra. Amiben szintén dolgozik elektronika de közel sem olyan, mint a TV-kben.
    Ugye TV-ben ott a dinamikus kontrast a 200-400-600hz-es felkonvertálás, zajszűrés meg még egy rakás ilyen dolog. Ami már összességében szép kis laget okoz.
    Ezeket teljesen kikapcsolva azért egész szép kis válaszidő érhető el.

    szerk.: (ha valamiben tévedtem, akkor remélem jön dezz (vagy valaki más) és kijavít!)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák