Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz [CsuCsu] #21 üzenetére

    Ha jol tevedek, ez nem teljesen igy van.
    Ha a kozos cimterre gondolsz, az mas, amennyire tudom, azt jelenleg nem tudja egy barki altal megvasarolhato APU sem. Illetve hardware-esen de, csak eppen a konzolokat kiveve sehol nincs ez kihasznalva, bar nem tudom, van-e mod ra, hogy ki legyen, csak nem altalanos, vagy siman van valami akadalya annak, hogy ez normal desktop kornyezetben hasznalva legyen.
    Persze lehet, hogy ilyen teren elavultak az ismereteim, ezesetben johet par link. :)

    A memorian minden esetben osztozik a CPU es a GPU ha nincs dedikalt vram, tehat meg az osregi integralt grafikas alaplapok eseten is, csak eppen attol, hogy hardware-es szempontbol ugyan azt a memoriat hasznaljak, nem erik el egymas adatait kozvetlenul.

    Mondjuk, igazabol mindegy, mert az APU definicioja az AMD szerint ez (wiki):
    "The AMD Accelerated Processing Unit (APU), formerly known as Fusion, is the marketing term for a series of 64-bit microprocessors from Advanced Micro Devices (AMD), designed to act as a central processing unit (CPU) and graphics accelerator unit (GPU) on a single chip."
    Vagyis:
    Minden olyan esetben, amikor a CPU es a GPU egy chipen belul van, APU-rol beszelunk. Hogy akkor az Intel-nek miert nincs APU-ja? Egyszeruen azert, mert az APU, mint olyan egy AMD-hez tartozo nev. Technikailag az Intel ilyen CPU-jai is APU-k, csak hivatalosan nem lehet ugy nevezni oket, mert az AMD jogi osztalya habzo szajjal repulne ra a dologra (es jogosan). :K

    Persze, lehet en ertelmezek valamit rosszul, ezesetben johet a kiigazitas. :)

    atis78 #23: En is arra varok, mint a messiasra. Multimedias (nem jatszos) felhasznalasra egy kis mini ITX lap, 8-16gb ram, valami max 35W TDP-s ZEN APU, egy jofajta ssd meg egy jo kis NAS komboval lenne az alom kb. Ha megjelenik vegre, es (amikor) ertelmes ara lesz, szerintem le is fogok csapni ra. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák