Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz FeRRaR1 #9 üzenetére

    "Gyorsabb mint a GTX285 és olcsóbb nem?"

    Igen gyorsabb, de egy GTX285 80k, míg egy HD5870 110k.

    (#25) tome.jr: úgy néz ki, hogy össze-vissza keverik a gtx285-öt meg a gtx295-öt. Pedig arra az egy szám eltérésre igencsak kell ügyelni, amikor árakat meg teljesítményeket hasonlítunk össze.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz leviske #29 üzenetére

    "Jó hír, hogy az új nagy Radeon nem lesz drágább, mint a nagy GeForce."

    Én csak azt tudom elképzelni, hogy "nagy GeForce" alatt GTX295-öt értenek a cikkben. Úgy oké, hogy nem lesz drágább a HD5870. De szerintem lehetetlen olyan szélsőséges esetet találni, amikor egy HD5870 olcsóbb lesz, mint egy GTX285. Abba az árba majd a HD5850 érkezik.
    Ha meg "nagy GeForce" alatt tényleg a GTX285-öt értik, hát akkor fenti idézet egyszerűen hazugság. Lásd: gtx285 80k, HD5870 minimum 100k.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz leviske #37 üzenetére

    "A PH!-s cikkekben soha nem a legolcsóbb helyeket említik meg. Valószínűleg a GTX285 árát (értelmes ember módjára) onnan szedték, ahol a HD5870 árát is vették."

    Ha egy helyről szedték az árakat, akkor még elképzelhetetlenebb, hogy ugyanannyiba kerüljön egy GTX285 meg egy HD5870. Mégha a két végletet is néznénk (tehát gtx285-ből a legdrágábbat, hd5870-ből a legolcsóbbat), akkor is nehezen jön össze a két vga ára. Úgyhogy a cikk írója vagy a GTX295-öt érti "nagy GeForce" alatt vagy úgy hülyeség az bekezdés, ahogy van. A GTX285 ársávjába majd a HD5850 jön.
    A külföldi árakat meg végképp nem kéne idekeverni, mert ez egy hazai pálya cikk. De még $-ban sem hiszem, hogy a két vga ára valahol is találkozik, azt meg főleg nem, hogy a HD5870 az olcsóbb. Úgyhogy jó lenne konkrétumokat is írni a cikkbe, nem csak utalgatni.

    tzsolesz: "Nem hiszem, olyan 60k körül lesz. A megjelenésétől számított 2 hét múlva pedig szépen csökken az ára.
    Amúgy mindegy, mert az 5850 is szarrá veri a GTX285-öt."

    60k!!!?? Álmodik a nyomor. Ugyanazzal az árképzéssel, ahogy a 380$-ból 100-110k lett a HD5870 esetében, a HD5850 legalább 75k lesz. Az a szarráverrés meg +10-20%.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz tzsolesz #48 üzenetére

    "Egyébként mi van akkor ha 75K-ba fog kerülni? Na mi? Na mi? Na mi??? Elvetemült marhának kell lennie annak aki ugyan azért az árért GTX285-öt vesz. ez itt a lényeg. Ezt értsd meg."

    Most egy teljesen más dologról kezdtél el beszélni. Természetesen ugyanazért az árért a HD5850 a jobb választás, ennek az ellenkezőjét sehol nem írtam. Te próbálod most egy másik mederbe terelni a dolgokat. Itt most arról van szó, hogy a cikkben van egy olyan mondat miszerint a HD5870 ára a "nagy GeForce" ára alatt marad. És mivel a cikkben csak a GTX285 van emlegetve, azért joggal hihetjük, hogy a cikkíró a nagy geforce alatt a gtx285-öt érti. Márpedig a HD5870 ára marhára nem marad a gtx285 80k-s ára alatt. Szóval itt a cikkíró vagy a gtx295-re utalt és akkor igaza van, hogy annál olcsóbb a hd5870 vagy egy oltári baromságot írt le.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    (#60) tzsolesz: Oké, csak te egy teljesen más témáról kezdtél el beszélni, amibe most nem kívánok belemenni.

    (#61) Franklin: Igen el szoktuk olvasni a cikk elejét. Csak azt nem tudom, hogy ezt most minek hoztad fel. Ez szvsz semmin nem változtat. A ph-s árszámítás általában jól szokott működni. Egy átlag kisker árat kapunk így. Vagy te azt mondod, hogy a cikkben közölt 110k-s ár egy hatalmas túlzás? Én inkább azt mondom, hogy a legolcsóbb HD5870-ek ára majd olyan 100-105k körül alakul.

    (#63) FeRRaR1: "Írtam is, hogy majd ha le esik 80 E környékére"
    De nem a távoli jövőt kéne nézni, nem gondolod?
    Te a 9-es hsz-ben ezt írtad: " Gyorsabb, mint a GTX285 és olcsóbb is"
    Igen gyorsabb, de most egy gtx285 átlag 80k, egy hd5870 meg átlag 105k lesz.

    Na és akkor leírom mégegyszer: az a probléma, hogy a cikkben van egy olyan félmondat, hogy az új radeon nem lesz drágább a nagy geforce-nál. Hát, ha a nagy geforce alatt a gtx285-öt érti a cikkíró, akkor az a matematika megerőszakolása, mert nem tudom, hogy lesz a 100-110k kevesebb a 80k-nál.
    De ha a nagy geforce alatt a gtx295-öt érti a cikkíró, akkor elnézést és kötekedésem tárgytalan.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Új hozzászólás Aktív témák